دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۵۰۰۰۶۵

نکاتی برای خرید کفش اسکیت و انواع آن

کفش اسکیت,نکاتی برای خرید کفش اسکیت,عکس از مدل کفش اسکیتاگر ورزش اسکیت را تفریحی شروع میکنید از خرید کفش اسکیت ارزان قیمت چشم پوشی کنید
خرید کفش اسکیت جزء اولویت های مخارج زندگی نیست ولی بعضی از افراد به علت علاقه به این ورزش، به سراغ این محصول می روند. کفش های اسکیت موجود در بازار با قیمت های متنوع و در انواع مختلفی وجود دارند.

کفش اسکیت

اسکیت ورزش محبوبی است به علت اینکه تقریباً در هر مکانی از جمله پارک ها و معابر به آسانی و فقط با خرید یک کفش اسکیت خوب میتوان آنرا به صورت غیر حرفه ای انجام داد و حتی بعنوان یک وسیله ی نقلیه از آن استفاده کرد. اسکیت که پیدایشش به اواخر قرن هجدهم میلادی برمیگردد انواع و سبک های مختلفی دارد که انتخاب سبک، نخستین قدم برای شخصی است که می خواهد آنرا به صورت حرفه ای پیش بگیرد.

نکاتی برای خرید کفش اسکیت

می توان از اسکیت بطور تفریحی استفاده کرد، ولی خریدن کفش اسکیت نیازمند دقت است. در ادامه به نکاتی برای خرید اسکیت اشاره خواهیم کرد:

- انتخاب نوع کفش اسکیت

این مهم ترین گام برای خرید کفش اسکیت است. میتوانید اسکیت ها را در گروه های زیر دسته بندی کنید: اسکیت تفریحی، اسکیت چالشی، اسکیت چار چرخ و فری راید.

با دسته بندی اسکیت ها و خرید بهینه تر میتوانید بهتر از بازی اسکیت خود لذت ببرید. هر مدل کفش اسکیت قیمت خاصی دارد، برندهای خوب را جستجو کنید و خصوصیت آن ها را با هم مقایسه کنید. باید مدل های زیادی از اسکیت ها را پیش از خرید امتحان کنید. اسکیت ها فرم های مختلفی دارند که بر قدرت و نیرویی که اسکیت باز وارد می کند تأثير دارند.

- بست های کفش اسکیت

موقع خرید به بست های کفش اسکیت توجه کنید. یک سیستم بست خوب باید درحالی که هیچ فشاری روی پا نمی آورد به خوبی از پا حمایت کند. در اسکیت های سخت، بستها باید قابل تنظیم باشند و در اسکیت های نرم بندها ابزار اصلی هستند و باید به طور کامل به آن ها دقت داشت.

- بدنه کفش اسکیت

جنس بدنه کفش اسکیت از پلاستیک، کائوچو، آهن، آلومینیوم و یا کربن است.

جنس پلاستیک و آهن برای اسکیتهای کیفیت پایین استفاده می شود و معایبی دارد. بدنه پلاستیکی کفش اسکیت در صورتی که از جنس مناسبی نباشد احتمال شکستن آن زیاد است. چنانچه از جنس آهن باشد احتمال زنگ زدن بالا بوده و به طور کلی اسکیت را سنگین می کند.

جنس آلومینیومی کفش اسکیت از کیفیت بهتری بهره مند است و آلومینیوم به دلیل سبک بودن سبب کاهش وزن اسکیت می شود؛ جنس کربن هم مخصوص اسکیتهای حرفه ای است و بسیار سبک و مقاوم است ولی قیمت اسکیت را بسیار افزایش می دهد و احتمالا دلیلی برای استفاده از کربن در بدنه اسکیتهای تمرینی وجود نداشته باشد.

- لوازم ایمنی کفش اسکیت

اسکیت سواری ورزش و تفریحی بسیار هیجان انگیز و لذتبخش است، البته به شرط رعایت نکات ایمنی! توصیه ما به عزیزانی که به این ورزش علاقمند هستند، این است که حتماً از وسایل ایمنی اسکیت سواری استفاده کنند. فراموش نکنید، اول هر ورزش و تفریحی رعایت نکات ایمنی لازم و ضروری است! پس بهتر است، همان موقع که از فروشگاه معتبر کفش اسکیت دلخواه و مناسب خود را خریداری می کنید، لوازم ایمنی اسکیت مثل کلاه، آرنج بند، مچ بند و زانوبند را هم خریداری کنید.

- جنس سازنده بوت یا قسمت کفش گونه اسکیت

این قسمت از اسکیت معمولاً به دو صورت نرم (soft) که حالت کتانی مانند، یا به صورت سخت (hard) که از جنس پلاستیک است می باشد. در هنگام خرید کفش اسکیت به این قسمت توجه کنید که استحکام لازم برای تحمل ضربه و فشارهایی که در هنگام اسکیت وارد میشود را داشته باشد.

توجه داشته باشید که کناره های این قسمت با دست به راحتی فرو نرود، در اینصورت پس از مدتی به علت نرم شدن این قسمت، کفش اسکیت در پا کج می شود و موقع حرکت پاها به صورت کج قرار میگیرند و باعث آسیب میشوند. قسمت جلویی یا نوک اسکیت هم باید از مقاومت خوبی بهره مند باشد چون اغلب ضربات در موقع زمین خوردن یا برخورد به این قسمت وارد میشود.

- فریم یا تیغه کفش اسکیت

فریم ها در زیر چکمه قرار دارند و چرخ ها را روی کفش اسکیت نگه می دارند. در اکثر اسکیت ها فریم قطعه ای مجزا است که با پرچ به چکمه متصل است. یک فریم خوب باید چرخ هایی با اندازه های گوناگون را براحتی در خود جا بدهد. جنس فریم های غیرفلزی، فلز و یا ترکیبی از مواد مختلف است. جنس فریم های پلاستیک از نایلون و مقداری رشته هایی از بافت شیشه است. فریم های فلزی انرژی را سریعتر منتقل می کنند. اسکیت بازهای هاکی و سرعت تمایل بیشتری به استفاده از این نوع فریم دارند. فریم های ترکیبی از ترکیب فشرده رزین داخل فایبر گلاس، کربن و پوسته های Kevlar ساخته شده اند.

- جوراب کفش اسکیت

همانطور که می دانید، امکان دارد موقع اسکیت کردن، به هر دلیلی کنترل خود را از دست دهید و دچار سانحه و آسیب شوید. جوراب اسکیت، برای کاهش صدمات وارده به پا، بسیار مهم و ضروری است. در واقع برای جلوگیری از آسیب دیدن و زخمی شدن ساق پا که معمولاً به علت تماس زیاد با کفش اسکیت یا موانع دیگر مانند زمین خوردن، برخورد با دیوار، تماس با لبه پله ها و … به وجود می آید، جوراب اسکیت نقش ویژه ای ایفا می کند. بدین ترتیب موقع خرید کفش اسکیت دقت کنید، جوراب اسکیت ضخیم و محکم باشد. جالب است بدانید، در بعضی از کفش های اسکیت، جوراب اسکیت را میتوان جدا کرد.

کفش اسکیت رولر,کفش اسکیت,بهترین کفش اسکیتجوراب کفش اسکیت، برای کاهش صدمات وارده به پا، بسیار مهم و ضروری است

- جنس چرخ های کفش اسکیت

جنس چرخ های کفش اسکیت نباید به صورت خشک و سفت یا در اصطلاح فروشندگان و عموم (شیشه ای یا استخوانی) باشد. این نوع چرخ ها سبب انتقال فشار هنگام اسکیت به زانو و مهره های کمر شده و باعث آسیب در این ناحیه ها می شوند. میتوان با فشار انگشت بر روی چرخ به این نکته پی برد اکنون تعداد اسکیتهایی که این چنین چرخ ها را داشته باشند کم شده است.

- بلبرینگ کفش اسکیت

بلبرینگها درجه بندی و انواع مختلف دارند. بطور کلی چنانچه شما یک کفش اسکیت با کیفیت خوب بخرید یقیناً بلبرینگ های خوبی در آن کار گذاشته اند.

درجه بندی بلبرینگ های کفش اسکیت به وسیله انجمن مهندسی بلبرینگ آمریکا به وجود آمده که طبق میزان مقاومت لایه های داخلی، خارجی، ساچمه ها و پارازیت اندازه گیری شده است.

کفش اسکیت سرعت,کفش اسکیت نمایشی,کفش اسکیتهر چرخ کفش اسکیت شامل دو بلبرینگ و بوش های داخلی و خارجی می باشند

- ترمز های کفش اسکیت

ترمزهای کفش اسکیت باید از پلی اُورتان نرم، نه پلاستیک ساخته شده باشد، تا سطح تماس خوبی برقرار کرده و سبب توقف اسکیت سوار شود.

انواع کفش اسکیت

انواع کفش اسکیت عبارتند از:

>> کفش اسکیت سنتی:

کنترل شخص بر کفش اسکیت سنتی (یک جفت چرخ جلو، یک جفت چرخ عقب) بیشتر است و حفظ تعادل بر روی آنها راحت تر صورت می گیرد ولی سرعت آنها از اسکیت های جدید (اینلاین) کم تر است.

>> کفش اسکیت فیتنس خیابانی فری استایل:

این نوع کفش اسکیت از جمله مرسوم ترین و معمولی ترین اسکیت های موجود است و برای لاغری و تفریح و حتی بعنوان وسیله نقلیه استفاده می شود و اسم رشته تخصصی آن فری استایل است.

برای خرید این کفش اسکیت باید دقت کرد و از خرید مارک هایی که تقلب اسم مارک های معروف هستند پرهیز کرد.

کفش اسکیت,آشنایی با کفش اسکیت,بست های کفش اسکیتکفش اسکیت فری استایل، برای لاغری و تفریح و حتی بعنوان وسیله نقلیه استفاده می شود

- کفش اسکیت سرعت:

کفش مسابقات اسکیت سرعت اینلاین مدل خاصی از کفش اسکیت اینلاین است و با کفش اسکیت اینلاین معمولی متفاوت است و به شکلی ساخته میشوند که کاملاً به اندازه پای ورزشکار باشند. بعضا ورزشکاران رشته اسکیت سرعت ، کفش مخصوص بخود را به صورت سفارشی تهیه می کنند. این کفش ها معمولاً از چرم، فیبر کربن و یا فایبر گلس ساخته میشوند و قسمت پایین آنها به طور معمول از فیبر کربن و قسمت بالای آنها از چرم طراحی می شود.

- کفش اسکیت هاکی:

این نوع کفش اسکیت از جهاتی شبیه اسکیت فینس است با این تفاوت که تمام چرم و تمام پارچه میباشد و دو لبه بالایی بوت راحتی پای بازیکن را همراه دارد. این اسکیت ها به سیستم راکر مجهز است و مانور بسیار بالایی دارد.

- کفش اسکیت رولر یا رینگ یا کواد:

این کفش اسکیت به کلی با تمام اسکیت های گفته شده تفاوت دارد چون به صورت دو چرخ موازی جلو و ۲ چرخ موازی عقب است.

از آنجا که کفش اسکیت می رولر برای کودکان و نوجوانان طراحی شده همواره سعی شده است که از استحکام کافی بهره مند باشد تا به آن ها صدمه نرساند. کفش اسکیت می رولر از نوعی پلاستیک فشرده و مقاوم ساخته شده که مخصوص اینگونه وسایل است.

- کفش اسکیت نمایشی:

کفش اسکیت نمایشی نوعی کفش اسکیت روی یخ است که به وسیله اسکیت بازان استفاده می شود. این اسکیت ها شامل یک چکمه و تیغه هستند که با پیچ هایی به کف چکمه وصل می شوند.

مارک کفش اسکیت,کفش اسکیت,خرید کفش اسکیتکفش اسکیت نمایشی، از نظر طراحی و استقامت منحصر به فرد است

گردآوری: بخش ورزش سرپوش

 • 15
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
دمیتری مندلیف,زندگینامه دمیتری مندلیف,بیوگرافی دمیتری مندلیف دمیتری مندلیف دانشمند بزرگ و پایه گذار جدول تناوبی

تاریخ تولد: ۸ فوریه ۱۸۳۴

محل تولد: دهکده Verhnie Aremzyani، نزدیک توبولسک، امپراتوری روسیه

ملیت: روس

حرفه: شیمی دان

شهرت: پایه گذاری جدول عناصر شیمیایی مندلیف

محل تحصیل: دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۵ بهمن
  لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - تولوز
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - امپولی
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - وستهم
  ۲۱:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - ختافه
  ۲۱:۰۰
 • جام باشگاه‌های جهان
  سیاتل ساندرز - الاهلی مصر
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - کاساپیا
  ۲۱:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  تروا - لیون
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - آتالانتا
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رن - لیل
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - سلتاویگو
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۱۶ بهمن
  اردیویسه هلند
  کامبور - آژاکس
  ۱۴:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  اسپتزیا - ناپولی
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  سایپا - گیتی پسند
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  مایورکا - رئال مادرید
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - الوحده امارات
  ۱۷:۰۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - آیندهوون
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ناتینگهام فارست - لیدز
  ۱۷:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - ترابزون اسپور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - منچسترسیتی
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - وایادولید
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  پورتو - ویزلا
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - آث میلان
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  مارسی - نیس
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - سویا
  ۲۳:۳۰
 • سه شنبه ۱۸ بهمن
  لیگ برتر ایران
  استقلال - نفت مسجد سلیمان
  ۱۵:۳۰
 • چهارشنبه ۱۹ بهمن
  لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - پرسپولیس
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش
X