چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۰:۳۳ - ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۱۹۶۵
مدیریت ورزش

شکوری: اگر دخالت می‌کردم، ۱۶ ماه دوام نمی‌آوردم

ابراهیم شکوری,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی, مدیریت ورزش
سرپرست دبیرکلی سابق فدراسیون فوتبال با بیان این‌که برای افزایش تاثیرگذاری خود در این فدراسیون نمی‌توانست در برخی امور دخالت کند، گفت: من سرپرست بودم و تلاش کردم با گذشت زمان نفوذ را بالاتر ببرم و گذشت زمان این موضوع را ثابت کرد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم شکوری در برنامه تلویزیونی "فوتبال برتر" درباره ورود و خروج از فدراسیون فوتبال و قبول سرپرست دبیرکلی این فدراسیون به مدت ۱۶ ماه، گفت: من از طریق سعید دقیقی به فدراسیون فوتبال معرفی شدم. در آن مقطع و در راستای جوانگرایی در بخش مدیریتی، چندین پست مختلف به من پیشنهاد شد. در این بین من شناخت کمی نسبت به مسئله دبیرکلی داشتم اما سمت معاون دبیرکل را پیشنهاد کردم و از اردیبهشت ۹۷ وارد کار شدم. سپس بحث بازنشسته‌ها پیش آمد که  با توجه به تجربه‌اندوزی من در این پست، به عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب شدم. من هم مانند هر کسی از این پست استقبال و سعی کردم در کارم مشکلی ایجاد نشود تا برچست مدیر نبودن از روی فوتبالیست‌ها برداشته شود.

وی در واکنش به این‌که آیا او به صورت فرمالیته در دبیرکلی فدراسیون فوتبال حضور داشت و در واقع فقط نقش امضاءکننده اسناد را ایفا می‌کرد؟، گفت: یک صندلی را فدراسیون فوتبال در اختیار من گذاشتند که پایه نداشت. بارها شنیدم که می‌گفتند من اسناد را امضاء می‌زنم. مجبور بودم با پای خودم صندلی را حفظ کنم. طبیعی بود که درباره جوانی که کار اجرایی نکرده است و پست بزرگی را گرفته، این حرف‌ها مطرح شود. از طرفی یک مقدار هم منطقی بود از حضور آقای ساکت استفاده کنم و در مواردی از او مشورت گرفتم اما تمام دوستان در فدراسیون فوتبال شاهد هستند که کلیه کارهای دبیرکلی را خودم انجام دادم.

سرپرست دبیرکلی سابق فدراسیون فوتبال یادآور شد: در مواردی هم با مدیران فدراسیون فوتبال به اختلاف خوردم و چه بسا در مواردی هم مراعات کردم. ساکت بزرگتر از من بود و سعی می‌کردم اخلاق را رعایت کنم اما در تصمیم‌گیری‌های مربوط به دبیرکلی کاملا مستقل بودم. البته باید گوشزد کنم که دبیرکل تصمیم‌گیر نیست و فقط مسئول امور اجرایی است. انتخاب سرمربی مربوط به دبیرکل نیست. به طور مثال در انتخاب ویلموتس من نقشی نداشتم و فقط امور اجرایی را ایفا کردم.

شکوری در واکنش به این‌که او طبق صحبت‌هایش اختیارات لازم را برای اجرای درست امور نداشته است، گفت: اگر دبیرکل فدراسیون شوم، این مسائل را اجرا می‌کنم. اگر می‌خواستم در برخی موارد دخالت کنم، ۱۶ ماه کار نمی‌کردم. سعی کردم با برنامه بلندمدت تا جایی که می‌توانم بمانم و به فوتبال کمک کنم. با گذشت زمان، تاثیرگذاری من هم بیشتر شد و سعی کردم بیشتر در امور فدراسیون دخالت کنم.

وی با اشاره به بخشی از اقداماتش و کنار رفتن کی‌روش از هدایت تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: بعد از رفتن کی‌روش، با رنار در دوبی جلسه گذاشتم و درباره مربیگری صحبت کردم و سعی کردیم یک مربی خوب را برای فدراسیون انتخاب کنیم. من دوستانه با او صحبت کردم که با توجه به شرایط موجود او به تیم ملی نیامد. البته او گفته بود که تیرماه می‌تواند به تیم ملی بیاید و ما نمی‌توانستیم منتظر او بمانیم.

سرپرست دبیرکلی سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به این‌که چرا همان زمان رنار با مبلغ کمتر به جای ویلموتس انتخاب نشد؟، اظهار کرد: در آن مقطع تصمیم خوبی گرفتیم که او نیامد. اگر همان اتفاقات مربوط به ویلموتس برای رنار رخ می‌داد، متهم می‌شدیم. یک مربی خوب با قیمت کم در جایی کار نمی‌کند.

شکوری درباره برکناری از فدراسیون فوتبال در ۲۸ اسفند ۹۸، گفت: من ۲۸ فروردین ۹۹ از فدراسیون فوتبال کنار نرفتم و روز ششم فروردین با بهاروند صحبت کردم. صحبتی با او داشتم و گفت که احتمالا تغییراتی را ایجاد کنیم. من بالغ بر ۱۰ بار این صحبت را شنیده بودم. نفرات متعددی قرار بود جای من انتخاب شوند. واقعیت این بود که تصور کردم باز هم مانند دفعات قبل اتفاقی رخ نمی‌دهد.

وی درباره این‌که چرا به یک‌باره او را از فدراسیون فوتبال کنار گذاشتند؟، اظهار کرد: جواب این سوال را نمی‌دانم.

شکوری درباره این‌که آیا بیش از حد برای ماندن در فدراسیون فوتبال با مدیران بالادست خود مماشات نکرده است؟، گفت: من رفتار سازمانی را رعایت کردم. من بارها کلیه مسائل را به صورت مکتوب به روسای فدراسیون فوتبال اعلام کردم. من مباحثی مانند سرمربی تیم ملی و مشکلات فدراسیون فوتبال مانند مشکلات بخش بین‌الملل را به‌صورت مکتوب اعلام کرده بودم. بخش بین‌الملل مشکلات زیادی داشت. یک روز فیفا می‌گفت چهار بار ایمیل زدیم و جواب ندادید. یک روز درباره اساس‌نامه ارسالی به AFC مشکلاتی به وجود آمد.

سرپرست دبیرکلی سابق فدراسیون فوتبال درباره جزییات و نحوه عقد قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال گفت: در رابطه با قرارداد نقشی نداشتم. در انتخاب اسکوچیچ هم نقشی نداشتم چرا که در آن مقطع من در سوئیس بودم و خودم هم صبح این مسئله را فهمیدم. طبق اساس‌نامه فدراسیون فوتبال کارم را انجام دادم. قطعا اگر روزی بحث سرپرستی کنار برود و اسم دبیرکل روی من باشد، نوع رفتارم خیلی فرق می‌کند.

وی درباره پرداخت نشدن دستمزد بخش زیادی از مربیان، بازیکنان پایه و کارکنان فدراسیون فوتبال، گفت: واقعا پولی وجود نداشت. باید تشکر کنم از کلیه کارکنان فدراسیون، مربیان و بازیکنان تیم‌های ملی در تمام رده‌ها و رشته‌ها که خیلی عذاب کشیدند.

شکوری بدهی‌های فدراسیون فوتبال را حدود ۶۰ میلیارد تومان برشمرد و گفت: در فروردین ماه باید چک شستا برای پرداخت حقوق ویلموتس را هم پرداخت کنیم که حدود ۳۰ میلیارد تومان است. حقوق عقب‌افتاده فقط کادر تیم‌های ملی و داوران را باید پرداخت می‌کردیم. امیدواریم با اتفاقاتی که در آینده رخ می‌دهد، پول فیفا به حساب فدراسیون فوتبال تزریق شود.

وی درباره پرونده ویلموتس مبنی بر دریافت حقوق ۶/۵ میلیون دلاری از فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: قرارداد به گونه‌ای است که ویلموتس در شرایط عادی نباید برنده شود. خودم قرارداد را تا لحظه‌ای که شکایت نکرده بود، ندیده بودم. فکر می‌کنم نتواند این مبلغ را بگیرد.

 • 16
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرمین 2,زندگینامه آرمین 2afm,بیوگرافی آرمین 2afm بیوگرافی آرمین زارعی(ارمین ۲fm)+ عکس

نام اصلی:آرمین زارعی

نام مستعار:آرمین ۲ای اف ام(ارمین ۲fm)

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ماه ۱۳۶۵

زادگاه:تهران، ایران

شغل:خواننده

سبک( ها):پاپ، رپ

ادامه
علی شفیعی,بهترین بازیکن والیبال جهان,خانواده علی شفیعی بیوگرافی علی شفیعی، دومین لژیونر ایران در پست سرعتی زن (+ تصاویر)

ملیت: ایرانی

لقب: شفیعی جوان

متولد: ۳۰ شهریور ماه ۱۳۷۰

محل تولد: آمل، مازندران

قد: ۱۹۹ سانتیمتر 

پست: دفاع وسط

ادامه
پیمان رنجبری,بیوگرافی پیمان رنجبری,پیمان رنجبری بازیکن لیگ یک بیوگرافی پیمان رنجبری بازیکن فوتبال ایران (+تصاویر)

نام: پیمان رنجبری

تاریخ تولد: ۳۰ مرداد ماه ۱۳۷۱

محل تولد: تبریز، ایران

قد: ۱۸۴ سانتی متر 

رشته فعالیت: بازیکن فوتبال ایران

شروع فعالیت در فوتبال: تیم جوانان اردبیل

ادامه
مگ ویتمن,زندگینامه مگ ویتمن,بیوگرافی مگ ویتمن بیوگرافی مگ ویتمن زن میلیاردر اینترنتی (+عکس)

نام کامل: مارگارت کوشینگ ویتمن

تاریخ تولد: ۴ اوت ۱۹۵۶

زادگاه: لانگ آیلند، نیویورک، آمریکا

محل سکونت: اترتون، کالیفرنیا، آمریکا

محل تحصیل: دانشگاه پرینستن، مدرسه بیزنس هاروارد 

شغل: رییس و مدیر عامل اجرایی هیولت پکرد

ادامه
علی لاریجانی,بیوگرافی علی لاریجانی,زندگینامه علی لاریجانی بیوگرافی علی لاریجانی (+عکس)

نام کامل:علی اردشیر لاریجانی

پیشینه:سیاستمدار، هیئت علمی

هیئت دولت:دولت پنجم، دولت ششم

تاریخ تولد:۱۳ خرداد ۱۳۳۶

زادگاه:نجف، عراق

محل تحصیل:دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران

ادامه
نادرشاه,بیوگرافی نادرشاه,زندگینامه نادرشاه زندگینامه نادر شاه افشار

نام کامل:نادر قلی یا نَدَرقلی

لقب ها:نادر قلی بیگ، تهماسب قلی خان، نایب السلطنه، نادر شاه

پیشینه:نخستین شاهنشاه سلسله افشاریان

تاریخ تولد:۳۰ مهر ۱۰۶۷، ۲۸ محرم ۱۱۰۰( قمری)

زادگاه:و کلات نادری پایتخت ایران در دوره افشاریه

دوران سلطنت:۱۱۴۸ تا ۱۱۶۰( قمری)( ۱۲ سال)

ادامه
ابن سینا,ابوعلی سینا,زندگینامه ابن سینا زندگینامه ابن سینا به زبان ساده

نام کامل: ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا

نام های دیگر:ابوعلی سینا، پور سینا، ابن سینا

لقب ها:شیخ الرئیس؛ شرف الملک، حجت الحق شاه زاده اطباء

پیشینه:فیلسوف، دانشمند و حکیم

تاریخ تولد:۱ شهریور ۳۵۹ه‍.ش

محل تولد:بخارا (ازبکستان کنونی)

ادامه
امام علی (ع),زندگینامه امام علی (ع),بیوگرافی امام علی (ع) زندگینامه امام علی (ع)

نام کامل: علی بن ابی طالب

لقب ها:امیرالمؤمنین، مرتضی، اسداللّه، حیدر کرار، سید عرب، سیدالمسلمین، امام المتّقین

تاریخ تولد:۱۳ رجب سال سی ام عام الفیل

محل تولد:کعبه، مکه، حجاز

درگذشت:۲۱ رمضان ۴۰ هجری

مدفن:حرم علی بن ابی طالب، نجف، عراق

ادامه
زکریای رازی,زندگینامه زکریای رازی,زکریای رازی کیست زندگینامه زکریای رازی، فیلسوف معروف ایرانی

نام: ابوبکر محمّد بن زکریای رازی

تاریخ تولد: ۲۵۱ ه‍. ق

تاریخ مرگ: ۳۱ اکتبر ۹۲۵ م

والدین: زکریا بن یحیی

ملیت: ایرانی، عباسی

رشته فعالیت: پزشکی، فلسفه و کیمیاگری

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۷ خرداد
  هفته ۲۸ بوندسلیگا
  لایپزیش - هرتابرلین
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • هفته ۲۸ بوندسلیگا
  دوسلدورف - شالکه
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش