دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۵:۰۶ - ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۶۰۰۱۹۲
جرم و جنایت

حرف‌های قاتل آتنا دروغ است/ در مغازه‌اش به خانم‌ها تجاوز می‌کرد

بهنام اصلانی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
پدر آتنا اصلانی، دختربچه ۷ ساله‌ای که توسط مردی ۴۰ ساله به قتل رسید می‌گوید آرزو داشته دخترش معلم شود. او گفته که همه حرف‌های قاتل آتنا مبنی بر انکار به قتل رساندن دخترش دروغ است و فقط زمانی رضایت می‌دهد که مُرده باشد.

به گزارش تسنیم، ۲۸ خرداد امسال بود که خبر گم شدن دختربچه ۷ ساله‌ای به نام آتنا در میان مردم شهرستان پارس آباد اردبیل پیچید؛ خبری که از همان روز اول بین مردم شهر پیچید و همه برای پیدا کردن آتنا بسیج شدند.

 

نهایتاً جسد بی‌جان آتنا، ۲۰ روز بعد از پرس و جو مردم و پلیس، از منزل فردی که در پنجمین روز مفقودی دستگیر شده بود کشف شد و طبق نظریه اولیه پزشکی قانونی استان زمان فوت آتنا اصلانی به روز مفقود شدن او برمی‌گردد.

 

در مطلب پیش رو با بهنام اصلانی پدر آتنا که در غم از دست دادن دخترش به سوگ نشسته، به گفت‌وگو نشستیم تا کم و کیف این ماجرا را از زبان او بشنویم.

 

** آتنا کنارم مشغول بازی بود که به یکباره ناپدید شد

ساعت ۱۱ بود که آتنا پیش من آمد. ساعت ۱۲:۳۰ بود که پسر برادر زنم آمد و آتنا با پسر دایی‌اش بازی می کرد و به من هم کمک می‌کرد. همان‌جا ناهارش را خورد و همان جا هم گوشی‌ام را دادم بازی کرد. حول و حوش ساعت ۴ بود که قاتل آتنا یک مقدار ترشی برایم آورد. من بالای سر بساط بودم و دخترم هم کنارم بود. ترشی را که آورد گفت این ترشی‌ها را در ییلاق درست کرده‌ایم. اگر خوشت آمد باز هم برایت می‌آورم.

 

ترشی را گرفتم و گذاشتم داخل وانت. دخترم گفت نیاز نبود بگیری، در خانه ترشی داریم. ما که ترشی نمی‌خوریم و آنهایی را هم که داخل خانه داشتیم به مادربزرگ دادیم. حدود یک ساعت بعد از این ماجرا، آتنا ناپدید شد. خانه‌مان نزدیک بود. فکر کردم خانه رفته است.

 

با خانه تقریبا ۵۰ متر فاصله داشتیم. با خودم گفتم حتما خانه رفته است. یکی دو ساعت بعد دیدم خانه نرفته است. با خودم گفتم کجا می‌تواند رفته باشد. به خانه زنگ زدم. به خانه مادر زنم زنگ زدم. گفتند آنجا نیامده است. بساط را سریع جمع کردم و همه جا را گشتیم.

 

** قاتل آتنا را وقتی شناختم که دوربین‌ها را بررسی کردند

همه مردم پارس آباد به ما کمک می‌کردند و تمام پارس‌آباد را جستجو کردیم. ساعت ۱۰ شب بود که به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادیم و فردای آن روز آگاهی در جریان قرار گرفت و آنها هم پی‌جویی خودشان را داشتند و ما هم پرس‌وجوهای خودمان را.

 

زمانی فهمیدم کار اسماعیل است که دوربین ها را بررسی کردند و متوجه شدند آتنا بین دو دوربین موجود در خیابان و جلوی مغازه اسماعیل ناپدید شده است.

 

بهنام اصلانی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

 

 ** می‌دانستم قاتل آتنا سابقه کودک‌آزاری دارد

فقط از دو تا از سابقه‌هایش خبر داشتم و می‌دانستم کودک آزاری است ولی از همه اینها تبرئه شده بود. پرونده‌های زیادی داشت و همه به من می‌گفتند اما تبرئه شده بود. این را هم می‌دانستم که از میوه فروش نزدیک مغازه میوه می‌دزد ولی شک نکردم. بعد از دیدن دوربین‌ها فهمیدم که کار این است.

 

** قاتل آتنا نزول‌خوار بود

 هشت سال است که در این مکان دستفرروشی می‌کنم و از همین جا هم می‌شناسمش و هر روز او را می‌دیدم. من اصلا این مسائل کاری نداشتم. البته درگیری‌های زیادی با سایرین داشت اما من اطلاع نداشتم. نزول خور بود و حتی میوه‌های میوه فروش را می‌دزدید. هفت ماه بود که میوه‌ها را می‌دزدید. میوه‌فروش ۵ فیلم داشت از میوه دزدیدهای این فرد اما باز هم محکوم نشد.

 

** همه حرف‌های قاتل آتنا دروغ است/در مغازه‌اش به خانم‌ها تجاوز می‌کرد

گفته است به خاطر طلاهای آتنا، او را دزدیده و چک داشته اما حسابش را چک کردند و دیدن ۸ میلیون پول دارد. حتی اگر این هم دروغ باشد، ۶۰۰ میلیون تومان به اهالی پارس آباد پول داده است. حتی به دو نفر از دستفروش‌ها، ۱۰۰ میلیون پول داده است. از حدود ۱۰ روز پیش، همسرش راه افتاده و دارد طلب ها و نزول هایی که شوهرش داده را جمع می‌کند.

 

دروغ می‌گوید. جلوی مغازه‌اش یک آبسرد کن وقف بود که همه می‌آمدند و آنجا آب می‌خوردند. آتنا هم وقتی می‌خواست آب بخورد آنجا می‌رفت یا به چلوکبابی کیوان. همه حرف هایش دروغ است. اگر او دخترم را نکشته است چرا از خانه او جسد کشف شد. چندین مورد قتل از او کشف شده است. اولین بار که هشت سال قبل برای دادم پیراهنم به مغازه‌اش رفتم دیدم مغازه‌اش ترسناک است. هیچ کس به مغازه‌اش نمی‌رفت. ماهانه ۱۰۰ هزار تومان هم در آن مغازه کار نمی‌کرد. همیشه خلاف می‌کرد. در آن مغازه به خانم‌ها تجاوز می‌کرده و الان هستند کسانی که به خاطر آبرویشان شکایت نمی‌کنند.

 

** می‌خواست بعد از آتنا، مهدی را بکُشد

حتی اعتراف کرده که قصد داشته بعد از آتنا، مهدی پسر برادر زنم را بکشد. حتی این را هم گفته که در کوچه ما به فردی به نام جهان که فوت کرد، پیشنهاد داده بود و او از ترسش نزدیک این فرد نمی‌شد. فکر می‌کنم جهان را هم او کشته است. یعنی او قاتل حرفه‌ای و از داعش هم بدتر است. علت اینکه دولت به این فرد که این همه پرونده دارد، پروانه کسب داده را نمی‌دانم.

 

** آرزو داشتم دخترم معلم شود

همسرم بیمار شده و روانپزشک‌ها برای درمانش می‌آیند. وزیرل بهداشت دستور داده بود و از نظر درمانی به ما کمک می‌کنند. حتی فرزند دیگر هم بیمار شده است. به او گفته‌‌ایم آتنا برای تحصیل به تهران رفته است. او هم می‌گوید من کِی بزرگ می‌شویم و برای درس خواندن پیش خواهرم می‌روم. آرزوم داشتم دخترم را بزرگ کنم، درس بخواند و معلم بشود.

 

** همسر اولش به خاطر تجاوز به یک بچه ۹ ساله طلاق گرفت

خانواده قاتل اصلا به ما احترام نگذاشتند و حداقل یک پارچه سیاه جلوی مغازه‌شان نزدند تا عزای ما را نگه دارند. کینه دارم و راضی نیستم خانواده او در این شهر زندگی کنند. خانواده قاتل هر چه می‌گویند دروغ است. راحت زندگی‌شان را می‌کنند. به راحتی خرید و فروش‌شان را انجام می‌دهند و مغازه‌شان را هم باز کرده‌اند. همه‌اش دروغ است. فکر کنم حدود دو روز مغازه‌شان بسته بود اما بقیه دروغ است. آنها نمی‌دانستند که پسرشان قبلاً ۷ پرونده داشته؟ حتی همسر اول اسماعیل به خاطر تجاوز او به یک بچه ۹ ساله، طلاق گرفت. همه خانواده‌شان خبر داشتند که اسماعیل چطور آدمی است.

 

** فقط زمانی رضایت می‌دهم که مرده باشم/اشد مجازات را می‌خواهیم

در صورتی می‌تواند از ما رضایت بگیرد که من، همسرم و دختر دیگرم مرده باشند. اصلاً امکان ندارد رضایت بدهیم. الان راضی هستم دختر دیگر بمیرد ولی رضایت ندهم. اصلاً امکان ندارد. در فضای مجازی پیشنهادهای زیادی داده‌اند اما دروغ است.

 

** خاطره‌های آتنا نمی‌گذارد به خانه برگردیم

 از دستگاه قضایی درخواست دارم این پرونده را هر چه سریعتر رسیدگی کنند و قاتل را به اشد مجازات برسانند تا ما هم راحت شویم. الان چند روز است که بلاتکلیفیم. نمی‌توانیم به خانه خودمان برویم. خاطره‌هایی از او در خانه خودمان داریم که نمی‌توانیم برگردیم و آنجا زندگی کنیم.

 

** دریافت ۱۰۰ میلیون تومان از علی دایی صحت ندارد

الان بیکارم. شایعه درباره ما خیلی زیاد است. مثلا می‌گویند علی دایی ۱۰۰ میلیون به من پول داده یا فلان ماشین را دریافت کرده‌ام. می‌گویند به همسرم طلا داده‌اند. حتی از اداره صدایم کردند و گفتند شایعه است. شایعه پشت سر ما زیاد است و همه این حرف‌ها دروغ است. الان فقط به این پرونده فکر می‌کنم. متاسفانه همه جا نوشته‌اند که دخترم می‌رفته آنجا و آب می‌خورده که دروغ است. قاتل، این بچه را کشانده و گفته که پدرت از این ترشی خوشش می‌آید، بیا و بگیر. 

 

 

  • 55
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳۱
در انتظار بررسی: ۳۸
غیر قابل انتشار: ۴۱
جدیدترین
قدیمی ترین
پدر مقتول میگه باوجود این که میوه فروش چند تا فیلم از او نامرد موقع دزدی داشته و به پلیس گزارش داده بازم تبرئه شد
دوستان اگر فردی در جامعه مریض باشه طلا و روسرس فقط یک بهانس براش واگر بخواد هر فردی از هر کسی بخاطر این قضایا شکاین کنه که نزول می داده و .. دادگاه ها چه خبر میشه ؟؟؟ بیاین منطقی فکر کنیم اگر هر چیزی از کسی میدونیم آیا با توجه به سابقه دار بودن اون فرد حتی میشه رفت وشکایت کرد جامعه ما داره مریض میشه اگر این قاتل و امسالش را جلو همه دار بزنن هیج فردی به ذهنش اجازه نگاه کثیف رو به دخترای مملکتمون نمیده
من یه دختر بیش فعال دارم که ثانیه ای هم نباید ازش غافل بشم. خیلی هیکلیه و خوش بر و رو که چشم هر آدمی رو خیره می کنه. چند روز پیش رفتم در پانکینگو باز کنم که همسرم ماشینو بیاره بیرون، دخترم فوری رفت تو کوچه. تا به خودم بجنبم دیدم ندارمش. فوری رفتم تو کوچه دیدم یه پژو بقلش ترمز کرد.دو نفر توش نشسته بودن. دخترم هم ایستاده بود و داشت اونا رو نگاه می کرد. می دویدم طرفش پژوییه تا منو دید گازشو گرفت و در رفت. یعنی شاید فقط چند ثانیه دیرتر می رسیدم معلوم نبود به چه سرنوشتی دچار بشم. از اون روز تا حالا تو هنوز شوکم. من بی نهایت از دخترم مراقبت می کنم ولی این اتفاق داشت برام می افتاد. یعنی می خوام بگم بچه رو رو هوا میزنن. خیلی خیلی خیلی باید مراقب فرشته هامون باشیم. خدا خودش همشونو از شر پلیدی ها حفظ کنه
اگرقانون زورش به این قاتل کثیف نمیرسد بگذارد مردم اوررا بکشند و اگر اعدام نشود حتما" اورا خواهیم کشت . خانواده محمترم آتنا نگران نباشید .
بایدهرچه زپدتر تکه تکشن کنن این حیوون کثیف رو
من به اتناي مظلوم كاري ندارم ولي چرا دختر بچه ها با طلا بدون حجاب حتي دخترهاي ده ساله با تاب و سر لخت تو خيابون مياند چرا همه مادرها از هم تو بي حجابي تقليد ميكنند نميگند ادمهاي مريض هم تو جامعه وجود داره
من به اتناي مظلوم كا...
قرار نیست ما حجابمون رو با ایمان بقیه تنظیم کنیم
من به اتناي مظلوم كا...
واقعا براتون متاسفم که همین طرز فکر مزخرفی دارید اون مردای کثیف هستن که حتی به یک دختر بچه هم نظر دارن پس به جای اینکه روی سر دخترانمان پوشش بداریم چشمان مردان هیز را بپوشانیم
من به اتناي مظلوم كا...
چه ربطی داره این دلیل نمیشه هرکی طلاداشته باشه به قتل برسه پس این جوریه کسی نبایداوخونش وسایل گران قیمت بگیره چون دزدزیاده می دزدنش
پدر مقتوله میگه میدونسته قاتل چه جور آدمی بوده نزول میگرفته و در مغازه اش به خانم ها تجاوز میکرده پس چرا قبلا این موضوع را به پلیس اطلاع نداده بود که اگر داده بود همچین اتفاقی برای دخترش نمی افتاد این اتفاق افتاد چون بی تفاوت بود بی تفاوت نباشیم
پدر مقتوله میگه میدو...
ایول ب تو بهترین حرفو زدی
پدر مقتوله میگه میدو...
درست حسابی نمیخونیا!!! وقتی از اتهاماتش تبرئه شده دقیقا چیو به پلیس بگه
درست حسابی نمیخونیا!...
درسته تبرعه شده ولی تو کلانتری پرونده داره ک سابقه داشته ک این همه میشه مدرک
پدر مقتوله میگه میدو...
عزیزم اگر به حرف کسی رو پلیس بگیره که همه مملکت رو باید بگیرند این قاتل شگرد خاصی در قتلها داشته وهر بار بازداشت شده پلیس نتونسته ثابت بکنه وبعد از چند روز ازاد می شده در ضمن شهرداری بعد از این همه جرم وپرونده چرا جواز کسب داده واماکن وسایر ارگانها هم مجوز دادند در کل در قضیه اتنای عزیز خیلی ها مقصرند از مربیهای مهد کودک پیش دبستانی ودبستانی تا شهرداری-اماکن-و....
عزیزم اگر به حرف کسی...
خب میگه همه ی شهر میدونستند چه جور ادمیه چون پارس اباد شهر کوچکیه چرا نگفتند میترسیدند حتما باید این اتفاق میوفتاد بعدا جمع میشدند جلوی مغازش شیر می شدند؟ با نظر ناشناس موافقم چون اگر میدونست چه جور ادمیه حداقل میرفت یه جا دیگه بساط پهن میکرد
من اگه قاتل اتنای زیز رو ببینم با بند میبندمش تو دست و پاش سوزن میکنم بعدشم با هفت تیر کارش رو تموم میکنم کاش میشد یکی رو چند بار کشت
قاتل اتنا خیلی پستی بی شعور اورو باید زجر کشت کنن
به نظرم ادم هر چی این طورچیزها را میشنود حالش بدمی شود وارزوی مرگ میکند.اینطور مردم در جامعه ی ما زیادند وباید شناسایی شوند.وهمه ی انها یکجا سنگسار شوند درملا عام
ازشهر خیلیدوری هستم اینقدر این موضوع من وخانواده ام راناراحت کرده اگر قانون اجازه میداد بطرز فجیعی قصاسش میکردم جنوب کرمان هستم
بایددر محله به دار اویخته شود .غم بزرگیست
باید در معرض عام زجر کشش کرد که درس عبرت برای کسانی که افکار پلید دارند شود
آتنای عزیزم در غم از دست دادنت خیلی ناراحت هستیم....ما هم ناراحتیم و چه سود از ایم ناراحتی؟ خیلی ناراحتم برای این طفل معصوم خیلی
اشکال از جای دیگریست که یک آدم پرونده دار جواز کسب میگیرد،وبه همین سادگی در لباس میش مثل گرگ درنده است چررررررا؟؟؟قاتل اتناجان هزاران بار باید بمیرد،قطعه قطعه شود
چه معلئوم دروغ باشه؟ باید خلافش ثابت بشه
او را باید هزاران بار کشت یک بار برای او کافی نیست
قاتل وحشي آتناي عزيز با گمراه كردن پليس در روزهاي ابتدائي جنايت خودش روند پرونده راطولاني كرده الانم با جوسازي وايجاد شبه سعي درايجاد جو رواني در جامعه بخصوص در بين اهالي وكلاي حقوقي وقضات دادگستري ودر نتيجه سعي در انحراف مسيرپرونده رادارد تا شايد مثل قتلهاي قبلي تبرئه بشه بره يك بچه معصوم ديگه را بكشتن بده زهي خيال باطل
انشااله هرچه سریعتر قاتل اتنای معصوم به جزای عمل زشت خود برسد وبا حمایت دولت بنیاد اتنا درحمایت از کودکان در معرض اسیب تاسیس گردد به نظر میرسد راه اندازی بنیاد اتنا ایده خوبی برای جلوگیری از تکرار قتلهای بعدی میگردد
کثیف تر از قاتل آتنا فکر نکنم باشد حتی داعشی ها.
کثیف تر از قاتل آتن...
او را باید هزاران بار کشت یک بار برای او کافی نیست
قاتل آتنا یک جرم که انجام نداده چند جرم انجام داده عادلانه نیست یکبار کشته شود باید چندین بار تا دم مرگ بر ده شود
قاتل آتنا یک جرم که ...
باقصاص قاتل آتناموافقم. ريشه چنين جلاداني بايدخشك شود
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش