شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۳۵ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۱۹۹۶
دولت

رئیسی: از ابتدای دولت تا امروز، آنچه وعده کردیم، تحقق پیدا کرد!

ابراهیم رئیسی,رئیس جمهور
آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری گفت: با راه اندازی سفرهای استانی در دولت، برخی ملامت کردند چون معنای حضور مردم را درست درک نکردند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی عصر پنجشنبه در دیدار با اقشار مختلف مردم استان کرمان در محل مصلای این شهر اظهارکرد: این افراد لذت با مردم بودن، در میان مردم بودن، به استان‌ها رفتن و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدن را خیلی عنایت نکردند، گاهی ملامت کردند و گاهی زخم زبان زدند.

میدان را ترک نکردیم و درگیر حاشیه نشدیم

رییسی گفت: اما ما میدان را ترک نکردیم چون در میان مردم بودن را باور داریم و برای خود نعمت الهی می‌دانیم؛ لذت با مردم بودن را با چیزی عوض نمی‌کنیم و معتقدیم دولت باید مردمی، از مردم، در مردم و با مردم باشد.

وی تاکید کرد: به مدیران هم گفته ام به هیچ عنوان گرفتار حاشیه‌ها نشوند، به متن بپردازند که همان خدمتگزاری به مردم و گره گشایی از زندگی مردم است.

رییس جمهور کاهش بیکاری، راه اندازی واحدهای تولیدی نیمه تعطیل و تعطیل را متن دانست و اظهارکرد: اجازه نمی‌دهیم دولت را به حاشیه بکشانند.

خون شهید سلیمانی چهره جاهلیت مدرن را برملا می‌کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خون شهید سلیمانی چهره جاهلیت مدرن را برای بشریت و نقاب را از چهره نفاق بر ملا می‌کند اظهارکرد: مکتب حاج قاسم در تداوم مکتب رهبری معظم انقلاب اسلامی، حضرت امام (ره) و نیز مکتب ثارالله است.

رییسی افزود: تردید نداریم خون مطهر ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان و حاج قاسم همواره در ایران اسلامی و جهان اسلام منشا آثار و برکات خواهد بود.

وی کرمان را مهد دلیران، کریمان، فقیهان و حکیمان خواند و اظهارکرد: باوجود تلاش‌ها شاهد برخی محرومیت‌ها در کرمان هستیم که با مشارکت مردم و گروه‌های جهادی بویژه جوانان مجاهد طی کمک و حمایت دولت از چهره زیبای استان فقر و محرومیت زدوده شود.

دور دوم سفرهای استانی شروع می‌شود

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه دور اول سفرها در استان کرمان تمام می‌شود اظهارکرد: بعد از مدت کوتاهی دور دوم سفرها برای پیگیری مصوبات قبلی و اجرایی شدن آنها با اتکا به تجربه‌های گذشته شروع می‌شود تا تغییر و تحول را به نام مردم در جهت رفع مشکلات مردم رقم بزند.

آنچه وعده دادیم محقق شد

رییسی تصریح کرد: در مدت فعالیت دولت، تمامی تلاش ما کنترل رشد نقدینگی و مهار تورم بوده است؛ تمام تلاش آن است که بدهی‌هایی که از قبل برای دولت ایجاد شده است پرداخت شود.

رییسی با بیان اینکه متوسط در هر ماه ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی‌های قبلی را پرداخت می‌کنیم اظهارکرد: فاکتورهایی که دیگران هزینه کردند را ما باید پرداخت کنیم؛ ما داریم کسری وجوهی که از بانک مرکزی استقراض شده را تسویه می‌کنیم.

به گفته وی، ۴۸۰ هزار میلیارد کسری بودجه در سال ۱۴۰۰ پشت سر گذاشته شد.

رییس جمهور با بیان اینکه ارتباط با همسایگان و تعامل تجاری با آنها را به چند برابر افزایش دادیم، تاکید کرد: معتقدیم ظرفیت برای افزایش بیشتر این تعامل تجاری وجود دارد.

رییسی با بیان اینکه مصمم به رفع بیکاری هستیم گفت: آمار نشان می‌دهد از ابتدای کار دولت تا امروز آنچه وعده کردیم برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در سال اول تحقق پیدا کرده است.

عقب ماندگی‌ها جبران می‌شود

وی تصریح کرد: نسبت به ایجاد مسکن کار در تمامی نقاط کشور رقم خورده و امروز یک میلیون و ۲۵۰ هزار مسکن در حال ساخت و ساز است که اولین بخش آن طی چندماه آینده بهره برداری خواهد شد و روند افتتاح‌ها ادامه می‌یابد.

رییسی گفت: کشور ظرفیت دارد، حکم قانون و نیاز کشور است که یک میلیون مسکن در سال که نیاز جدی کشور هم است احداث شود؛ سال‌های گذشته ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار مسکن در سال ایجاد شده است.

وی افزود: ما هر سال ۷۰۰ هزار مسکن عقب ماندگی داریم که این عقب ماندگی‌ها البته در حوزه‌های مختلف نیز بوده است.

عدالت اجتماعی، مهمترین عقب ماندگی

رییسی افزود: مهم‌ترین حوزه عقب ماندگی در بخش عدالت اجتماعی است که به حکم وظیفه قانونی و الهی در دولت مصمم هستیم اجرای عدالت را با قوت دنبال کنیم.

۳۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری

وی با بیان اینکه در بخش اصلاحات اقتصادی که از آن ما سخن گفتیم به یک اقدام بسنده نمی‌شود، اظهارداشت: سرمایه گذاری از مسائلی است که در کشور باید انجام شود؛ سرمایه گذاری داخلی و خارجی را آغاز کردیم و برای افزایش تولید گام‌های بسیاری برداشتیم.

رییسی افزود: شرکت‌های بزرگ را به عنوان پیشران اقتصاد فعال کردیم و یکسال ۱۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری این شرکت‌های داخلی مانند مس، گل گهر و دیگر شرکت‌ها بوده که با هم برای سرمایه گذاری بزرگ هم پیمان شدند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها نیز که همیشه نگران ایجاد نقدیندگی بودیم مدیریت می‌شوند که نقدینگی به سمت تولید برود، اظهارکرد: کارهای بزرگ در پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها با سرمایه گذاری بزرگ بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود که میزان سرمایه گذاری آنها به حدود ۱۹ میلیارد دلار می‌رسد.

به گفته رییسی، در بخش سرمایه گذاری خارجی هم امروز رقم‌های قابل توجهی در کشور دنبال می‌شود و با کمک مردم و فرهیختگان، آینده بسیار درخشان در انتظار ملت ایران است.

بسترهای فسادزا را نشانه رفتیم

رییس جمهور همچنین گفت: درباره موضوع مبارزه با فساد نیز از روز اول شروع به کار در دولت به دنبال اصلاح بسترهای فسادزا در همه نظام‌های اقتصادی بودیم تا زمینه فساد را از بین ببریم.

وی در ادامه نیز با بیان اینکه اینک مهمترین چیز امید دادن به جامعه است اظهارکرد: هرکس به دنبال ایجاد ناامیدی در مردم باشد در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

این دومین سفر رییس دولت سیزدهم به استان کرمان است؛ زمستان پارسال در جریان سیل مخرب جنوب این استان وی در سفری کوتاه با مردم جنوب استان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات ناشی از سیل این منطقه قرار گرفت.

نشست با فعالان اقتصادی و بازدید از برخی طرح‌ها از جمله برنامه‌های رییس جمهور در سفر به کرمان اعلام شده است.

شماری از وزیران و معاونان رییس جمهور، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی می‌کنند که در سفرهای جداگانه به شهرستان‌های مختلف از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار می‌گیرند.

از روز گذشته ۲۹ میز خدمت و ارتباط مردمی با حضور شماری از معاونان وزیران یا دیگر مدیران وزارتخانه‌ها به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزرا در ادارات مختلف استان کرمان تشکیل شده است تا علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی شکایت‌ها و پیشنهادها، خواسته‌ها و نامه‌های مکتوب مردمی نیز دریافت شود.

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۶
جدیدترین
قدیمی ترین
با سلام.جناب آقای ریسی اگر منظور شما وعده هابیت که به مردم دادی که هیچ کدام محقق نشده ولی اگر منظورتان وعده به آنهاست که در انتخابات با شما اعلام همبستگی کردن‌ و به آنها وعده های چه در تنظیم بودجه وسهم خواهی هایشان وچه اجرای برنامه ها وچه اجازه پیاده کردن خواسته هایشان در زمینه های امور رفاهی و اجتماعی جامعه ؛خوب حق دارید بگویید به وعدهایتان عمل کرده‌اید.امید واریم در محضر الهی حدیث گرانقدر نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص)را که میفرمایند حاسبوا قبل آن تحاسبوا راهمیشه چهر لحظه به یادت باشد .تا خودت بهترین قاضی برای خودت باشی
دروغ گناه کبیره است یا صغیره؟
دروغ گناه کبیره است ...
فقط بی حجابی است که گناه کبیره است.
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش