جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۰۰:۱۵ - ۲۱ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۱۱۸۷
بین الملل

فاکس نیوز: بایدن پیروز قطعی انتخابات است

انتخابات آمریکا ۲۰۲۰ | پیروزی ترامپ در ایالت کارولینا شمالی؛ او به ۲۲۹ رای الکترال رسید

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
داستان انتخابات آمریکا هنوز تمام نشده است و دونالد ترامپ هنوز به پیروزی امید دارد.

۰۰:۰۵/ پیروزی ترامپ در ایالت کارولینا شمالی؛ او به ۲۲۹ رای الکترال رسید

ترامپ در ایالت کارولینا شمالی با ۱۵ رای الکترال پیروز شد و به این ترتیب آرای الکترال خود را به ۲۲۹ رساند.

۲۲:۱۷/ اظهارات سناتور آمریکایی درباره رای گیری پستی

لیندزی گراهام، سناتور آمریکایی در یک برنامه تلویزیونی گفت: اگر ما برای (ممنوعیت) رای‌گیری پستی اقدامی نکنیم هیچگاه نمی‌توانیم یک رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه داشته باشیم.

۲۲:۱۰/ مایک پامپئو: قدرت با آرامش برای یک دوره دیگر به دولت ترامپ منتقل خواهد شد

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز سه شنبه در پاسخ به سئوالی درباره روند انتقال قدرت به «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا اظهارنظر کرد.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره این که آیا وزارت خارجه با تیم انتقال قدرت جو بایدن در تماس است اظهار‌کرد: «قدرت با آرامش به دولت دوم ترامپ منتقل خواهد شد.»

پامپئو در ادامه اظهار‌کرد: «ما آماده ایم. دنیا در حال تماشای اتفاقاتی است که به وقوع می پیوندد. ما همه آرا را خواهیم شمرد، وقتی که فرایند امور به پایان رسید الکتورها انتخاب شدند. در اینجا فرایندی وجود دارد که قانون اساسی آنرا به روشنی مشخص کرده است.»

وی در ادامه تصریح کرد دنیا باید اطمینان داشته باشد انتقال قدرتی که لازم است تا کارآمدی وزارت خارجه را تضمین کند، با موفقیت انجام خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا تصور می‌کند در انتخابات آمریکا تخلف گسترده صورت گرفته گفت: «من وزیر خارجه هستم؛ با من از همه جای دنیا تماس گرفته می‌شود. این آدم‌ها می‌دانند که ما یک روند قانونی داریم که زمان‌بر است. اعلام نتیجه انتخابات در سال ۲۰۰۰ بیش از ۳۷ روز طول کشید. آن موقع، انتقال قدرت با موفقیت انجام شد. من کاملاً مطمئنم که ما همه آرای قانونی را خواهیم شمرد و باید همین کار را انجام دهیم.»

مایک پامپئو در بخش دیگری از این کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا هیچ کشور خارجی در انتخابات آمریکا دخالت کرده یا خیر، گفت که وزارت امنیت داخلی آمریکا باید به این سئوال پاسخ دهد، اما تلاش‌های عظیمی برای جلوگیری از دخالت در انتخابات انجام شده است.

یک خبرنگار دیگر از پامپئو پرسید وزارت خارجه آمریکا دائماً برای کشورهای دیگر بیانیه صادر می‌کند و نامزدهای بازنده را به پذیرش نتیجه انتخابات دعوت می‌کند. او سپس پرسید: «آیا عدم پذیرش نتیجه انتخابات از سوی رئیس‌جمهور ترامپ از این تلاش‌ها اعتبارزدایی نمی‌کند؟»

پامپئو در جواب گفت: «این احمقانه است و شما هم می‌دانید که احمقانه است و به همین خاطر که احمقانه هم هست این سئوال را پرسیدی.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که وزارت خارجه آمریکا برای کشورهای دیگر هم به این اهمیت می‌دهد که نتیجه رأی‌گیری انعکاس خواست مردم باشد. او سپس گفت: «به همین منوال، ما انتظار داریم که در کشور خودمان هم همه آرا شمرده شوند.»

۲۲:۰۳/ جانسون هم به بایدن تبریک گفته بود هم ترامپ!

روزنامه گاردین روز سه شنبه نوشت: نخست وزیر انگلیس در پیامی به بایدن برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ تبریک گفت اما متن وی حامل پیام تبریک به دونالد ترامپ نیز بود.

 بوریس جانسون روز شنبه در بیانیه ای نوشت: به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کامالا هریس برای بدست آوردن دستاوردی تاریخی تبریک عرض می کنم.

جانسون در ادامه نوشت: آمریکا مهم‌ترین شریک ما است و بی صبرانه منتظرم تا در خصوص اولویت‌های مشترکمان، از تغییرات آب و هوایی تا مسائل تجاری و امنیتی همکاری کنم.

روزنامه گاردین با اشاره به متن تبریک جانسون گزارش می دهد که در دل پیام نخست وزیر انگلیس پیام دیگری به ترامپ برای پیروز شدن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا وجود دارد و تنها یک پیام ساده نیست.

به نوشته گاردین، جانسون به شکلی کلمات تبریک به "بایدن در انتخابات خود را" نوشته که با تغییر کلمات می توان متوجه شد که به ترامپ تبریک گفته است.

به ادعای گاردین، جانسون حتی با تغییر کلمات در عبارت، آمریکا مهم‌ترین شریک ما است و بی صبرانه منتظرم تا همکاری کنم. پیروزی دور دوم ترامپ در انتخابات را قید کرده است.

سخنگوی دولت انگلیس بعد از انتشار بیانیه تبریک جانسون به رییس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد، همانطور که انتظار می رفت، پیش از این دو بیانیه برای نتیجه انتخابات آمریکا آماده شده بود. یک خطای فنی به این معنی است که قسمت هایی از پیام جایگزین در پس زمینه گرافیک پیام قدیمی جا مانده است.  

۲۱:۵۸/ وال استریت ژورنال: بایدن فشار بر دولت ترامپ را افزایش داده است

روزنامه "وال استریت ژورنال" سه شنبه شب نوشت: تیم بایدن فشار خود بر دولت ترامپ را افزایش داده تا دولت وی مانع انتقال منابع نشود.

 طبق قوانین آمریکا تیم رییس جمهوری منتخب ایالت متحده تنها با اجازه دونالد ترامپ دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده را دارد.

وال استریت ژورنال در این باره افزود، اختلاف نظر بایدن و ترامپ درباره نتایج انتخابات ۲۰۲۰ برنامه آماده سازی رئیس جمهوری منتخب برای ورود به کاخ سفید را پیچیده کرده است.

پس از چند روز اعلام پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا توسط رسانه‌هایی مانند آسوشیتدپرس و سی ان ان، دولت ترامپ نتایج این انتخابات را نپذیرفته و تا کنون از ارائه انتقال منابع حساس به تیم بایدن خودداری کرده است.

با امتناع دولت ترامپ برای همکاری با رییس جمهوری منتخب آمریکا، مشاوران بایدن از بخش خدمات عمومی دولت آمریکا که به آژانس‌های دولت معروف هستند، خواسته اند تا آنان بایدن را به عنوان پیروز نتایج انتخابات به رسمیت بشناسند.

طبق سخنان مشاوران بایدن، تلاش های ترامپ برای لغو نتایج این دور از انتخابات شانس بسیار کمی دارد.

براساس گفته مقامات تیم انتقال بایدن، اگر بخش خدمات عمومی دولت آمریکا بایدن را به عنوان رییس جمهوری منتخب ایالت متحده به رسمیت نشناسند آنان از مجاری حقوقی و قانونی وارد عمل می‌شوند.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز روز سه شنبه نوشت: دولت ترامپ به سازمان‌های فدرال دستور داده با تیم انتقالی بایدن هیچ‌گونه همکاری نداشته باشند.

۲۱:۴۰/ اردوغان سکوتش را شکست و به بایدن تبریک گفت

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اظهار کرد: رئیس‌جمهوری منتخب عزیزم امیدوارم نتایج انتخابات برای ملت دوست و هم‌پیمان آمریکا مفید باشد.

اردوغان افزود: همانطور که در مرحله فعالیت شما به عنوان معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا بررسی کردیم روابط ترکیه و آمریکا استراتژیک است و امروز چالش‌هایی که ما در سطح جهانی و منطقه‌ای مقابل آنها هستیم از ما می‌طلبد این روابط را براساس منافع و ارزش‌های مشترک توسعه دهیم و تقویت کنیم.

او خاطرنشان کرد: بر عزم خود برای تلاش مستحکم با دولت آمریکا در این مسیر و در مرحله آینده تاکید داریم.

وی تاکید کرد: موفقیت انتخاباتی شما را تبریک می‌گویم و خالصانه‌ترین تبریکات خود را به همراه صلح و شکوفایی برای ملت آمریکا به شما تقدیم می‌دارم.

اردوغان خطاب به بایدن اظهار کرد: معتقدم که همکاری و اتحاد نیرومند بین کشورهای ما همچون گذشته کمک مهمی به صلح جهانی خواهد کرد.

۲۰:۱۰/ استعفای مدیر جرایم انتخاباتی وزارت دادگستری آمریکا به خاطر دستورات تیم ترامپ

پس از اینکه ویلیام بار، وزیر دادگستری ترامپ به دادستان های فدرال گفت آنها باید قبل از اینکه ایالت ها نتایج انتخابات را تایید کنند، ادعاهای مربوط به تخلف در انتخابات را بررسی نمایند، ریچارد پیلگر، مسئول سرویس بررسی جرایم انتخاباتی وزارت دادگستری، استعفا داد و در یک ایمیل به همکاران خود گفت که وزیر دادگستری "مقررات جدیدی را برای لغو سیاست عدم مداخله وزارت دادگستری تا زمان صدور گواهی پایان شمارش آراء صادر کرده است". تحقیق درباره بروز تخلف در انتخابات اصولا یک مساله داخلی مربوط به هر ایالت است که مقررات انتخاباتی ویژه خود را دارد و وزیر دادگستری تا زمان صدور گواهی پایان شمارش آراء در این مورد ورود نمی‌کند.

وزیر دادگستری آمریکا با وجود امضا و ابلاغ این مجوز به دادسراهای فدرال، تاکید کرده است که این دستور، نشانگر شواهد و مدارکی دال بر بروز تقلب در انتخابات نیست.

بار همچنین گفته است: "بیشتر ادعاها درباره سوء رفتارهای انتخاباتی به اندازه ای است که بر نتیجه انتخابات تاثیری نخواهد داشت."

۱۹:۴۸/ فاکس نیوز: بایدن پیروز قطعی انتخابات است

درحالیکه کانال های دلالی با انتشار شایعات درمورد پیروزی ترامپ در انتخابات، سعی دارند جو بازار ارز را ملتهب کنند تا اندکی دلار به زیان مردم و به نفع خود، بالا برود، صفحه ی انتخاباتی فاکس نیوز نشان می دهد بایدن حداقل با ۲۹۰ الکترال پیروز قطعی انتخابات است.

۱۹:۳۵/ روایت وال استریت ژورنال از گزارش ناظران بین المللی که ترامپ دعوت کرد: رد وجود هرگونه تقلب

 یک تیم از ناظران بین المللی دعوت شده توسط دولت ترامپ یک گزارش صادر کرده است. این گزارش، ضمن تایید صحت انتخابات هفته گذشته، ترامپ را به دلیل ادعاهای بی اساس مبنی بر تقلب سیستماتیک در انتخابات، مورد انتقاد قرار داد. 

۱۷:۲۴/ ترامپ: پیروز خواهیم شد

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی جدید در توئیتر مدعی شده که نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور هفته آینده مشخص خواهند شد.

ترامپ در توئیتر نوشت: «داریم به پیشرفت‌های عظیمی می‌رسیم. مشخص شدن نتایج از هفته آینده شروع می‌شود. دوباره آمریکا را باعظمت کنیم.»

او در پیامی دیگر، چند ثانیه بعد نوشته است: «برنده می‌شویم.»

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

ستاد انتخاباتی ترامپ مدعی یافتن شواهدی از تقلب شد

یکی از اعضای ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا مدعی شده که داده های مربوط به رأی گیری در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین، اقدام غیر قانونی دموکرات ها در این شهر را نشان می دهد.

به نوشته وبگاه خبری «ام اس ان»، این عضو از ستاد ترامپ که خواسته نامش فاش نشود، در مصاحبه با وبگاه «واشنگتن اگزمینر» ادعا کرده که رای هایی که در این شهر به نفع «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات شمارش شده اند قانونی موسوم به «قانون بِنفورد» را نقض کرده است.

یکی از مشاوران ستاد انتخاباتی ترامپ نیز مدعی است بازرسان اینترنتی طرفدار ترامپ، وقتی می گویند رأی ها در این شهر بطور غیر واقعی به نفع بایدن است، حتماً چیزی را کشف کرده اند.

تحلیلگران بحث انتخابات در آمریکا یا خارج از این کشور اغلب از قانون بِنفورد برای تشخیص هرگونه تقلب در رای گیری یا دیگر تخلفات در انتخابات استفاده می کنند.

نهاد های دولتی آمریکا مانند وزارت کشاورزی، معمولاً هنگام حسابرسی اطلاعات از کشاورزان متکی به یارانه های فدرال، از قانون بِنفورد استفاده می کنند.

با این حال وبگاه واشنگتن اگزمینر داده های مربوط به رأی گیری در ایالت ویسکانسین را مورد تجزیه و تحلیل قرار نداده تا متوجه شود آیا این قانون نقض شده یا خیر.

واشنگتن پست: کاخ سفید دستور داده با تیم انتقالی بایدن همکاری نشود

روزنامه «واشنگتن پست» امروز (سه شنبه) در مطلبی نوشت که کاخ سفید درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور به مدیران ارشد دولتی دستور داده که مانع هرگونه همکاري با تیم انتقال قدرت« جو بایدن» نامزد حزب دموکرات شوند، کسی که از سوی رسانه های آمریکایی پیروز انتخابات اعلام شده است.

بر این اساس، مسئولان دولتی که در حال آماده سازی گزارش هایی برای ارائه به تیم انتقال قدرت بایدن و همچنین فراهم کردن فضای دفتری برای حضور مسوولان این تیم در ادارات خود بودند، در عوض از سوی کاخ سفید موظف شده اند که تا زمانی که « اداره خدمات عمومی» پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است این اقدامات را ادامه ندهند.

اداره خدمات عمومی، یک سازمان فدرال در آمريکا است که بعد از مشخص شدن تقریبی نامزد پیروز در انتخاب ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا بر اساس ارزیابی های رسانه ای، پیروزی او را به رسمیت شناخته و آغاز روند انتقال قدرت را تایید می کند.

بر اساس این خبر، علی رغم ارزیابی رسانه های آمریکا مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری (۲۷۹ رای الکترال از نظر سی ان ان و ۲۹۰ رای الکترال از نظر فاکس نیوز)، به علت مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تاکید وی به شکایت به دیوان عالی، اداره خدمات عمومی نیز هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

یک مقام ارشد دولتی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به واشنگتن پست خبرداد: «به ما گفته شده که به رسانه ها توجهی نکنیم و منتظر رسمی شدن آن (انتقال قدرت) از سوی دولت باشیم».

بر این اساس، دو منبع مطلع می گویند که «جان بارسا» معاون موقت اداره توسعه بین المللی آمریکا به همکاران خود گفته که بایدن در انتخابات پیروز نشده و مهم است که با فرایند انتقال قدرت همکاری نکنند.

پیش از این، یکی از اعضای ستاد بایدن بامداد امروز به خبرنگاران گفت این تیم در حال بررسی اقدام قانونی علیه «اداره خدمات عمومی» به دلیل تأخیر در به رسمیت شناختن پیروزی بایدن در انتخابات و تعویق فرایند انتقال قدرت است.

شبکه «سی اِن اِن» نیز شامگاه گذشته گزارش داد ترامپ هنوز سندی را که فرایند رسمی انتقال قدرت به رییس جمهور منتخب این کشور را آغاز می کند، امضا نکرده است.

farsnews.ir
  • 21
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش