یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
۰۷:۵۲ - ۱۱ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۹۹۰
مجلس

حداقل ۹ میلیون شغل اینترنتی از دست رفته است/ چادرنشینی در خیابان‌ها افزایش پیدا خواهد کرد

نماینده مجلس: دولت در چشم مردم نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید

جلال محمودزاده,انتقاد جلال محمودزاده از دولت رئیسی
جلال محمودزاده نماینده مهاباد می‌گوید: از نظر سیاسی پیش‌بینی می‌کنیم که از سال بعد، چادرنشینی مردم در خیابان‌ها در کل کشور افزایش پیدا خواهد کرد. وقتی مردم پول ندارند که یک آلونک اجاره یا رهن کنند و قیمت هر متر خانه در کلانشهر‌ها به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است، حتماً با پدیده چادرنشینی در سطح خیابان‌ها و پارک‌ها روبرو خواهیم شد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم به رویداد۲۴ می‌گوید: تمام آمار‌هایی که دولت می‌دهد از رییس جمهور گرفته تا وزرا و تیم اقتصادی، غیرواقعی است. جالب است مرکز آماری که متعلق به خود دولت است، یک حرف می‌زند و رییس جمهور حرف دیگری را مطرح می‌کند که با هم یکی نیستند.

او می‌گوید: آخرین اعلام آماری، مربوط به تورم بود که رییس‌جمهور در صداوسیما گفت تورم کنترل شده و در حال کاهش است! دو، سه ساعت بعد بانک جهانی اعلام کرد که ایران جزو کشور‌های اول در تورم مواد غذایی است.

حداقل ۹ میلیون شغل اینترنتی از دست رفته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس می‌گوید: سفره‌های مردم کوچک شده و اشتغالی هم که دولت شعارش را می‌داد، اصلاً وجود ندارد. حتی تا الان در بستر اینترنت حداقل ۹ میلیون شغل را در کشور از دست داده‌ایم و هر روز هم اوضاع بدتر می‌شود و تازه شغلی هم ایجاد نشده است. بیشتر کارگاه‌های تولیدی، مرغداری‌ها و گاوداری‌ها در بخش کشاورزی تعطیل شده‌اند. 

محمودزاده می‌گوید: در مورد مسکن هم که قرار بود دولت سالی یک میلیون مسکن بسازد که اگر ساخت مسکن‌های روستایی که بنیاد مسکن ساخته را هم حساب کنیم، هنوز به یک‌پنجم قول دولت هم نرسیده است. حال نتیجه این کار‌ها این است که مردم از این دولت ناامید شده‌اند. تیم اقتصادی آقای رئیسی متشکل از کسانی است که در زمان انتخابات هر کدام به تنهایی مدعی بودند می‌خواهند رییس جمهور شوند و دولت تشکیل دهند. حالا که همه در تیم اقتصادی در کنار یکدیگر هستند، باز هم نتوانستند هیچ کاری بکنند و اوضاع را خراب‌تر و اقتصاد را نابود کردند و بعد هم تیم اقتصادی از هم پاشید.

دولت مستقیم در چشم مردم نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید

وی می‌گوید: چیزی که در کوچه و بازار از مردم می‌شنویم، اعتراضات به‌حق است. دولت مستقیم به چشم مردم نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید. این دروغ‌ها در آینده، اثرات منفی زیادی حتی برای دولت‌های بعدی دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی می‌گوید: به باور من، مشارکت در انتخابات‌های پیش‌رو مجلس و ریاست جمهوری پایین است و دلیلش این است که مردم از تغییراتی که می‌خواستند ایجاد کنند، ناامید شده‌اند.

محمودزاده می‌گوید: آقای حدادعادل یکی از افراد تنظیم‌کننده لیست‌های اصولگرایان، اخیراً صحبتی کرده که ما می‌خواهیم مجلس را انقلابی‌تر کنیم. یعنی حتی از این وضعیت انقلابی مجلس هم راضی نیستند؛ آن هم مجلسی که ۲۲۰ نماینده آن به رییس جمهور فعلی نامه نوشتند تا او وارد کارزار انتخابات شود. این یک پیامی است که می‌خواهند انتخابات را بسته‌تر کنند. با این وضعیت اقتصادی بد و نبود شغل و مسکن، مردم گرفتارتر شده و در کوچه و خیابان و بنگاه‌ها به دنبال خانه هستند. 

چادرنشینی مردم در خیابان‌ها افزایش پیدا خواهد کرد

وی می‌گوید: از طرفی ما از نظر سیاسی پیش‌بینی می‌کنیم که از سال بعد، چادرنشینی مردم در خیابان‌ها در کل کشور افزایش پیدا خواهد کرد. وقتی مردم پول ندارند که یک آلونک اجاره یا رهن کنند و قیمت هر متر خانه در کلانشهر‌ها به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است، حتماً با پدیده چادرنشینی در سطح خیابان‌ها و پارک‌ها روبرو خواهیم شد. 

نماینده مهاباد می‌گوید: ساخت مسکن از سوی دولت هم که فقط شعار بود و فعلاً عملی نشده است، پس مردم مجبور می‌شوند داخل چادر‌ها زندگی کنند. این یک معضل اجتماعی است و دولت باید سریعاً به آن بپردازد و البته که راهکار‌هایی وجود دارد. دولت در زمینه‌های مختلف، هلدینگ‌های زیاد با منابع مالی کلان دارد، تمام این‌ها زمین‌های بسیاری در سطح کشور داشته و درآمد بالایی دارند که می‌توانند در اختیار مردم و انبوه‌سازان قرار دهند تا این‌ها بتوانند مسکن بسازند یا اداراتی که هزاران هکتار اراضی وسیع دارند می‌توانند اراضی خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن برای مردم بگذارند، ولی نمی‌خواهند این کار را بکنند.

مجلس کار‌های دولت را لاپوشانی کرد و اجازه نداده با ضعف‌ها برخورد نظارتی شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس می‌گوید: عملکرد دولت هر روز در بخش‌های مختلف مثل درمان، کشاورزی، صنعت، مسکن و صنایع تبدیلی در سراشیبی است. حتی در بحث صنعت می‌بینیم که دولت نتوانسته یک صنعت مادر ایجاد کند، بلکه بخش‌های زیادی را هم از دست داده که یا تعطیل شده یا منابع مالی یا سرمایه در گردش در اختیار ندارند. همه این‌ها معضلاتی است که دامن دولت و مجلس را خواهد گرفت چون هرچقدر که دولت مقصر باشد به همان اندازه مجلس هم مقصر است. مجلس هم با دولت همراهی کرده و کار‌ها را لاپوشانی کرده و ضعف‌های دولت را پوشش داده و اجازه نداده که با ضعف‌ها برخورد نظارتی شود. حال، مجلس هم باید جوابگو باشد. 

محمودزاده می‌گوید: قوه مقننه و مجریه در انتخابات بعدی، لطمه شدیدی از مردم خواهند خورد و مردم به این‌ها «نه» می‌گویند و این برای سیستم اجرایی و سیاسی کشور بسیار بد است و ما باید بتوانیم برای مردم امید ایجاد کنیم. اگر شعار می‌دهیم و عملی نمی‌شود باید با مردم واقع‌بینانه صحبت کنیم و شجاعانه بگوییم نتوانستیم این شعار را عملی کنیم و دلیل‌ها را برای مردم توضیح بدهیم نه اینکه دروغ بگوییم و آمارسازی کذب بکنیم. با این کار‌ها مردم فکر می‌کنند که ما آن‌ها را به بازی گرفته‌ایم. مردم خودشان همه چیز را می‌دانند و ما باید با مردم صادقانه صحبت کنیم. 

وی می‌گوید: اگر دولت و مجلس، واقعاً دلیل قانع‌کننده‌ای برای عملی‌نشدن کارهایش داشته باشند، مردم قبول می‌کنند، ولی وقتی مردم را فریب می‌دهیم و دور می‌زنیم، تاثیر بسیار منفی خواهد گذاشت و نه تنها باعث پیشرفت و تغییر چهره دولت و مجلس بین مردم نخواهد شد، بلکه دولت و مجلس افت بیشتری خواهند کرد.

  • 18
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۴
جدیدترین
قدیمی ترین
نیش عقرب نه از ره کینه است قتضای طبیعیت دروغگویی و تکذیب واقعیت است
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش