سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹
۰۸:۴۶ - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۹۲۸
بین الملل

اوضاع بایدن در میان سیاه پوستان و لاتین تبارها خراب است

بایدن,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

این گردهمایی در واقع تجمعی بود برای دور هم نشاندن و نظم دادن ده ها نفر از مفاخر استوار و برجسته سیاه پوست:از« جی زی» گرفته تا« کارلاماین تا گاد» شخصیت رادیویی و تا وکیل حقوق مدنی« بن کرامپ». کامالا هریس، نامزد معاونت ریاست جمهوری، ریاست این جلسه مجازی را بر عهده داشت؛ جلسه ای که یک سؤال اذیت کننده و البته اساسی را برای کارزار انتخاباتی بایدن مطرح می کرد :چطور مردان سیاه پوست بیشتری را جلب کنیم؟ فراخوان هفته گذشته دومین فراخوان در چند هفته ای بود که تمرکز آن بر جاذبه بایدن برای رأی دهندگان مرد سیاه پوست قرار داشت. ترامپ می گوید جو و فضای غالب، فضایی مثبت بود. ولی حضار در خصوص نگرانی های خود واقعا صریح بودند و از بایدن می خواستند تا پیام مثبتی مخابره کند. بدین ترتیب، این پیام« نباید فقط ضد ترامپ باشد بلکه باید کاری باشد که ما می خواهیم انجام بدهیم».

احتمال تکرر کابوس ۲۰۱۶؟

« لورا بارون لوپز»،« مارک کاپوتو» و« النا شنایدر» در گزارش ۱۸ سپتامبر برای پولیتیکو نوشتند، یکی از حضار که نخواست نامش فاش شود، می گفت:« ما می دانیم که زنان سیاه، ستون فقرات حزب هستند. ولی این مردان هستند که باید عملکردشان نمود بیشتری داشته باشد». ولی اکنون ، این مردان عملکرد ضعیفی دارند. بر اساس نظرسنجی های اخیر، مردان لاتین تبار همچنین هستند؛ موضوعی که هریس به تازگی در نشست های خود در« Zoom» با تاثیرگذاران اسپانیایی تبار به آن پرداخت. کرامپ می گفت، مردان سیاه و لاتین تبارها باید متقاعد شوند که بایدن منافع آن ها را نمایندگی می کند. مردان سیاه پوست می خواهند از بایدن در مورد فرصت هایی برای بهبود کسب و کارها و اصلاحاتی در زمینه اقتصاد، عدالت قضایی و اصلاح پلیس بشنوند. دموکرات ها می گویند، طی سال ها ، حزب دموکرات همواره اولویتی به مردان لاتین تبار نداده است و همین موجب بی تفاوتی و ناامیدی آنها از سیاست شده است. دموکرات ها به پولیتیکو می گویند، برخی مردان هیسپانیک با ریشه هایی در کشورهای آمریکا لاتین که تاریخی درازدامن از« مردان قدرتمند» دارند جذب گزافه گویی ها و خودستایی های ترامپ شده اند به خصوص در فلوریدا. برخی مردان جوان سیاه پوست یا لاتین تبار میتوانند با رأی دادن به شخص ثالث یا اساساً رأی ندادن و در کنجی نشستن، اعتراض خود را بیان کنند. برخی از مرددها در میان آن مردمان در ایالت هایی که صحنه نبرد است مانند ایالت آریزونا و میشیگان میتوانند تعيين کننده انتخابات باشند.

« کورنل بلچر»، نظرسنج باتجربه که در کمپین اوباما کار میکرد و شخصی آفریقایی- آمریکایی است، می گفت:« این به این معنا نیست که آن ها برای ترامپ خوش رقصی می کنند.» ولی بلچر می گفت:« آن ها اختلاف زیادی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان نمی بینند». زنان سیاه پوست و لاتین تبارها دو تا از معتبرترین گروه های انتخاباتی برای بایدن هستند و انتظار میرود که او همچنان حمایت اکثریت بزرگی از مردان سیاه و لاتین تبار را داشته باشد. ولی با توجه به اینکه بایدن می خواهد همان سطح از حمایتِ زمان اوباما در بین رأی دهندگان رنگین پوست را تکرار کند، مصاحبه های پولیتیکو با بیش از ۲۰ نفر از استراتژیست های دموکرات، قانونگذاران، نظرسنج ها و فعالان نوعی احتمال در بخشی از سیاهان و لاتین تبارها را نشان می دهد. کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در تلاش است تا از این دوسوگرایی بهره ببرد.

جمهوری خواهان عمیقاً روی رأی سیاهان حساب باز کرده اند برای این کار هزینه ای بیشتر از دموکرات ها در رسانه هایی مثل فیس بوک خرج می کنند. هفته گذشته کمپین ترامپ یک عدد ۶ رقمی را در زمینه تبلیغات در بازارهای رادیویی شهری اختصاص داد که« هرشل واکر»، بازیکن سابق NFL، و« ورنون جونز» جمهوریخواه و نماینده ایالت دموکرات جورجیا را برجسته ساخت. یک هفته پس از آنکه بایدن، هریس را بعنوان معاون خود برگزید، این کارزار یک« مرکز اجتماع» مشترک سیاه- لاتین را در فیلادلفیا افتتاح کرد. آنها همچنین یک دفتر میدانی را اوایل سال جاری  در میلواکی در خیابان مارتین لوترکینگ افتتاح کردند که اولین مورد از چنین اقدامی برای یک نامزد جمهوریخواه بود. سناتور برنی سندرز، رقیب سابق بایدن، در مصاحبه ای اخیر با پولیتیکو گفت، در راستای جمع آوری آرای جامعه لاتین تبار، کمپین بایدن باید فراتر از دموکرات های قدیمی رفته و به رهبران اصلی لاتین تباری که با جوانان و جوامع شان در تماس هستند دسترسی یابد. در اصل ، کلید موفقیت بایدن این است که رهبران اصلی جامعه لاتین تبار را دریابد تا به واسطه آنها بتواند به درون این جامعه دسترسی یابد. سندرز می گفت:« تصور می کنم این احتمال وجود داشته باشد که اگر این کار انجام نشود، مشارکت در جامعه لاتین تبار میتواند کمتر از آن چیزی باشد که ما می خواهیم و این میتواند باعث شود که بایدن آرای برخی ایالت های بسیار مهم را از دست بدهد». کشیش« آل شارپون» هم می گفت مدام تماس هایی از سوی مردان سیاه پوست با« شوی رادیویی» او گرفته می شود و می پرسند طرح دموکرات ها برای آنها چیست. او می گفت:« مردان سیاه پوست با من تماس می گیرند و می گویند، آنها در مورد ما چه برنامه ای در سر دارند؟».

« چاک روچا»، مشاور ارشد سابق کمپین ریاست جمهوری سندرز، می گفت« Super PACs» ها یا« کمیته های اقدام سیاسی» صدها میلیون دلار را خرج تبلیغات می کنند که« با مردم سفید پوست سخن بگویند.» در عوض کمیته هایی که از سوی لاتین تبارها اداره می شوند حدود ۶ میلیون دلار کمک جمع آوری کردند. روچا می گفت:« آنها از هیچ اقدامی برای سفیدپوستان صرف نظر نکرده اند اما در این مسیر سنگلاخ هایی وجود دارد که برای مردم رنگین پوست همواره نشده است. رأی دهندگان سیاه و رنگین پوست، به خصوص مردان لاتین تبار، از معادله خارج شده اند.»

مشارکت کنندگان

قسمتی از اضطرار از تصویر مغشوشی بر می خیزد که در نظرسنجی های عمومی بروز کرده است. نظرسنجی اخیر دانشگاه« مانموث» نشان داد که بایدن با ۶۷ درصد حمایت از رأی دهندگان سیاه پوست، لاتین تبار و آسیایی بسیار جلوتر از ترامپ اما کمتر از میزان آرای متداول رنگین پوستان در جبهه دموکرات هاست. هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶، ۷۴ درصد از همین جمعیت را به دست آورد. بلچر می گفت:« تعداد قابل توجهی از رأی دهندگان هستند که رأی خود را دیگر به بایدن نمی دهند». هفته گذشته، این نظرسنج داده هایی را با اعضای کنگره در میان گذاشت که آسیب پذیری نسبی بایدن در میان مردان سیاه پوست، به خصوص جوانان آنها را نشان می داد( بلچر در مورد مشخصات این اطلاعات با پولیتیکو صحبتی نکرد). بلچر به بحث دیگری پرداخت که برخی دموکرات ها مطرح می کنند:اینکه حمایت قدرتمند از بایدن در میان رأی دهندگان سفید پوستِ تحصیل کرده « دانشگاهی»، در کنار افزایش اندک پشتیبانی از سوی رأی دهندگان سفید پوست تحصیل کرده « غیر دانشگاهی» و سالخورده می تواند جبران کننده ضعف او در میان رأی دهندگان رنگین پوست در ایالت های محل نزاع باشد. کلینتون میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین را با کمتر از ۸۰ هزار رأی از دست داد و فلوریدا را با کمتر از ۱ درصد.

بلچر هشدار داد که اگر دموکرات ها فکر کنند که می توانند به رأی دهندگان سفیدپوست برای تضمین رقابت اعتماد کنند فقط باید سال ۲۰۱۶ را به خاطر بیاورند. اما او افزود که تلاش های تبلیغاتی بایدن نشان می دهد که او در حال توجه به رأی دهندگان رنگین پوست است. بلچر می گوید، آسیب پذیری دموکرات ها در آن جبهه« قابل حل است». به طور اخص در مورد رأی دهندگان هیسپانیک، بایدن کار مضاعفی باید در رابطه با مردان لاتین تبار انجام دهد که به نظر می رسد که بیشتر از لاتین ها به ترامپ گرایش دارند. بر اساس نظرسنجی Equis Research که یک شرکت دموکرات در زمینه نظرسنجی است، در آریزونا، جمعیت لاتین ها- که اکثرا آمریکایی- مکزیکی و دموکرات هستند- ۶۲ به ۲۹ از بایدن حمایت می کنند. اما یک تغییر قابل توجه در مردان جوان لاتین تبارِ زیر ۵۰ سال وجود دارد که ترامپ در ماه اوت نسبت به اوایل سال گذشته دستاوردهای حاشیه ای در میان آن ها به دست آورد. این گروه البته عاشق و شیدای ترامپ نیست اگرچه حدود ۲۶ درصد از آن ها می گویند که بسیار محتمل است که به رئیس جمهور رأی دهند. نظرسنجی دیگر Equis نشان داد که در بین رأی دهندگان لاتین تبار در فلوریدا، مردان از بایدن با امتیازی ۱۰ درصدی نسبت به ترامپ حمایت می کنند ولی زنان سیاه پوست تا ۲۱ درصد حامی بایدن هستند. یک نظرسنجی داخلی جداگانه جمهوری خواهان از رأی دهندگان احتمالی هیسپانیک در این ایالت که در اوایل ماه اوت گرفته شد و با پولیتیکو به اشتراک گذاشته شد نشان داد که بایدن و ترامپ در بین مردان ۴۰ به ۳۹ درصد در بن بست قرار دارند در حالیکه زنان با ۱۸ امتیاز از دموکرات ها حمایت می کنند.

  • 17
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش