پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹
۱۸:۵۴ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۶۱۲
دولت

گفتم از شنبه همه چیز عادی می‌شود مگر مواردی که ستاد ملی کرونا بگوید

روحانی: شرایط سخت تحریم و واقعیات به مردم گفته شود/ صداوسیما باید ملجا باشد و سخن حق از آن شنیده شود

حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
رییس جمهوری تأکید کرد: چنانچه اشکالات بیان می شود، شرایط سخت تحریم و دستاوردها و خدمات دولت و واقعیت ها هم باید به مردم گفته شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر امروز دوشنبه در نشست با مدیران ارشد صدا و سیما با اشاره به اظهارات مدیران سازمان صدا و سیما گفت: فلسفه این جلسه عمدتاً برای تشکر از صدا و سیما است که در طول این مدت از پایان بهمن تا امروز برای اینکه کشور به خوبی اداره شود، با همه توان و قدرت در صحنه بوده است. مردم اطلاعات لازم را داشته باشند و به یک بیان رسانه واقعا به صورت رسانه ملی ظهور و نمود بیشتری پیدا کرد.

رئیس جمهوری با بیان این که صدا و سیما یک رسانه ویژه ای است اظهار‌کرد: همه مطبوعات و فضای مجازی و دیگران آنهایی که تریبون های مختلف دارند در صحنه بیان و اطلاع رسانی فعال هستند اما صدا و سیما یک امتیازات ویژه ای دارد علاوه‌براین که یک رسانه بسیار گسترده ای است و ملی به این معنا که سراسر کشور را شامل و تحت پوشش قرار می دهد و انحصارا آنتن پخش را در اختیار دارد. از طرف دیگر برای مردم این رسانه بسیار مهم است.

او یادآورشد: اگر مردم بخواهند نسبت به فرزند و جوان و اقوام خود از فضای مجازی استفاده کنند امکان دارد دغدغه های مختلف از نظر اعتقادی، سیاسی و اخلاقی داشته باشند ولی در صدا و سیما اینگونه نیست. در صدا و سیما دغدغه اخلاقی مردم احساس کنند از نظر اعتقادی ضربه ای وارد میشود ندارند.

روحانی اظهار‌کرد: صدا و سیما، صدا و سیمای نظام است. زمانی که صدا و سیما خبری می دهد دنیا بعنوان خبری که مورد قبول نظام است می شنوند. روزنامه یا سایتی بخواهد حرفی بزند حتی خبرگزاری ها اگر رسمی باشند باز جایگاه رسانه ملی و صدا و سیما را ندارند.

رییس جمهوری گفت: در این ایام که ایام مهمی بود اگر بخواهیم کارمان را به دنیا یا به مردم خودمان معرفی کنیم یکی از راهها مقایسه است. یعنی کارمان را باید با کار همسایگان و دنیا مقایسه کنیم یا با کار مقاطع دیگر پیش از تاریخی که انجام می دهیم در کشور خودمان مقایسه کنیم. اگر مقایسه نکنیم موفقیت کامیابی یا ناکامی خیلی روشن و واضح نیست.

رئیس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنانش اظهار‌کرد: داستان کرونا، داستانی بود که کاملاً قابل مقایسه بود یعنی کشور ایران، قابل مقایسه با کشورهای منطقه بود با کشورهای اروپایی و آمریکایی، آفریقایی و جاهای دیگر و بی تردید نظام جمهوری اسلامی ایران، و ملت ایران در این حادثه و موضوع مهم فراگیر و بین المللی، درخشیدند و ما نمی توانیم بگوییم کم و کسری از کشورهای دیگر داشتیم. در بعضی از جاها، حتماً توفیق بیشتر داشتیم در بعضی از جاها مشابه کشورهای دیگر بودیم.

روحانی ادامه داد: ما در هر دو موج، هم در موج اولی که از اواخر بهمن شروع شد و هم در اواخر خرداد که با موج دوم روبرو شدیم، مشابه این در کشورهای دیگر هم بوده و هست و آن ها هم، هم موج اول و موج دوم را داشتند.

رئیس جمهوری عنوان کرد: اتفاقاً رسانه های فارسی زبان بیگانه معاند چند هفته ای بود که در اوایل موج دوم می گفتند که این ناکارآمدی نظام ایران است و می بایست تعطیلات را یک ماه دیگر ادامه می داد و کار را زود شروع کرد و اگر تعطیلات را ادامه می دادند موج دوم نداشتند.

او یادآورشد: تمامی کشورهایی که این حرف را می زدند خودشان پس از یک ماه همه با موج دوم روبرو شدند. رسوایی این رسانه ها و تبلیغات بیگانه، واقعیت های مشهودی که امروز وجود دارد، برای مردم ما روشن کرد که این رسانه ها چقدر بی اعتبار هستند و این یکی از نکات مهم بود که مردم ما به رسانه ملی اعتماد کنند و نسبت به رسانه های بیگانه با تردید بنگرند و این واقعیتی است که مردم در زندگی خودشان به خوبی مشاهده می کنند.

روحانی اظهار‌کرد: این موفقیت نشان داد که قانون اساسی ما و ساختار نظام ما، برای حوادث و موقعیت های ویژه ای که پیش می آید ساختار مناسبی است. در همان روزهای اولیه شیوع کرونا شورای عالی امنیت ملی تشکیل جلسه داد و به عنوان نمونه نخستین جلسه ما راجع به کرونا، شنبه سوم اسفند ماه و روزهای اول بود و در همان شنبه سوم اسفند، یک مصوبه داشتیم که در آن، ستاد ملی کرونا تصویب شد و تشکیل آن مورد تأکید قرار گرفت و در آن جا گفته شد که مصوبات ستاد ملی کرونا از لحاظ لزوم تبعیت همتراز با مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و مقام معظم رهبری این را امضاء کردند.

حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

رئیس دولت دوازدهم گفت: این موضوع بسیار مهمی بود. تمام کارهایی را که ما توانستیم هماهنگ کنیم و با هماهنگی پیش بیاید کلید آنرا همین مصوبه سوم اسفند ماه زد و بر این مبنا حرکت شروع شد. اگر ما این مصوبه را نداشتیم مشکلات بسياري برای ما بوجود می آمد.

رییس جمهوری اظهار‌کرد: هنگامی که می خواستیم بگوییم مغازه ها در شهرستان ها یا تهران باز شود یا وقتی که می خواستیم رفت وآمد در استان ها آزاد شود همه اینها مقاطع حساسی بود و در این مقاطع حساس تصمیماتی که این ستاد می خواست بگیرد می بایست پشتوانه لازم را از لحاظ حقوقی و شرعی داشته باشد.

روحانی به شرایط کشور در اوایل شیوع کرونا اشاره کرد و افزود:در ماه رمضان که اوایل شروع کرونا بود یا ماه فروردین و اعیاد ملی که داشتیم، در همه این ایام، تصمیماتی که اتخاذ می شد اگر یک مرکزیتی نبود و این مرکزیت پشتوانه حقوقی نداشت، نمی توانستیم تصمیم قاطع بگیریم و بگوییم این مسجد بسته یا این نمازجمعه تعطیل یا این نماز با این شرایط باز یا این حرم و صحن آن که این همه  مورد تقدس و اهتمام مردم ماست، بسته شود.

او ادامه داد: این اقدامات نشان داد که ساختار حقوقی کشور ما ساختاری است که در روز حادثه و مشکل میتواند ظهور و بروز پیدا کند و با مصوبه خودش گره گشا باشد.

رئیس جمهوری به قدرت زیرساخت های کشور در تاب آوری در شرایط بحران اشاره کرد و گفت: نکته دوم این بود که ما وارد یک مقطعی شدیم که زیرساخت های کشور ما توانست با ما همراهی کند.

  • 15
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش