پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۱۲:۵۷ - ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۲۴۵۸
شهری و روستایی

واکنش عضو شورای شهر پنجم تهران به اظهارات علیرضا زاکانی/ اگر ما نبودیم بدهی شهرداری تهران بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بود

محمود میرلوحی,اظهارات محمود میرلوحی
عضو شورای شهر پنجم گفت: اگر امروز بگوییم حدود ۶۵ هزار میلیارد بدهی شهرداری است حاصل تلاش‌های شورای پنجم در جهت کم شدن رقم بدهی‌ها بوده است. اما اینکه آقای زاکانی گفته‌اند ۸۰ هزار میلیارد بدهی شهرداری است اصلا دلیلش را نمی‌دانم ممکن است فعالیت‌های دیگری کرده باشند اما من فکر می‌کنم که توانستیم از افزایش این بدهی‌ها جلوگیری کنیم. اگر شورای پنجم جلوی بدهی‌‌ها را نمی‌گرفت امکان رسیدن این رقم به ۱۲۰ هزار میلیارد هم بود.

به گزارش دیده بان ایران؛ بدهی‌های نجومی دوران ریاست قالیباف بر شهرداری تهران به چالش بزرگی تبدیل شده است که با نشستن هر فردی بر روی این کرسی این بدهی‌ها که عمدتاً بانکی هم هستند به جای کم شدن افزایش می‌یابد. بدهی‌هایی که تا دیروز با توجیه سیاه‌نمایی از آن یاد می‌شد امروز اما دوستان همان مسئولین یعنی شهردار جدید تهران رقم این بدهی‌ها را ۸۰ هزار میلیارد تومان اعلام می کنند. بدهی‌هایی که حاصل وام‌های نجومی است که هنوز هم دقیق مشخص نیست برای صرف کدام کار و انجام کدام پروژه گرفته شده است.

محمود میرلوحی، عضو سابق شورای شهر تهران در خصوص بدهی‌های شهرداری تهران به خبرنگار دیده بان ایران گفت: بدهی‌های امروز شهرداری تهران حاصل مدیریت دوره آقای قالیباف است. آقای نجفی در گزارشی اعلام کردند که این رقم حدود ۵۲ هزار میلیارد است. بخشی از این بدهی‌ها تسهیلات ارزی بود و بخشی دیگر مربوط به احکام قضایی، بیمه، مالیات و اختلافاتی که با دستگاه هایی نظیر بنیاد شهید و مستضعفان داشتند. آقای حناچی بدهی‌های دوران قالیباف را ۶۹ هزار میلیارد دلار اعلام کردند. ما بر روی این قضیه کار کردیم و موفق به پرداخت ۹ هزار به بانک ها شدیم. یک بخشی از آن که مربوط به احکام قضایی بود توسط هیئتی از طریق ماده ۴۷۷ درخواست بررسی مجدد کردیم که ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعلام شد. ما بخشی از آن را حدود ۲ هزار میلیارد را پرداخت کردیم.

کار دومی که انجام دادیم مربوط به اموال ضبط و توافقاتی بود که انجام دادیم. سپس سعی کردیم که مطالباتمان را از دولت طلب کنیم که بخشی از آن مربوط به همان بحث رساتجارت است که ۱۲ هزار میلیارد ما در دست سپاه بود و توانستیم بخشی از آن را برگردانیم. کارهای خوب و دقیقی انجام شد.

میرلوحی در ادامه افزود: در حال حاضر بدهی شهرداری باید حدوداً ۶۵ هزار میلیارد باشد. مشکلی که ما داشتیم این بود که سودهای حاصل از تسلیهاتی که در دوره قالیباف از بانک‌ها اخذ شده بود مرتبا در حال افزایش بود. بخشی از این بدهی‌ها را تسویه کردیم. از طرفی دیگر توانستیم آن تسلیهات ارزی که از بانک‌ها گرفته شده بود را ریالی کنیم  که اگر آن‌ها الان ریالی نبودند وضعیت خیلی خطرناکی را برای شهرداری تهران به وجود می‌آورد. یک کار دیگری که ما انجام دادیم این بود که طلب‌های شهرداری از دولت را مطالبه کردیم که متاسفانه در این خصوص در گذشته کار دقیقی انجام نشده بود. برخی می آمدند می‌گفتند که ما هم مطالبه کردیم بله اگر به نامه زدن باشد که ما هم نامه زدیم اما این‌که کفایت نمی‌کند.

در خصوص جرائم راهنمایی و رانندگی حتی کار به شکایت رسید اما در نهایت توانستیم رای بگیریم. درباره مطالبات شهرداری از دولت کارهای بسیار بزرگی انجام دادیم. توافقات بسیاری با وزارتخانه‌ها انجام دادیم. اگر امروز بگوییم حدود ۶۵ هزار میلیارد بدهی شهرداری است حاصل تلاش‌های شورای پنجم در جهت کم شدن رقم بدهی‌ها بوده است. اما اینکه آقای زاکانی گفته‌اند ۸۰ هزار میلیارد بدهی شهرداری است اصلا دلیلش را نمی‌دانم ممکن است فعالیت‌های دیگری کرده باشند اما من فکر می‌کنم که توانستیم از افزایش این بدهی‌ها جلوگیری کنیم. اگر شورای پنجم جلوی بدهی‌‌ها را نمی‌گرفت امکان رسیدن این رقم به ۱۲۰ هزار میلیارد هم بود که باز هم می‌گویم بخشی از آن بانکی بود. در همین راستا یارانه‌های انرژی فعال شد و با آقای زنگنه توافق‌نامه امضا شد.

عضو سابق شورای شهر تهران در پایان اظهار داشت: اگر دوستان این کارها را دنبال نکنند و با بانک‌ها به توافق نرسند این روند می‌تواند به نقطه‌ای برسد که خارج از ظرفیت شهرداری تهران باشد. یعنی شما فکر کنید که ۶۹ هزار میلیارد سال ۹۵ حدود چهار برابر بودجه شورا بود و این رقم سنگینی است و نباید ادامه پیدا کند.

*نازیلا معروفیان

  • 16
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
قبر حضرت آدم و نوح در کجاست,قبر حضرت آدم در شهر نجف عراق,درباره ی حضرت آدم و حوا قبر حضرت آدم و نوح در کجاست

<p></p>

<p>نجف سرزمینی کهن است، که ارزش تاریخی و باستانی دارد. در داستان حضرت نوح نقل شده است، که پس از طوفان بزرگ کشتی نوح در اینجا در سرزمین نجف توقف کرد و در اینجا محل دفن حضرت آدم و نوح است. </p>

<p></p>

<p>نوح در نجف استقرار خود را آغاز کرد، چاه معروفی که سیل عظیم از آنجا شروع شد نیز در حومه شهر نجف در شهر باستانی معروف به کوفه قرار دارد. می توان گفت که انقراض و احیای سکونتگاه انسانی در شهر نجف رخ داده است.</p>

<p></p>

<p>قبر حضرت نوح در کدام کشور است ؟ حضرت آدم و حضرت نوح هر دو در کنار قبر حضرت علی به همراه هزاران پیامبر در قبرستان باستانی واقع در نجف بزرگ دفن شده اند.</p>

ادامه
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
ابوالفضل قلی پور,بیوگرافی ابوالفضل قلی پور,عکس ابوالفضل قلی پور بیوگرافی و عکس های ابوالفضل قلی پور
یکی از بازیکنان موفق والیبال تیم ملی ایران؛ ابوالفضل قلی پور است، این بازیکن جوان در سال ۱۴۰۰ وارد تیم ملی ایران شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اعضا اعزام شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی ابوالفضل قلی پور، این بازیکن موفق خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی ابوالفضل قلی پور:

نام کامل: ابوالفضل قلی پور

تاریخ تولد: ۱ بهمن ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: عضو تیم ملی والیبال ایران

پست: لیبرو

شماره پیراهن: ۱۶

ادامه
حضرت لوط,زندگینامه حضرت لوط,زندگی حضرت لوط آشنایی با زندگینامه حضرت لوط

تاریخ تولد: هم دوره حضرت ابراهیم

محل زندگی: بابِل عراق و سرزمین مؤتفکات در کرانه رود اردن نزدیک فلسطین 

تکرار نام در قرآن: ۲۷ مرتبه

دین: یکتاپرستی

محل دفن: شهر بَنی نَعیم در استان الخَلیل در فلسطین

ادامه
پل آلن,بیوگرافی پل آلن,عکس های پل آلن بیوگرافی پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت

تاریخ تولد: ۲۱ ژانویه ۱۹۵۳

محل تولد: سیاتل، واشینگتن ایالت واشینگتن

حرفه: بنیانگذار ماکروسافت

 سرمایه: ۱۶/۷ میلیارد دلار

درگذشت: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ در سن ۶۵ سالگی

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش