دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۵۹

دعای نور حضرت زهرا چه فضایلی دارد؟

دعای نور حضرت زهرا س,متن دعای نور حضرت زهرا,خواص دعای نور حضرت زهرا سرفع نیاز‌های جسمی و روحی از جمله خواص دعای نور حضرت زهرا (س) است
 مطابق با روایتی از سلمان فارسی، دعای نور حضرت زهرا( س) در کتب ادعیه ثبت شده است که دارای خواص فراوانی است، چنانکه تأکید و سفارش سلمان فارسی بر این مسأله بود. در این مطلب از سرپوش فضایل و متن دعای نور حضرت زهرا (س) آورده شده است.

دعای نور حضرت زهرا (س)

یکی از نزدیک ترین یاران پیامبر گرامی اسلام( ص)  سلمان فارسی بود که به نقل از حضرت زهرا( س)، دعایی را سفارش کرد که به آن دعای نور می گویند. یکی از خواص این دعا، درمان تب و لرز می باشد.

سلمان فارسی در کتاب “مهج الدعوات” نقل کرده است :

حضرت زهرا( س) به نقل از حضرت رسول( ص)، کلامی را به من یاد داد که آن را در صبح و شام می خواند. ایشان فرمودند:بر این دعا مداومت کن تا هرگز در دنیا دچار تب نشوی.

 درباره ی دعای نور حضرت زهرا در برخی از منابع، آمده است که حضرت فاطمه( ع) پس از اموزش این دعا به جناب سلمان فرمودند:« اگر می خواهی به هنگام دیدار با پروردگار در روز قیامت از سختی و عذاب در امان باشی، دعای نور را بسیار بخوان.»

سلمان می گوید:پس از یادگیری دعای نور حضرت زهرا، آن را به بیشتر از هزار نفر از اهل مدینه و مکه یاد دادم و افراد مبتلا به تب، با خواندن این دعا به امر خدای سبحان، درمان میشدند.

متن دعای نور حضرت فاطمه,فضایل دعای نور حضرت زهرا,خواص دعای نور حضرت زهرا سیکی از فواید دعای نور حضرت زهرا برطرف شدن گرفتاری‌ها میباشد

ثواب دعای نور حضرت زهرا( س)

جبرئیل درخصوص فضیلت دعای نور حضرت زهرا میگوید:درصورت تقسیم ثواب این دعا به ده قسمت، هر قسمتش معادل کوهی به بزرگی دنیا است. اگر تمام ثوابش را شرح دهیم، جمیع امتت متحیر می شوند و بر این دعا متوسل می شوند و در دین، خلل بوجود می آید، یا رسول الله خدای تعالی می فرماید تمام حوائج افراد با خواندن این دعا برآورده میشود، خوشا به حال بنده ای که در کفنش این دعا را نوشته باشد.

سند دعای نور

در کتاب های بسیاری به خواندن دعای نور حضرت زهرا سفارش شده است که دو نمونه ی آن عبارتست از:

- یکی از مهم ترین منابع دعای نور، “مهج الدعوات” از سید بن طاووس می باشد.

- مجموعه ای از دعا ها و ادعیه منسوب به حضرت زهرا( س) در کتاب “صحیفه فاطمیه” آورده شده است.

خواص دعای نور

دعای نور حضرت زهرا از خواص فراوانی برخوردار است که برخی از آن ها به شرح زیر میباشد :

>> خاصیت تب زدای دعای نور حضرت زهرا از مهم ترین ویژگی این دعا به شمار می رود.

>> هر کس در عمر خود، یک مرتبه دعای نور حضرت زهرا را بخواند، تمام حوائجش برآورده می شود و حق تعالی، علاوه بر بخشش گناهانش، او را از هر چیزی در جهان، محفوظ نگه میدارد. آگاه باشید که نباید دعای نور را پیش هر کسی نقل کنید که مبادا به خطا از آن بهره ببرد. درصورت خواندن دعای نور با اخلاص و اعتقاد درست، دعایتان مستجاب می شود.

>> کسی که دعای نور حضرت زهرا را بخواند؛ علاوه بر رفع گرفتاری هایش، دشمنانش شکست می خورند. با خواندن دعای نور، قرض ها ادا می شوند و دیگر محتاج بنده ای نمیشوید. خواننده ی دعای نور، نزد صاحب منصبان عزیز میشود و دیگر هیچ طلسم و جادویی بر روی او اثر نمیگذارد. همچنین، کارها در امور او به خوبی انجام میشود و از شر شیطان در امان میماند.

>> شما باید دعای نور حضرت زهرا را بر کفن میت با مُشک و زعفران بنویسید، تا آن مرده دچار عذاب قبر نشود و بر قبرش هزاران نور بتابد. نوشتن این دعا بر کفن او باعث میشود که شب اول قبر بر او اسان شود و بر سر قبرش هفت هزار فرشته بیایند که طبقی از نور بر دست هر کدام از آن ها قرار دارد که بر سر مرده نثار می کنند و به میت می گویند:از هیچ چیز نترس و اندوهگین نباش که ما مونس تو تا روز قیامت هستیم. سپس قبر این مرده را وسیع می کنند و به روی قبرش دروازه ای از بهشت را می گشایند.

جبرییل میگوید: یا رسول الله من شرم دارم از این که مرده ای که کفنش دعای نور دارد را عذاب دهم و مجازات کنم و خدا می فرماید که این دعا را تا قبل از خلقت آدم به ۹۰۰ سال بر عرش ثبت کردم و به هیچ پیغمبری به جز امت های تو نازل نکردم.

>> کسی که دعای نور حضرت زهرا را در روزهای دوشنبه،  پنجشنبه و جمعه بخواند و عزیزانش مسافرت باشند و آرزوی بازگشت آن ها را داشته باشد؛ خواهد دید که به حرمت این دعا در طی چند روز، مسافران عزیزش به سلامت بازمیگردند. همچنین، کسی که این دعا را در سفر بهمراه خود داشته باشد، حادثه ای برایش رخ نمی دهد و در صحت و سلامت کامل خواهد بود.

دعای نور حضرت زهرا س,دعای نور حضرت زهرا برای رفع تب,ترجمه دعای نور حضرت زهرا سدعای نور حضرت زهرا مطابق با روایتی از سلمان فارسی در کتب ادعیه ثبت شده است

>> همچنین در صورتی که شخص فقیری دعای نور حضرت زهرا را بخواند، ثروتمند میشود و به زیارت کعبه مشرف می گردد و اگر فرد فاسدی بخواند، اصلاح و پرهیزگار میشود. اگر خواننده ی دعای نور حضرت زهرا، دائم الخمر باشد به لطف خدای رحیم، توبه می کند.

>> نعمت ها و برکات الهی در خانه ای که دعای نور خوانده شود، وسیع مبگردد و هیچگاه، اهل این خانه دچار قحطی نمیشوند.

>> یکی از مزایای بهمراه داشتن دعای نور حضرت زهرا، دفع شرور و اتفاقات بد است.

>> هرکس با صدق دل، دعای نور حضرت زهرا( س) را در روز جمعه ماه مبارک رمضان در هنگام ادای نماز صبح بخواند و با کسی سخن نگوید، حاجتش به لطف خدای تعالی برآورده می شود. همچنین هفت هزار فرشته از مکه و هفتاد هزار دیگر از بیت المقدس، نزد او می آیند که هر کدام، هزار سر دارند و بر هر سری، هزار دهان میباشد که هزار زبان در هر دهان، تسبیح می گویند و ثواب این تسبیحات تا روز قیامت، به خواننده دعا می رسد.

متن و ترجمهٔ دعای نور

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ، بِسْمِ اللّٰهِ النُّورِ، بِسْمِ اللّٰهِ نُورِ النُّورِ، بِسْمِ اللّٰهِ نُورٌ عَلىٰ نُورٍ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِی هُوَ مُدَبِّرُ الْأُمُورِ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِی خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ. الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذِی خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ، وَأَنْزَلَ النُّورَ عَلَى الطُّورِ، فِی كِتابٍ مَسْطُورٍ، فِی رَقٍّ مَنْشُورٍ، بِقَدَرٍ مَقْدُورٍ، عَلىٰ نَبِیٍّ مَحْبُورٍ. الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذِی هُوَ بِالْعِزِّ مَذْكُورٌ، وَبِالْفَخْرِ مَشْهُورٌ، وَعَلَى السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ مَشْكُورٌ. وَصَلَّى اللّٰهُ عَلىٰ سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرِینَ.

به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانی اش همیشگی است؛ به نام خدای نور، به نام خدای نور نور، به نام خدای نور بر نور، به نام خدایی که تدبیرگر امور است، به نام خدایی که نور را از نور آفرید و سپاس خدایی را که نور را از نور آفرید و نور را در کوه طور فرو فرستاد، در کتابی بر نوشته، در ورقه ای گشوده، با اندازه ای درخور، بر پیامبری آراسته، سپاس خدای را که به عزّت یاد شود و به عظمت مشهور است و بر شادی و بدحالی سپاسگزاری شود، درود خدا بر آقای ما محمّد و خاندان پاکش.

فضایل دعای نور حضرت زهرا,خواص دعای نور حضرت زهرا س,دعای نوردعای نور در کتاب‌های بسیاری نقل شده است

گردآوری: بخش جامعه سرپوش

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
خیلی عالی
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش