۱۴:۰۲ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۰۹۵۲
خارج از گود سیاست

چاق ترین رهبران سیاسی جهان؛ از «عیدی امین» تا «مفتی موصل» و رهبر کره شمالی

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

عموماً رهبری و مدیریت یک کشور کاری بسیار استرس زاست که به خودی خود مانع از چاق شدن فرد می شود هر چند باور این موضوع کمی دشوار است. شاید بسیاری بر این باور باشند که رهبران کنونی جهان زندگی بسیار لاکچری و راحتی دارند و هر چه بخواهند در دسترسشان است که این موضوع باعث می شود دستکم چاق شده و خوش بگذرانند.

اگر چه رهبران جهان (از رهبر گرفته تا رییس جمهور و نخست وزیر) از لحاظ در دسترس بودن همه نوع امکاناتی شرایط خوبی دارند اما ماهیت استرس زا بودن و پرتنش رهبری یک کشور و سروسامان دادن به مشکلات داخلی و خارجی به خودی خود مانع از آن می شود که این رهبران سبک زندگی سالمی داشته و دائماً در تنش و استرس به سر می برند که بر وزن آن ها تاثیر می گذارد.

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

علاوه بر این، به خاطر حفظ سلامتی و اینکه آن ها به نحوی نماد کشور و حکومتشان هستند باید سعی کنند فرم بدنی متناسبی داشته باشند. با این وجود در طول تاریخ رهبرانی بوده اند که به هر دلیلی بسیار چاق تر از معمول بوده اند. برای مثال، دونالد ترامپ اگرچه به وضوح دچار اضافه وزن است اما چاق ترین رییس جمهور تاریخ ایالات متحده نیست. در ادامه شما را با تعدادی از چاق ترین رهبران سیاسی جهان در طول تاریخ آشنا خواهیم کرد.

۶-قوبلای خان (۱۲۹۴- ۱۲۱۵ میلادی)

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

قوبلای خان یا کوبلای خان پنجمین خان بزرگ امپراطوری مغول و نوه چنگیز خان است. او در همان کودکی تحت نظر پدربزرگش فلسفه چین باستان، اسب سواری و کار با تیر و کمان را یاد گرفت و در سال های دهه بیست زندگی اش بخش هایی از شمال چین برای حکومت به او رسید. او در ادامه در رقابت با برادرانش توانست به مقام خان بزرگ دست یابد و تمام چین را تصرف و متحد سازد. او در ادامه سلسله یوآن را تاسیس کرد که یک امپراطوری ترکیبی مغولی-چینی بود و از سال ۱۲۶۰ تا ۱۲۹۴ بر این امپراطوری حکمرانی کرد. مرگ زن محبوب و بزرگ ترین پسرش اما برای خان مغول بسیار ویرانگر بود و به همین دلیل وی برای فراموشی این دردها به پرخوری و عیاشی پناه برد که چاقی مفرط، نقرس شدید و دیگر بیماری های مرتبط با چاقی را برای وی در پی داشت.

قوبلای خان در نهایت در سال ۱۲۹۴ در سن ۷۸ سالگی درگذشت. غذا و نوشیدنی امپراطوری مغول بسیار ساده بود هر چند لبنیات، میوه، سبزیجات و گیاهان دارویی مهم ترین و اصلی ترین اقلام خوراکی به شمار می آمدند. علاوه بر گوشت قرمز، نوشیدنی های الکلی بسیار مورد علاقه مغول ها بود، هر چند شیر تخمیر شده مادیان محبوب ترین به شمار می رفت. چنگیز خان نیز اگر چه به اندازه نوه اش چاق نبود اما یکی از چاق ترین رهبران تاریخ به شمار می آید.

۵- وینستون چرچیل (۱۹۶۵-۱۸۷۴ میلادی)

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

سر وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل یک سیاستمدار شناخته شده بریتانیایی بود که از سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ نخست وزیری کشور را بر عهده داشت و یک دوره دیگر نیز از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ در این مقام خدمت کرد. او در سال ۱۹۵۳ توسط ملکه بریتانیا مقام شوالیه را دریافت کرده و همان سال نیز برنده جایزه نوبل ادبیات شد. با این وجود از لحاظ جسمانی و سلامتی، چرچیل وضعیت خوبی نداشت، به ویژه در ۲۵ سال پایانی عمرش. او حتی در دوران پرتنش جنگ جهانی دوم و دور اول نخست وزیری اش نیز وضعیت جسمانی مطلوبی نداشته و در سال ۱۹۴۱ یک سکته قلبی را تجربه کرد. در سال ۱۹۴۳ نیز چرچیل به ذات الریه مبتلا شده و در اواخر ژانویه ۱۹۶۵ بود که نخست وزیر محبوب بریتانیایی ها در اثر سکته قلبی شدید جان باخت.

وی در هنگام مرگ ۹۰ سال سن داشت. در سال ۱۹۴۰ و با نخست وزیری چرچیل، سهمیه بندی غذا در کشور آغاز شد و تخم مرغ، سیب زمینی و نوشیدنی های الکلی طبیعی جای شکلات را گرفت. آشپزها مجبور شدند شکر طبیعی کمیاب را جایگزین شکر، آرد و کره کردند و این تغییرات سهم زیادی در چاق شدن نخست وزیر داشت. وی همچنین به شدت سیگار می کشید که این موضوع نیز نقش قابل توجهی در چاقی و مشکلات قلبی او داشت.

۴- گئورگی مالنکوف (۱۹۸۸-۱۹۰۲ میلادی)

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

بدنبال مرگ جوزف استالین، گئورگی ماکسیمیلانوویچ مالنکوف به عنوان رهبر اتحاد جماهیر شووری از سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۵ حکمرانی کرد. در سن ۱۶ سالگی بود که مالنکوف به طور داوطلب وارد ارتش سرخ شده و مدت کوتاهی بعد به حزب کمونیست پیوسته و به سرعت در رده های این حزب ترقی یافت. در سال ۱۹۴۶، مالنکوف به شورای مرکزی حزب کمونیست پیوسته و بعد از مرگ رازآلود رقیبش در سال ۱۹۴۸، استالین او را به مقام رهبری رساند. مالنکوف در سال ۱۹۵۵ از مقام خود کناره گیری کرد.

در سال ۱۹۵۷، مالنکوف کودتایی را علیه خروشچف در داخل کاخ رهبری برنامه ریزی کرد که ناکام مانده و باعث اخراج وی از شورای مرکزی حزب کمونیست شد. مالنکوف در سال ۱۹۸۸ در سن ۸۶ سالگی به دلایل طبیعی و در سکوت سیاسی درگذشت.روس ها علاقه زیادی به تخم مرغ و مربا، مرغ و خاویار داشتند و رهبران شوروی نیز همه چیزی در اختیار داشتند که شرایط را برای چاقی شان فراهم می ساخت.

۳- عیدی امین (۲۰۰۳-۱۹۲۵ میلادی)

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

عیدی امین از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۹ رییس جمهور اوگاندا بود و جنایات گسترده او باعث شده که به یکی از مرگبارترین و بیرحم ترین رهبران سیاسی تاریخ تبدیل شود. در طول هشت سال ریاست جمهوری او در اوگاندا وی بیش از نیم میلیون از مردم کشورش را به قتل رساند و در شرایطی که کشورش در فروپاشی اقتصادی کامل بسر می برد، امین زندگی مجلل و عیاشانه ای داشت. بعد از سقوط حکومتش در سال ۱۹۷۹، امیناز کشور فرار کرده و به عربستان سعودی رفت تا اینکه در سال ۲۰۰۳ در سن ۷۸ سالگی به دلیل از کار افتادن کلیه هاش درگذشت. ماتوکه غذای ملی و محبوب اوگاندایی ها بود که از موز سبز بخارپز تشکیل شده و یکی از قدیمی ترین غذاهای جهان شناخته می شود.

۲- ابو عبدالباری

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

ابو عبدالباری که از او با عنوان مفتی موصل در دوران حکومت داعش بر این شهر بزرگ یاد می شد در واقع رهبر کشور نبود. این رهبر مذهبی داعشی با ۲۵۴ کیلوگرم وزن با القاب «شفیع النعمه»، «جابای جهادی» یا «جابای هات دولت اسلامی داعش» (به خاطر شباهت ظاهری اش با شخصیت جابای در فیلم های جنگ ستارگان) شناخته می شود که ماه ژانویه ۲۰۲۰ در موصل دستگیر شد. وی آن قدر چاق بود که دستگیر کنندگانش نتوانستند او را به ماشین خود منتقل کرده و در نهایت او را با یک وانتی به اداره پلیس بردند. قبل از دستگیری، وی فتواهایی برای مشروعیت بخشیدن به قوانین غیربشری داعش مانند برده داری، سوء استفاده جنسی از زنان و شکنجه و آزار اقلیت های دینی در عراق داده بود.

بر اساس برخی گزارش ها، جنگجویان داعش روزی تنها یک وعده غذا می خوردند که دلایل دینی داشت و برخی دیگر این امر را ناشی از کمبود غذا دانسته اند. اما در شرایطی که گفته می شد در سال های آخر، جنگجویان داعش برای سیر کردن شکمشان به آدمخواری هم روی آورده بودند چه چیزی دلیل چاق شدن ابو عبدالباری بوده است؟ به احتمال فراوان پنهان شدن برای سال های متوالی مهم ترین نقش را در این مسئله داشته است. عبدالباری در سال ۲۰۱۴ دستور ویران کردن مسجدی را داد که به باور او بر روی محل دفن یونس پیامبر ساخته شده بود.

۱- کیم جونگ اون

سیاستمداران چاق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست

کیم جونگ اون از سال ۲۰۱۱ رهبر دیکتاتورمآب کره شمالی بوده است. «جانشین بزرگ» کره شمالی، پا جای پای پدر و پدربزرگش گذاشته و تاکنون بسیاری از مقامات رسمی کشور را دستگیر و اعدام کرده است. در سال ۲۰۰۹  و پیش از رسیدن به مقام رهبری کشور، خبر رسید که کیم به خاطر علاقه زیادش به کشیدن سیگار، به فشار خون بالا و دیابت مبتلا شده است در سال ۲۰۱۵ نیز گزارش شد که وی در کمتر از ۵ سال، ۳۰ کیلوگرم بر وزن خود افزوده و بدین ترتیب وزن او به ۱۳۰ کیلوگرم رسیده است.

در کره شمالی، نودل سرد، توفو، برنج و پوره سیب زمینی غذاهای اصلی به شمار می روند، گوشت قرمز و غذاهای دریایی نیز از دیگر غذاهای اصلی کشور به شمار می آیند. در این میان شایعاتی مبنی بر سکته قلبی خفیف رهبر کره شمالی نیز به گوش می رسد که از زیاده روی وی در سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی نشأت می گیرد، رهبری که هنوز هیچ کسی غیر از خانواده و نزدیکانش تاریخ دقیق تولدش را نمی دانند.

  • 13
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید