شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۰۲ - ۲۹ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۸۶۶
شهری و روستایی

شهردار یک منطقه مدیر زن را عزل کرده و گفته من حوصله کار با زن جماعت را ندارم!

افشاگری عضو شورای شهر: داماد و دختر در تصمیم های شهرداری تهران دخالت می کنند

جعفر تشکری هاشمی,افشاگری عضو شورای شهر از زاکانی
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: افرادی در شهرداری تهران به کار گرفته شده‌اند که حتی یک روز سابقه کار در آن بخش را ندارند.

به گزارش ایسنا، سید جعفر تشکری هاشمی در جلسه امروز شورای شهر تهران در واکنش به گزارش رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از موضوعات پدیده نامیمون، وضعیت انتصابات در مجموعه شهرداری تهران است، گفت: انتخاب‌ها و انتصابات غلط یعنی ترویج فساد در مجموعه و در شهرداری تهران، تعداد افراد انگشت‌شماری هستند که وضعیت ثابت و مشخصی را داشته باشند.

تشکری هاشمی با انتقاد از مدت زمان حضور مدیران شهری در سمت‌های خود در شهرداری تهران، اظهارکرد: ما در شهرداری تهران انتصابات کمتر از یک سال، حتی چند ماه و چند هفته را شاهد هستیم که نشان می‌دهد یا نظام کانون انتصابات ناکارآمد بوده و عملکرد خوبی را نداشته است و یا قدرت تشخیص ضعیف است؛ به گونه‌ای که یک مدیر نمی‌تواند حتی چندماه بماند.

وی با بیان اینکه شاهد بی توجهی شهرداری به نیروی انسانی خود هستیم، گفت: همچنان می‌بینیم که افراد نسبی و سببی و داماد و پسر و دختر علیرغم اینکه پستی در شهرداری ندارند، در تصمیمات شهرداری تهران تاثیرگذار هستند و دخالت می کنند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که در این دوره از مدیریت شهری با آن روبه‌رو هستیم، کوچ کردن بسیاری از مدیران باتجربه و کارآمد مجموعه شهرداری تهران و مأمور شدن آنها به سایر دستگاه‌هاست و این در حالیست که این نیروها، افرادی کارآمد و متخصص هستند که از ظرفیت قابل توجهی برخور دارند و تجربه و تخصص آنها باید مورد توجه قرار گیرد و متأسفانه شاهدیم که برخی افراد در مجموعه شهرداری تهران در قسمت‌هایی به‌کارگیری شده‌اند که حتی یک روز سابقه کار اجرایی در آن قسمت را ندارند و در مقابل نیز افرادی کارآمد و متخصص در مجموعه شهرداری تهران کنار گذاشته شده‌اند.

وی تصریح کرد: در صحبت‌های رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران، گفته شد که ۱۹ راهکار برای مقابله با فساد اتخاذ شده که متأسفانه باید گفته شود که برخی از همین راهکارها، زمینه‌ساز فساد در مجموعه شهرداری تهران شده‌اند، به گونه‌ای که مثلا یک قرارداد بلیت الکترونیک که هنوز بسته نشده است روزانه ۵ تا ۱۰ میلیارد به شهرداری خسارت وارد می‌کند.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر موضوع عقد قراردادها در بخش‌های مختلف شهرداری تهران گفت: یکی از اشکالاتی که در این حوزه وجود دارد، به فرآیند مزایده‌ها و مناقصه‌ها باز می‌شود که اشکالات فراوانی در این حوزه وجود دارد.

امانی، عضو شورای شهر تهران: شهردار یک منطقه مدیر زن را عزل کرده و گفته من حوصله کار با زن جماعت را ندارم!

ناصر امانی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رئیس سازمان بازرسی گفت: به نظرم حالا برای ارائه گزارش توسط شهرداری در حوزه مبارزه با فساد زود بود چرا که باید اجازه می‌دادید که مردم، اعضای شورا و بدنه شهرداری مبارزه با فساد را احساس می‌کردند اما مردم این موضوع را با چشم و احساسشان هنوز درک نکرده‌اند.

جعفر تشکری هاشمی,افشاگری عضو شورای شهر از زاکانی

وی با بیان این‌که شاه‌بیت مبارزه با فساد رعایت قانون از طرف شهردار تهران و معاونینش به عنوان حلقه‌های اول مدیریتی تهران است، گفت: اگر می‌خواهید ثابت کنید که ما در شهرداری مبارزه با فساد انجام می‌دهیم باید از خودمان شروع کنیم و خود را ملزم به رعایت قوانین بالادستی کنیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: من به آقای زاکانی نامه نوشتم و به او اعلام کردم که انتصاباتش در شرکت‌ها خلاف قانون است، چرا که برخلاف اساسنامه مستقل این شرکت‌ها است اما نه تنها به این نامه توجه نشد بلکه احکام همه روسای سازمان‌ها را برای یکسال دیگر تمدید شد و ما در پیشگاه خدا و مردم سربلند هستیم چرا که تذکرمان را دادیم و کارهایمان را کردیم و حتی به شما (بازرسین) نامه زدم.

وی با بیان این‌که مبارزه با فساد یک احساس است، تصریح کرد: متاسفانه از تاریخ بلدیه تاکنون بحث پرداخت رشوه و تخلف همزاد بلدیه شده و یک رستم می‌خواهد که این فرزند نامشروع را از مادرش جدا کند.

امانی با بیان این‌که در زمان ما در شهرداری از رئیس دادگستری لوح تقدیر مبارزه با فساد گرفتیم اما مردم آن را حس نکردند، اظهار کرد: وقتی من در کمیسیون ماده ۱۰۰ نشستم و قاضی و کارشناسان هم هستند و صاحب پرونده به ما می‌گوید که قرآن بیاورید تا روی آن دست بگذارم که به من گفته‌اند اگر چند میلیارد پول بدهید پرونده‌ات به ماده کمیسیون ۱۰۰ نمی‌رود، من چگونه می‌توانم از شهرداری دفاع کنم؟.

وی اضافه کرد: مرکز حقوقی شهرداری چشم‌اش کور و باید از حقوق شهرداری در مراجع حقوقی دفاع کند و یا سازمان سرمایه‌ گذاری وقتی قراردادی را بد می‌بندد باید برود و یقه مشارکت‌کننده را بگیرد تا حق شهرداری را پس بگیرد.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: شما می‌گویید هیات رسیدگی به تخلفات اداری را اصلاح کردید؟ در حالیکه شما آرامش را از بین برده‌اید؛ چرا که ۱۲۰۰ پرونده به این هیات فرستادید و بهتر بود کسانی را انتخاب می‌کردید تا در این هیات باشند که مقررات، ساختار شهرداری و آیین‌نامه‌ها را بشناسند نه این‌که به هیچ چیزی اشراف نداشته باشند. هیات رسیدگی به تخلفات اداری را شبیه مراجع قضایی کردید.

وی ادامه داد: در حال حاضر سیل جابه‌جایی مدیران در شهرداری ایجاد شده و به محض تغییر شهردار منطقه از معاون تا معاون ناحیه تغییر می‌کنند و این افراد به خانه می‌روند و سازمان غیررسمی تشکیل می‌شود.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: از ۲۲ معاون برنامه ‌ریزی در مناطق چهار نفر زن بودند اما حالا سه نفرشان عزل شدند و جالب است که شهردار یک منطقه به یکی از آنها گفته که من با زن جماعت حوصله کار ندارم و بهتر است که بازرسی به این موضوعات ورود کند.

  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
بله همین فسادها است که موجب شده مردم اطمینانشون .... چون کسانی که فساد می کنن هیچ گاه برخورد قاطع با اونها نمیشه چون اگر برخورد بشه .....باید که هر آنچه هست گیرند
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش