شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
۱۲:۱۲ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۱۹۴۴
حقوقی، قضایی و انتظامی

توضیح فرمانده ناجا درباره فیلم بازداشت پرسر و صدای یک زن: ماموران حکم داشتند❗️

ضرب و شتم یک زن توسط پلیس,واکنش پلیس به رفتار نامناسب با یک زن
رئیس پلیس کشور درباره فیلم منتشرشده از بازداشت یک خانم نیز گفت: این موضوع توسط بازرسی پلیس در حال بررسی است و نتیجه آن فردا یا پس‌فردا به من اعلام می‌شود البته باید بگویم موضوع بازداشت این خانم ربطی به حجاب نداشت و موضوع دیگری بود و حکمی برای بازداشت وی وجود داشت. این در حالی است که سرهنگ پیام کاویانی در واکنش به انتشار این ویدیو با تاکید بر اینکه پلیس برخورد خارج از ضوابط را نمی پذیرد، گفت: اینگونه برخوردهای خارج از ضوابط را نمی پذیریم و در این ماموریت نیز برخورد نامناسب و خارج از ضوابط ماموران به هبچ عنوان قابل قبول نیست.وی ادامه داد: بررسی‌های لازم در این خصوص انجام شده است و با ماموران متخلف برخورد انضباطی شد.

به گزارش تسنیم، سردار حسین اشتری در برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که چرا پلیس خودروهای ناایمن را شماره‌گذاری می‌کند، اظهار کرد: ما به تمام خودروسازها اعلام کردیم که حداقل‌ها را باید داشته باشند و استانداردهای لازم را رعایت کنند، در سالهای گذشته نیز برخی خودروها را مدتی پلاک نکردیم تا به‌طور مثال ترمز و ایمنی‌شان را اصلاح کردند.

رئیس پلیس کشور در پاسخ به این سؤال که آیا بعضاً با خودروسازها مسامحه نیز شد، ابراز کرد: این موضوع را رد نمی‌کنم اما پلیس در قبال سهم خودش، محکم و قاطع پای کار آمد، بالاخره سازمانهای دیگر نیز سهم دیگر دارند و ورود می‌کنند؛ تمام تصمیمات دست پلیس نیست اما انصافاً پلیس در این رابطه نمره خوب می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه پلیس در بحث سلامت مردم، امنیت راه‌ها و ایمن‌سازی خودروها، نقش خوبی داشته است، گفت: در این رابطه تولید برخی از خودروها را متوقف کردیم و آنها را شماره‌گذاری نکردیم، اکنون نیز برخی از خودروها تولید نمی‌شوند.

این مقام ارشد انتظامی در پاسخ به این سؤال "آیا به پلیس برای تأیید خودروها نیز فشار وارد شد؟" بیان کرد: خود خودروسازها نتوانستند بر ما غالب شوند حتماً ما قوی‌تر برخورد کردیم اما برخی از مسئولان در زمان گذشته ورود پیدا می‌کردند و نمی‌گذاشتند ما راه را تا آخر کامل طی کنیم.

اشتری در پاسخ به این سؤال "چرا بعضاً شاهد صحنه‌هایی از برخورد پلیس هستیم که دستمایه دیگران می‌شود و این‌که چه اقداماتی باید صورت گیرد تا آستانه صبر و تحمل نیروهای پلیس افزایش پیدا کند؟"، عنوان کرد: همکاران بنده در اقصی نقاط کشور حضور دارند و با اختیارات و مسئولیت موجود باید با هر بی‌نظمی برخورد کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه "مبنای کار ما قانون است و پلیس مجری قانون است"، متذکر شد: باید بر اساس قانون با هر ناهنجاری، کار خلاف قانون و جرم مشهود برخورد کنیم.

وی یادآور شد: در اجرای این مأموریتها، بیش از ۹۹ درصد می‌بینیم که همکاران با جدیت، رأفت همراه با مهربانی کار خود را انجام می‌دهد، به‌طور مثال نیروی انتظامی واقعاً در برخورد با اوباش مقتدرانه برخورد کرد و گفتیم با هر کسی که به حقوق مردم تعدی کند و باعث سلب آسایش مردم شود، باید با اقتدار برخورد کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مجرم اگر به‌روی مردم سلاح کشیده و در حال ایجاد رعب و وحشت باشد، در صورتی که سلاحش را روی زمین انداخت و تسلیم شد که هیچ اما اگر سلاحش را روی زمین نگذاشت باید با قاطعیت با وی برخورد شود، دستی که به‌روی مردم کشیده و باعث رعب و وحشت می‌شود، اگر تسلیم قانون نشد باید قطع شود.

اشتری بیان کرد: البته اگر مجرم تسلیم ما شد، اسیر ماست و در آن زمان بحث فرق می‌کند اما ما باید مقتدرانه برخورد کنیم، نمی‌توانیم از کنار سارق مسلح یا متجاوز به‌عنف بگذریم اما، چقدر از این افراد در جامعه وجود دارند؟ شاید یک درصد کل جامعه باشند، ۹۹ درصد از افرادی که با آنها سر و کار داریم، مردم خوب ما هستند که به‌طور مثال ممکن است گاهی کمربند ایمنی خود را نبسته باشند، از چراغ قرمز عبور کنند، حین موتورسواری مقررات را  رعایت نکنند که در این‌گونه موارد گفتیم با رأفت برخورد شود.

رئیس پلیس کشور افزود: حتی درباره موتورسوارها تخفیفی داریم، گفتیم افرادی که موتورسیکلت وسیله امرار معاش آنهاست اما در جایی تخلفی مانند عدم استفاده از کلاه ایمنی یا یک‌طرفه رفتن مسیر داشتند، متوقف شوند اما موتورسیکلت آنها توقیف نشود.

وی با تصریح به اینکه "حتی حق نداریم با یک متهم برخورد خارج از قانون، مسائل شرعی و اخلاقی انجام دهیم"، گفت: در جایی ممکن است اتفاقی روی دهد که متأسفانه سریعاً در فضای مجازی منعکس می‌شود، ما نیز ناراحت می‌شویم و به‌سرعت بررسی خود را انجام می‌دهیم.

این مقام ارشد انتظامی توضیح داد: به‌طور مثال مدتی قبل همکاران من آقایی را بازداشت کردند و به‌شکل سختی وی را داخل خودرو می‌بردند، تصور من این بود که شاید این فرد به‌دلیل سوار شدن بر موتورسیکت بدون استفاده از کلاه ایمنی متوقف شده یا تخلفی داشته است، بعد از پرس‌وجو متوجه شدم وی سارقی بود که چند دقیقه قبل از بازداشت، کیف خانم را به‌طرز خشنی درحالی که این خانم به زمین خورده بود، سرقت کرده بود و این خانم را به بیمارستان برده بودند همچنین دختر این خانم در محل حضور و حالت نگران‌کننده‌ای داشت اما آن لحظه فیلم‌برداری و عنوان شد که پلیس وی را به‌دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی حین استفاده از موتورسیکلت بازداشت کرده است.

اشتری ادامه داد: البته ما نیز آن‌قدر اقتدار داریم که می‌توانیم متهم را به‌سرعت منتقل کنیم اما نباید تنها به یک عکس و قطعه‌ای از فیلم بسنده کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه برخوردها باید با رعایت تمام مسائل و حال مردم باشد، اظهار کرد: با بزه‌کارها که مرتکب جرم شده و باعث رعب و وحشت برای مردم باشند، باید بدون اغماض، با سرعت و قدرت برخورد کنیم.

وی درباره فیلم منتشرشده از بازداشت یک خانم نیز گفت: این موضوع توسط بازرسی پلیس در حال بررسی است و نتیجه آن فردا یا پس‌فردا به من اعلام می‌شود البته باید بگویم موضوع بازداشت این خانم ربطی به حجاب نداشت و موضوع دیگری بود و حکمی برای بازداشت وی وجود داشت.

وی با بیان اینکه با تمام اتفاقات روی داده، هر ساله اعتماد مردم به پلیس افزایش پیدا کرده است، گفت: تقدیرها از پلیس افزایش پیدا کرده البته انتقاداتی از پلیس می‌شود که آنها را نیز می‌پذیریم، مردم هر روز می‌توانند با سامانه ۱۹۷ ما تماس بگیرند و انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: گروهی از کارشناسان، تماسهای برقرار شده با سامانه ۱۹۷ را تجزیه و تحلیل، موارد تکراری را احصاء کرده و موضوعات اصلی را برای بنده ارسال می‌کنند، بنده نیز به صورت هفتگی بر روی موارد اصلی دستور می‌دهم.

به گفته رئیس پلیس کشور، طی ۱۰ تا ۱۵ ساله اخیر، بنابر نظرسنجی‌های نهادهای معتبر، هر ساله نسبت به سال گذشته، اعتماد مردم نسبت به پلیس افزایش پیدا کرده است.

اشتری با اشاره به فیلمهایی که بعضاً از صحنه‌های سرقت و زورگیری در فضای مجازی منتشر می‌شود، گفت: همکاران بنده در بیش از ۹۵ درصد این اتفاقات متهم را بازداشت می‌کنند اما ما نتوانستیم به مردم اطلاع‌رسانی کنیم متهمی که در آن فیلم باعث ناامنی شده بود، بازداشت شده است.

وی افزود: افرادی در اطلاع‌رسانی‌های منفی بسیار فعال هستند اما درباره اقدامات ما اطلاع‌رسانی به اندازه کافی صورت نمی‌گیرد لذا از تمام فعالان فضای مجازی می‌خواهم که به ما کمک کنند و این موارد را نیز بگویند که پلیس با اشراف اطلاعاتی و کار حرفه‌ای توانسته‌اند متهمان را کمتر از ۴۸ و بعضاً ۲۴ ساعت بازداشت کنند.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه قدرت کشف به وقوع جرم نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده، تصریح کرد: بله امکان دارد که سرقت افزایش پیدا کرده باشد اما قدرت کشف ما نیز نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس کشور درباره تعارض موجود بین نیروی انتظامی و دفاتر اسناد رسمی بر به رسمیت شناختن برگ سبز خودرو به عنوان سند، خاطرنشان کرد: این موضوع چند سال است که مطرح شده، نیروی انتظامی معتقد است برگ سبز خودرو کفایت می‌کند و مردم می‌توانند قانوناً معامله را با این برگ سبز انجام دهند اما به ما در این رابطه ایراداتی گرفتند که بناشد قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی تکلیف را مشخص کنند، دادستان محترم نیز اعلام کردند که برگ سبز خودرو اعتبار دارد.

اشتری افزود: اخیراً نیز استفساریه از مجلس شورای اسلامی شد و منتظر هستیم مجلس شورای اسلامی در این رابطه نظر دهد البته باید بگوییم یک ریال از مبالغی که مؤسسه رهگشا بابت نقل و انتقال و تهیه سند از مردم می‌گیرد، به نیروی انتظامی تعلق نمی‌گیرد و به خزانه می‌رود، شاید تصور بر این باشد که نیروی انتظامی در این رابطه نفعی می‌برد، اصلاً اینگونه نیست لذا تقلای ما برای راحتی مردم است که امیدواریم مجلس نیز در این رابطه پاسخ صریحی دهد و تکلیف روشن شود.

وی درباره ارتقاء سطح معیشت پرسنل نیروی انتظامی نیز متذکر شد: معتقدم همکاران بنده باید در یک رفاه نسبی باشند تا بتوانند مأموریت خود را با آرامش و آسایش خاطر انجام دهند و ما باید حداقلها را برای آنها فراهم کنیم.

این مقام ارشد انتظامی افزود: طرحی را برای مسکن کارکنان داریم، قرارگاه جهادی تأمین مسکن از سال پیش از نیروی انتظامی راه‌اندازی شده و برآورد ما این است که تا سه سال آینده، مشکل مسکن ملکی و سازمان را در نیروی انتظامی به اتمام برسانیم، یعنی تمام واجدین شرایط مسکن ملکی و سازمانی، مسکن خود را تحویل بگیرند لذا با اقدامات صورت گرفته از سال گذشته و همکاری با وزارت راه و مسکن، بتوانیم مشکل مسکن را به عنوان مهمترین نیاز آنها در سبد معیشت، تأمین کنیم و حتماً به یاری خداوند این مشکل را حل می‌کنیم.

  • 15
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
ما هم باید باور کنیم؟ متهم رو با ماشین گشت ارشاد می برن یا ماشین پلیس؟ بعدش، کجای فیلم مامور حکم نشون داد و تفهیم اتهام کرد که ما ندیدیم. فکر کرده مردم هالو هستن!
ما هم باید باور کنی...
مگه فیلم از لحظه باز داشت گرفته شده!؟ یه صحنه بریده از قبل وبعد ماجرا!
خب اگه واقعا یه زمانی یه خانم تحت پیگرد باشه مثلا جرم کلاهبرداری و۔۔۔حکم جلبشو داشته باشن واون خانمو گر بندازن و اون بخواد دردمقابل دحکم بازداشت وسوار شدن به ماشین مقاومت کنه ایا راهی غیر متوسل شدن به زور هست؟!اگه راهی غیر این هست لطفا بفرمایید ما هم یاد بگیریم شاید یه زمان بدرد خورد،من که هیچی به ذهنم نمیرسه
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
الکسیا پوتیاس,بیوگرافی الکسیا پوتیاس,زندگینامه الکسیا پوتیاس بیوگرافی الکسیا پوتیاس، هافبک تهاجمی فوتبال اسپانیا (+ تصاویر)

زادهٔ:۴ فوریهٔ ۱۹۹۴

زادگاه:میت دل بایس

پست:هافبک تهاجمی، مهاجم

قد:۱٫۷۳ متر

بیوگرافی الکسیا پوتیاس

الکسیا پوتلاس سگورا در تاریخ ۴ فوریه ۱۹۹۴ دیده به جهان گشود. این بازیکن اسپانیایی در یک خانواده بسکتبالیست پرورش یافت؛ اما وقتی که به سن شش سالگی رسید یعنی در سال ۲۰۰۱ بازی فوتبال را شروع کرد.

ادامه
رابرت شیلر,بیوگرافی رابرت شیلر,رابرت شیلر کیست زندگینامه رابرت شیلر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

سال تولد:۱۹۴۶

زادگاه:دیترویت, میشیگان

تابعیت:آمریکا

پیشه:اقتصاددان

مکتب فکری:اقتصاد کینزی نو

ادامه
قصه حضرت ایوب,زندگینامه حضرت ایوب,همسر حضرت ایوب زندگینامه حضرت ایوب (ع) و عاقبت سرگذشت او

تکرار نام در قرآن:چهار بار

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:ابراهیم

زادگاه:روم

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
دستاوردهای علمی ادوین هابل,ادوین هابل کاشف کهکشان‌ها,تحصیلات ادوین هابل زندگی نامه ادوین هابل اخترشناس آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ نوامبر ۱۸۸۹

زادگاه:مارشفیلد، میسوری، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:دانشمند اخترشناس آمریکایی

درگذشت:۲۸ سپتامبر ۱۹۵۳

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی دارا حیایی، فرزند امین حیایی (+ تصاویر)

نام:دارا حیایی

تاریخ تولد:۱۱ شهریور ۱۳۷۶

زادگاه:تهران

والدین:امین حیایی و مونا بانکی پور

پیشه:بازیگر

سالهای فعالیت:از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
لوییس سوارز,لوئیس سوارس,بیوگرافی لوییس سوارز زندگینامه لوییس سوارز فوتبالیست مشهور اروگوئه ای (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۴ ژانویهٔ ۱۹۸۷

محل تولد:سالتو، اروگوئه

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۲ متر

وضعیت تأهل:متاهل

ادامه
زندگی نامه وصال شیرازی,پایان عمر وصال شیرازی,بیوگرافی وصال شیرازی زندگینامه وصال شیرازی یکی از شاعران دوره ی قاجار

زاده:۱۱۹۷( قمری)

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر و خوش نویس

آرامگاه:شاهچراغ

ادامه
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش