دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۵۲ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۵۶۹
والیبال – بسکتبال

لیگ ملت‌های ۲۰۲۳

شکست والیبال ایران مقابل لهستان/ شاگردان عطایی کامبک خوردند

دیدار تیم ملی والیبال ایران و لهستان,لیگ ملت های والیبال 2023
دیدار تیم‌های ایران و لهستان در چارچوب لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ با شکست ایران به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از هفته اول لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳ از ساعت ۱۲:۳۰ امروز (پنجشنبه) به مصاف لهستان رفت و ست‌های اول و دوم این دیدار را با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۲۳ برنده شد و در ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ شکست خورد. ست چهارم نیز با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ سود لهستان خاتمه یافت تا کار به ست پنجم کشیده شود. در این ست با وجود رقابت نزدیک دو تیم این لهستان بود که با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ به برتری رسید.

لهستان در رده نخست رنکینگ جهانی قرار دارد و تیم ملی ایران در این رده‌بندی دهم است.

ترکیب ابتدایی ایران: سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، محمدجواد معنوی‌نژاد، پوریا حسین‌خانزاده، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور

سرمربی: بهروز عطایی

ترکیب ابتدایی لهستان: یاکوب شیمانسکی، گژگوژ لوماچ، متئوش بینیک، کارول اوربانوویچ، کارول بوترین و کمیل سمنیوک

سرمربی: نیکولا گربیچ

ست اول ۲۵ بر ۲۳ برای ایران 

دو تیم در دقایق ابتدایی این دیدار پایاپای پیش رفتند. در حالی که لهستان ۶ بر ۵ از ایران جلو بود، رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت که در نهایت با دفاع خوب پوریا حسین‌خانزاده و محمد ولی‌زاده امتیاز ششم برای یاران به دست آمد. در حالی که لهستان ۱۵ بر ۱۵ از ایران جلو بود، بهروز عطایی تعویض انجام داد و شهروز همایونفرمنش را به جای حسین‌خانزاده به زمین آورد. اسماعیل‌نژاد در این ست بارها بدون اینکه دفاع شود اسپک‌های خود را تبدیل به امیتاز کرد. ضربه سرعتی موسوی امتیاز نوزدهم را برای ایران به دست آورد و در ادامه هم لهستان توپ خود را بدون برخورد به دفاع ایران به خارج زمین زد تا بازی به تساوی ۲۰ - ۲۰ کشیده شود.

بازی ۲۲ بر ۲۱ به سود لهستان در حال پیگیری بود که تیم ایران با درخشش بازیکنان خود حساب کار را به ۲۴ بر ۲۲ رساند. گربیچ که تیمش عقب افتاده بود وقت استراحت گرفت. با بازگشت مجدد تیم‌ها به زمین، لهستان یک امتیاز گرفت. در ادامه امین اسماعیل‌نژاد امتیاز بیست و پنجم را به دست آورد تا ایران ۲۵ بر ۲۳ برنده این ست باشد.

ست دوم ۲۵ بر ۲۳ برای ایران

این ست نیز پایاپای شروع شد اما دو دفاع پیاپی محمد موسوی ایران را پیش انداخت و در ادامه هم اسماعیل‌نژاد که دیگر ستاره ایران بود با اسپک محکم خود امتیاز رالی زیبایی بین دو تیم را گرفت. در ادامه هم بازی با برتری ۹ بر ۶ ایران دنبال شد. لهستان سه امتیاز پیاپی به دست آورد و ۱۶ بر ۱۵ پیش افتاد اما پوریا حسین خانزاده بازی را به تساوی ۱۶ بر ۱۶ کشاند. این بازیکن بار دیگر در حالی که ایران یک امتیاز عقب بود، بازی را در امتیاز ۱۷ به تساوی کشاند و خودش در خط سرویس قرار گرفت. سرویس‌های زیبای این بازیکن دریافت لهستان را دچار مشکل کرد و در ادامه هم ایران با درخشش دوباره امین اسماعیل‌نژاد که این بار در نقش مدافع ظاهر شد، ۱۹ بر ۱۷ جلو افتاد تا گربیج درخواست وقت استراحت فنی کند.  

این دست بار دیگر در امتیاز ۲۰ برابر شد اما ایران با دریافت خوب حضرت‌پور و درخشش پوریا حسین خانزاده پیش افتاد و در نهایت هم این ست را ۲۵ بر ۲۳ برد. 

ست سوم ۲۵ بر ۲۱ برای لهستان

بازیکنان لهستان که دو ست قبل را واگذار کرده بودند، با کسب هر امتیاز در این ست سعی می‌کرند با شادی مضاعف، روحیه را به تیم خود برگردانند. این تیم در ابتدای ست سوم ۵ بر ۲ پیش افتاد و بهروز عطایی درخواست وقت استراحت کرد. او به بازیکنان می‌گفت نباید در این دقایق اشتباه کنیم. ملی‌پوشان ایران بعد از بازگشت به زمین دو امتیاز کسب کردند. اشتباه در دفاع و دریافت ایران باعث شد که لهستان ۹ بر ۴ جلو بیفتد. لهستان که در این دقایق از ضعف ایران استفاده می‌برد بدون دریافتی از سوی ایران، دهمین امتیاز را مستقیما از سرویس به دست آورد. 

پوریا حسین‌خانزاده بازیکن ۱۹ ساله ایران در این ست هم درخشید و چند امتیاز برای ایران به دست آورد. او یک امتیاز مستقیم سرویس هم کسب کرد اما همچنان لهستان ۱۵ بر ۱۱ پیش بود. ایران در دریافت و دفاع ضعف داشت و ۱۹ بر ۱۴ عقب افتاد. بهروز عطایی بار دیگر درخواست وقت استراحت کرد. علی‌حاجی‌پور با کسب دو امتیاز پیاپی برای ایران اختلاف امتیاز را کم کرد. 

در حالی که لهستان امتیاز بیست و سوم را گرفت و ۲۳ بر ۲۰ پیش افتاد، عطایی درخواست ویدئوچک داد اما در نهایت رای اولیه داور تایید شد و در ادامه هم لهستان ۲۵ بر ۲۱ این ست را برنده شد.

ست چهارم ۲۵ بر ۱۵ برای لهستان

رقابت نزدیک دو تیم در این ست هم ادامه داشت و امتیاز به امتیاز پیش رفتند. محمد موسوی با دفاع بی نقص خود امتیاز پنجم را برای ایران گرفت تا دو امتیاز از حریف خود جلو بیفتد اما لهستان در امتیاز ۵ بازی را به برابر کرد. لهستان به خوبی آبشار بازیکنان ایران را دفاع کرد و ۱۰ بر ۷ پیش افتاد. عطایی درخواست وقت استراحت داد و به بازیکنان تاکید کرد که با حوصله بیشتری کار را دنبال کنند. در ادامه اختلاف امتیاز بیشتر شد و لهستان ۱۵ بر ۸ تیم برتر میدان بود. عطایی بار دیگر وقت استراحت گرفت تا روند امتیازگیری حریف را متوقف کند اما تاثیری نداشت و حریف اختلاف امتیاز را بیشتر کرد تا اینکه ۲۵ بر ۱۵ برنده شد و کار به ست پنجم کشید. 

ست پنجم ۱۵ بر ۱۳ برای لهستان

اولین امتیاز این ست با اشتباه دولسکی که توپ خود را به بیرون زد برای ایران به دست آمد. سرویس مستقیم دولسکی که ستاره لهستان در این دیدار بود حساب کار را ۵ بر ۲ به سود لهستان کرد و عطایی وقت استراحت گرفت. لهستان که در دو ست گذشته مهارشدنی نبود در این ست هم روند خوب خود را حفظ کرد و ۷ بر ۴ تیم برتر میدان بود. تک دفاع شریفی و در ادامه عملکرد خوب تیمی باعث شد امتیاز ایران به ۸ برسد و تنها یک امتیاز از حریف عقب باشد. گربیچ درخواست وقت استراحت فنی داد اما با بازگشت تیم‌ها به زمین مرتضی شریفی با جای خالی خود امتیاز نهم را گرفت و بازی را به تساوی کشاند. در ادامه امین اسماعیل‌نژاد سرویس خود را بیرون زد و در ادامه هم داور خطای حمل توپ شریفی را گرفت تا لهستان ۱۳ بر ۱۱ جلو بیفتد. ایران با دو امتیاز پیاپی شریفی و حسین خانزاده بازی را به تساوی ۱۳ بر ۱۳ کشاند اما در ادامه همین دو بازیکن دو امتیاز را از دست دادند؛ شریفی سرویس خود را به تور زد و حسین خانزاده هم آبشار خود را به بیرون زمین زد تا در نهایت لهستان ۱۵ بر ۱۳ برنده شود. 

 • 11
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۷ خرداد
  لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الوحده - الهلال
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاهلی عربستان - الفیحا
  ۲۱:۳۰
 • سه شنبه ۸ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ایندیانا پیسرز - بوستون سلتیکس
  ۰۳:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - پیکان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - نساجی مازندران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - گل گهرسیرجان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - سپاهان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - پرسپولیس
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - استقلال خوزستان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  تراکتور - ملوان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - صنعت نفت آبادان
  ۲۰:۰۰
 • چهارشنبه ۹ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۴:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - البطائح
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر امارات
  حتا - شباب الاهلی امارات
  ۲۰:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  المپیاکوس - فیورنتینا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش