یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۳۷

معتبرترین اذکار و دعای رزق و روزی

دعای رزق و روزی,دعای رزق و روزی و گشایش کار,دعای رزق و روزی فراوانختم واقعه برای افزایش رزق و روزی مفید است
عوامل زیادی در افزایش رزق و روزی، موثر است که از آنها میتوان به تلاش و کوشش فراوان اشاره کرد. توکل بر خدا نیز رزق و روزی شما را افزایش میدهد. همچنین امامان و رسول اکرم( ص) در این خصوص، توصیه هایی کرده اند. در این مطلب از سرپوش دعاهایی برای افزایش رزق و روزی ذکر شده است.

دعای رزق و روزی

یکی از تمایلات همه افراد برای رفاه خود و خانواده شان و همچنین داشتن زندگی راحت و توام با ارامش، افزایش رزق و روزی و ثروت و پیشرفت زندگی مادی می باشد. برای افزایش رفاه و افزایش رزق و روزی، راه‌های دیگری به غیر از تلاش و کوشش وجود دارد .

دعای رزق و روزی و گشایش کار

امام صادق( ع) درخصوص دعای رزق و روزی می فرماید:اگر کسی چهارصد مرتبه این دعا را در طول مدت دو ماه به صورت مداوم بخواند، خداوند علم بسیار یا مال بسیار به او کرامت می فرماید:« اَسْتَغْفِرُاللَّهَ الَّذی لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ بَدیعُ السَّمواتِ وَالَارْضِ مِنْ جَمیعِ ظُلْمی وَ جُرْمی وَ اِسْرافی عَلی نَفْسی وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ.»« امرزش خواهم از خدایی که معبودی جز او نیست. زنده و پاینده و بخشاینده و مهربان پدیدآرنده آسمانها و زمین( آمرزش) از تمام ستمکاری و جنایت و زیاده روی بر خود و بسویش توبه کنم.»

دعای زیاد شدن رزق و روزی

۱. ختم سوره واقعه:

طبق روایت امام سجاد علیه السلام برای افزایش رزق و روزی، ختم« اذا وقعه» بخوانید.

این ختم به صورت زیر می باشد :

اگر روز دوشنبه به عنوان ابتدای ماه قمری محسوب شد؛ باید سوره واقعه را از روز اول تا روز چهاردهم بخوانید به این صورت که روز اول یک مرتبه ، روز دوم دو مرتبه و الی آخر ....

بعد از اتمام خواندن سوره مبارکه واقعه در هرروز ، این دعا را بخوانید:

اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک. وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ، اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیَّ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شِیْءٍ قَدیرٌ. یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ، وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ، وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ

همچنین دعای زیر را در هر پنجشنبه ای که بین روز اول تا چهاردهم قرار دارد؛ بخوانید:

یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا جَوادُ، یا حلیمُ، یا حَنّانُ، یا مَنّانُ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَةً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی.( بیان آیت‌الله العظمی سید" صادق روحانی” در مورد دعایی برای ثروتمند شدن )

۲. صدقه دهید:

صدقه دادن، از راه‌های کسب روزی حلال و فراوان به شمار میرود حتی درصورت عدم توان مالی، سعی کنید که به نیازمندان در حد توانتان کمک کنید تا روزی حلال و فراوان به دست آورید و برکت به مال و دارایی شما بیاید. توجه کنید که کمک کردن با نیت رضای خداوند به دیگران در بسیاری از موارد، بر مال اندک شما می افزاید. در عین حال، هر عمل خیری که انجام می دهید؛ بعنوان صدقه محسوب می شود.

دعای رزق و روزی,دعای رزق و روزی و گشایش کار,سوره لیل برای افزایش روزیافزایش رزق و روزی و ثروت یکی از تمایلات همه افراد است

۳. دعای رزق و روزی فراوان از رسول اکرم( ص):

دعای زیر در کتاب داروخانه معنوی به منظور ادای قرض و توسعه رزق و روزی از حضرت رسول اکرم( ص) نقل شده است:قسم به خدایی که مرا مبعوث فرموده، کسی که این دعا همیشه همراهش باشد یا در منزل و دکان خود قرار دهد؛ فقرش تبدیل به ثروت و وسعتِ رزق و روزی میشود.( ان شاء الله)

« یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَ الاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقَنی رِزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه یا اَرحَمَ الرّاحِمِین.»

ای خدا ای پروردگار ای زنده ای پاینده ای دارای شکوه و بزرگواری از تو میخواهم به نام تو که بسیار بزرگ و بزرگترین است اینکه روزی کنی مرا ، رزقی حلال و پاک ، برحمت گسترده ات ای مهربان ترین مهربانان.

۴. دعای افزایش رزق وروزی:

۱۰ مرتبه اسم مبارك« یا باسط» را به منظور جلوگیری از فقر، بخل، مرض و غنی شدن از نظر مادی در هرروز بین الطلوعین( بعد از طلوع فجر تا قبل از طلوع آفتاب) بخوانید.

۵. ختم سوره مبارکه طه جهت افزایش رزق:

هر روز برای افزایش رزق، سفارش شده که سوره مبارکه طه را بعد از اذان صبح وقبل از طلوع آفتاب بخوانید تا خداوند، روزی شما را از جایی که فکرش را نمیکنید؛ برساند. اگر این سوره را در هنگام طلوع آفتاب بخوانید؛ روزی تازه ای به شما میرسد وگرنه در صورت نوشتن این سوره مبارکه و حمل کردنش با خودتان، به هر حاجتی که میخواهید؛ میرسید واگر میخواهید برای اصلاح بین دونفر بروید؛ توصیه میشود که این سوره را قبل از رفتن بخوانید.

۶. دعایى جهت زیاد شدن رزق و اداءدین:

على علیه السلام جهت زیاد شدن رزق و اداءدین فرمود:به پیغمبر از قرض، شكایت كردم که ایشان فرمودند:بگو یا على! پس اگر به قدر كوه بزرگى قرض دارباشى خدا ادا مى فرماید. ان شاء اللّه تعالى.

اللهم اغننى بحلالك عن حرامك و بفضلك عمن سواك.

۷. دعای رزق و روزی از امام جواد ( ع):

ذکر مقابل را به منظور وسعت رزق مكرر بخوانید:« یا من یكفى من كل شىء و لا یكفى منه شىء اكفنى ما اهمنى» و در هرروز ، ۷۷ مرتبه برای گشایش بگوید:یا غَفور یا وَدود

۸. سوره لیل سوره ای برای افزایش رزق و روزی:

فرموده ی پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله ) برای افزایش رزق و روزی، این چنین است:خداوند به تلاوت کننده ی سوره لیل به قدری عطا می کند تا راضی شود و او به مشکلی برنخورد و برایش آسان شود.

۹. سوره ذاریات سوره ای برای افزایش رزق و روزی:

امام صادق( علیه السلام ) درخصوص افزایش رزق و روزی می فرماید:هر کس در روز یا شب، سوره ذاریات را بخواند؛ خداوند، علاوه بر اصلاح وضع زندگی او، روزی اش را زیاد میکند...

۱۰. سوره همزه سوره ای برای افزایش رزق و روزی:

امام صادق( ع) به سوره ای در جهت افزایش رزق و روزی اشاره کردند:هر کس در نماز واجبش، سوره همزه را بخواند؛ دیگر فقر به سراغش نمی آید و روزی او فراوان میشود...

دعای رزق و روزی با ترجمه,دعای رزق و روزی فراوان,سوره برای ثروتمند شدنبرای افزایش رفاه و افزایش رزق و روزی دعا های بسیاری وجود دارد

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
هادی کاظمی بیوگرافی هادی کاظمی بازیگر مردمی ایران

تاریخ تولد: ۱۳ آبان ۱۳۵۵

محل تولد: تهران، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد

همسر: سمانه پاکدل، بازیگر

ادامه
معین زد بیوگرافی معین زد، خواننده و ترانه سرای ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۷۰

محل تولد: همدان

حرفه: خواننده 

سبک موسیقی: خواننده و ترانه سرا

شروع فعالیت: پاپ، رپ

ادامه
ویژه سرپوش