سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۰۹ - ۱۳ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۱۱۴۵
هنرهای تجسمی

 گران‌ترین نقاشی‌های ۲۰۲۲ را بشناسید

گران‌ترین نقاشی‌های ۲۰۲۲,هنرمندان نامداری ازجمله ون‌گوگ‌ و سزان‌
بازار هنر در سال ۲۰۲۲ با وجود مجموعه هنری ارزشمند متعلق به بنیان‌گذار فقید مایکروسافت شاهد رکوردشکنی آثار هنری هنرمندان نامداری ازجمله ون‌گوگ‌ و سزان‌ بود. به گزارش ایسنا، در سال ۲۰۲۰،‌ فقط دو مورد از ۱۰ نقاشی گران سال به قیمتی فراتر از ۵۰ میلیون دلار فروخته شدند.

بازار هنر در سال ۲۰۲۲ با وجود مجموعه هنری ارزشمند متعلق به بنیان‌گذار فقید مایکروسافت شاهد رکوردشکنی آثار هنری هنرمندان نامداری ازجمله ون‌گوگ‌ و سزان‌ بود. به گزارش ایسنا، در سال ۲۰۲۰،‌ فقط دو مورد از ۱۰ نقاشی گران سال به قیمتی فراتر از ۵۰ میلیون دلار فروخته شدند. سال گذشته به لطف مجموعه هنری زوج مکلو‌ که از یکدیگر طلاق گرفتند، تمام ۱۰ اثر گران سال به قیمتی فراتر از ۵۰ میلیون دلار فروخته شدند. مجموعه آثار هنری متعلق به‌ پل آلن بنیان‌گذار سابق مایکروسافت‌ نیز به بازار هنر امسال رونق بخشید. پنج اثر از مجموعه هنری متعلق به این فرد بیش از صد میلیون دلار فروخته شدند و بخش اعظمی از فهرست ۱۰ نقاشی گران سال ۲۰۲۲ را در بر گرفته‌اند. فقط چهار مورد از نقاشی‌های حاضر در این فهرست به مجموعه «آلن» تعلق ندارند. در ادامه با ۱۰ نقاشی آشنا می‌شوید که در سال ۲۰۲۲ میلادی در حراجی‌های مختلف به قیمت‌های چشمگیر فروخته شدند:

۱۰. «قلمرو نور» )۱۹۶۱( اثر رنه ماگریت

قیمت: ۷۹.۸ میلیون دلار / تاریخ فروش: هشتم مارس / محل فروش: حراجی ساتبیز لندن: تابلوی نقاشی «قلمرو نور» اثر رنه ماگریت در حراجی هنر مدرن ساتبیز به قیمت ۷۹.۸ میلیون دلار معادل ۵۹.۴ میلیون پوند فروخته شد و رکورد جدیدی برای آثار فروخته‌شده این هنرمند سوررئال بلژیکی به ثبت رسید. ارزش «قلمرو نور» بیش از سه برابر ارزش تابلوی نقاشی‌ای است که پیش‌از‌این به‌عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد. پیش‌تر، تابلوی نقاشی که در سال ۲۰۱۸ در حراجی ساتبیز به قیمت ۲۶.۸ میلیون دلار فروخته شده بود، به‌عنوان گران‌ترین اثر «ماگریت» محسوب می‌شد. تابلوی نقاشی «قلمرو نور» که در سال ۱۹۶۱ خلق شده است، یکی از مجموعه تابلوهای ۱۷‌عددی رنگ روغن مشابه و یکی از ۱۰ تابلوی نقاشی با موضوع مشابهی است که در فاصله بین دهه ۴۰ تا ۶۰ به دست «ماگریت» خلق شده است. این اثر هنری به دست «ماگریت» و برای یکی از دوستانش خلق شده بود و از آن زمان تاکنون در مجموعه این خانواده باقی مانده است. این نقاشی خیابان تاریکی در بروکسل را به تصویر می‌کشد.

۹. «بدون عنوان» )۱۹۸۲( اثر ژان میشل باسکیه

قیمت: ۸۵ میلیون دلار / تاریخ فروش: هجدهم می / محل فروش: حراجی فیلیپس نیویورک: نقاشی بدون عنوان اثر باسکیه که در سال ۱۹۸۲ خلق شده است و با نام «شیطان» هم شناخته می‌شود، در حراجی فیلیپس از سوی یک میلیاردر ژاپنی ارائه و به یک خریدار آسیایی به قیمت ۸۵ میلیون دلار فروخته شد. او این نقاشی را شش سال پیش در حراجی کریستیز به قیمت ۵۷.۳ میلیون دلار خریداری کرده بود. این تابلوی نقاشی اکنون گران‌ترین اثری محسوب می‌شود که تاکنون در حراجی فیلیپس فروخته شده است. این عنوان پیش‌از‌این به اثری از «اندی وارهول» که در سال ۲۰۱۰ به قیمت ۶۳ میلیون دلار فروخته شده بود، تعلق داشت. ارزش آثار هنری باسکیه در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. هفت اثر این هنرمند که در سال ۱۹۸۸ و در ۲۷‌سالگی درگذشت، به قیمت بیش از ۴۰ میلیون دلار فروخته شده‌اند. سه مورد از این نقاشی‌ها سال گذشته فروخته شدند. اغلب این نقاشی‌های گران‌قیمت در اوایل دهه ۸۰ یعنی دوره‌ای از فعالیت این هنرمند که از نظر اغلب مجموعه‌داران ارزشمندتر بوده است، خلق شده‌اند.

۸. «فاجعه سفید»‌ )۱۹۶۳(‌ اثر اندی وارهول

قیمت: ۸۴.۵ میلیون دلار / تاریخ فروش: شانزدهم نوامبر / محل فروش: حراجی ساتبیز نیویورک: تابلوی «فاجعه سفید» (تصادف اتومبیل سفید ۱۹ بار) اثر اندی وارهول، هنرمند پیشرو آمریکایی در حراجی هنر معاصر ساتبیز به قیمت ۸۵ میلیون دلار فروخته شد و به گران‌ترین آثار فروخته‌شده «وارهول» ملحق شد. ارتفاع این تابلوی بزرگ ۳.۵ و عرض آن ۱.۸ متر است و وارهول آن را در سال ۱۹۶۳ خلق کرد. کارشناسان ارزش تخمینی این نقاشی را ۸۰ میلیون دلار برآورد کرده بودند. «فاجعه سفید» که صحنه‌ای از تصادف یک اتومبیل را ۱۹ بار به تصویر کشیده است، یکی از آثار مجموعه «مرگ و فاجعه» وارهول در دهه ۶۰ میلادی است که در آن وارهول از روش سریالی معروف خود در بازتولید تصویر، برای خلق آثاری مرتبط با خشونت، مرگ و تخریب استفاده کرد. این مجموعه برخی از موفق‌ترین آثار دوران حرفه‌ای وارهول را در بر می‌گیرد و از‌جمله ‌آنها به «تصادف اتومبیل سبز» (آتش سبز اتومبیل) (۱۹۶۳) که در حراجی کریستیز نیویورک در سال ۲۰۰۷ به قیمت ۷۱.۷ میلیون دلار فروخته شد و «تصادف اتومبیل نقره‌ای» (فاجعه مضاعف) می‌توان اشاره کرد که در سال ۲۰۱۳ به مبلغ ۱۰۵ میلیون دلار فروخته شد. تابلوی «فاجعه سفید» بیش از ۲۵ سال در یک مجموعه خصوصی نگهداری می‌شد و نقش مهمی را در نمایشگاه‌های انحصاری آثار وارهول داشت.

۷. «فضای داخلی بزرگ» )۱۹۸۱( اثر لوسین فروید

قیمت: ۸۶.۳ میلیون دلار / تاریخ فروش: نهم نوامبر / محل فروش: حراجی کریستیز نیویورک: تابلوی نقاشی «فضای داخلی بزرگ»‌ که به قیمت ۸۶.۳ میلیون دلار فروخته شد، رکورد گران‌ترین نقاشی فروید‌ را شکست. پیش‌تر نقاشی‌ای که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۵۶ میلیون دلار فروخته شده بود، به‌عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد. این نقاشی از مجموعه پل آلن‌ در حراجی کریستیز ارائه شد. آلن‌ این اثر هنری را در سال ۱۹۹۸ به قیمت ۵.۸ میلیون دلار از حراجی ساتبیز نیویورک خرید.

۶. «جنگل توس» ‌)۱۹۰۳( اثر «گوستاو کلیمت»‌

قیمت: ۱۰۴.۶ میلیون دلار / محل فروش: حراجی کریستیز: تابلوی نقاشی «جنگل توس‌» که در سال ۱۹۰۳ میلادی به دست گوستاو کلیمت‌ خلق شده است و منظره‌ای از درختان با برگ‌های نارنجی را به تصویر می‌کشد، یکی دیگر از آثار ارزشمندی است که از مجموعه پل آلن در کریستیز فروخته شد. ارزش این نقاشی بیش از ۹۰ میلیون دلار برآورد شده بود. آلن‌ برای خرید این نقاشی ۴۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۶ پرداخت کرده بود.

۵. «مادرانگی شماره ۲» ‌)۱۸۸۹( اثر پل گوگن

قیمت: ۱۰۵.۷ میلیون دلار / محل فروش:‌ حراجی کریستیز نیویورک: این نقاشی اثر گوگن که یکی از مجموعه نقاشی‌های تاهیتیایی او به شمار می‌رود، در حالی در حراجی به قیمت ۱۰۵.۷ میلیون دلار فروخته شد که آلن آن را در سال ۲۰۰۴ میلادی به قیمت ۳۹.۲ میلیون دلار خریده بود. رکورد پیشین آثار حراج‌شده گوگن با فروش نقاشی به قیمت ۴۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۶ ثبت شد. نقاشی «مادرانگی شماره ۲»‌ اکنون گران‌ترین اثر این هنرمند محسوب می‌شود.

۴. «سرو و باغ میوه‌» ‌)۱۸۸۸( اثر ونسان ون‌گوگ‌

قیمت: ۱۱۷.۲ میلیون دلار / تاریخ فروش:‌ نهم نوامبر: تابلوی نقاشی «باغ میوه و سرو» در ماه نوامبر در حراجی کریستیز به قیمت ۱۱۷ میلیون دلار فروخته شد. این نقاشی یکی از آثار هنری بود که از مجموعه متعلق به پل آلن، بنیان‌گذار فقید مایکروسافت در حراجی ارائه شد. با این فروش رکورد جدیدی برای آثار ون‌گوگ به ثبت رسید. هویت خریدار جدید این نقاشی مشخص نیست. پیش‌از‌این عنوان گران‌ترین نقاشی فروخته‌شده این هنرمند به «پرتره دکتر گاشه» تعلق داشت که در سال ۱۹۹۰ میلادی به قیمت ۸۲.۵ میلیون دلار به فروش رسیده بود.

۳. «کوه سن ویکتوار» )۱۸۸۸( اثر پل سزان‌

قیمت: ۱۳۷.۸ میلیون دلار: پل آلن‌ این تابلوی نقاشی منظره اثر «سزان»‌ را در سال ۲۰۰۱ به قیمت ۳۸.۵ میلیون دلار در حراجی فیلیپس خریداری کرد. پس از گذشت حدود دو دهه، این نقاشی در سال ۲۰۲۲ حدود چهار برابر قیمت قبل فروخته شد. با فروش این نقاشی به قیمت ۱۳۷.۸ میلیون دلار رکورد گران‌ترین نقاشی «سزان»‌ که پیش‌تر یک نقاشی ۶۰.۵ میلیون‌دلاری بود، نیز شکسته شد.

۲. «مدل‌ها در کنار یکدیگر»)۱۸۸۸( اثر ژرژ سورا

قیمت: ۱۴۹.۲ میلیون دلار: «مدل‌ها در کنار یکدیگر»‌ یک نقاشی رنگ روغن است که با فروش حدود ۱۵۰ میلیون‌دلاری در سال ۲۰۲۲‌، رکورد گران‌ترین نقاشی سزان را جابه‌جا کرد.

۱. «مرلین مونرو»‌ )۱۹۶۴( اثر اندی وارهول

قیمت: ۱۹۵ میلیون دلار / تاریخ فروش: نهم می: این اثر هنری که به سال ۱۹۶۴ تعلق دارد، چهره «مرلین مونرو» را در یک پس‌زمینه آبی به تصویر می‌کشد و یکی از مجموعه پرتره‌هایی است که وارهول از این بازیگر پس از مرگش در سال ۱۹۶۲ خلق کرد و از آن زمان به یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار پاپ آرت تبدیل شده است. این اثر هنری در حراجی کریستیز در حالی به قیمت ۱۹۵ میلیون دلار فروخته شد که پیش‌از‌این قیمت ۲۰۰ میلیون دلار برای آن برآورد شده بود. فروش این اثر هنری رکورد قبلی یک اثر هنری ایجاد‌شده در قرن بیستم را شکست که پیش‌از‌این در اختیار پابلو پیکاسو و یک اثر نقاشی از مجموعه «زنان الجزایر» در سال ۱۹۹۵ بود که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۱۷۹.۴ میلیون دلار با احتساب هزینه‌های اضافی فروخته شد.

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش