دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۰۷

اطلاعات کامل درمورد ورزش کیک ‌بوکسینگ

کیک بوکسینگ,عکس کیک بوکسینگ,مسابقات کیک بوکسینگهدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود و به دست آوردن آمادگی جسمانی میباشد
کیک بوکسینگ یک رشته ورزشی است که محبوب و پرطرفدار است، رشته کیک بوکسینگ قوانین خاص خود را دارد و البته فوایدی را هم بهمراه دارد. کیک بوکسینگ نوعی ورزش رزمی تمام ایستاده و بر مبنای لگد زدن و مشت زدن است.

کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ ترکیبی از رشته های رزمی موی تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می باشد. در کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن هم‌دیگر آزاد میباشد ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. کلاً هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین بعنوان ورزش رزمی می باشد. کیک بوکسینگ یکی از برترین راههای روی فرم نگه داشتن بدن است. این نوع ورزش رزمی قواعد سخت کاراته را ندارد.

آزادی بیشتر در کیک ‌بوکسینگ از عوامل محبوبیت آن می باشد. کیک بوکسینگ ورزشی است که به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند. حرکت های زیادی در این ورزش انجام میشوند که ایجاب می کنند بتوانید به سرعت در خصوص کاری که انجام می دهید فکر کنید. در ضمن، باید پیش بینی کنید حریفتان چه حرکتی انجام خواهد داد و جلوی ضربه های او را بگیرید. به افرادی که کیک بوکسینگ کار می کنند جنگنده (FIGHTER) می گویند.

تاریخچه کیک بوکسینگ

ریشهٔ اصلی کیک بوکسینگ به ۲۰۰۰ سال قبل در آسیا بر می گردد. کیک بوکسینگ ژاپنی در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی ایجاد و رقابت های آن از همان دهه شروع شد. بنیان گذاران آن اوسامو ناگوچی و تاتسو یامادا می باشند. کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی بوجود آمد. بنیان گذاران کیک بوکسینگ در غرب «جو لوئیس»، «بیل والاس»، «جف اسمیت» و «جری بیزلی» در سال ۱۹۷۰ می باشند. کیک بوکسینگ را میتوان ورزش رزمی تلفیقی دانست که در آن از روش های رشته های متنوع رزمی استفاده شده است.

حرکات کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ,عکس های کیک بوکسینگدر کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن هم‌دیگر آزاد میباشد

نحوه نام گذاری کیک بوکسینگ

اصطلاح کیک بوکسینگ به وسیله اوسامو ناگوچی ژاپنی برای نامگذاری رشته ای رزمی که از موی تای و کاراته و کیک بوکسینگ مدرن که از بوکس و تکواندو الهام گرفته شده بود استفاده شد. او این رشته را در سال ۱۹۵۸ معرفی کرد. کیک بوکسینگ در واقع از دو قسمت (کیک= ضربه پا) و (بوکسینگ= مشت زدن) تشکیل شده که تکنیک های اصلی آن هم در مشت و ضربه پا است.

فواید کیک بوکسینگ

وقتی در حالت حمله قرار می گیرید، هم زمان ۸ عضو بدن شامل مشت های دست، آرنج، زانوها و ران ها درگیر انجام حرکت می شوند ترکیب تمرینات کاردیو مانند پرش از روی طناب و کمی دویدن همراه با تمرینات قدرتی سبب می شود تا تمام بدن تحت فشار قرار بگیرد و کالری زیادی بسوزانید. از آنجایی که همزمان با سوزاندن کالری، به تناسب اندام هم میرسید، سوپر مدل های زیادی به این رشته روی آورده اند.

کیک بوکسینگ چیست,تصاویر مسابقات کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگآزادی بیشتر در کیک ‌بوکسینگ از عوامل محبوبیت آن می باشد

با یادگیری اصول کیک بوکسینگ میتوانید علاوه بر تقویت بدن، بدون انجام دادن حرکاتی مانند کرانچ، به تناسب اندام در شکم هم برسید. مشت زدن سبب می شود عضلات دلتوئید و عضلات بازوها تقویت شوند و ضربات پا، به باسن و ران ها شکل می دهد.

تجربه جنگی در کیک بوکسینگ

یک ورزش جنگی کیک بوکسینگ حرکات را بر روی افراد واقعی تمرین می کند، آنها نیز مانند شما حریف تمرینی هستند، به این علت که در تمرین هرکس تلاش دارد ضربات قوی تری را به شخص وارد کند، برای اینکه در حرکات، عالی شوید نیاز به تمرین زیادی دارید، بهتر است در محیط تاریک این ورزش را با حریف خود تمرین کنید، علاوه بر آن اگر شما اهل دعواهای خیابانی نیستید میتوانید تمرین های جنگی داشته باشید تا توسط آن قدرت کافی را در این مواقع پیدا کنید.

کیک بوکسینگ,آشنایی با رشته کیک بوکسینگ,ورزش کیک بوکسینگکیک بوکسینگ به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند

در کیک بوکسینگ تکنیک های دفاعی را آموزش می دهد ولی با خود دفاع شخصی تفاوت دارد. دفاع شخصی ورزش نیست. یک حمله کننده در خیابان نمی تواند هیچ قوانین خاصی را رعایت کند، او سریع ترین حرکتی که به ذهنش میرسد را استفاده می کند و خیال می کند که از شما قوی تر است، همچنین از وسایل کمک می گیرد، مربی های کیک بوکسینگ حداقل اموزش میدهند که چطور حرکات دفاعی را یاد بگیریم تا قدرت دفاعی ما در برابر حمله افزایش پیدا کند. تکنیک های کیک بوکسینگ راهی بسیار عالی برای این است که حریف خود را سریع مغلوب کنید، این حریف میتواند یک حمله کننده در خیابان نیز باشد.

روش مبارزه در کیک بوکسینگ

مسابقات کیک ‌بوکسینگ در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده به اسم رینگ برگزار می گردد. زمان مسابقه معمولاً سه راند سه دقیقه ای میباشد که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می شود و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می دهند. کیک بوکسینگ مثل تمام رشته های رزمی دارای کمربند و دان می باشد.

ورزش کیک ‌بوکسینگ داخل رینگ برگزار می شود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشید بازنده اعلام می شود. در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد. در برخی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲ راند ۲ دقیقه ای است. به افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند. ضربات مشت به سر حریف دارای ۱ امتیاز و ضربات پا به سر دارای ۲ امتیاز میباشد. همچنین ضربات پایی که به صورت چرخشی اجرا شوند و به سر حریف اصابت کنند ۳ امتیاز دارند. اجرای ضربات چرخشی معمولاً توانایی زیادی می خواهد و در واقع یک نوع حرکت ریسکی است، به همین علت اینگونه ضربه ها کم تر اجرا می شود.

قوانین کیک بوکسینگ

- فاصله گرفتن:

هنگامی که آماده حمله هستید، باید بتوانید فاصله بین خود و حریف را بسنجید، درصورتی که موقع پیاده کردن تکنیک کیک ‌بوکسینگ به اندازه کافی به او نزدیک نباشید، نمی توانید قدرت خود را نشان دهید، درصورتی که زمان ضربه بیش از حد نزدیک باشید، وی پای شما را می گیرد، به همین علت یک بازیکن خوب باید در فاصله گیری خبره باشد، هنگامی که این مهارت شما بالا باشد، میتوانید حرکت بعدی حریف را حدس بزنید و مطابق با آن اقدام کنید.

عکس کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ چیست,کیک بوکسینگبه افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند

- دفاع کیک بوکسینگ:

برای خبره شدن در حرکات رزمی کیک بوکسینگ باید دفاع قوی داشته باشید، درصورتی که مهارت دفاعی شما پایین باشد، امکان دارد تنها از پس حریف متوسط بر بیایید، اگر حریف قوی داشتید، استراحت کردن، زنگ خطر و برنامه ریزی جدید او را نشان می دهد.

- فریب دادن در کیک بوکسینگ:

یک کیک بوکسر حرفه ای مانند یک شطرنج باز است، او با فریب دادن حریف امتیاز می گیرد، فریب دادن برای ورزش کیک بوکسینگ یک ابزار است، این کار حریف را ورادار به حدس زدن کرده و در آخر او را کاملاً گیج می کند، برای اینکه حقه شما خوب از آب در بیاید، باید آنرا با قدرت انجام دهید، والاّ او حقه شما را می گیرد.

فنون کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ,تاریخچه کامل کیک بوکسینگمسابقات کیک ‌بوکسینگ در زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار میشود

کیک بوکسینگ و کاهش وزن

تمرین کیک بوکسینگ از دو راه سبب کاهش وزن می شود، این ورزش مثل هر تمرین دیگری کالری می سوزاند، از آن جا که برای کاهش وزن باید کالری بیشتری نسبت به کالری دریافتی بسوزانید، باید مراقب کالری دریافتی خود نیز باشید، دوم اینکه مقاومت شما در این تمرین یکی از ابزارهایی است که عضلات شما را می سازد، هرچقدر بدن، عضله ای تر باشد به کالری بیشتری برای تمرین دادن انها احتیاج دارد که این کالری با خواب نیز بدست می آید، تمرینات کیک بوکسینگ عضلات شما را پر می کند، متابولیسم را افزایش داده و کاهش وزن را سرعت می بخشد.

گردآوری: بخش ورزش سرپوش

 • 21
 • 10
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
آیا کیک بوکسینگ با بدنسازی اختلال در رشد عضلات خواهد داشت؟
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۸ اسفند
  سری آ ایتالیا
  اینتر - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - مارسی
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - رئال مادرید
  ۲۳:۳۰
 • دوشنبه ۲۹ اسفند
  جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  مالزی - ازبکستان
  ۱۲:۰۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  افغانستان - عربستان
  ۱۳:۳۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  امارات - ایران
  ۱۵:۰۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  تایلند - بحرین
  ۱۶:۳۰
 • سه شنبه ۱ فروردين
  جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  چین - اندونزی
  ۱۲:۰۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  کویت - قرقیزستان
  ۱۳:۳۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  ژاپن - لبنان
  ۱۵:۰۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  عمان - فلسطین
  ۱۶:۳۰
 • پنج شنبه ۳ فروردين
  جام ملت های اروپا
  ایتالیا - انگلیس
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - لیختن اشتاین
  ۲۳:۱۵
 • جمعه ۴ فروردين
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - هلند
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  سوئد - بلژیک
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - لهستان
  ۲۳:۱۵
 • شنبه ۵ فروردين
  جام ملت های اروپا
  اسپانیا - نروژ
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ولز
  ۲۳:۱۵
 • یکشنبه ۶ فروردين
  جام ملت های اروپا
  انگلیس - اوکراین
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  لوکزامبورگ - پرتغال
  ۲۲:۱۵
ویژه سرپوش