چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
۱۱:۰۷ - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۱۷۰۷
جرم و جنایت

کلاهبرداری میلیاردی با جعل اسناد مالی

پرونده جعل و کلاهبرداری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
جاعل حرفه‌ای که با جعل اسناد مالی شرکت خصوصی اقدام به کلاهبرداری ۳۵ میلیاردریالی کرده بود، به دام افتاد.

اواخر فروردین‌ماه یک پرونده جعل و کلاهبرداری با شکایت مدیرعامل شرکتی خصوصی از شعبه یک بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی با حضور در پلیس آگاهی گفت یکی از کارمندانش به نام کامران ۳۰ ساله که حدود دو سال است در شرکت مشغول به کار است، با جعل اسناد تعهدآور بانکی اقدام به کلاهبرداری ۵/۳ میلیاردتومانی کرده و متواری شده است.

کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات شاکی با انجام اقدامات پلیسی دریافتند کامران به‌ صورت ماهرانه‌ای اقدام به جعل اسناد مالی کرده و هیچ‌گونه اثری از خود به‌جا نگذاشته است.

کارآگاهان با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق شدند مخفیگاه کامران را در محدوده شمال شهر تهران شناسایی کنند که با هماهنگی بازپرس پرونده، او در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

کامران ضمن اعتراف به جرم خود اظهار کرد: با اعتمادسازی‌ای که کرده بودم و رابطه خوبی که با تجار خارجی داشتم و از آنجایی که به ‌طور حرفه‌ای به کارم مسلط بودم، در یک فرصت مناسب با جعل اسناد مالی و رسید پرداخت وجوه، اقدام به کلاهبرداری ۵/۳ میلیاردی کردم و متواری شدم و با پول‌های به‌دست‌آمده چند آپارتمان و یک خودرو خریداری کردم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر خاطرنشان کرد: با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح به جرم خود و کشف اموال خریداری‌شده با وجوه کلاهبرداری، تحقیقات پلیسی همچنان ادامه دارد. 

sharghdaily.ir
  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش