یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۵۰۰۰۶۵

نکاتی برای خرید کفش اسکیت و انواع آن

کفش اسکیت,نکاتی برای خرید کفش اسکیت,عکس از مدل کفش اسکیتاگر ورزش اسکیت را تفریحی شروع میکنید از خرید کفش اسکیت ارزان قیمت چشم پوشی کنید
خرید کفش اسکیت جزء اولویت های مخارج زندگی نیست ولی بعضی از افراد به علت علاقه به این ورزش، به سراغ این محصول می روند. کفش های اسکیت موجود در بازار با قیمت های متنوع و در انواع مختلفی وجود دارند.

کفش اسکیت

اسکیت ورزش محبوبی است به علت اینکه تقریباً در هر مکانی از جمله پارک ها و معابر به آسانی و فقط با خرید یک کفش اسکیت خوب میتوان آنرا به صورت غیر حرفه ای انجام داد و حتی بعنوان یک وسیله ی نقلیه از آن استفاده کرد. اسکیت که پیدایشش به اواخر قرن هجدهم میلادی برمیگردد انواع و سبک های مختلفی دارد که انتخاب سبک، نخستین قدم برای شخصی است که می خواهد آنرا به صورت حرفه ای پیش بگیرد.

نکاتی برای خرید کفش اسکیت

می توان از اسکیت بطور تفریحی استفاده کرد، ولی خریدن کفش اسکیت نیازمند دقت است. در ادامه به نکاتی برای خرید اسکیت اشاره خواهیم کرد:

- انتخاب نوع کفش اسکیت

این مهم ترین گام برای خرید کفش اسکیت است. میتوانید اسکیت ها را در گروه های زیر دسته بندی کنید: اسکیت تفریحی، اسکیت چالشی، اسکیت چار چرخ و فری راید.

با دسته بندی اسکیت ها و خرید بهینه تر میتوانید بهتر از بازی اسکیت خود لذت ببرید. هر مدل کفش اسکیت قیمت خاصی دارد، برندهای خوب را جستجو کنید و خصوصیت آن ها را با هم مقایسه کنید. باید مدل های زیادی از اسکیت ها را پیش از خرید امتحان کنید. اسکیت ها فرم های مختلفی دارند که بر قدرت و نیرویی که اسکیت باز وارد می کند تأثير دارند.

- بست های کفش اسکیت

موقع خرید به بست های کفش اسکیت توجه کنید. یک سیستم بست خوب باید درحالی که هیچ فشاری روی پا نمی آورد به خوبی از پا حمایت کند. در اسکیت های سخت، بستها باید قابل تنظیم باشند و در اسکیت های نرم بندها ابزار اصلی هستند و باید به طور کامل به آن ها دقت داشت.

- بدنه کفش اسکیت

جنس بدنه کفش اسکیت از پلاستیک، کائوچو، آهن، آلومینیوم و یا کربن است.

جنس پلاستیک و آهن برای اسکیتهای کیفیت پایین استفاده می شود و معایبی دارد. بدنه پلاستیکی کفش اسکیت در صورتی که از جنس مناسبی نباشد احتمال شکستن آن زیاد است. چنانچه از جنس آهن باشد احتمال زنگ زدن بالا بوده و به طور کلی اسکیت را سنگین می کند.

جنس آلومینیومی کفش اسکیت از کیفیت بهتری بهره مند است و آلومینیوم به دلیل سبک بودن سبب کاهش وزن اسکیت می شود؛ جنس کربن هم مخصوص اسکیتهای حرفه ای است و بسیار سبک و مقاوم است ولی قیمت اسکیت را بسیار افزایش می دهد و احتمالا دلیلی برای استفاده از کربن در بدنه اسکیتهای تمرینی وجود نداشته باشد.

- لوازم ایمنی کفش اسکیت

اسکیت سواری ورزش و تفریحی بسیار هیجان انگیز و لذتبخش است، البته به شرط رعایت نکات ایمنی! توصیه ما به عزیزانی که به این ورزش علاقمند هستند، این است که حتماً از وسایل ایمنی اسکیت سواری استفاده کنند. فراموش نکنید، اول هر ورزش و تفریحی رعایت نکات ایمنی لازم و ضروری است! پس بهتر است، همان موقع که از فروشگاه معتبر کفش اسکیت دلخواه و مناسب خود را خریداری می کنید، لوازم ایمنی اسکیت مثل کلاه، آرنج بند، مچ بند و زانوبند را هم خریداری کنید.

- جنس سازنده بوت یا قسمت کفش گونه اسکیت

این قسمت از اسکیت معمولاً به دو صورت نرم (soft) که حالت کتانی مانند، یا به صورت سخت (hard) که از جنس پلاستیک است می باشد. در هنگام خرید کفش اسکیت به این قسمت توجه کنید که استحکام لازم برای تحمل ضربه و فشارهایی که در هنگام اسکیت وارد میشود را داشته باشد.

توجه داشته باشید که کناره های این قسمت با دست به راحتی فرو نرود، در اینصورت پس از مدتی به علت نرم شدن این قسمت، کفش اسکیت در پا کج می شود و موقع حرکت پاها به صورت کج قرار میگیرند و باعث آسیب میشوند. قسمت جلویی یا نوک اسکیت هم باید از مقاومت خوبی بهره مند باشد چون اغلب ضربات در موقع زمین خوردن یا برخورد به این قسمت وارد میشود.

- فریم یا تیغه کفش اسکیت

فریم ها در زیر چکمه قرار دارند و چرخ ها را روی کفش اسکیت نگه می دارند. در اکثر اسکیت ها فریم قطعه ای مجزا است که با پرچ به چکمه متصل است. یک فریم خوب باید چرخ هایی با اندازه های گوناگون را براحتی در خود جا بدهد. جنس فریم های غیرفلزی، فلز و یا ترکیبی از مواد مختلف است. جنس فریم های پلاستیک از نایلون و مقداری رشته هایی از بافت شیشه است. فریم های فلزی انرژی را سریعتر منتقل می کنند. اسکیت بازهای هاکی و سرعت تمایل بیشتری به استفاده از این نوع فریم دارند. فریم های ترکیبی از ترکیب فشرده رزین داخل فایبر گلاس، کربن و پوسته های Kevlar ساخته شده اند.

- جوراب کفش اسکیت

همانطور که می دانید، امکان دارد موقع اسکیت کردن، به هر دلیلی کنترل خود را از دست دهید و دچار سانحه و آسیب شوید. جوراب اسکیت، برای کاهش صدمات وارده به پا، بسیار مهم و ضروری است. در واقع برای جلوگیری از آسیب دیدن و زخمی شدن ساق پا که معمولاً به علت تماس زیاد با کفش اسکیت یا موانع دیگر مانند زمین خوردن، برخورد با دیوار، تماس با لبه پله ها و … به وجود می آید، جوراب اسکیت نقش ویژه ای ایفا می کند. بدین ترتیب موقع خرید کفش اسکیت دقت کنید، جوراب اسکیت ضخیم و محکم باشد. جالب است بدانید، در بعضی از کفش های اسکیت، جوراب اسکیت را میتوان جدا کرد.

کفش اسکیت رولر,کفش اسکیت,بهترین کفش اسکیتجوراب کفش اسکیت، برای کاهش صدمات وارده به پا، بسیار مهم و ضروری است

- جنس چرخ های کفش اسکیت

جنس چرخ های کفش اسکیت نباید به صورت خشک و سفت یا در اصطلاح فروشندگان و عموم (شیشه ای یا استخوانی) باشد. این نوع چرخ ها سبب انتقال فشار هنگام اسکیت به زانو و مهره های کمر شده و باعث آسیب در این ناحیه ها می شوند. میتوان با فشار انگشت بر روی چرخ به این نکته پی برد اکنون تعداد اسکیتهایی که این چنین چرخ ها را داشته باشند کم شده است.

- بلبرینگ کفش اسکیت

بلبرینگها درجه بندی و انواع مختلف دارند. بطور کلی چنانچه شما یک کفش اسکیت با کیفیت خوب بخرید یقیناً بلبرینگ های خوبی در آن کار گذاشته اند.

درجه بندی بلبرینگ های کفش اسکیت به وسیله انجمن مهندسی بلبرینگ آمریکا به وجود آمده که طبق میزان مقاومت لایه های داخلی، خارجی، ساچمه ها و پارازیت اندازه گیری شده است.

کفش اسکیت سرعت,کفش اسکیت نمایشی,کفش اسکیتهر چرخ کفش اسکیت شامل دو بلبرینگ و بوش های داخلی و خارجی می باشند

- ترمز های کفش اسکیت

ترمزهای کفش اسکیت باید از پلی اُورتان نرم، نه پلاستیک ساخته شده باشد، تا سطح تماس خوبی برقرار کرده و سبب توقف اسکیت سوار شود.

انواع کفش اسکیت

انواع کفش اسکیت عبارتند از:

>> کفش اسکیت سنتی:

کنترل شخص بر کفش اسکیت سنتی (یک جفت چرخ جلو، یک جفت چرخ عقب) بیشتر است و حفظ تعادل بر روی آنها راحت تر صورت می گیرد ولی سرعت آنها از اسکیت های جدید (اینلاین) کم تر است.

>> کفش اسکیت فیتنس خیابانی فری استایل:

این نوع کفش اسکیت از جمله مرسوم ترین و معمولی ترین اسکیت های موجود است و برای لاغری و تفریح و حتی بعنوان وسیله نقلیه استفاده می شود و اسم رشته تخصصی آن فری استایل است.

برای خرید این کفش اسکیت باید دقت کرد و از خرید مارک هایی که تقلب اسم مارک های معروف هستند پرهیز کرد.

کفش اسکیت,آشنایی با کفش اسکیت,بست های کفش اسکیتکفش اسکیت فری استایل، برای لاغری و تفریح و حتی بعنوان وسیله نقلیه استفاده می شود

- کفش اسکیت سرعت:

کفش مسابقات اسکیت سرعت اینلاین مدل خاصی از کفش اسکیت اینلاین است و با کفش اسکیت اینلاین معمولی متفاوت است و به شکلی ساخته میشوند که کاملاً به اندازه پای ورزشکار باشند. بعضا ورزشکاران این رشته، کفش مخصوص بخود را به صورت سفارشی تهیه می کنند. این کفش ها معمولاً از چرم، فیبر کربن و یا فایبر گلس ساخته میشوند و قسمت پایین آنها به طور معمول از فیبر کربن و قسمت بالای آنها از چرم طراحی می شود.

- کفش اسکیت هاکی:

این نوع کفش اسکیت از جهاتی شبیه اسکیت فینس است با این تفاوت که تمام چرم و تمام پارچه میباشد و دو لبه بالایی بوت راحتی پای بازیکن را همراه دارد. این اسکیت ها به سیستم راکر مجهز است و مانور بسیار بالایی دارد.

- کفش اسکیت رولر یا رینگ یا کواد:

این کفش اسکیت به کلی با تمام اسکیت های گفته شده تفاوت دارد چون به صورت دو چرخ موازی جلو و ۲ چرخ موازی عقب است.

از آنجا که کفش اسکیت می رولر برای کودکان و نوجوانان طراحی شده همواره سعی شده است که از استحکام کافی بهره مند باشد تا به آن ها صدمه نرساند. کفش اسکیت می رولر از نوعی پلاستیک فشرده و مقاوم ساخته شده که مخصوص اینگونه وسایل است.

- کفش اسکیت نمایشی:

کفش اسکیت نمایشی نوعی کفش اسکیت روی یخ است که به وسیله اسکیت بازان استفاده می شود. این اسکیت ها شامل یک چکمه و تیغه هستند که با پیچ هایی به کف چکمه وصل می شوند.

مارک کفش اسکیت,کفش اسکیت,خرید کفش اسکیتکفش اسکیت نمایشی، از نظر طراحی و استقامت منحصر به فرد است

گردآوری: بخش ورزش سرپوش

 • 15
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهری بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

ادامه
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
رهی معیری,زندگی نامه رهی معیری,زندگینامه کامل رهی معیری زندگی نامه رهی معیری یکی از شاعران غزلسرا

متولد: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۲۸۸

مرگ: ۲۴ آبان ۱۳۴۷ تهران

تخلص: رهی

سبک: غزل

پیشه: شاعر

مذهب: اسلام

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
آریانا هافینگتون,زندگینامه آریانا هافینگتون,بیوگرافی آریانا هافینگتون زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی - یونانی (+ تصاویر)

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

ادامه
اسحاق جهانگیری,عکس از اسحاق جهانگیری,اصالت اسحاق جهانگیری بیوگرافی اسحاق جهانگیری (+ تصاویر)

زاده: ۱۳۳۶ 

زادگاه: جیرفت، استان کرمان

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه کرمان (کارشناسی فیزیک)، دانشگاه صنعتی شریف (کارشناسی ارشد مهندسی صنایع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (دکترای مدیریت صنعتی)

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۴ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - تراکتور
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  استقلال - سایپا
  ساعت: ۱۶:۴۵
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آاس رم - لا اسپزیا
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آث میلان - آتالانتا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۰ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۵ بهمن
  لیگ بسکتبال NBA
  یوتا جاز - گلدن استیت
  ساعت: ۰۱:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - بولونیا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۸ بوندسلیگا
  شالکه - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچستریونایتد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • دوشنبه ۶ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • ﺳﻪشنبه ۷ بهمن
  جام حذفی ایتالیا
  اینتر - آث میلان
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش