دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
۱۰:۲۷ - ۳۰ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۹۱۲
سرپوش ورزشی

مهدی تاج؛ عصاره ساختار مدیریتی ایران؛ مدیری که به دیگران توهین می‌کند

رفتار چاله میدانی مهدی تاج,رفتار زشت مهدی تاج
مهدی تاج عصاره ساختار مدیریتی در این کشور است. یعنی اگر کسی از شما بخواهد با ذکر یک مثال بگویید وضعیت مدیریتی در ایران به چه صورت است کافی است بگویید: مهدی تاج! فردی که خرابکاری می‌کند، ناموفق است و پرونده‌های مفتوح دارد، اما در عین حال می‌تواند با اعتماد به نفس کامل بیاید جلوی دوربین بنشیند، قیافه حق به جانب بگیرد، خودش را حلال مشکلات بنامد و به دیگران توهین کند

به گزارش اعتماد، دوشنبه شب مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال که در شهریور ماه بعد از یک دوره خداحافظی به بهانه بیماری به فدراسیون فوتبال بازگشته بود، اما بازگشتش تحت‌الشعاع وقایع اخیر کشور قرار گرفت جلوی دوربین صداوسیما و مجریان تلویزیون نشست. او قرار بود در مورد ناکامی مطلق در جام جهانی، پرونده ویلموتس و آینده تیم ملی حرف بزند. نتیجه، اما تبدیل به بحثی دو ساعته روی آنتن زنده شد که بخش‌هایی از آن روز گذشته با تیتر‌هایی نظیر «بی‌احترامی عجیب رییس فدراسیون فوتبال به مجریان صداوسیما» یا «جواب‌های غیرمنطقی مهدی تاج» یا «بگومگوی توهین‌آمیز رییس فدراسیون فوتبال با جواد خیابانی و رسول مجیدی» در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها وایرال شد.

مهدی تاج بار‌ها و بار‌ها با استفاده از کلماتی نظیر «فهمیدی؟» یا «می‌فهمی؟» یا «خوب است که می‌فهمی» پاسخ سوالات درست رسول مجیدی یکی از دو مجری برنامه مذکور را داد. به جواد خیابانی گفت «مراقب باش گریه‌ات نگیره»، وقتی خیابانی پاسخ داد «قصد ما کوبیدن کی‌روش نیست» و در ادامه تایید همکارش را گرفت، تاج گفت: «به روباه گفتن شاهدت کیه گفت دمبم»، وقتی از او سوال شد پرونده ویلموتس کجاست به این معنا که در چه وضعیتی است، پاسخ داد: «توی جیب منه»، زمانی که مجری برنامه گفت من در مورد کی‌روش سوال کنم با ابرو و میمیک صورت حرکات زشتی مقابل دوربین انجام داد که باعث شد مجری وسط سوالش بپرسد «اگر ناراحت نمی‌شوید سوال کنم.» به این‌ها اضافه کنید بی‌شمار نیش و کنایه‌های آقای رییس به منتقدین و آن ژست خاص نشستنش روی صندلی و زبان بدنی که دارد.

جدا از این مسائل که اساسا ارتباطی به علم مدیریت ندارد و به ادب یک فرد برمی‌گردد، رییس فدراسیون فوتبال نشان داد با وجود سال‌ها حضور در مدیریت کلان فوتبال که حتی دستمایه کنایه‌ای به مجری جوان برنامه هم شد (جایی که تاج به مجیدی گفت متولد چندی؟ من دو سال قبل از به دنیا آمدن تو در فوتبال بودم) از مسائل حقوقی و پروسه‌های مدیریتی اطلاع کافی ندارد. چندین چهره حقوقی فوتبال بعد از برنامه دوشنبه شب تاکید کردند بخش عمده‌ای از اظهارات مهدی تاج از نظر حقوقی اشتباه بود. اینکه او هنوز نمی‌داند اگر اسمش در پرونده‌ای بیاید لزوما به این معنا نیست که از شخص او شکایت شده باشد.

اگر تاج این را می‌دانست نمی‌گفت شکایتی از من و ای‌اف‌سی و پرسپولیس شده! اگر تاج اطلاع کافی داشت بار‌ها و بار‌ها در مورد خسارت ۵ درصدی مربوط به ویلموتس اشتباه نمی‌گفت. او هنوز نمی‌داند نرخ ۵ درصد به عنوان خسارت تاخیر از زمانی که طرف بازنده در موعد مقرر مبلغ را پرداخت نمی‌کند محاسبه می‌شود نه از روز نخست که شکایت صورت می‌گیرد.

تاج هنوز ملتفت نیست که به عنوان یک عضو رسمی ای‌اف‌سی نباید در مورد پرونده‌های جاری در این نهاد اظهارنظر کند و در صورت انجام این کار شائبه دخالت را به وجود می‌آورد. او قبلا هم این کار را کرده بود (در زمان شکایت باشگاه النصر از پرسپولیس) و همان موقع به او تذکر داده شده بود. کما اینکه خودش در برنامه دوشنبه شب گفت بابت استوری که پیرامون شکایت النصر از پرسپولیس منتشر کرده بود مورد مواخذه قرار گرفت.

مهدی تاج به عنوان خالق پرونده ویلموتس گیت هنوز با قدرت از کار خود دفاع می‌کند و باخت سه میلیون و سیصد و بیست و پنج هزار یورویی را موفقیت جا می‌زند. این تازه بدون درنظر گرفتن بیش از ۳۵۰ هزار یورو حکم دستیاران ویلموتس بود که در هیاهوی انتخابات فدراسیون و شلوغی‌های بعد گم شد. اعدادی که باعث می‌شود خسارت فوتبال ایران از این پرونده به رقمی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان برسد. آن‌وقت آقای تاج می‌گوید فیفا این پول را به فدراسیون فوتبال ایران کمک کرده تا بدهی ویلموتس پرداخت شود! او جوری وانمود می‌کند که فیفا این پول را به شکل بلاعوض به ایران داده درحالی که فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا تنها در دور زدن تحریم‌ها به ایران کمک کرده و این پول را از محل مطالبات ایران به سرمربی سابق تیم ملی داده است. پولی که دقیقا باید صرف توسعه فوتبال در ایران می‌شد، اما سر از جیب مربی منتخب آقای تاج درآورد.

مهدی تاج در حالی تاکید دارد پرداخت بدهی ایران از طریق فیفا موفقیت است که همه متفق‌القول می‌گویند پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان از دارایی‌های این مملکت به فردی که در مجموع یک ماه هم در ایران حضور نداشت یک شکست واضح است. معلوم نیست چرا چنین شرایطی باید حکمفرما شود؟ تقصیر کیست که یک نفر بعد از وارد آوردن ضرر ۱۵۰ میلیاردی به فوتبال ایران نه تنها دوباره قدرت را به دست می‌گیرد که دیگران را به نفهمی متهم می‌کند؟ چه فرآیندی طی می‌شود که یک شخص چنین جایگاهی به دست می‌آورد که می‌تواند به همه توهین کند؟ چه کسانی در پشت پرده از او حمایت می‌کنند؟ چطور یک فرد بعد از گاف مدیریتی می‌تواند خودش را عقل کل نشان بدهد و کسی هم نتواند او را بازخواست کند؟ تازه کلی رسانه و دوست داخلی و خارجی هم داشته باشد که بی‌ادبی‌های او را «اظهارات بامزه و جالب» جا بزنند و در مورد پرداخت شدن طلب ویلموتس از جیب فوتبال و مردم بنویسند «مهدی تاج آمد و مشکل را ختم به خیر کرد».

چه به روز ما آمده که باخت مشخص در زمین فوتبال و حذف از جام جهانی، شش‌تایی شدن مقابل انگلیس و شکست برابر امریکا در حساس‌ترین بازی تیم ملی در قرن بیست‌ویکم و سه تا خوردن از ژاپن برای فوتبال ایران می‌شود دستاورد؟ اشکال کار کجاست که سرمربی و مقامات فوتبال ژاپن بعد از حذف در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی در ضربات پنالتی آن هم بعد از پیروزی برابر اسپانیا و آلمان تعظیم می‌کنند و عذر می‌خواهند، اما اینجا هواداران بعد از حذف‌های مدام تیم ملی یک چیزی هم به آقای تاج و نبی و کی‌روش بدهکار می‌شوند؟

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۷ فروردين
  جام ملت های اروپا
  جمهوری ایرلند - فرانسه
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  هلند - جبل الطارق
  ۲۲:۱۵
 • سه شنبه ۸ فروردين
  جام ملت های اروپا
  گرجستان - نروژ
  ۱۹:۳۰
 • دوستانه
  ایران - کنیا
  ۲۰:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - اسپانیا
  ۲۲:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - کرواسی
  ۲۲:۱۵
 • دوستانه
  آلمان - بلژیک
  ۲۲:۱۵
 • پنج شنبه ۱۰ فروردين
  لیگ برتر ایران
  نفت مسجدسلیمان - تراکتور
  ۱۹:۱۵
 • جمعه ۱۱ فروردين
  لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  سپاهان - صنعت نفت آبادان
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - پرسپولیس
  ۲۱:۱۵
ویژه سرپوش