سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۰۷

اطلاعات کامل درمورد ورزش کیک ‌بوکسینگ

کیک بوکسینگ,عکس کیک بوکسینگ,مسابقات کیک بوکسینگهدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود و به دست آوردن آمادگی جسمانی میباشد
کیک بوکسینگ یک رشته ورزشی است که محبوب و پرطرفدار است، رشته کیک بوکسینگ قوانین خاص خود را دارد و البته فوایدی را هم بهمراه دارد. کیک بوکسینگ نوعی ورزش رزمی تمام ایستاده و بر مبنای لگد زدن و مشت زدن است.

کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ ترکیبی از رشته های رزمی موی تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می باشد. در کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن هم‌دیگر آزاد میباشد ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. کلاً هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین بعنوان ورزش رزمی می باشد. کیک بوکسینگ یکی از برترین راههای روی فرم نگه داشتن بدن است. این نوع ورزش رزمی قواعد سخت کاراته را ندارد.

آزادی بیشتر در کیک ‌بوکسینگ از عوامل محبوبیت آن می باشد. کیک بوکسینگ ورزشی است که به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند. حرکت های زیادی در این ورزش انجام میشوند که ایجاب می کنند بتوانید به سرعت در خصوص کاری که انجام می دهید فکر کنید. در ضمن، باید پیش بینی کنید حریفتان چه حرکتی انجام خواهد داد و جلوی ضربه های او را بگیرید. به افرادی که کیک بوکسینگ کار می کنند جنگنده (FIGHTER) می گویند.

تاریخچه کیک بوکسینگ

ریشهٔ اصلی کیک بوکسینگ به ۲۰۰۰ سال قبل در آسیا بر می گردد. کیک بوکسینگ ژاپنی در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی ایجاد و رقابت های آن از همان دهه شروع شد. بنیان گذاران آن اوسامو ناگوچی و تاتسو یامادا می باشند. کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی بوجود آمد. بنیان گذاران کیک بوکسینگ در غرب «جو لوئیس»، «بیل والاس»، «جف اسمیت» و «جری بیزلی» در سال ۱۹۷۰ می باشند. کیک بوکسینگ را میتوان ورزش رزمی تلفیقی دانست که در آن از روش های رشته های متنوع رزمی استفاده شده است.

حرکات کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ,عکس های کیک بوکسینگدر کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن هم‌دیگر آزاد میباشد

نحوه نام گذاری کیک بوکسینگ

اصطلاح کیک بوکسینگ به وسیله اوسامو ناگوچی ژاپنی برای نامگذاری رشته ای رزمی که از موی تای و کاراته و کیک بوکسینگ مدرن که از بوکس و تکواندو الهام گرفته شده بود استفاده شد. او این رشته را در سال ۱۹۵۸ معرفی کرد. کیک بوکسینگ در واقع از دو قسمت (کیک= ضربه پا) و (بوکسینگ= مشت زدن) تشکیل شده که تکنیک های اصلی آن هم در مشت و ضربه پا است.

فواید کیک بوکسینگ

وقتی در حالت حمله قرار می گیرید، هم زمان ۸ عضو بدن شامل مشت های دست، آرنج، زانوها و ران ها درگیر انجام حرکت می شوند ترکیب تمرینات کاردیو مانند پرش از روی طناب و کمی دویدن همراه با تمرینات قدرتی سبب می شود تا تمام بدن تحت فشار قرار بگیرد و کالری زیادی بسوزانید. از آنجایی که همزمان با سوزاندن کالری، به تناسب اندام هم میرسید، سوپر مدل های زیادی به این رشته روی آورده اند.

کیک بوکسینگ چیست,تصاویر مسابقات کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگآزادی بیشتر در کیک ‌بوکسینگ از عوامل محبوبیت آن می باشد

با یادگیری اصول کیک بوکسینگ میتوانید علاوه بر تقویت بدن، بدون انجام دادن حرکاتی مانند کرانچ، به تناسب اندام در شکم هم برسید. مشت زدن سبب می شود عضلات دلتوئید و عضلات بازوها تقویت شوند و ضربات پا، به باسن و ران ها شکل می دهد.

تجربه جنگی در کیک بوکسینگ

یک ورزش جنگی کیک بوکسینگ حرکات را بر روی افراد واقعی تمرین می کند، آنها نیز مانند شما حریف تمرینی هستند، به این علت که در تمرین هرکس تلاش دارد ضربات قوی تری را به شخص وارد کند، برای اینکه در حرکات، عالی شوید نیاز به تمرین زیادی دارید، بهتر است در محیط تاریک این ورزش را با حریف خود تمرین کنید، علاوه بر آن اگر شما اهل دعواهای خیابانی نیستید میتوانید تمرین های جنگی داشته باشید تا توسط آن قدرت کافی را در این مواقع پیدا کنید.

کیک بوکسینگ,آشنایی با رشته کیک بوکسینگ,ورزش کیک بوکسینگکیک بوکسینگ به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند

در کیک بوکسینگ تکنیک های دفاعی را آموزش می دهد ولی با خود دفاع شخصی تفاوت دارد. دفاع شخصی ورزش نیست. یک حمله کننده در خیابان نمی تواند هیچ قوانین خاصی را رعایت کند، او سریع ترین حرکتی که به ذهنش میرسد را استفاده می کند و خیال می کند که از شما قوی تر است، همچنین از وسایل کمک می گیرد، مربی های کیک بوکسینگ حداقل اموزش میدهند که چطور حرکات دفاعی را یاد بگیریم تا قدرت دفاعی ما در برابر حمله افزایش پیدا کند. تکنیک های کیک بوکسینگ راهی بسیار عالی برای این است که حریف خود را سریع مغلوب کنید، این حریف میتواند یک حمله کننده در خیابان نیز باشد.

روش مبارزه در کیک بوکسینگ

مسابقات کیک ‌بوکسینگ در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده به اسم رینگ برگزار می گردد. زمان مسابقه معمولاً سه راند سه دقیقه ای میباشد که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می شود و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می دهند. کیک بوکسینگ مثل تمام رشته های رزمی دارای کمربند و دان می باشد.

ورزش کیک ‌بوکسینگ داخل رینگ برگزار می شود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشید بازنده اعلام می شود. در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد. در برخی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲ راند ۲ دقیقه ای است. به افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند. ضربات مشت به سر حریف دارای ۱ امتیاز و ضربات پا به سر دارای ۲ امتیاز میباشد. همچنین ضربات پایی که به صورت چرخشی اجرا شوند و به سر حریف اصابت کنند ۳ امتیاز دارند. اجرای ضربات چرخشی معمولاً توانایی زیادی می خواهد و در واقع یک نوع حرکت ریسکی است، به همین علت اینگونه ضربه ها کم تر اجرا می شود.

قوانین کیک بوکسینگ

- فاصله گرفتن:

هنگامی که آماده حمله هستید، باید بتوانید فاصله بین خود و حریف را بسنجید، درصورتی که موقع پیاده کردن تکنیک کیک ‌بوکسینگ به اندازه کافی به او نزدیک نباشید، نمی توانید قدرت خود را نشان دهید، درصورتی که زمان ضربه بیش از حد نزدیک باشید، وی پای شما را می گیرد، به همین علت یک بازیکن خوب باید در فاصله گیری خبره باشد، هنگامی که این مهارت شما بالا باشد، میتوانید حرکت بعدی حریف را حدس بزنید و مطابق با آن اقدام کنید.

عکس کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ چیست,کیک بوکسینگبه افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند

- دفاع کیک بوکسینگ:

برای خبره شدن در حرکات رزمی کیک بوکسینگ باید دفاع قوی داشته باشید، درصورتی که مهارت دفاعی شما پایین باشد، امکان دارد تنها از پس حریف متوسط بر بیایید، اگر حریف قوی داشتید، استراحت کردن، زنگ خطر و برنامه ریزی جدید او را نشان می دهد.

- فریب دادن در کیک بوکسینگ:

یک کیک بوکسر حرفه ای مانند یک شطرنج باز است، او با فریب دادن حریف امتیاز می گیرد، فریب دادن برای ورزش کیک بوکسینگ یک ابزار است، این کار حریف را ورادار به حدس زدن کرده و در آخر او را کاملاً گیج می کند، برای اینکه حقه شما خوب از آب در بیاید، باید آنرا با قدرت انجام دهید، والاّ او حقه شما را می گیرد.

فنون کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ,تاریخچه کامل کیک بوکسینگمسابقات کیک ‌بوکسینگ در زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار میشود

کیک بوکسینگ و کاهش وزن

تمرین کیک بوکسینگ از دو راه سبب کاهش وزن می شود، این ورزش مثل هر تمرین دیگری کالری می سوزاند، از آن جا که برای کاهش وزن باید کالری بیشتری نسبت به کالری دریافتی بسوزانید، باید مراقب کالری دریافتی خود نیز باشید، دوم اینکه مقاومت شما در این تمرین یکی از ابزارهایی است که عضلات شما را می سازد، هرچقدر بدن، عضله ای تر باشد به کالری بیشتری برای تمرین دادن انها احتیاج دارد که این کالری با خواب نیز بدست می آید، تمرینات کیک بوکسینگ عضلات شما را پر می کند، متابولیسم را افزایش داده و کاهش وزن را سرعت می بخشد.

گردآوری: بخش ورزش سرپوش

 • 25
 • 10
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
آیا کیک بوکسینگ با بدنسازی اختلال در رشد عضلات خواهد داشت؟
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش