جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
۲۰:۲۶ - ۰۴ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۳۵۱
والیبال – بسکتبال

عطایی: از عملکرد تیم ملی والیبال راضی نیستم و عذرخواهی می‌کنم

بهروز عطایی,سرمربی تیم ملی والیبال
سرمربی تیم ملی والیبال در ارزیابی عملکرد تیم ایران در دو هفته لیگ ملت‌ها با بیان این‌که خوب بازی نکردیم و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنم، گفت: قول می‌دهم که تمام تلاش بازیکنان این باشد که بهترین اتفاق بیفتد.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ بهروز عطایی درباره دیدار برابر هلند گفت: بازی بسیار سختی بود. هلند تیم بسیار با کیفیتی است و یک فوق ستاره والیبال جهان را در اختیار دارد، بقیه بازیکنان در کنار این بازیکن، یک تیم خوب را تشکیل دادند. مسابقه را خیلی خوب شروع کردیم، مخصوصاً ست نخست این مسابقه با کیفیت خوبی شروع شد و این ست را با عملکرد بسیار مناسب بازیکنان ایران با موفقیت به پایان رساندیم.

وی تصریح کرد: از ست دوم تیم هلند شرایط بهتری به دست آورد و سرویس‌های خیلی خوبی زد. در واقع هلند همانند تیم ایران در ست نخست عمل کرد. این مسابقه تا پایان ست چهارم نوسانات زیادی داشت، هلند و ایران هر دو در جاهایی دچار نزول و صعود شدند. این اتفاق به صورت سینوسی اتفاق افتاد و دو تیم در واقع با تلرانس بالا بازی را ادامه دادند تا به ست پنجم کشیده شد.

سرمربی تیم ملی والیبال ادامه داد: دو تیم ست پنجم را خوب شروع کردند و حتی ایران ۴ بر ۳ پیش افتاد، اما نیمیر سرویس‌های وحشتناکی زد که سرعت زیادی داشت. تیم ایران نتوانست مسابقه را کنترل کند و اختلاف امتیاز زیاد شد. بازی پایاپایی در ست پنجم بود، تیم ایران حتی ۱۰ بر ۷ عقب بود، اما ۱۰ بر ۱۰ مساوی کردیم. روی دنده پاسور یک گیر کردیم و به دلیل سرویس‌های خوب هلند و نرسیدن توپ، نتوانستیم از مخمسه خودمان را نجات دهیم.

وی تاکید کرد: سعی کردیم تمام تغییراتی که امکان‌پذیر بود، را انجام دهیم، از چهار بلند زن استفاده کرده و گاهی سرعتی‌ها را جابجا کردیم، از پاسور هم در دو تعویض استفاده کردیم اما شرایط میزبانی با این تیم بود و در خانه خودش بازی می‌کرد، شاید هلند از نظر روانی در شرایط بهتری نسبت به تیم ایران برخوردار بود و همین کمک کرد که هلند بازی را ببرد. مسابقه پایاپایی بود و شاید تیم ایران اگر کمتر اشتباه می‌کرد، شانس برد داشت. در مجموع پتانسیل تیم ایران بیشتر از چیزی که ارائه دادیم بود و باید برای روزهای بهتر بیشتر تلاش کنیم.

عطایی در ارزیابی عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم لیگ ملت‌ها گفت: در مجموع در لیگ ملت‌های امسال خیلی خوب بازی نکردیم، واقعیت است و معتقدم که در خیلی از بازی‌ها می‌توانستیم شرایط بهتری داشته باشیم، ولی از آن استفاده نکردیم. ما برابر تیم‌هایی همانند لهستان که ۲ بر صفر جلو بودیم و شانس برد داشتیم، در واقع از شرایط موجود استفاده بهینه نکردیم، البته شکست لهستان کار آسانی نیست. از سوی دیگر برابر اسلوونی و ژاپن بازی خوبی به نمایش نگذاشتیم. واقعیت انکارناپذیر است.

وی با بیان این‌که نخستین بازی هفته دوم لیگ ملت‌ها برابر آلمان را خیلی خوب شروع کردیم، گفت: امیدوار بودیم این روند ادامه پیدا کند اما به تیم ایتالیایی خوردیم که فوق العاده بود و با ترکیب کامل قهرمانی جهان به روتردام آمده بود. در ست سوم بازی هم خیلی جلو بودیم و شانس بردن داشتیم که حضور سوپراستارهای تیم ایتالیا به این تیم کمک کرد که نتوانیم ست را به پایان برسانیم. در ادامه هم همان اتفاق برابر آمریکا افتاد.

سرمربی تیم ملی والیبال ادامه داد: این موضوع به این مفهوم نیست که متوجه ضعف‌ها نیستیم، مفهومش این است که تیم ایران در حال حاضر به آمادگی لازم نرسیده است. ظرفیت های خودمان را خیلی خوب می‌شناسیم و رقبا را هم خوب می‌شناسیم، می‌دانیم که چه کاری باید انجام دهیم، اما گاهی یکسری اتفاقات رقم نمی‌خورد. همان‌طور که می‌دانید، تیم لهستان با آن پیشینه و قدرت شب گذشته مقابل آمریکا ۳ بر صفر با فاصله زیاد شکست خورد که مفهومش این است که آمریکا تیم بسیار پرقدرتی است. تیم‌ها رشد چشمگیری داشتند. اسلوونی در این مسابقات فوق العاده عمل کرده و تیم ژاپن استثنایی است، شاید به روزهای بسیار خوبش رسیده است.

وی تصریح کرد: تیم ایران برابر ایتالیا و آمریکا نتیجه را واگذار کرد. در مجموع من هم از عملکرد تیم راضی نیستم. توقع کادر فنی این بود که از دو هفته اول و دوم، چهار پیروزی به دست آوریم. در واقع در برنامه ذهنی خود برای هر هفته دو پیروزی در نظر گرفته بودیم ولی این موضوع اتفاق نیفتاد. باید بیشتر کار و تلاش کنیم و این موضوع به تیم ایران کمک می‌کند. در حال حاضر واقعا از عملکرد خودمان راضی نیستیم اما بهتر و بهتر خواهد شد.

عطایی درباره انتقادات مطرح شده درست و نادرست که فشارهایی را به تیم و بازیکنان وارد کرده است، گفت: برایم تیم ملی کشورم مهم است. همه ایران مهم است و به هیچ وجه آن را با چیزی عوض نمی‌کنم، برایم مهم نیست که تیم ملی ایران از کدام بخش‌های ایران شکل می‌گیرد، برایم روند رو به رشد والیبال ایران مهم است تا در این ورزش سربلند باشیم. نقد باید منطبق بر اتفاقاتی باشد که رخ می‌دهد. باز هم تکرار می‌کنم ما خوب بازی نکردیم و از این بابت از مردم کشورم عذرخواهی می‌کنم. قول می‌دهم که تمام تلاش بازیکنان این خواهد بود که بهترین اتفاق بیفتد و امیدوارم همین‌رو شود.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی والیبال برای تیم ایران که اگر اعضای اصلی تیم ویزای آمریکا نگیرند، امتیازات ایران در رده بندی جهانی کم نشود و فریز شود، گفت: این یک فرآیند سیاسی است که من خیلی نمی‌پسندم، در واقع ما ورزش را باید از سیاست جدا بدانیم. اختلاف نظر دولت‌ها نباید اثر منفی در ورزش بگذارد. کاری که آمریکایی‌ها انجام دادند، با روح ورزش تطابق ندارد و باید به این موضوع دقت کنیم. اگر روادید بازیکنان صادر نشود حتی این امکان وجود دارد که تیم به آمریکا نرود و امتیازهای تیم ایران در همین جایی که هفته دوم به پایان رسید، فریز شود و از مسابقات بعدی که برای تیم ایران قهرمانی مردان آسیا است، امتیازها کم یا زیاد شود. تیم ایران دو روز دیگر به فرانکفورت می‌رود، اگر روادید آمریکا صادر شود که تیم عازم آمریکا خواهد شد و اگر صادر نشود امکان دارد، تیم به ایران برگردد و امتیازهای تیم ایران تا پایان هفته دوم فریز شود و ثابت بماند تا مسابقات قهرمانی مردان آسیا.

وی درباره احتمال تغییر ترکیب تیم ایران برای هفته سوم، اگر به آمریکا برود، گفت: در واقع این موضوع به صدور روادید بازیکنان ایران بستگی دارد اما امکان دارد یک یا دو تغییر داشته باشیم و سعی می‌کنیم نقاطی که نیاز به ترمیم دارد، تغییر دهیم. امیدوارم تیم ایران با تمام قوا به آمریکا برود و از تمام ظرفیت خود استفاده کند.

عطایی درباره اظهار نظر سرمربی هلند که جای میلاد عبادی‌پور را در تیم ایران خیلی خالی دانست، گفت: بله، قطعا میلاد از بازیکنان بزرگ والیبال کشور و از ستون‌های اصلی تیم ایران است. میلاد با من هماهنگ بود و در واقع مشکلاتی داشت که عنوان کرد و قرار شد در لیگ ملت‌ها کنار تیم نباشد و قطعا از مراحل بعدی در کنار تیم خواهد بود. در مسابقات قهرمانی مردان آسیا، بازی‌های آسیایی چین و انتخابی المپیک از میلاد استفاده خواهیم کرد و امیدوارم بهترین شرایط را با تمام ظرفیت‌های والیبال ایران داشته باشیم. میلاد به عنوان یک بازیکن بزرگ، بازیکنی که می تواند به تیم خیلی کمک کند، در کنار بازیکن بزرگی همچون موسوی می‌توانند، رهبرهای تیم باشند و حضور این دو بازیکن کمک بسیار زیادی در مسیر سخت پیش رو خواهد داشت.

 • 11
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۹ آذر
  لیگ اروپا
  باکا توپولا - وستهم
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - برایتون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - اسپورتینگ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بشیکتاش - کلوب بروژ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الخلیج
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - آژاکس
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۰ آذر
  هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - سپاهان اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - پیکان تهران
  ۱۴:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - گهر زمین سیرجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۱۵
 • لیگ ستارگان قطر
  السد - شمال
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - النصر
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  مونزا - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - استراسبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  لاس پالماس - ختافه
  ۲۳:۳۰
 • شنبه ۱۱ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - فیلادلفیا
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فنیکس سانز - دنور ناگتس
  ۰۶:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آلمان - نوجوانان فرانسه
  ۱۵:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - یونیون برلین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - گرانادا
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - فروزینونه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش