سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۳۹

دعای چهل کلید چه خواص و فضایلی دارد؟

دعای چهل کلید,دعای چهل کلید برای ازدواج,دعای چهل کلید برای بخت گشاییدعای چهل کلید توسط فضه و به نقل از دختر پیامبر آمده است
دعای چهل کلید حضرت زهرا( س)، از دعاهای موثری می باشد که برای اجابت همه ی دعاها خوانده میشود و فوق العاده مجرب است. در این مطلب از سرپوش متن دعای چهل کلید به همراه خواص آن ذکر شده است.

سندیت دعای چهل کلید بر اساس روایات

دعای ۴۰ کلید نقل از دخت پیامبر می باشد که توسط فضه گفته شده است. یکی از کنیزان حضرت زهرا( س) فضه نوبیه بود. از او روایتی نقل شده که می گوید در روز جمعه به خانه ی حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیه رفتم، دیدم که ایشان در حال خواندن دعایی بود سپس آن دعا را بر ظرف آبی دمید. از او پرسیدم که به چه دلیلی این کار را انجام داد؛ ایشان زمانیکه از خواندن دعا فراغت یافت در جواب سؤال من فرمودند:

فضه این دعایی که من خواندم دعای چهل کلید بود هر شخصی که در روز جمعه غسل کند و این دعا را بخواند و سپس آب پاکی بیاورد و این دعا را بر آن بدمد و بنوشد باعث میشود تا بخت ۵۰ ساله اش باز شود.

و اگر الفت و محبتی در بین زن و شوهر نباشد و بر آب این دعا را بخواند و سپس این آب را در طعامش بریزد و به خورد شخص بدهد، به قدرت خداوند به محبت یوسف و زلیخا می رسد

و جهت جادو، آن دعا را به گلاب و نبات و زعفران بخواند و بنوشد و با آبی که این دعا را خوانده، غسلش را انجام دهد به فرمان خداوند متعال بازگردد.

و اگر شخصی در محضر سلاطین برود و بر گلاب این دعا را بخواند، سپس گلاب را بر صورت خود بمالد با حرمت میشود.

و چنانچه در آب این دعا غسل کند، خداوند آن شخص را از جمیع بلیات محافظت می کند و از حیله ی مکاران و سحر جادوگران و همچنین از شر جمیع خلقلان در امان میماند.

نحوه خواندن چهل کلید

از ابتدا تا انتهای دعای چهل کلید فقط یک مرتبه خوانده می شود. شماره های ۱ تا ۴۰ که در کنار آیات نوشته شده است نمایانگر تعداد کلیدهاست، نه این که به تعداد آن عدد، آن آیه خوانده شود.

آداب خواندن چهل کلید

> برای این که بین زن و شوهر آشتی و صلح برقرار شود و مهر و محبت در بین آن ها افزایش یابد باید این دعا را بر آب پاک یا گلاب بخوانند و هر دوی آن ها بنوشند.

> برای این که بیماری شفا یابد باید دعا را بر آب پاک یا گلاب بخوانند و بیمار آن آب را بخورد. به لطف خداوند آن بیمار شفا خواهد یافت.

> بمنظور حاجت روا شدن باید دعا را بر گلاب خوانده و بر صورت بمالید.

> بهتر است دعای چهل کلید در روز جمعه خوانده شود.

> قبل از این که دعا خوانده شود، ابتدا نیت قلبی کنید و سپس هفت مرتبه صلوات بفرستید.

طریقه خواندن دعای چهل کلید برای گشایش بخت

دعای چهل کلید را به قصد گشایش بخت و رسیدن به حاجت در روز جمعه بخوانید. شما باید نیت قلبی، پیش از خواندن دعا داشته باشید و ۷ مرتبه صلوات بر پیامبر اکرم ( ص) بفرستید. پس از خواندن دعا و فوت کردن آن بر تشت آبی، باید با همان آب، غسل کنید و آب باقی مانده در تشت را پای درخت بریزید؛ به این دلیل که متبرک است و اسماء الهی بر آن خوانده شده است.

دعای چهل کلید حضرت زهرا,طریقه خواندن دعای چهل کلید,دعای چهل کلید حضرت فاطمهطریقه خواندن دعای چهل کلید برای گشایش بخت بهتر است در روز جمعه خوانده شود

خواص دعای چهل کلید

خواص دعای چهل کلید عبارتست از:

* تسخیر قلوب و مهر و محبت

* ایجاد آشتی و الفت بین زن و شوهر

* ابطال سحر و طلسم

* کارگشایی و فتح و گشایش امور

* شفای بیماری

* دفع جمیع بلایا

* دفع دشمن

* بخت گشایی و ازدواج

* باز شدن بخت ۵۰ ساله

* محبت و جلب معشوقه

* دفع مشکلات

* حفاظت از بلایا، مکر مکاران و سحر ساحران و در امان ماندن از شر

متن دعای چهل کلید

دعای چهل کلید به شرح زیر میباشد :

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُّبِینًا (۲بار) سَلَامٌ عَلَیْكُمْ طِبْتُمْ فَادْخُلُوهَا خَالِدِینَ  (۳ بار) لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْكُم بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ رَّحِیمٌ (۴ بار)  رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَذا بَاطِلاً سُبْحَانَكَ  (۵ بار)  وَتِلْكَ حُجَّتُنَا آتَیْنَاهَا إِبْرَاهِیمَ عَلَى قَوْمِهِ نَرْفَعُ دَرَجَاتٍ مَّن نَّشَاء  (۶ بار)  إِنَّ رَبَّكَ حَكِیمٌ عَلِیمٌ  (۷ بار ) وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا  (۸ بار) وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ وَلاَ یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إَلاَّ خَسَارًا   (۹ بار ) یَا نَارُ كُونِی بَرْدًا وَسَلَامًا عَلَى إِبْرَاهِیمَ (۱۰ بار)  وَأَرَادُوا بِهِ كَیْدًا فَجَعَلْنَاهُمُ الْأَخْسَرِینَ  (۱۱ بار) فَنَادَى فِی الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَكَ (۱۲ بار) وَلَا تُمْسِكُوا بِعِصَمِ الْكَوَافِرِ (۱۳ بار) وَأُلْقِیَ السَّحَرَةُ سَاجِدِینَ  (۱۴ بار)  وَمِنَ النَّاسِ مَن یَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً یُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِینَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ یَرَى الَّذِینَ ظَلَمُواْ إِذْ یَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِیعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعَذَابِ (۱۵ بار) وَأُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ (۱۶ بار)  إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ (۱۷ بار) بحق محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم  (۱۸ بار) و بحق جبرئیل و میکائیل و اسرافیل و عزرائیل (۱۹ بار)  یا حنان یا منان یا دیان یا برهان  (۲۰ بار)

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ (۲۱ بار)

نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ (۲۲ بار) وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ (۲۳ بار)  یس وَالْقُرْآنِ الْحَكِیمِ (۲۴ بار) قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ (۲۵ بار)  لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ (۲۶ بار) لَیْسَ كَمِثْلِهِ شَیْءٌ وَهُوَ السَّمِیعُ العلیم (۲۷ بار)  قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ مِن شَرِّ مَا خَلَقَ  (۲۸ بار) قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ مَلِكِ النَّاسِ (۲۹ بار)  قُلْ كَفَى بِاللّهِ شَهِیدًا بَیْنِی وَبَیْنَكُمْ (۳۰ بار) َقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا (۳۱ بار) قُلْ یَجْمَعُ بَیْنَنَا رَبُّنَا ثُمَّ یَفْتَحُ بَیْنَنَا بِالْحَقِّ وَهُوَ الْفَتَّاحُ الْعَلِیمُ (۳۲ بار)  قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَهْلَكَنِیَ اللَّهُ وَمَن مَّعِیَ أَوْ رَحِمَنَا فَمَن یُجِیرُ الْكَافِرِینَ (۳۳ بار) قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ مَاؤُكُمْ غَوْرًا (۳۴ بار) قُلْ یَا أَیُّهَا الْكَافِرُونَ لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ (۳۵ بار)  قُل كُونُواْ فردة خاشعین (۳۶ بار) قُلْ سِیرُواْ فِی الأَرْضِ ثُمَّ انظُرُواْ كَیْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُكَذِّبِینَ (۳۷ بار) قُلْ مَن یَكْلَؤُكُم بِاللَّیْلِ وَالنَّهَارِ  (۳۸ بار) قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرِینَ أَعْمَالًا

الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ  (۳۹ بار) قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِّثْلُكُمْ یُوحَى إِلَیَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ (۴۰ بار) سُبْحَانَ رَبِّكَ رَبِّ الْعِزَّةِ عَمَّا یَصِفُونَ وَسَلَامٌ عَلَى الْمُرْسَلِینَ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ و به نستعسن و صلوات و السلام علی سیدنا نبینا ابوالقاسم المحمد اللهم صل علی محمد و اله محمد و الطاهرین یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا شکیکفی یا قاهرو

فواید دعای چهل کلید,روش خواندن دعای چهل کلید,دعای چهل کلید,دعای چهل کلید برای بخت گشاییتسخیر قلوب و مهر و محبت از جمله خواص دعای چهل کلید میباشد

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 13
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
میخائیل گورباچف,بیوگرافی میخائیل گورباچف بیوگرافی میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی

تاریخ تولد: ۲ مارس ۱۹۳۱

محل تولد: روستای پریولنوی، جمهوری فدراتیو سوسیالیستی روسیه شوروی، اتحاد شوروی

ملیت: شوروی، روسیه

حرفه: سیاستمدار

حزب سیاسی: اتحاد سوسیال دموکرات‌ها

محل تحصیل: دانشگاه دولتی مسکو

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
ویژه سرپوش