شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۲۲

زندگینامه شهید بهنام محمدی، نوجوان ۱۳ ساله خرمشهری (+ وصیت نامه)

بهنام محمدی,بیوگرافی شهید بهنام محمدی,زندگینامه شهید بهنام محمدیبهنام محمدی به امام خمینی( ره) علاقه عجیبی داشت
بهنام محمدی که یک نوجوان۱۳ ساله خرمشهری بود بر اثر برخورد ترکش خمپاره در اولین سال جنگ تحمیلی در خرمشهر، شهید شد. از کارهایی که آن مبارز شجاع انجام میداد می توان به رساندن تسلیحات به سایر رزمندگان اسلام اشاره کرد.

چکیده ای از بیوگرافی شهید بهنام محمدی

نام:بهنام محمدی

متولد:۱۲ بهمن ۱۳۴۵

زادگاه:خرمشهر

شهادت:۲۸ مهر ۱۳۵۹

ملیت:ایرانی

محل دفن:  تکه شهدای کلگه شهرستان مسجد سلیمان

بیوگرافی شهید بهنام محمدی

بهنام محمدی در خرمشهر در منزل پدر بزرگش دیده به جهان گشود. اندام وی ریزه و استخوانی بود ولی در عین حال فرز، زرنگ، سربه هوا و سرزبان دار بود.

بهنام محمدی در جنگ تحمیلی

شایعه حمله عراقی ها به خرمشهر در شهریور ماه ۱۳۵۹ قوت گرفته بود. خیلی ها در حال خارج شدن از شهر بودند. کسی حتی در تصورش نمی گنجید که خرمشهر به دست عراقی ها بیفتد ولی واقعاً جنگ شروع شده بود. بهنام محمدی که در این زمان ، ۱۳ ساله بود، تصمیم گرفت بماند و با جنگیدن به مردم کمک کند. او در زمان بمباران، میدوید و به مجروحین کمک میکرد. وی با همان جسم کوچک و روح بزرگ و دل دریایی اش به قلب دشمن میزد و خود را با وجود مخالفت فرماندهان، به صف اول نبرد می رساند تا به دفاع از شهر و دیار خود بپردازد. بهنام محمدی چندین مرتبه توسط دشمن به اسیری گرفته شد؛ ولی هر بار با روشی متفاوت از دست دشمن فرار میکرد. برای این که عراقی ها را فریب بدهد گریه میکرد و می گفت:" من به دنبال مادرم می گردم او را گمش کردم" در واقع او با استفاده از توان و جسارتش موفق شد از موقعیت دشمن، اطلاعات ارزشمندی را کسب کند و در اختیار فرماندهان جنگ قرار دهد.

عراقی ها که باورشان نمیشد این نوجوان ۱۳ ساله تصمیم دارد مواضع، تجهیزات و نفرات آن ها را بشناسد، او را رها می کردند. او یک بار برای شناسایی رفته بود که عراقی ها او را گرفتند و چند سیلی محکم به او زدند. روی صورت بهنام محمدی، جای دست سنگین مامور عراقی مانده بود. وقتی که برگشت دستش روی سرخی صورتش بود و حرف نمیزد فقط به بچه ها اشاره نمود که عراقی ها کجایند و بچه ها راه می افتادند. در واقع این نوجوان ۱۳- ۱۲ ساله از ۳۱ شهریور ماه تا ۲۸ مهر ۵۹ در تمام روزهای مقاومت در خرمشهر ماند.

شجاعت بهنام محمدی در تعویض پرچم ها

یکی از بچه ها درباره ی شجاعت بهنام محمدی در تعویض پرچم ها این طور گفت:بهنام محمدی در یک روز، بالای یکی از ساختمان های بلند خرمشهر، پرچم عراق را دید و خودش را بطور نامحسوسی به ساختمان رساند و پرچم ایران را به دور از چشم بعثی ها جایگزین پرچم عراق کرد؛ دیدن پرچم ایران بر فراز آن قسمت اشغال شده خرمشهر در بچه ها روحیه مضاعفی را بوجود آورده بود و جالب تر این بود که عراقی ها تا ۱۸ آبان، این مسأله را نفهمیده بودند.

بهنام محمدی بعد از این که پرچم را عوض کرد نزد ما آمد؛ دست او به خاطر ضخامت طناب در زمان تعویض پرچم و سرعتش در پائین کشیدن پرچم عراق و بالا بردن پرچم ایران، مجروح شده بود. گروهبان مقدم، باندی را از کوله اش بیرون آورد تا دست بهنام را پانسمان کند، ولی بهنام قبول نمیکرد و به دور من میدوید، مقدم هم چنان به دنبال او میدوید؛ از بهنام پرسیدم« چرا اجازه نمی دهی تا پانسمانت را ببندد که زخمت عفونت نکند» ؛ بهنام در جواب من گفت« باند را برای سربازانی بگذارید که تیر می خورند و مادرشان را از دست داده اند. هر کار کردیم این نوجوان ۱۳ ساله نگذاشت دستش را پانسمان کنیم؛ بهنام یک مشت خاک روی دست مجروحش ریخت و رفت.

نحوه شهادت بهنام محمدی,درباره شهید بهنام محمدی,وصیت نامه شهید بهنام محمدیبهنام محمدی۱۳ ساله بود که تصمیم گرفت با جنگیدن به مردم کمک کند

خاطره ای از مادر بهنام محمدی

مادر بهنام محمدی، خاطره ای را از این پسرش تعریف کرد:بهنام در زمان شروع جنگ تحمیلی سیزده سال و هشت ماه داشت، وی اولین فرزند من بود. وقتی که دوازده ساله بود به من می گفت:" می خواهم کاری کنم تا سرتاسر ایران در آینده از من یاد کنند و یک قهرمان ملی باشم." اولین شعاری که به ذهن بهنام خطور میکرد و در دوران انقلاب، آنرا با اسپری روی دیوار می نوشت، به این شرح بود:« یا مرگ یا خمینی، مرگ بر شاه ظالم». همیشه هم شاهش را وارونه می نوشت. پدرش بارها به او گفت که بهنام نرو، سربازها تو را میگیرند ولی بهنام اصلاً توجه نمی کرد. او با پخش اعلامیه و نوشتن شعار در تظاهرات شرکت می کرد. گاهی هم با تیر و کمان به سربازهای شاه حمله میکرد. من، وی را به مدرسه نبردم، به این علت که پدرش نمی داد. به این ترتیب او را بهمراه برادرش به تعمیرگاه سپاه فرستادم تا کاری را یاد بگیرد.

بهنام محمدی یک روز گفت:مادر دلم می خواهد پیش امام حسین( ع) بروم و بدانم که چطور او را به شهادت رسانده اند! در یک روز دیگر، کاغذی را به من نشان داد که در آن راجع به غسل شهادت نوشته شده بود. به آرامی گفت:مادر مرا غسل شهادت بده! به این علت که می خواهم شهید شوم، تو هم از خرمشهر برو، این جا نمان چون می ترسم عراقی ها تو را با خودشان ببرند.

علاقه بهنام محمدی به امام خمینی( ره)

بهنام محمدی به امام خمینی( ره) علاقه عجیبی داشت، آنقدر که سفارش كرده بود:از بچه ها درخواست میکنم كه نگذارند امام تنها بماند و خدای ناكرده او احساس تنهایی كند.

وصیت نامه شهید بهنام محمدی

بهنام محمدی در وصیت نامه ی خود، چنین نوشته بود:بسم الله الرحمن الرحیم من نمیدانم چه بگویم. من و دوستانم در خرمشهر می جنگیم ولی به ما خیانت می شود. من می خواهم وصیت کنم، چون هر لحظه در انتظار شهادت هستم. پیام من به پدر و مادرها اینست که بچه هایشان را لوس و ننر نکنند. از بچه ها تقاضا دارم که امام را تنها نگذارند و همواره به یاد خدا باشند و به او توکل کنند. پدر و مادرها هم فرزندانشان را اهل مبارزه و جهاد در راه خدا تربیت کنند.

جایزه ویژه جشنواره فیلم کودک به بهنام محمدی

شهید بهنام محمدی بعنوان الگوی قهرمان برای نوجوانان، از دوره بیست و پنجم جشنواره و به ابتکار سیداحمدمیرعلایی تهیه کننده سینما، مدیر عامل وقت بنیاد سینمایی فارابی و دبیر وقت جشنواره فیلم کودک، تبدیل به یکی از محورهای مهم جشنواره گردید.

شهادت بهنام محمدی,بهنام محمدی چگونه شهید شد,تاریخ شهادت بهنام محمدیشهید بهنام محمدی بعنوان الگوی قهرمان برای نوجوانان میباشد

شهادت بهنام محمدی

وقتی که جنگ شدت گرفت و حلقه محاصره خرمشهر تنگ تر شد، خمپاره ها امان شهر را بریده بودند. در خیابان آرش، درگیری شده بود مثل همیشه بهنام محمدی در این درگیری حضور یافت ولی نارحتی بچه ها دیگر مؤثر نبود زیرا او کار خودش را می کرد. اوضاع در کنار مدرسه امیر معزی( شهید آلبو غبیش) خیلی سخت شده بود. در این هنگام بچه ها بطور ناگهانی متوجه شدند که بهنام در یک گوشه افتاده است و خون از سر و سینه اش می جوشد. پیراهن آبی و چهار خونه بهنام غرق در خون شده بود و شیر بچه دلاور خوزستانی چند روز پیش از سقوط خرمشهر در تاریخ ۲۸/مهر/۱۳۵۹ به شهادت رسید. محل دفن وی در تکه شهدای کلگه شهرستان مسجد سلیمان بود. طی یک مراسم باشکوه در سال ۱۳۸۹ مزار مطهر این شهید بزرگ با حضور مسئولان و مدیران استان خوزستان و هزاران نفر از اهالی شریف شهرستان مسجد سلیمان، در ورودی شهر مسجد سلیمان به قطعه شهدای گمنام انتقال یافت. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 153
  • 33
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳۵۸
در انتظار بررسی: ۵۲۶
غیر قابل انتشار: ۵۳۰
جدیدترین
قدیمی ترین
عالی بود
خیلی عالی بود انشا الله همه ما از او فداکاری را یاد بگیریم.
عالی لذت بردم
عالی لذت بردم ...
خیلی علی بود
عالی بود
خوب بود
خيلي عالي بود ناراحت شدم چون داستان خيلي غم انگيزي بود واقعا بايد از اين شهيد درس زندگي گرفت كودكي كه ١٣ ساله بوده و شهيد شده
عالی
بسیار عالی
خیلی عالی
اینکه ما با این سن درس می خوانیم ولی اون با این سن رفته جنگ جالبه
اینکه ما با این سن د...
اره واقعا جالبه
عالی بود من برای انشا نوشتم ولی کیف کردم
عالی بود من برای انش...
آره خیلی خیلی خوب بود
عالی بود کارت دلاور
شهید عزیز برای ما هم دعا کنین تا رو سفید از دنیا بریم شما که قطعا آمرزیده هستین خدا ما رو بیامرزد
روحش شاد
خیلی خوبه
خدا بیامرزد این شیر پسرو
خدا رحمتش کنه این شیرپسرو م
ما با شهداء خیلی فاصله داریم ولی آروزی رسیدن به آنها را هرگز از هدف خود حذف نمی کنیم انشاءالله شهداء مثل تماشاگران بیرون گود ما را در رسیدن به خود و مقام و هدف مقدس خود که ظهور وعاقب ت بخیر ی و شهادت باشد دعا ویاری فرمایند
سلام. شهید عزیز برای عاقبت بخیرز دنیا و آخرت من و خانواده ام دعا کنید. روحتان شاد.
بهنام عزیز هرجای بهشت هستی برای عاقبت بخیر ی‌ما دعاکن روحت شاد
اولین نوجوان شهید از خطه بختیاریها بهنام محمدی ست.البته روح شهید فهمیده هم شاد
ممنون از نوشته های خوب شما عالی بود
درود خدا بر شیربچه هایی همانند بهنام محمدی . روحش شاد
روحش شاد باشد
روحش شاد
روحش شاد...
روحش شاد
عالی
خیلی عالی بود روحش شاد
خیلی عالی بود روحش ...
عالی
عالی
ممنون من کلاس ششم وبرای تحقیق هدیه ها از این متن استفاده کردم.
روحش شاد
روحش شاد
خیلی عالی بود روحش شاد
روحش شاد و یادش گرامی باد برای انشا خیلی این متن کمک کرد. ممنون
روحش شاد
روحش شاد
روحش شادویادش گرامی
روحش شاد
روحش شاد ...
عالی بود
خیلی متن عالی بود روحش شاد واقعا بسر شجاع و قدرتمندی بود آفرین بهش که بازم هم خرمشهر را پس گرفتیم روحش شاد یادش گرامی
روحش شاد باشه
روحش شاد باشه...
روحش شاد
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد و یادش گرامی باد
روحش شاد و یادش گرامی
او خیلی پسر شجاعی بوده روحش شاد باشد
روحش شاد
او خیلی پسر شجاعی بو...
واقعا روحش شجاع و دلاور بود
روحش شاد خیلی پسر شجاعی بود
من از تمام قلب او را دوست دارم روحش شاد یادش گرامی مهرش جاودان
روحش شاد باشد
روحش شاد
روحش شاد...
روحش شاد
روحش شاد...
واقعا
روحش شاد
روحش شاد
عالی بود واسه تحقیق مدرسمون
یادش زنده وجاودان باد
روحش شاد
روحش شاد یادش گرامی باد ..
روحش شاد
روحش شاد
روحش شاد...
بله
واقعا خیلی خوب بود روحش شاد و یادش گرامی باد
خوب بود
خوب بود...
آره خوب بود ولی من کوتاه میخواستم
روحش شادویادش گرامی باد
روحش شادویادش گرامی ...
روحش شاد من هم برای پایه چهارم می خواستم برای درس فارسی مون فرمانده ی دل ها
روحش شاد من هم برای ...
اره منم همینطور
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. روحش شاد م یادش گرامی باد. من هم برای کلاس چهارم می خواستم، ممنونم از این سایت
منم برای تحقیق می خواستم روحش شاد
روحش شاد
روحش شاد
خیلی خوب بود یادش گرامی و روحش شاد
واقعا خیلی عالی بود
روحش شاد
روحش شاد یادش گرامی باد
یادش گرامی
من برای کلاس چهارم میخواستم خانوممون گفته بود تحقیق کنیم ولی خوندم واقعا تحت تاسیر قرار گرفتم روحش شاد و یادش گرامی
روحش شادویادش گرامی
من برای کلاس چهارم م...
من هم برای کلاس چهارم می خواستم ولی نگفته بود که تحیق کنیم گفته بود که انشا بنویسیم من گفتم که اول تحقیق کنم بعدش انشا ولی بعدش وقتی خوندم مسل شما شدم
من برای کلاس چهارم م...
منم برای کلاس چهارم میخاستم
روحش شاد و یادش گرامی باد
یادش گرامی
واقعا بسیار عالی بود افتخار می کنم به همچین دلاور یادش زنده باد و یاد همه ی شهیدان زنده باد جاوید باد دوست دارم مانند این جوان شجاع شوم
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد
روحش شاد
روحش شاد یادش گرامی باد
تحت تأثیر قرار گرفتم وبه این که همچین نوجوان شجاع در سرزمینم بود، احساس غرور وحس وطن پرستیم بیشتر شد روحش شاد جانم فدای ایران
روحش شاد
یاد و نام همه شهیدان جاویدان باد
روحش شاد
یادش گرامی باد
روحش شاد
واقعا شهید بزرگواری بود خدا رحمتشون کنه که برای خاک ایران شهید شدند و خون پاکشان ریخته شد یادشان گرامی و محترم
روحش شاد یادش گرامی
روحش شاد
روحش شاد...
باشه دمت گرم
روحش شاد یادش گرامی...
روحش شاد
واقعا شهید بزرگواری ...
روحش شاد
بسیارعالی، روحشون شاد وخرسند به برکت ذکر جلیله صلوات بر محمد و آل محمد(ص)
یادش گرامی باد
خیلی عالی بود
خیلی خوشم امد
خیلی جالب بود
خیلی جالب بود...
راست می گویی روحش شاد و یادش گرامی باد
واقعا جالب بود
خدایا نسل ما را بصیرت عطا کن تا رهرو و قدردان این شهیدان قهرمان باشیم
خدایا نسل ما را بصیر...
واقعآ این شهدا زحمت زیادی کشیدن
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد و یادش گرام...
اما بازم روحش شاد یادش گرامی
خیلی ممنون
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد و گرامی
خیلی داستان جالبی داشت و من خیلی خوشم امد
خیلی داستان جالبی دا...
دقیقا منم خیلی خوشم اومد
خیلی داستان جالبی دا...
عالی
ممنونم به خاطرزحماتی که برای وطمنمان کشیدین
سلام به نظر من بهنام قهرمان آن دوره بود روحش شاد و یادش گرمی باد
سلام به نظر من بهنا...
روحش شاد و یادش گرامی باد
افتخار میکنم به وطن پرستان و هم ایلی های خودم بختیاری های با غیرت بهنام های فراموش نشدنی و تاریخ ساز ....
تو هم مانند مهسا یادت ماندگار است
روحش شاد والتماس دعا از این شهید بزرگوار دارم
روحش شاد و یادش گرامی
عالی
روحش شاد و یادش گرامی
خوشا به سعادتشون
آفرین به این پسر روحش شاد و یادش گرامی باد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
روحش شاد
روحش شاد ویادش گرامی شهید بهنام محمدی دربیمارستان ۲۲بهمن مسجد سلیمان متولد شد وبه همین دلیل پیکر مطهر ایشان شهر مسجدسلیمان دفن شد
روحش شاد
سلام علت انتقال پیکر مطهر این شهید بزرگوار به قطعه ی شهدای گمنام چیست؟
سلام ما داریم در مدرسه طرح شهید رو اجرا میکنیم از مادرشهید میخوام دعامون کن بتونیم از پسش بر بیاییم و شهید کمکمون کنه
روحش شاد ما همه مدیون شهدا هستیم امیدوارم شرمنده شهدا نباشیم روح این عزیزان دعاگوی ما باشد ان شاءالله
مدیون شمائیم نمک خوردیم ونمکدان راشکستیم
احسنت به این شیر پسر ایرانی که خود را الگوی ما ایرانیان قرار داده امیدوارم که بتوانیم خون شهدایی همچون شهید بهنام محمدی شهید حسین فهمیده و
سلام روحشان شاد از مادرشان تقاضا دارم برایم دعا کند برای بچه هام دعا کند اسم کلاس من به اسم این شهید گرامی هست امیدوارم شاگردانم راهش را ادامه بدهند
عزیزم روحت شاد افتخار قوم بختیاری نامت جاودانه
روحت شاد. شفاعت ما را پیش امام حسین انجام بده. نگذاربم خون شهدا بدست یک عده خاص پایمال شود.
واقعا دست مریزاد به این نوجوان سیزده ساله ای که برای دفاع از شهروناموسش جان خود را به خطر می انداخت و با شجاعتی که داشت به دل دشمن زد وجنگید مملکت با داشتن چنین قهرمانان شیر دلی افتخار میکند وما در مملکتمان هزاران هزار بهنام محمدی و شهید فهمیده های دیگری داریم که حاضر هستند جان خودرا فدای مملکت کنند.
واقعا دست مریزاد به ...
باسلام مادرش درحیات است
باسلام مادرش درحیات ...
بله ما داریم طرح شهید بهنام محمدی را داخل مدرسه اجرا میکنیم مادر ایشون رو برای اینکه بچه ها ملاقات کنند دعوتشان کردیم به مدرسه
ما باید از این شیرمرد درس بزرگی یاد بگیریم استقامت، شجاعت، نترسیدن از دشمن بعثی وبه یاد امام حسین علیه السلام بودن ،ودرست تربیت کردن فرزندان،روحش شاد ویادش گرامی
روحت شاد و یادت گرامی بزرگ مرد شیعه ایرانی افتخار ملت ما شمایید برایمان دعا کنید شادی ارواح طیبه شهدا صلوات
روح عزیز شهید شاد
واقعا مثل این نوجوان کم هست ما باید به بزرگ مردان کوچک افتخار کنیم اینها قاسم زمانه هستن روحش با حضرت قاسم بن الحسن محشور باد
روحس شاد انشالله
اینها رویش های انقلاب شدند برخی مدعیان ریزش کردن اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
دمش گم خیلی مرده روحش شاد یک فاتحه هم برای این جوان مرد بخوانید
چندین بار مستندش را نگاه کردم . بچه بسیار شیرینی بود روحش شاد باید در رسانه بیشتر یادش کرد .
روحت شاد شیر بچه ایرانی، درود
روحش شاد و یاد و خاطره اش زنده باد
روح این عزیز شاد. واقعا ۴۵ روز مقاومت با دست خالی جلو ارتش تا بن دندان عراق فقط از ایرانی با غیرت بر می آید. روح شهدای اسلام و جنگ تحمیلی شاد.
روش شاد واقعا عجب دلاوری
واقعا برای میهن ما خیلی زحمت کشیده اونم در ۱۳ سالگی به شهادت رسیده
واقعا برای میهن ما خیلی زحمت کشیده روحت شاد و یادش گرامی
عالیی بود دمش گرم خیلی زحمت کشید برای میهن
روحش شاد جوانا ما رو هم دعاکن
روحش شاد جوانا ما رو...
روحش شاد
واقعا برای میهن خودش تلاش کرده روحش شاد
روح بهنام محمدی شاد واقعا دلاور بوده و برای مملکت تلاش کرده بسیار جالبه
خیلی زیبا
روحش شاد
خیلی جالبه خوشم اومد
عالی
عالی...
عالی
عالی
چه جالب خیلی خوشم امد
رو حش شاد
روحش شادو یادش گرامی
روحش شادو یادش گرامی...
آره عزیزم من کلا این داستان من نوشتم چون من معلم هستم
آره عزیزم من کلا این...
آفرین به شما خیلی قشنگ و تأثیرگذار بود
روحش شاد یادش گرامی
روحش شاد یادش گرامی...
آره
چه دلاوری روحش شاد
واقعا نوجوانانی با این سن و سال چطور اینهمه مدارج رشد و تعالی را طی کرده اند؟ اینها مصداق اعتلای والای روح انسانی هستند. آنچه سعدی می گوید رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند بنگر که تا چه حد است مکان آدمیت!
روحش شاد
روحش شاد که به آن کوچکی آن شجاعت را داشت...
روحش شاد و راهش پر رهرو انشاءالله در جهان آخرت شفاعت مارا بکنند
بهنام یکی بود روحش شاد
بهنام یکی بود روحش ش...
خدا رحمتش کنه
بهنام یکی بود روحش ش...
روحش در ارامش و یادش پایدار
روحش شاد
روحش شاد...
روحس شاد
روحس شاد...
یادش گرامی
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد و یادش گرام...
انشاالله
روحشان شاد ای کاش برای ما هم دعا کنند تا کرونا تمام شود.
روحشان شاد ای کاش بر...
چه دعای الکی دلتا کرونا هسته اومیکرون هسته کرونا خودشم هسته تو کوچایی
روحش شاد
ای شهید بزرگوار برای ما هم دعا کم تا به آرزومون برسیم
روحش‌شاد
روحش شاد
روحش شاد ...
روجش شاد
روحش شاد ...
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد و یادش گرام...
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد
واقن شجآنها بود
واقن شجآنها بود...
روحش شاد
واقن شجآنها بود...
واقعا
انشاالله شفیع روز جزامون باشد
من کلاس چهارم هستم . تازه درباره ی زندگی ی این شهید تحقیق کردم خیلی خیلی خوب بود
قربانش بروم
قربانش بروم ...
اخی
روحش شاد و یادش گرامی
روحش شاد
روحش شاد
روحش شاد یادش گرامی
روحش شاد
عالی
روحش شاد
روحش شاد...
جاش تو دلهای همه هست .نوجوان شجاع روحش شاد و یادش همیشه گرامی
خیلی خوب بود روحش شاد و یادش گرامی خیلی پسر شجاعی بودگ
این پسر فداکار جایش در کنار خداست
این پسر فداکار جایش ...
دقیقا
خیلی خوب بود روحش شا...
موافقم
خیلی خوب بود روحش شا...
واقعا
واقعا ...
روحش شاد
سلام عالی بود روحش شاد خیلی فداکار وشجاع بود
روحش شاد
روحش شاد یادش گرامی باد
روحش شاد
بهترین بود
روحش شاد خیلی پسر خوبی بود
روحش شاد خیلی پسر خو...
درست
خوب بود
روحتشاد والتماس دعا
روحتشاد والتماس دعا...
درست
عالی بود
آدم شجاع وفدکاری بود روحش شاد کوثر هستم ۱۴ ساله از تهران
آدم شجاع وفدکاری بود...
روحش شاد من نوشتمش
روحش شاد من نوشتمش...
منم نوشتم
روحش شاد وخداوند او بیامرزد
عاشقشم
روحش شاد
خدا رحمت کنه خیلی شجاع و فدا کار بود
واقعا خیلی شجاع بود خدا رحمتش کنه آریانا ۱۱ ساله از تهران
روحش شاد
روحش شاد ...
من دوستش دارم
با اینکه سن کمی داشته ولی کار بزرگی کرده روحش شاد
بد نیست
بد نیست
روحشان شاد
الاهی همیشه شاد باشد
الاهی همیشه شاد باشد...
خدا بیمرزتش
سلام بقیه رو نمی دونم من شرمنده همشون هستم خداوند با سید الشهدا مهشور کند.
روحشان شاد و یادشان گرامی
شادی روحش صلوات
شادی روحش صلوات
روحش شاد و یادش قرین رحمت الهی
روحش شاد
خداوند روحش رو با پیامبر و امامان محشور کنه، یکی مثه اینا رفتن شهید شدن تا یه عده از خدا بی خبر الان توی راس مملکت گردن کلفتی کنن.
روحش شاد
روحش شاد یادش گرامی
واقاروهش شاد
واقعا عالی عجب پسری دلاوری بوده
تاحالا نشنیده بودم روحش واقعاً شاد به یاد شهدا
روحش شاد
عالی بود روحش واقعا با اولیا و انبیا
عالی بود روحش واقعا ...
روحش شاد وروح صدام به سوزه
دلاور روحت شاد
دلاور روحت شاد...
روحش شاد یادش گرامی
واقعا که شجاع بود روحش شاد و یادش گرامی باد
چه بچه دلاوری روحش شاد
چه بچه دلاوری روحش ...
روحش شاد
چه بچه دلاوری روحش ...
بله
چه بچه دلاوری روحش ...
آره
روحش شادو یادش گرامی باد او یک قهرمان واقعی بود انشاالله دربهشت با امام حسین در طبقه ی اخر درکنار اقام حسین باشه
روحش شاد ویادش گرامی
روحش شاد ویادش گرامی...
مرگ بر اونی که اونو کشته
روحش شاد ویادش گرامی...
واقعا روحش شاد باشد انشالله
روحش شاد و یادش جاودان
روحش شاد
روحش شاد...
اره رو حش شاد
روحش شاد
چه دلاوری روحش شاد و سلامت
عالی
عالی ...
مرسی عزیز دلم سوخته
این فرزند یک قهرمان مثل شهید حاجقاسم سلیمانی است برای روح تمام شهیدان انقلاب اسلامی ایران صلوات
روحش شاد
روحش شاد...
روحش شاد
روحش شاد...
روحش شاد دمش گرم چقدر شجاع بود اگه من جای این بودم دوممو می زاشتم رو کولم فرار می کردم
عالی بود
عالی بود...
آره
روحش شاد
آره
آره...
آره
لعنت به عراقی ها مرض داشتن
لعنت به عراقی ها مرض...
بسیار عالی
بسیار عالی
وای چه زیبا بود چه دلاوری بود بهنام محمدی
او خیلی شجاع بود و الگو همه کودکان خرمشهر بود به بهنام محمدی افتخار می کنم
او خیلی شجاع بود و ا...
این متن را نشان خانم خود دادم وان از این خیلی خوشش امد
این متن را نشان خانم...
واو
عالی این پسر قوی
روحش شاد
واقعا که من خیلی خوشم اومد خدا لعنت کنه به این عراقی ها
واقعا که من خیلی خوش...
دقیقا
واقعا که من خیلی خوش...
واقاًکه
بسیار عالی وزیبا بود .خدا لعنت کند کسانی را که به خون شهدا واین بزرگ‌مردان خیانت میکنند
بسیار عالی وزیبا بود...
واقعا‌داستان‌زیبا‌و‌احساساتی‌داشت. خدا‌لعنت‌کنه‌عراقی‌هارو
بسیار عالی وزیبا بود...
کاملا درسته
کاملا درسته ...
روحش شاد
کاملا درسته ...
حتماً آدم خوبی بود
عالی
عالی ...
ممنون
مرحبا براین بزگ مرد کوچک
مرحبا براین بزگ مرد ...
افرین به این پسر
بهنام محمدی خیلی شجاع بود افتخار میکنم به تو بهنام محمدی
بهنام محمدی خیلی شجا...
من هم همین طور
من هم همین طور ...
من هم همین طور خیلی شجاع بود
عااااااااااااااااااااااااالی
عااااااااااااااااااا...
عالیییییییییییییییییی
توضحاتش خوب بود
توضحاتش خوب بود...
بله
خیلی زیباست
عالی بود
عالی بود...
درسته
عالی
خیلی خوب بود
عالیه بود
خوب بود
بهنام محمدی واقعا شهیدی زیبا و مهربان بود من زندگی خودم را به ایشان مدیونم
بهنام محمدی واقعا شه...
من هم همین طور
خیلی خوب بود و من هم از اینها خوشم امد خیلی عالی بود
خیلی خوب بود و من هم...
عالی
عالی
عالی بود
عالی بود
عالی بود ...
توضیحاتش بسیار خوب بود
من هنوز نخواندم ولی مطمئنم زیباست.
من هنوز نخواندم ولی ...
آره عالی بود
عاللللللللل
عالی بود
خیلی عالی است
عالی بود خیلی خوب بود آدم روحیه میگیره واقعا من داشتم آمادگی دفاعی میخوندم چشمم افتاد به اسم ایشون و سرچش کردم خدا روحش را در آرامش غنی کند
عالی جانم فدای رهبر
عالی جانم فدای رهبر ...
منم
خوب بود
عالی‌بود
عالی‌بود...
درسته
واقعا همه ی بختیاریها شجاعن
واقعا همه ی بختیاریه...
یعنی چی
واقعا همه ی بختیاریه...
نه
عالی بود
عالی بود ...
نه اصلأ من میدونستم ولی نمی‌رفتم عالی نیست
نه اصلأ من میدونستم ...
خیلی هم خوب بود من یه دختره چهارم هستم من برای تحقیقم اینو انجام دادم
نمیدونستیما
نمیدونستیما...
پس کامل ترو بگو دیگه
پس کامل ترو بگو دیگه...
عالی
ایشون بختیاری و اهل مسجدسلیمان هستند.
ایشون بختیاری و اهل ...
بله درست است
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
ویژه سرپوش