یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۱۰۰۰۰۰۷

اطلاعات کامل درمورد ورزش کیک ‌بوکسینگ

کیک بوکسینگ,عکس کیک بوکسینگ,مسابقات کیک بوکسینگهدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود و به دست آوردن آمادگی جسمانی میباشد
کیک بوکسینگ یک رشته ورزشی است که محبوب و پرطرفدار است، رشته کیک بوکسینگ قوانین خاص خود را دارد و البته فوایدی را هم بهمراه دارد. کیک بوکسینگ نوعی ورزش رزمی تمام ایستاده و بر مبنای لگد زدن و مشت زدن است.

کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ ترکیبی از رشته های رزمی موی تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می باشد. در کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن هم‌دیگر آزاد میباشد ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. کلاً هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین بعنوان ورزش رزمی می باشد. کیک بوکسینگ یکی از برترین راههای روی فرم نگه داشتن بدن است. این نوع ورزش رزمی قواعد سخت کاراته را ندارد.

آزادی بیشتر در کیک ‌بوکسینگ از عوامل محبوبیت آن می باشد. کیک بوکسینگ ورزشی است که به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند. حرکت های زیادی در این ورزش انجام میشوند که ایجاب می کنند بتوانید به سرعت در خصوص کاری که انجام می دهید فکر کنید. در ضمن، باید پیش بینی کنید حریفتان چه حرکتی انجام خواهد داد و جلوی ضربه های او را بگیرید. به افرادی که کیک بوکسینگ کار می کنند جنگنده (FIGHTER) می گویند.

تاریخچه کیک بوکسینگ

ریشهٔ اصلی کیک بوکسینگ به ۲۰۰۰ سال قبل در آسیا بر می گردد. کیک بوکسینگ ژاپنی در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی ایجاد و رقابت های آن از همان دهه شروع شد. بنیان گذاران آن اوسامو ناگوچی و تاتسو یامادا می باشند. کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی بوجود آمد. بنیان گذاران کیک بوکسینگ در غرب «جو لوئیس»، «بیل والاس»، «جف اسمیت» و «جری بیزلی» در سال ۱۹۷۰ می باشند. کیک بوکسینگ را میتوان ورزش رزمی تلفیقی دانست که در آن از روش های رشته های متنوع رزمی استفاده شده است.

حرکات کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ,عکس های کیک بوکسینگدر کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن هم‌دیگر آزاد میباشد

نحوه نام گذاری کیک بوکسینگ

اصطلاح کیک بوکسینگ به وسیله اوسامو ناگوچی ژاپنی برای نامگذاری رشته ای رزمی که از موی تای و کاراته و کیک بوکسینگ مدرن که از بوکس و تکواندو الهام گرفته شده بود استفاده شد. او این رشته را در سال ۱۹۵۸ معرفی کرد. کیک بوکسینگ در واقع از دو قسمت (کیک= ضربه پا) و (بوکسینگ= مشت زدن) تشکیل شده که تکنیک های اصلی آن هم در مشت و ضربه پا است.

فواید کیک بوکسینگ

وقتی در حالت حمله قرار می گیرید، هم زمان ۸ عضو بدن شامل مشت های دست، آرنج، زانوها و ران ها درگیر انجام حرکت می شوند ترکیب تمرینات کاردیو مانند پرش از روی طناب و کمی دویدن همراه با تمرینات قدرتی سبب می شود تا تمام بدن تحت فشار قرار بگیرد و کالری زیادی بسوزانید. از آنجایی که همزمان با سوزاندن کالری، به تناسب اندام هم میرسید، سوپر مدل های زیادی به این رشته روی آورده اند.

کیک بوکسینگ چیست,تصاویر مسابقات کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگآزادی بیشتر در کیک ‌بوکسینگ از عوامل محبوبیت آن می باشد

با یادگیری اصول کیک بوکسینگ میتوانید علاوه بر تقویت بدن، بدون انجام دادن حرکاتی مانند کرانچ، به تناسب اندام در شکم هم برسید. مشت زدن سبب می شود عضلات دلتوئید و عضلات بازوها تقویت شوند و ضربات پا، به باسن و ران ها شکل می دهد.

تجربه جنگی در کیک بوکسینگ

یک ورزش جنگی کیک بوکسینگ حرکات را بر روی افراد واقعی تمرین می کند، آنها نیز مانند شما حریف تمرینی هستند، به این علت که در تمرین هرکس تلاش دارد ضربات قوی تری را به شخص وارد کند، برای اینکه در حرکات، عالی شوید نیاز به تمرین زیادی دارید، بهتر است در محیط تاریک این ورزش را با حریف خود تمرین کنید، علاوه بر آن اگر شما اهل دعواهای خیابانی نیستید میتوانید تمرین های جنگی داشته باشید تا توسط آن قدرت کافی را در این مواقع پیدا کنید.

کیک بوکسینگ,آشنایی با رشته کیک بوکسینگ,ورزش کیک بوکسینگکیک بوکسینگ به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند

در کیک بوکسینگ تکنیک های دفاعی را آموزش می دهد ولی با خود دفاع شخصی تفاوت دارد. دفاع شخصی ورزش نیست. یک حمله کننده در خیابان نمی تواند هیچ قوانین خاصی را رعایت کند، او سریع ترین حرکتی که به ذهنش میرسد را استفاده می کند و خیال می کند که از شما قوی تر است، همچنین از وسایل کمک می گیرد، مربی های کیک بوکسینگ حداقل اموزش میدهند که چطور حرکات دفاعی را یاد بگیریم تا قدرت دفاعی ما در برابر حمله افزایش پیدا کند. تکنیک های کیک بوکسینگ راهی بسیار عالی برای این است که حریف خود را سریع مغلوب کنید، این حریف میتواند یک حمله کننده در خیابان نیز باشد.

روش مبارزه در کیک بوکسینگ

مسابقات کیک ‌بوکسینگ در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده به اسم رینگ برگزار می گردد. زمان مسابقه معمولاً سه راند سه دقیقه ای میباشد که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می شود و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می دهند. کیک بوکسینگ مثل تمام رشته های رزمی دارای کمربند و دان می باشد.

ورزش کیک ‌بوکسینگ داخل رینگ برگزار می شود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشید بازنده اعلام می شود. در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد. در برخی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲ راند ۲ دقیقه ای است. به افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند. ضربات مشت به سر حریف دارای ۱ امتیاز و ضربات پا به سر دارای ۲ امتیاز میباشد. همچنین ضربات پایی که به صورت چرخشی اجرا شوند و به سر حریف اصابت کنند ۳ امتیاز دارند. اجرای ضربات چرخشی معمولاً توانایی زیادی می خواهد و در واقع یک نوع حرکت ریسکی است، به همین علت اینگونه ضربه ها کم تر اجرا می شود.

قوانین کیک بوکسینگ

- فاصله گرفتن:

هنگامی که آماده حمله هستید، باید بتوانید فاصله بین خود و حریف را بسنجید، درصورتی که موقع پیاده کردن تکنیک کیک ‌بوکسینگ به اندازه کافی به او نزدیک نباشید، نمی توانید قدرت خود را نشان دهید، درصورتی که زمان ضربه بیش از حد نزدیک باشید، وی پای شما را می گیرد، به همین علت یک بازیکن خوب باید در فاصله گیری خبره باشد، هنگامی که این مهارت شما بالا باشد، میتوانید حرکت بعدی حریف را حدس بزنید و مطابق با آن اقدام کنید.

عکس کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ چیست,کیک بوکسینگبه افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند

- دفاع کیک بوکسینگ:

برای خبره شدن در حرکات رزمی کیک بوکسینگ باید دفاع قوی داشته باشید، درصورتی که مهارت دفاعی شما پایین باشد، امکان دارد تنها از پس حریف متوسط بر بیایید، اگر حریف قوی داشتید، استراحت کردن، زنگ خطر و برنامه ریزی جدید او را نشان می دهد.

- فریب دادن در کیک بوکسینگ:

یک کیک بوکسر حرفه ای مانند یک شطرنج باز است، او با فریب دادن حریف امتیاز می گیرد، فریب دادن برای ورزش کیک بوکسینگ یک ابزار است، این کار حریف را ورادار به حدس زدن کرده و در آخر او را کاملاً گیج می کند، برای اینکه حقه شما خوب از آب در بیاید، باید آنرا با قدرت انجام دهید، والاّ او حقه شما را می گیرد.

فنون کیک بوکسینگ,کیک بوکسینگ,تاریخچه کامل کیک بوکسینگمسابقات کیک ‌بوکسینگ در زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار میشود

کیک بوکسینگ و کاهش وزن

تمرین کیک بوکسینگ از دو راه سبب کاهش وزن می شود، این ورزش مثل هر تمرین دیگری کالری می سوزاند، از آن جا که برای کاهش وزن باید کالری بیشتری نسبت به کالری دریافتی بسوزانید، باید مراقب کالری دریافتی خود نیز باشید، دوم اینکه مقاومت شما در این تمرین یکی از ابزارهایی است که عضلات شما را می سازد، هرچقدر بدن، عضله ای تر باشد به کالری بیشتری برای تمرین دادن انها احتیاج دارد که این کالری با خواب نیز بدست می آید، تمرینات کیک بوکسینگ عضلات شما را پر می کند، متابولیسم را افزایش داده و کاهش وزن را سرعت می بخشد.

گردآوری: بخش ورزش سرپوش

 • 21
 • 10
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
آیا کیک بوکسینگ با بدنسازی اختلال در رشد عضلات خواهد داشت؟
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۸ آذر
  لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - استقلال خوزستان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - مس رفسنجان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - هوادار
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - لیورپول
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر هندبال
  فراز بام دهدشت - آلومینیوم اراک
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  احمد گروژنی - روستوف
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - استقلال
  ۱۷:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  آینتراخت فرانکفورت - بایرن مونیخ
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - بورنموث
  ۱۸:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  بلکبرن - لیدز
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - ناتینگهام فارست
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - برنتفورد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - برنلی
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - رئال مادرید
  ۱۸:۴۵
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - العین امارات
  ۱۹:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  بشیکتاش - فنرباغچه
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - آث میلان
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - آرسنال
  ۲۱:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - لایپزیش
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  ویتوریا گیمارش - اسپورتینگ
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - اودینزه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - نانت
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  مایورکا - سویا
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۹ آذر
  لیگ برتر پرتغال
  پورتو - کاساپیا
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - ایندیانا پیسرز
  ۰۵:۱۰
 • هفته ۷ لیگ آ استرالیا
  فوتبال وسترن سیدنی - ملبورن ویکتوری
  ۰۹:۳۰
 • هفته ۷ لیگ آ استرالیا
  -
  ۰۹:۳۰
 • هفته ۷ لیگ آ استرالیا
  -
  ۱۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - آلمریا
  ۱۶:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - پندیک اسپور
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - وستهم
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لوتون - منچسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - چلسی
  ۱۷:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  اشتوتگارت - بایرلورکوزن
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - نیوکسل
  ۲۰:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  لوریان - مارسی
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - خیرونا
  ۲۳:۳۰
 • دوشنبه ۲۰ آذر
  سری آ ایتالیا
  امپولی - لچه
  ۲۱:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  کالیاری - ساسولو
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  رایو وایه کانو - سلتاویگو
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش