شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۳۷

معتبرترین اذکار و دعای رزق و روزی

دعای رزق و روزی,دعای رزق و روزی و گشایش کار,دعای رزق و روزی فراوانختم واقعه برای افزایش رزق و روزی مفید است
عوامل زیادی در افزایش رزق و روزی، موثر است که از آنها میتوان به تلاش و کوشش فراوان اشاره کرد. توکل بر خدا نیز رزق و روزی شما را افزایش میدهد. همچنین امامان و رسول اکرم( ص) در این خصوص، توصیه هایی کرده اند. در این مطلب از سرپوش دعاهایی برای افزایش رزق و روزی ذکر شده است.

دعای رزق و روزی

یکی از تمایلات همه افراد برای رفاه خود و خانواده شان و همچنین داشتن زندگی راحت و توام با ارامش، افزایش رزق و روزی و ثروت و پیشرفت زندگی مادی می باشد. برای افزایش رفاه و افزایش رزق و روزی، راه‌های دیگری به غیر از تلاش و کوشش وجود دارد .

دعای رزق و روزی و گشایش کار

امام صادق( ع) درخصوص دعای رزق و روزی می فرماید:اگر کسی چهارصد مرتبه این دعا را در طول مدت دو ماه به صورت مداوم بخواند، خداوند علم بسیار یا مال بسیار به او کرامت می فرماید:« اَسْتَغْفِرُاللَّهَ الَّذی لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ بَدیعُ السَّمواتِ وَالَارْضِ مِنْ جَمیعِ ظُلْمی وَ جُرْمی وَ اِسْرافی عَلی نَفْسی وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ.»« امرزش خواهم از خدایی که معبودی جز او نیست. زنده و پاینده و بخشاینده و مهربان پدیدآرنده آسمانها و زمین( آمرزش) از تمام ستمکاری و جنایت و زیاده روی بر خود و بسویش توبه کنم.»

دعای زیاد شدن رزق و روزی

۱. ختم سوره واقعه:

طبق روایت امام سجاد علیه السلام برای افزایش رزق و روزی، ختم« اذا وقعه» بخوانید.

این ختم به صورت زیر می باشد :

اگر روز دوشنبه به عنوان ابتدای ماه قمری محسوب شد؛ باید سوره واقعه را از روز اول تا روز چهاردهم بخوانید به این صورت که روز اول یک مرتبه ، روز دوم دو مرتبه و الی آخر ....

بعد از اتمام خواندن سوره مبارکه واقعه در هرروز ، این دعا را بخوانید:

اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک. وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ، اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیَّ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شِیْءٍ قَدیرٌ. یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ، وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ، وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ

همچنین دعای زیر را در هر پنجشنبه ای که بین روز اول تا چهاردهم قرار دارد؛ بخوانید:

یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا جَوادُ، یا حلیمُ، یا حَنّانُ، یا مَنّانُ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَةً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی.( بیان آیت‌الله العظمی سید" صادق روحانی” در مورد دعایی برای ثروتمند شدن )

۲. صدقه دهید:

صدقه دادن، از راه‌های کسب روزی حلال و فراوان به شمار میرود حتی درصورت عدم توان مالی، سعی کنید که به نیازمندان در حد توانتان کمک کنید تا روزی حلال و فراوان به دست آورید و برکت به مال و دارایی شما بیاید. توجه کنید که کمک کردن با نیت رضای خداوند به دیگران در بسیاری از موارد، بر مال اندک شما می افزاید. در عین حال، هر عمل خیری که انجام می دهید؛ بعنوان صدقه محسوب می شود.

دعای رزق و روزی,دعای رزق و روزی و گشایش کار,سوره لیل برای افزایش روزیافزایش رزق و روزی و ثروت یکی از تمایلات همه افراد است

۳. دعای رزق و روزی فراوان از رسول اکرم( ص):

دعای زیر در کتاب داروخانه معنوی به منظور ادای قرض و توسعه رزق و روزی از حضرت رسول اکرم( ص) نقل شده است:قسم به خدایی که مرا مبعوث فرموده، کسی که این دعا همیشه همراهش باشد یا در منزل و دکان خود قرار دهد؛ فقرش تبدیل به ثروت و وسعتِ رزق و روزی میشود.( ان شاء الله)

« یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَ الاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقَنی رِزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه یا اَرحَمَ الرّاحِمِین.»

ای خدا ای پروردگار ای زنده ای پاینده ای دارای شکوه و بزرگواری از تو میخواهم به نام تو که بسیار بزرگ و بزرگترین است اینکه روزی کنی مرا ، رزقی حلال و پاک ، برحمت گسترده ات ای مهربان ترین مهربانان.

۴. دعای افزایش رزق وروزی:

۱۰ مرتبه اسم مبارك« یا باسط» را به منظور جلوگیری از فقر، بخل، مرض و غنی شدن از نظر مادی در هرروز بین الطلوعین( بعد از طلوع فجر تا قبل از طلوع آفتاب) بخوانید.

۵. ختم سوره مبارکه طه جهت افزایش رزق:

هر روز برای افزایش رزق، سفارش شده که سوره مبارکه طه را بعد از اذان صبح وقبل از طلوع آفتاب بخوانید تا خداوند، روزی شما را از جایی که فکرش را نمیکنید؛ برساند. اگر این سوره را در هنگام طلوع آفتاب بخوانید؛ روزی تازه ای به شما میرسد وگرنه در صورت نوشتن این سوره مبارکه و حمل کردنش با خودتان، به هر حاجتی که میخواهید؛ میرسید واگر میخواهید برای اصلاح بین دونفر بروید؛ توصیه میشود که این سوره را قبل از رفتن بخوانید.

۶. دعایى جهت زیاد شدن رزق و اداءدین:

على علیه السلام جهت زیاد شدن رزق و اداءدین فرمود:به پیغمبر از قرض، شكایت كردم که ایشان فرمودند:بگو یا على! پس اگر به قدر كوه بزرگى قرض دارباشى خدا ادا مى فرماید. ان شاء اللّه تعالى.

اللهم اغننى بحلالك عن حرامك و بفضلك عمن سواك.

۷. دعای رزق و روزی از امام جواد ( ع):

ذکر مقابل را به منظور وسعت رزق مكرر بخوانید:« یا من یكفى من كل شىء و لا یكفى منه شىء اكفنى ما اهمنى» و در هرروز ، ۷۷ مرتبه برای گشایش بگوید:یا غَفور یا وَدود

۸. سوره لیل سوره ای برای افزایش رزق و روزی:

فرموده ی پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله ) برای افزایش رزق و روزی، این چنین است:خداوند به تلاوت کننده ی سوره لیل به قدری عطا می کند تا راضی شود و او به مشکلی برنخورد و برایش آسان شود.

۹. سوره ذاریات سوره ای برای افزایش رزق و روزی:

امام صادق( علیه السلام ) درخصوص افزایش رزق و روزی می فرماید:هر کس در روز یا شب، سوره ذاریات را بخواند؛ خداوند، علاوه بر اصلاح وضع زندگی او، روزی اش را زیاد میکند...

۱۰. سوره همزه سوره ای برای افزایش رزق و روزی:

امام صادق( ع) به سوره ای در جهت افزایش رزق و روزی اشاره کردند:هر کس در نماز واجبش، سوره همزه را بخواند؛ دیگر فقر به سراغش نمی آید و روزی او فراوان میشود...

دعای رزق و روزی با ترجمه,دعای رزق و روزی فراوان,سوره برای ثروتمند شدنبرای افزایش رفاه و افزایش رزق و روزی دعا های بسیاری وجود دارد

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش