دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۳:۲۰ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۵۰۳۶۵۷
کشتی - وزنه برداری

فرنگی‌کاران جوان تاریخ‌ساز شدند/ قهرمانی ایران در جهان با ۳ طلا، یک‌ نقره و یک‌ برنز

کشتی فرنگی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با نمایشی تحسین‌برانگیز با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز برای نخستین بار عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی فرنگی جوانان جهان در تامپره فنلاند و در روز پایانی این رقابت‌ها، امین کاویانی‌نژاد در وزن ۶۶ کیلوگرم سومین و آخرین مدال طلای ایران در این مسابقات را بر گردن آویخت. آرمان علیزاده در وزن ۸۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید و امین میرزازاده در سنگین وزن صاحب گردن آویز برنز شد تا با احتساب دو مدال طلای روز نخست که توسط پویا دادمرز در وزن ۵۰ کیلوگرم و کرامت عبدولی در وزن ۶۰ کیلوگرم به دست آمد، تیم ایران در نهایت در میان ۴۳ کشور شرکت‌کننده با ۳ طلا، یک نقره و یک برنز و ۵۷ امتیاز بالاتر از روسیه ۵۴ امتیازی بر سکوی نخست جهان قرار گیرد.

 

در جریان رقابت‌های پایانی ۴ وزن دوم، امین کاویانی نژاد نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم ایران در دیدار نهایی مقابل ماخوز آمویان نفر سوم جوانان اروپا از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۳ به پیروزی رسید و سومین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

 

کاویانی‌نژاد پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس مقابل پلتوکانگاس از فنلاند با حساب ۴ بر یک به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر ۹ آمانتور اسماعیلوف از قرقیزستان را شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت. کاویانی‌نژاد در دیدار نیمه نهایی نیز موفق به شکست ۳ بر ۲ میاخدی یاخیائف از روسیه شد و به فینال رسید.

 

در وزن ۸۴ کیلوگرم آرمان علیزاده عبدولی در دیدار فینال و برای کسب مدال طلا به مصاف آلکساندر کوماروف، قهرمان جوانان اروپا و نوجوانان جهان و اروپا از روسیه رفت و در پایان با حساب ۸ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید تا روسیه تنها مدال طلای خود در این رقابت‌ها را دشت کند.

 

علیزاده پیش از این در دور اول مقابل پاجورا از کشور استونی با نتیجه ۱۲ بر ۳ به برتری رسید و در دور دوم نیز ۹ بر ۴ متسوماکی از فنلاند را برد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. علیزاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ولادیمیر استویچف از بلغارستان به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی برای حضور در فینال به مصاف نیکیتا کِلیموویچ، نایب قهرمان اروپا از بلاروس رفت و در پایان با نتیجه ۱۳ بر ۳ به برتری رسید و فینالیست شد.

 

اما در وزن ۱۲۰ کیلوگرم، امین میرزازاده آخرین نماینده ایران در این رقابت‌ها بود که در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف گئورگی گادژینوف، نایب قهرمان جوانان اروپا از روسیه رفت و در پایان با ضربه فنی به برتری رسید و مدال برنز را بر گردن آویخت.

 

میرزازاده پیش از این در دور نخست مقابل عزیزاف از تاجیکستان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید. وی در دور دوم و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل آرتور ویتی‌تین از استونی ۳ بر صفر پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید.میرزازاده در این مرحله مقابل پاتاریدزه از گرجستان و قهرمان جوانان جهان ۴ بر یک شکست خورد و با توجه به صعود رقیبش به دیدار فینال، راهی گروه بازنده‌ها شد.میرزازاده در این مرحله با نتیجه ۹ بر یک مقابل لئونارد بری، نفر سوم جوانان اروپا از رومانی به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد.

 

دیگر نماینده ایران در روز پایانی این رقابت‌ها، محمدجواد رضایی در وزن ۵۵ کیلوگرم بود که در دور نخست سوبولفسکی از اوکراین را ۹ بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک هشتم نهایی نیز مقابل رینات بالتاشف از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید اما در مبارزه سوم مقابل تیگران مینیاسیان از ارمنستان ۱۰ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی، رضایی به عنوان هفتمی جهان بسنده کرد.

 

در روز نخست این رقابت‌ها نیز پویا دادمرز در وزن ۵۰ کیلوگرم و کرامت عبدولی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال طلای جهان رسیدند و شربی نیازی در وزن ۷۴ کیلوگرم و نوروزی در وزن ۹۶ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماندند.

 

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

 

۵۰ کیلوگرم: ۱- پویا دادمرز (ایران) ۲- کوین جردن سورادو (آمریکا) ۳- کنسوکه شیمیزو (ژاپن) و الهام بهرام اف (ازبکستان) ۵- هایفنگ ژانگ (چین)

 

۵۵ کیلوگرم: ۱- کرم کمال (ترکیه) ۲- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) ۳- تورابک تیرکاشف (ازبکستان) و امین سفرشایف (روسیه) ۵- سرگئی جپان (مقدونیه) و تیگران میناسیان (ارمنستان) ۷- محمدجواد رضایی (ایران)

 

۶۰ کیلوگرم: ۱- کرامت عبدولی (ایران) ۲- الکساندر هروشین (اوکراین) ۳- ماگومد ماگومدوف (روسیه) و حسن احمد محمد (مصر) ۵- تیلور لامونت (آمریکا) و مانیش (هند)

 

۶۶ کیلوگرم: ۱- امین کاویانی نژاد (ایران) ۲- مالخاز آمویان (ارمنستان) ۳- میاخدی یاخیائف (روسیه) و نماز رستم اف (آذربایجان) ۵- میکو پلتوکانگاس (فنلاند) و مورات فیرات (ترکیه)

 

۷۴ کیلوگرم: ۱- کمال آمر بی (آمریکا) ۲- آکژول محموداف (قرقیزستان) ۳- ساجان (هند) و نصیر حسن اف (آذربایجان) ۵- علی عثمان اربای (ترکیه) و پر اولوفسون (سوئد) ۷- محمد شربی نیازی (ایران)

 

۸۴ کیلوگرم: ۱- الکساندر کوماروف (روسیه) ۲- آرمان علیزاده عبدولی (ایران) ۳- صالح آیدین (ترکیه) و میکیتا کلیموویچ (بلاروس) ۵- نیکو اوجوگ (رومانی) و تونی متسوماکی (فنلاند)

 

۹۶ کیلوگرم: ۱- والدن کوزلیوک (اوکراین) ۲- آرتور سارگسیان (روسیه) ۳- جان زایرن (آلمان) و آروی مارتین ساولاینن (فنلاند) ۵- میشل یوسیفیدیس (یونان) و سلیمان اربای (ترکیه) ۸- امیرمحمد نوروزی (ایران)

 

۱۲۰ کیلوگرم: ۱- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) ۲- رومان کیم (قرقیزستان) ۳- کونستا ماینپائیا (فنلاند) و امین میرزازاده (ایران) ۵- پاتریک کامینسکی (لهستان) و گئورگی گادژینوف (روسیه)

 

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۵۸ امتیاز ۲- روسیه ۵۳ امتیاز ۳- ترکیه ۳۸ امتیاز ۴- آمریکا ۲۹ امتیاز ۵- قرقیزستان ۲۸ امتیاز ۶- فنلاند ۲۸ امتیاز ۷- اوکراین ۲۳ امتیاز ۸- آذربایجان ۲۰ امتیاز ۹- ازبکستان ۱۹ امتیاز ۱۰- ارمنستان ۱۸ امتیاز

 

 

  • 13
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
فرشید اسماعیلی بیوگرافی فرشید اسماعیلی فوتبالیست جوان ایرانی

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۲

محل تولد: بندرلنگه، هرمزگان، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: پیکان

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر 

ادامه
رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران؛ ستاره سینمای کمدی ایران

تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷

محل تولد: مشهد

حرفه: بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر، خواننده

آغاز فعالیت: ۱۳۶۹ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • شنبه ۲۹ اردیبهشت
    فینال پلی آف لیگ یک انگلیس
    بولتون - آکسفورد یونایتد
    ۱۸:۴۵
  • سری آ ایتالیا
    لچه - آتالانتا
    ۱۹:۳۰
  • سوپرلیگ ترکیه
    کایسری اسپور - قونیه اسپور
    ۱۹:۳۰
  • نیمه نهایی امیر کاپ قطر
    الدحیل - السد
    ۱۹:۳۰
  • لیگ برتر پرتغال
    اسپورتینگ - چاوز
    ۲۰:۳۰
  • سری آ ایتالیا
    تورینو - آث میلان
    ۲۲:۱۵
  • لیگ برتر پرتغال
    براگا - پورتو
    ۲۳:۰۰
  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت
    لیگ MLS آمریکا
    اینتر میامی - دی سی یونایتد
    ۰۳:۰۰
  • بسکتبال حرفه‌ای NBA
    دالاس ماوریکس - اوکلاهاما سیتی تاندر
    ۰۴:۰۰
  • سری آ ایتالیا
    ساسولو - کالیاری
    ۱۴:۰۰
  • اردیویسه هلند
    فاینورد - اکسلسیور
    ۱۶:۰۰
  • سری آ ایتالیا
    اودینزه - امپولی
    ۱۶:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    آرسنال - اورتون
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    منچسترسیتی - وستهم
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    لیورپول - ولورهمپتون
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    برنتفورد - نیوکسل
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    برایتون - منچستر یونایتد
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    چلسی - بورنموث
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    کریستال پالاس - استون ویلا
    ۱۸:۳۰
  • لیگ برتر انگلیس
    شفیلد یونایتد - تاتنهام
    ۱۸:۳۰
  • سری آ ایتالیا
    اینتر - لاتزیو
    ۱۹:۳۰
  • سوپرلیگ ترکیه
    گالاتاسرای - فنرباغچه
    ۱۹:۳۰
  • لالیگا اسپانیا
    بارسلونا - رایو وایه کانو
    ۲۰:۳۰
  • لالیگا اسپانیا
    ویارئال - رئال مادرید
    ۲۰:۳۰
  • لالیگا اسپانیا
    اتلتیک بیلبائو - سویا
    ۲۰:۳۰
  • لالیگا اسپانیا
    اتلتیکومادرید - اوساسونا
    ۲۰:۳۰
  • لالیگا اسپانیا
    والنسیا - خیرونا
    ۲۰:۳۰
  • سری آ ایتالیا
    آاس رم - جنوا
    ۲۲:۱۵
  • لیگ یک فرانسه
    متز - پاری سن ژرمن
    ۲۲:۳۰
  • لیگ یک فرانسه
    موناکو - نانت
    ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش