پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۲:۲۸ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۲۶۶۷
فیلم و سینمای ایران

دانلود سریال سقوط قسمت هشتم – قسمت ۸ سقوط با ترافیک نیم بها

اپیزود ۸ از سریال جذاب و تماشایی سقوط در آستانه پخش قرار گرفته است. در این پست شیوه های دانلود قسمت ششم سریال سرگیجه، قسمت ۴۸ جیران، قسمت دوم رهایم کن، قسمت هشتم سریال سقوط و قسمت ۱۷ پوست شیر را برای استفاده کاربران گرامی مهیا کرده ایم. فیلم های بخارست و ملاقات خصوصی نیز از دیگر محصولاتی هستند که در کول دانلود پخش می شوند.

-    قسمت ۸ سریال سقوط!

سریال سقوط – Soghoot محصول سال ۱۴۰۱ که از ۱۴ دی ۱۴۰۱ در شبکه نمایش خانگی آغاز به پخش کرد، به تهیه کنندگی: محمد منصوری، نویسندگی: اعظم بهروز و کارگردانی مشترک: سجاد پهلوان زاده و محمدحسین مهدویان تهیه و تولید شده است. این سریال همینک در وبسایت کول دانلود، آماده جهت دانلود و یا تماشا می باشد.

دانلود سریال های ایرانی,سریال سقوطسریال سقوط

شما می توانید قسمت ۸ سریال سقوط و همچنین سایر قسمت های این سریال را از لینک زیر، تماشا و یا دانلود کنید:

 دانلود قانونی: قسمت هشتم سریال سقوط

چه بازیگرانی در سقوط حضور دارند؟

الناز ملک (آیسان) , سجاد بابابی (ژاکان) , پدرام شریفی , حمید فرخ نژاد, وحید آقاپور و عباس جمشیدی فر در این سریال حضور دارند.

موضوع و خط داستانی سریال سقوط درباره چه چیزی ست؟

داستان سقوط درباره یک درام عاشقانه کردی است. بخش هایی از این سریال در شهر سقز در استان کردستان ایران و بخش هایی در اطراف آنتالیای ترکیه فیلمبرداری شد. گفته می شود که محمدحسین مهدویان و سجاد پهلوان زاده به گونه مشترک، کارگردانی این اثر را بر عهده دارند! سریال سقوط یک داستان عاشقانه را بر بستر یک رخداد سیاسی و جاسوسی روایت می کند . سرگردی در کردستان (حمید فرخ نژاد) به همراهی دستیارش (سجاد بابایی) ماموریت دارد تا دختری را (الناز ملک) که دل در گروی عشق همکلاسی اش (پدرام شریفی) دارد از اسارت داعشی ها نجات دهد! پیوند عاشقانه آیسان و ژاکان در عبور از روزهای سخت آغازین زندگی مشترک شان، جانی دوباره می گیرد. آن ها برای آبیاری درخت عشق شان راهی ماه عسل می شوند… سفری که پایان اش تاریکی است.

در قسمت های پیشین سقوط چه گذشت؟

در قسمت ششم از سریال جذاب سقوط دیدیم که آیسان در یک شرایط غیر قابل پیش بینی با توجه به تجربه اش از فن کاراته استفاده می‌کند و ام عبیده را به قتل می رساند. هرچند که کشتن ام عبیده وی را از خطر دستگیری و اعدام می رهاند ولی وی را به دردسرهای تازه می اندازد.

قسمت هفتم سقوط ولی با رویدادهای دیگری سپری می شود. در این اپیزود، دیاکو و اردلان در راه رفتن به موصل برای نجات آیسان در ایست بازرسی دوم گرفتار می شوند، نیروهای داعش که متوجه مشکوک بودن اردلان شده بودند قصد به آتش کشیدن ماشین و محتویات آن را داشتن که با زیرکی و واکنش سریع و به موقع دیاکو کشته می شوند. آیسان نیز با ترفند های مختلف تلاش دارد خود را به دندانپزشکی که محل دیدار با دیاکوست برساند. دیاکو و اردلان با سختی فراوان خود را به موصل می رسانند و در منزل یکی از دوستان شان مستقر می‌شوند. رفت و آمدهای دیاکو به دندانپزشکی بدون نتیجه است زیرا آیسان به رغم تلاش های فراوان قادر به راضی کردن مسوولین پناهگاه برای رفتن به دندانپزشکی نیست. در ادامه همفکری و تلاش های دیاکو و اردلان در نهایت این تصمیم خطرناک و بزرگ اتخاذ می‌شود که به بهانه تحقیق راجع به مفقود شدن ام عبیده به پناهگاه محل نگهداری آیسان بروند. دیاکو از طریق رد یاب به گوشی آیسان دسترسی پیدا می‌کند اما خبری از خود آیسان نیست.

مسوولین پناهگاه که به دیاکو مشکوک شده اند حضورشان را به مقامات بالا اطلاع میدهند و آنها را به دردسر بزرگی می اندازند. در این لحظات نفسگیر دیاکو و دوستش با کمک اردلان در حالی که دو مسوول پناهگاه را کشته اند می‌توانند جان سالم به در ببرند. انتظار ها برای دیدن آیسان به سر آمده و دیاکو دیگر فرصتی برای ماندن در موصل ندارد و باید هر چه زودتر آنجا را ترک کند زیرا شهر قرار است مورد حمله سراسری قرار بگیرد و همه ی راه ها بسته می‌شوند. ظاهرا دیگر امیدی برای نجات آیسان نیست و فرصت از دست رفته است. دیاکو به همراه اردلان در حالی شهر را ترک می‌کنند که آیسان پس از کش و قوس های فراوان توانسته خود را به دندانپزشکی برساند. در نیمه راه و ترک موصل دیاکو از رفتن منصرف می‌شود و حاضر نیست بخاطر قولی که به آیسان داده آنجا را دست خالی و بدون آیسان ترک کند. دوست دیاکو و اردلان نیز حاضر نیستند در این راه دیاکو را تنها بگذارند و به او قول همراهی و همکاری تا حصول نتیجه را می‌دهند. دکتر دنداپزشک با دیدن آیسان شوکه می شود و سریع با دیاکو تماس می‌گیرد و حضور آیسان را اطلاع می‌دهد. این لحظات پر از دلهره و هیجان رسیدن دیاکو به آیسان و دیدنش بسیار جذاب و دیدنی است. دیدن این قسمت از سریال سقوط که شامل سکانس ها و اتفاقات پر از استرس و شور و هیجانی فوق العاده است را شدیدا به شما ببینده گرامی توصیه می‌کنیم.

حال باید دید که در قسمت هشتم از سریال سقوط چه اتفاقاتی در انتظار آیسان است! در این جا شما را دعوت به تماشای قسمت ۸ سریال سقوط از سایت کول دانلود می کنیم!

سریال سقوط چندشنبه ها و در چه سایتی پخش می شود؟

سریال سقوط ساعت ۰۸:۰۰ چهارشنبه هر هفته در سایت کول دانلود CoolDl.net پخش می شود که شما می توانید آن را با کیفیت بلوری از این سایت دانلود و تماشا کنید!

-    قسمت ۶ سریال سرگیجه

سریال سرگیجه – Sargijeh محصول سال ۱۴۰۱ که از ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ به وسیله وبسایت کول دانلود در شبکه نمایش خانگی پخش شد، به تهیه کنندگی: مهدی بدرلو، نویسندگی: محمد منعم و کارگردانی: بهرنگ توفیقی تولید و ساخته شده است. این سریال که در سکوت کامل خبری مراحل ساخت را سپری کرده بود، بدون تبلیغات و اخبار از پیش تعیین شده، به یک باره آغاز به پخش کرد. جهت دانلود و یا تماشای این سریال می توانید به وبسایت کول دانلود، از طریق لینک هایی که در ادامه می آید، مراجعه کنید.

دانلود سریال های ایرانی,سریال سرگیجهسریال سرگیجه

شما می توانید قسمت ۶ سریال سرگیجه و همچنین سایر قسمت های این سریال زیبا و پرطرفدار را از لینک زیر، تماشا و یا دانلود کنید:

دریافت لینک: قسمت ششم سریال سرگیجه

چه بازیگرانی در سرگیجه حضور دارند؟

رعنا آزادی ور , شبنم مقدمی , علی عمرانی , مهراوه شریفی نیا , هادی حجازی فر ,هومن سیدی , پیام دهکردی, ژرژ هاشم زاده, فرید سجادی حسینی، عرفان ناصری، مریم شیرازی با معرفی میلاد معیری، شایسته سجادی در این سریال به هنرآفرینی پرداخته اند.

موضوع و خط داستانی سریال سرگیجه درباره چه چیزی ست؟

پیمان (حامد بهداد) پس از یک سوتفاهم خانوادگی با کامران (هادی حجازی فر) درگیر می شود. درگیری که اگرچه به واسطه وکیل شرکت یعنی فریبا (رعنا آزادی ور) بوده است، ولی داستان را به سمت و سویی دیگر می برد که بی بازگشت است. گمان ها به این سمت می رود که پیمان کامران را کشته. ماجرایی که شاید به قیمت زندگی پیمان تمام شود.

در قسمت های پیشین سرگیجه چه گذشت؟

در قسمت چهارم سریال سرگیجه دیدیم که فریبا به بهانه گم شدن کیفش برای پیگیری مساله دوربین های مدار بسته به دفتر پارکینگ مراجعه کرده است اما با جواب رد مامورین حفاظتی آن جا روبرو می شود و این نشان دهنده این است که واقعا فیلم آن شب دزدیده شده است.

قسمت پنجم از سریال سر گیجه در حالی آغاز می‌شود که ما باز نگاهی به گذشته داریم:فریبا با برگزاری یه مهمانی قصد دارد دو خبر کاملا متفاوت و متناقض را به پیمان برساند. فریبا در حالی که اشک می ریزد و لباس مشکی پوشیده است حامل خبر فوت مادر پیمان است و در عین حال در اوج غم و اندوه پیمان خبر پدر شدنش را نیز اعلام می‌کند و پیمان را با دو حس و حال متغیر درگیر و رو به رو می کند.

در ادامه ماجرا و در قسمت قبل شاهد بودیم که بدیع(مامور رسیدگی به پرونده )فریبا را به اداره ی آگاهی احضار می‌کند و با گذاشتن عکس های دو نفره اش به همراه کامران در تیررس نگاهش نظاره گر واکنش فریبا است. فریبا در بازجویی خود اشاره ای به دیدار با کامران نمی کند و فقط به اینکه کامران در تماسی تلفنی به او گفته است که مورد تهدید عده ای ناشناس قرار گرفته که اگر ماجرای بیت کوین ها را پیگیری کند آبرویش رو خواهند برد بسنده می‌کند. فریبا با حالی دگرگون و آشفته اداره ی آگاهی را ترک می‌کند ولی ارسال عکسی که جنازه کامران را نشان می‌دهد او را بیشتر منقلب می‌کند و سراسیمه خود را به پیمان می رساند شاید با همفکری یکدیگر به راه حلی دست پیدا کنند.

مولودی(دختر کامران)طبق سفارش پیمان به اتاق پدرش می‌رود و با برداشتن لپ تاپ و تلاش شان برای باز کردن آن و رسیدن به برنامه ی GPS در نهایت به این نتیجه می رسند که دستگاه حدود یک هفته پیش در هتلی که محل دیدارش با فریبا بوده فعال و بعد از آن از کار افتاده است. بدیع در ادامه ی پیگیری هایش این بار سراغ منزل کامران رفته است و از صحبت های پریسا(همسر کامران )متوجه می‌شود که پیمان نیز برای بررسی اتاق کامران به آنجا مراجعه کرده و لپ تاپ نیز به وسیله ی ملودی از اتاق پدرش خارج شده است. پیمان در شرایطی پریشان و بهم ریخته علاوه بر پذیرش مسبب بودن اتفاقی که برای کامران رخ داده باید بار ضرر هنگفتی که به شرکت وارد شده را نیز تحمل کند. بهرام که از دوستان و شرکای کامران و پیمان است در تماسی تلفنی مشکوک با شخصی که با او در حال گفتگو است این ذهنیت را به ببینده القا می‌کند که شاید کامران زنده است و با بهرام همدست و در حال تبانی هستند. خانم سپهری که مشاور حقوقی شرکت است نیز در این اثنا با ارتباط پنهانی و مخفیانه ی خود با رامین رستگار که از اشخاص اخراج شده از شرکت است و درز اخبار و اطلاعات شرکت به او در لیست افراد مظنون قرار میگیرد و معلوم نیست به همراه رستگار چه قصد و نیتی را دنبال می کنند. در سکانس پایانی این قسمت بهرام در تماسی تلفنی با پیمان نشان می‌دهد که حامل خبر و اتفاق ناگواری است. باید در قسمت بعد دید آیا این یک نقشه و دسیسه است یا خیر. برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها، شما را دعوت به تماشای قسمت ششم سرگیجه می کنیم. توصیه اکید داریم که حتما و قطعا قسمت ۶ سریال سرگیجه را از دست ندهید.

حال باید دید که در قسمت ششم سرگیجه چه اتفاقاتی خواهد افتاد. شما را دعوت به تماشای اپیزود ۶ سرگیجه از سایت کول دانلود و از طریق لینکی که در بالاتر ذکر شد، می کنیم.

سریال سرگیجه چندشنبه ها و در چه سایتی پخش می شود؟

سریال سرگیجه ساعت ۲۰:۰۰ دوشنبه هر هفته در سایت کول دانلود CoolDl.net پخش می شود که شما می توانید آن را با کیفیت بلوری از این سایت دانلود و تماشا کنید!

-    قسمت ۴۸ سریال جیران

سریال جیران جدیدترین اثر حسن فتحی است که از بهمن ماه آغاز به پخش کرد. این سریال در ژانر عاشقانه/تاریخی و با حضور جمعی از بهترین و مشهورترین بازیگران ایرانی ساخته شده است. به گفته منتقدین، جیران در ادامه عاشقانه های دیگر حسن فتحی یعنی مدار صفر درجه، شب دهم، میوه ممنوعه و شهرزاد بوده است و بنابراین پیش بینی می شود که یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سریال های امسال باشد. تا این جا واکنش ها بسیار متفاوت بوده است. برخی از منتقدین تاکید بر تکراری بودن و عدم خلق فضای تازه از حسن فتحی داشتند و برخی دیگر نیز قلم به تحسین این اثر زده اند. در هر حال، همانند همیشه بهترین قاضی، بینندگان و مخاطبین هستند کا باید نظر خود را اعلام کنند.

دانلود سریال های ایرانی,سریال جیرانسریال جیران

شما می توانید قسمت ۴۸ و همچنین سایر قسمت های سریال جذاب جیران را از لینک زیر، تماشا و یا دانلود کنید:

دانلود کنید: قسمت ۴۸ سریال جیران

موضوع سریال جیران درباره چه چیزی است؟

زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌ خواهد. قلعه ‌ای می‌خواهد که جان ‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه ‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه ‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد… ناصرالدین شاه جوان، به تازگی فرمان قتل صدراعظم محبوبش امیرکبیر را صادر کرده و دربار و حرم و دولت و مملکت دستخوش تحولات مهمی شده اند. در همین زمان و در روستای کوهسار تجریش، خدیجه دختر محمدعلی نجار، عشق شورانگیز جوانی به نام سیاوش را در سینه پنهان کرده است.

چه هنرپیشه هایی در جیران حضور دارند؟

امیر جعفری , امیرحسین فتحی , بابک حمیدیان , بهرام رادان , پریناز ایزدیار , رعنا آزادی ور , گلاره عباسی , مریلا زارعی , الهام نامی , پاشا جمالی , رویا تیموریان , ستاره پسیانی , سمیرا حسن پور , غزل شاکری , مهدی پاکدل , نهال دشتی , هومن برق نورد , کتانه افشاری نژاد، مرتضی اسماعیل کاشی، مهدی کوشکی، فاطمه مسعودی‌فر،بهناز نازی، غلامرضا نیکخواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد شیری، حمیدرضا نعیمی، رضا جهانی، سینا رازانی، بهنام شرفی، انوش معظمی، حسن موذنی، نسرین نکیسا، محمد مژدهی، عباس توفیقی، فرشید صمدی پور، عباس ظفری، راستین عزیزپور، علی اشمند، پرویز بزرگی، رضا داودوندی

-    قسمت ۱۷ سریال پوست شیر!

سریال پوست شیر – Pooste Shir  محصول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به تهیه کنندگی نوید محمودی و کارگردانی جمشید محمودی از جمله سریال های موفق امسال بود که از چند هفته پیش در وبسایت کول دانلود، آغاز به پخش کرد. فصل اول این سریال که حدود ۵ هفته پیش با پخش قسمت ۸ به پایان رسیده بود، با یک فصل ۸ قسمتی دیگر در قالب فصل دوم از این هفته منتشر می شود. شایان توجه است که پوست شیر در نهایت در طی سه فصل ۸ قسمتی در سایت کول دانلود پخش خواهد شد. این که بین فصل ۲ و ۳ نیز وقفه ای رخ خواهد داد یا نه، هنوز به طور قطع مشخص نشده است ولی با توجه به این که ساخت و تولید این سریال همچنان در حال انجام است و به پایان نرسیده است، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که علاقمندان و مخاطبان برای تماشای فصل سوم نیز باید چند هفته ای را منتظر بمانند. در هر حال فعلا بهتر است که به تماشای فصل دوم یا همان قسمت نهم پوست شیر بنشینیم. کول دانلود بستری امن، مطمین و سهل الوصول برای این کار را فراهم کرده است. توصیه می کنیم که حتما از این وبسایت بازدید به عمل بیاورید.

دانلود سریال های ایرانی,سریال پوست شیرسریال پوست شیر

شما می توانید قسمت ۱۷ و همچنین سایر قسمت های سریال جذاب و بسیار تماشایی پوست شیر را از لینک زیر، تماشا و یا دانلود کنید:

لینک دانلود: قسمت ۱۷ سریال پوست شیر

هنرپیشه های سریال پوست شیر چه کسانی هستند؟

شهاب حسینی، پردیس احمدیه، هادی حجازی‌ فر، پانته‌ آ بهرام، بابک کریمی , بانیپال شومون , مهرداد صدیقیان , نیلوفر کوخانی ، علیرضا کمالی ، علی اوسیوند ، احسان امانی ، بهزاد خلج در سریال پوست شیر بازی کرده اند!

داستان و موضوع پوست شیر حول چه محوری است؟

نعیم که پانزده سال زندان را به عشق دیدن دخترش تاب آورده پس از رهایی، برای دیدار با او دچار بحرانی بزرگ می‌شود. این سریال که داستان یک پلیس آگاهی را با بازی شهاب حسینی روایت می کند در ژانر درام ملتهب ساخته شده است.

سریال پوست شیر چندشنبه ها و در چه سایتی پخش می شود؟

سریال پوست شیر ساعت ۰۸:۰۰ چهارشنبه هر هفته در سایت کول دانلود CoolDl.net پخش می شود که شما می توانید آن را با کیفیت بلوری از این سایت دانلود و تماشا کنید!

-    قسمت ۲ سریال رهایم کن

سریال رهایم کن Rahayam kon محصول ۱۴۰۱ به تهیه کنندگی: مجید مولایی و کارگردانی: شهرام شاه حسینی برای پخش در اسپندماه ۱۴۰۱ از سایت کول دانلود در نظر گرفته شده است.

سریال جدید کارگردان میخواهم زنده بمانم احتمالا یکی از مهم ترین سریال های امسال خواهد بود. داستان سریال «رهایم کن» در دهه پنجاه خورشیدی خواهد گذشت و … نام این سریال که در آغاز طوطیا نام داشت، به «رهایم کن» تغییر پیدا کرده است. این نام در حالی برای سریال جدید شاه حسینی انتخاب شده که در سال ۱۳۹۷ سریالی با عنوانی شبیه به این به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور برای پخش از شبکه سه تولید شده بود.

دانلود سریال های ایرانی,سریال رهایم کنسریال رهایم کن

شما می توانید قسمت ۲ سریال رهایم کن و همچنین سایر قسمت های این درام زیبا را از لینک زیر، تماشا و یا دانلود کنید:

دریافت لینک: قسمت دوم سریال رهایم کن

چه بازیگرانی در رهایم کن حضور دارند؟

آزاده صمدی , بابک کریمی , حسن معجونی , محسن تنابنده , مهدی حسینی نیا , هدی زین العابدین , هوتن شکیبا , یوسف تیموری , مونا احمدی، مایده تهماسبی، شهرام قایدی، رابعه مدنی و محمدصادق میرمحمدی

موضوع و خط داستانی سریال رهایم کن درباره چه چیزی ست؟

«هاتف» و «حاتم» دو برادر از یک خانواده سرشناس ساکن سیاهرود هستند. حاتم پسر ارشد خانواده دلداده پرستار بچه اش، «مارال» است. در حالی که هنوز ابهامات زیادی در رابطه با سرنوشت زن سابقش در میان اهالی سیاهرود وجود دارد. مارال می فهمد جان برادرش در خطر است. حاتم در پی کمک به مارال و پیگیری ماجرا متوجه می شود داستان برادر او به برادر کوچک خودش هاتف که چند سالی است به تهران مهاجرت کرده، گره خورده است. با بازگشت هاتف به سیاهرود، دو برادر درگیر موقعیت پیچیده عاشقانه ای می شوند که خروج از آن ممکن است آن ها را تا مرزهای غریبی از عشق و نفرت بکشاند…

منبع: کول دانلود | CoolDl.Net

  • 15
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش