پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۵۰۰۰۶۵

نکاتی برای خرید کفش اسکیت و انواع آن

کفش اسکیت,نکاتی برای خرید کفش اسکیت,عکس از مدل کفش اسکیتاگر ورزش اسکیت را تفریحی شروع میکنید از خرید کفش اسکیت ارزان قیمت چشم پوشی کنید
خرید کفش اسکیت جزء اولویت های مخارج زندگی نیست ولی بعضی از افراد به علت علاقه به این ورزش، به سراغ این محصول می روند. کفش های اسکیت موجود در بازار با قیمت های متنوع و در انواع مختلفی وجود دارند.

کفش اسکیت

اسکیت ورزش محبوبی است به علت اینکه تقریباً در هر مکانی از جمله پارک ها و معابر به آسانی و فقط با خرید یک کفش اسکیت خوب میتوان آنرا به صورت غیر حرفه ای انجام داد و حتی بعنوان یک وسیله ی نقلیه از آن استفاده کرد. اسکیت که پیدایشش به اواخر قرن هجدهم میلادی برمیگردد انواع و سبک های مختلفی دارد که انتخاب سبک، نخستین قدم برای شخصی است که می خواهد آنرا به صورت حرفه ای پیش بگیرد.

نکاتی برای خرید کفش اسکیت

می توان از اسکیت بطور تفریحی استفاده کرد، ولی خریدن کفش اسکیت نیازمند دقت است. در ادامه به نکاتی برای خرید اسکیت اشاره خواهیم کرد:

- انتخاب نوع کفش اسکیت

این مهم ترین گام برای خرید کفش اسکیت است. میتوانید اسکیت ها را در گروه های زیر دسته بندی کنید: اسکیت تفریحی، اسکیت چالشی، اسکیت چار چرخ و فری راید.

با دسته بندی اسکیت ها و خرید بهینه تر میتوانید بهتر از بازی اسکیت خود لذت ببرید. هر مدل کفش اسکیت قیمت خاصی دارد، برندهای خوب را جستجو کنید و خصوصیت آن ها را با هم مقایسه کنید. باید مدل های زیادی از اسکیت ها را پیش از خرید امتحان کنید. اسکیت ها فرم های مختلفی دارند که بر قدرت و نیرویی که اسکیت باز وارد می کند تأثير دارند.

- بست های کفش اسکیت

موقع خرید به بست های کفش اسکیت توجه کنید. یک سیستم بست خوب باید درحالی که هیچ فشاری روی پا نمی آورد به خوبی از پا حمایت کند. در اسکیت های سخت، بستها باید قابل تنظیم باشند و در اسکیت های نرم بندها ابزار اصلی هستند و باید به طور کامل به آن ها دقت داشت.

- بدنه کفش اسکیت

جنس بدنه کفش اسکیت از پلاستیک، کائوچو، آهن، آلومینیوم و یا کربن است.

جنس پلاستیک و آهن برای اسکیتهای کیفیت پایین استفاده می شود و معایبی دارد. بدنه پلاستیکی کفش اسکیت در صورتی که از جنس مناسبی نباشد احتمال شکستن آن زیاد است. چنانچه از جنس آهن باشد احتمال زنگ زدن بالا بوده و به طور کلی اسکیت را سنگین می کند.

جنس آلومینیومی کفش اسکیت از کیفیت بهتری بهره مند است و آلومینیوم به دلیل سبک بودن سبب کاهش وزن اسکیت می شود؛ جنس کربن هم مخصوص اسکیتهای حرفه ای است و بسیار سبک و مقاوم است ولی قیمت اسکیت را بسیار افزایش می دهد و احتمالا دلیلی برای استفاده از کربن در بدنه اسکیتهای تمرینی وجود نداشته باشد.

- لوازم ایمنی کفش اسکیت

اسکیت سواری ورزش و تفریحی بسیار هیجان انگیز و لذتبخش است، البته به شرط رعایت نکات ایمنی! توصیه ما به عزیزانی که به این ورزش علاقمند هستند، این است که حتماً از وسایل ایمنی اسکیت سواری استفاده کنند. فراموش نکنید، اول هر ورزش و تفریحی رعایت نکات ایمنی لازم و ضروری است! پس بهتر است، همان موقع که از فروشگاه معتبر کفش اسکیت دلخواه و مناسب خود را خریداری می کنید، لوازم ایمنی اسکیت مثل کلاه، آرنج بند، مچ بند و زانوبند را هم خریداری کنید.

- جنس سازنده بوت یا قسمت کفش گونه اسکیت

این قسمت از اسکیت معمولاً به دو صورت نرم (soft) که حالت کتانی مانند، یا به صورت سخت (hard) که از جنس پلاستیک است می باشد. در هنگام خرید کفش اسکیت به این قسمت توجه کنید که استحکام لازم برای تحمل ضربه و فشارهایی که در هنگام اسکیت وارد میشود را داشته باشد.

توجه داشته باشید که کناره های این قسمت با دست به راحتی فرو نرود، در اینصورت پس از مدتی به علت نرم شدن این قسمت، کفش اسکیت در پا کج می شود و موقع حرکت پاها به صورت کج قرار میگیرند و باعث آسیب میشوند. قسمت جلویی یا نوک اسکیت هم باید از مقاومت خوبی بهره مند باشد چون اغلب ضربات در موقع زمین خوردن یا برخورد به این قسمت وارد میشود.

- فریم یا تیغه کفش اسکیت

فریم ها در زیر چکمه قرار دارند و چرخ ها را روی کفش اسکیت نگه می دارند. در اکثر اسکیت ها فریم قطعه ای مجزا است که با پرچ به چکمه متصل است. یک فریم خوب باید چرخ هایی با اندازه های گوناگون را براحتی در خود جا بدهد. جنس فریم های غیرفلزی، فلز و یا ترکیبی از مواد مختلف است. جنس فریم های پلاستیک از نایلون و مقداری رشته هایی از بافت شیشه است. فریم های فلزی انرژی را سریعتر منتقل می کنند. اسکیت بازهای هاکی و سرعت تمایل بیشتری به استفاده از این نوع فریم دارند. فریم های ترکیبی از ترکیب فشرده رزین داخل فایبر گلاس، کربن و پوسته های Kevlar ساخته شده اند.

- جوراب کفش اسکیت

همانطور که می دانید، امکان دارد موقع اسکیت کردن، به هر دلیلی کنترل خود را از دست دهید و دچار سانحه و آسیب شوید. جوراب اسکیت، برای کاهش صدمات وارده به پا، بسیار مهم و ضروری است. در واقع برای جلوگیری از آسیب دیدن و زخمی شدن ساق پا که معمولاً به علت تماس زیاد با کفش اسکیت یا موانع دیگر مانند زمین خوردن، برخورد با دیوار، تماس با لبه پله ها و … به وجود می آید، جوراب اسکیت نقش ویژه ای ایفا می کند. بدین ترتیب موقع خرید کفش اسکیت دقت کنید، جوراب اسکیت ضخیم و محکم باشد. جالب است بدانید، در بعضی از کفش های اسکیت، جوراب اسکیت را میتوان جدا کرد.

کفش اسکیت رولر,کفش اسکیت,بهترین کفش اسکیتجوراب کفش اسکیت، برای کاهش صدمات وارده به پا، بسیار مهم و ضروری است

- جنس چرخ های کفش اسکیت

جنس چرخ های کفش اسکیت نباید به صورت خشک و سفت یا در اصطلاح فروشندگان و عموم (شیشه ای یا استخوانی) باشد. این نوع چرخ ها سبب انتقال فشار هنگام اسکیت به زانو و مهره های کمر شده و باعث آسیب در این ناحیه ها می شوند. میتوان با فشار انگشت بر روی چرخ به این نکته پی برد اکنون تعداد اسکیتهایی که این چنین چرخ ها را داشته باشند کم شده است.

- بلبرینگ کفش اسکیت

بلبرینگها درجه بندی و انواع مختلف دارند. بطور کلی چنانچه شما یک کفش اسکیت با کیفیت خوب بخرید یقیناً بلبرینگ های خوبی در آن کار گذاشته اند.

درجه بندی بلبرینگ های کفش اسکیت به وسیله انجمن مهندسی بلبرینگ آمریکا به وجود آمده که طبق میزان مقاومت لایه های داخلی، خارجی، ساچمه ها و پارازیت اندازه گیری شده است.

کفش اسکیت سرعت,کفش اسکیت نمایشی,کفش اسکیتهر چرخ کفش اسکیت شامل دو بلبرینگ و بوش های داخلی و خارجی می باشند

- ترمز های کفش اسکیت

ترمزهای کفش اسکیت باید از پلی اُورتان نرم، نه پلاستیک ساخته شده باشد، تا سطح تماس خوبی برقرار کرده و سبب توقف اسکیت سوار شود.

انواع کفش اسکیت

انواع کفش اسکیت عبارتند از:

>> کفش اسکیت سنتی:

کنترل شخص بر کفش اسکیت سنتی (یک جفت چرخ جلو، یک جفت چرخ عقب) بیشتر است و حفظ تعادل بر روی آنها راحت تر صورت می گیرد ولی سرعت آنها از اسکیت های جدید (اینلاین) کم تر است.

>> کفش اسکیت فیتنس خیابانی فری استایل:

این نوع کفش اسکیت از جمله مرسوم ترین و معمولی ترین اسکیت های موجود است و برای لاغری و تفریح و حتی بعنوان وسیله نقلیه استفاده می شود و اسم رشته تخصصی آن فری استایل است.

برای خرید این کفش اسکیت باید دقت کرد و از خرید مارک هایی که تقلب اسم مارک های معروف هستند پرهیز کرد.

کفش اسکیت,آشنایی با کفش اسکیت,بست های کفش اسکیتکفش اسکیت فری استایل، برای لاغری و تفریح و حتی بعنوان وسیله نقلیه استفاده می شود

- کفش اسکیت سرعت:

کفش مسابقات اسکیت سرعت اینلاین مدل خاصی از کفش اسکیت اینلاین است و با کفش اسکیت اینلاین معمولی متفاوت است و به شکلی ساخته میشوند که کاملاً به اندازه پای ورزشکار باشند. بعضا ورزشکاران رشته اسکیت سرعت ، کفش مخصوص بخود را به صورت سفارشی تهیه می کنند. این کفش ها معمولاً از چرم، فیبر کربن و یا فایبر گلس ساخته میشوند و قسمت پایین آنها به طور معمول از فیبر کربن و قسمت بالای آنها از چرم طراحی می شود.

- کفش اسکیت هاکی:

این نوع کفش اسکیت از جهاتی شبیه اسکیت فینس است با این تفاوت که تمام چرم و تمام پارچه میباشد و دو لبه بالایی بوت راحتی پای بازیکن را همراه دارد. این اسکیت ها به سیستم راکر مجهز است و مانور بسیار بالایی دارد.

- کفش اسکیت رولر یا رینگ یا کواد:

این کفش اسکیت به کلی با تمام اسکیت های گفته شده تفاوت دارد چون به صورت دو چرخ موازی جلو و ۲ چرخ موازی عقب است.

از آنجا که کفش اسکیت می رولر برای کودکان و نوجوانان طراحی شده همواره سعی شده است که از استحکام کافی بهره مند باشد تا به آن ها صدمه نرساند. کفش اسکیت می رولر از نوعی پلاستیک فشرده و مقاوم ساخته شده که مخصوص اینگونه وسایل است.

- کفش اسکیت نمایشی:

کفش اسکیت نمایشی نوعی کفش اسکیت روی یخ است که به وسیله اسکیت بازان استفاده می شود. این اسکیت ها شامل یک چکمه و تیغه هستند که با پیچ هایی به کف چکمه وصل می شوند.

مارک کفش اسکیت,کفش اسکیت,خرید کفش اسکیتکفش اسکیت نمایشی، از نظر طراحی و استقامت منحصر به فرد است

گردآوری: بخش ورزش سرپوش

 • 15
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۶ مهر
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ژاپن - عربستان
  ۱۱:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ایران - اندونزی
  ۱۷:۳۰
 • پنج شنبه ۷ مهر
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تاجیکستان - ازبکستان
  ۱۴:۳۰
ویژه سرپوش