پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۳:۲۰ - ۰۸ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۴۳۱
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم زامبی‌محور کمدی که ترس را به خنده تبدیل می‌کنند

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

دیجی کالا | با اینکه سوژه‌ی مردگان متحرک زیرمجموعه ژانر وحشت به حساب می‌آید اما فیلم‌های بسیاری از زامبی‌ها برای خنداندن مخاطبان خود استفاده ‌کرده‌اند؛ آثاری که با ترکیب کردن دو ژانر متناقض کمدی و وحشت، به جای ترس از زامبی‌ها، باعث می‌شوند که به آن‌ها بخندید. در ادامه ۱۰ فیلم کمدی با محوریت زامبی‌ که دید شما را نسبت به ترسناک بودن جنازه‌های از مرگ برگشته تغییر می‌دهند را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱۰- زندگی پس از بث (Life after Beth)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۴

کارگردان: جف باینا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۵.۷

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۴۵ از ۱۰۰

فیلم کمدی ترسناک «زندگی پس از بث» داستان دختری است که پس از مرگ، به شکل زامبی‌ به زندگی بازمی‌گردد. ولی نکته اینجاست که او بلافاصله تبدیل به یک مرده‌ی متحرک که به دنبال خوردن انسان‌ها است نمی‌شود و والدین او درحالی‌که حقیقت تبدیل شدنش به زامبی را از او پنهان کرده‌اند، با نگهداری از بث در زیرزمین خانه از او در مقابل جهان بیرون محافظت می‌کنند. بث هنوز تا حدودی آگاهی دارد و از دوست‌پسر پیشین خود به نام زک کمک می‌خواهد. ولی زک که رفتار‌های خشونت‌آمیز بث را می‌بیند، تصمیم به اتمام رابطه خود می‌گیرد. تناقض ترکیب درام نوجوانانه در مورد رابطه‌های عشقی و وحشتناک بودن تبدیل‌شدن به یک زامبی آدم‌خوار، «زندگی پس از بث» را تبدیل به فیلمی خاص و بامزه کرده است.

۹- بدن‌های گرم (Warm Bodies)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۳

کارگردان: جاناتان لوین

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۸

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۸۱ از ۱۰۰

مانند «زندگی پس از بث»، داستان فیلم «بدن‌های گرم» یک داستان رمانتیک زامبی‌محور است که بیشتر مخاطب‌های نوجوان را مخاطب هدف خود قرار داده است. این فیلم کمدی که اقتباسی از رمان ایزاک ماریون هست، داستان را از دید یک زامبی‌ بیان می‌کند. آر (R) با وجود اینکه به یک زامبی تبدیل شده، هنوز خودآگاه خود را دارد و به روایت زندگی پس از مرگ خود برای مخاطبان می‌پردازد؛ اینکه چگونه با سرعتی کُند در جهان اطراف خود می‌چرخد و به شکل ملال‌آوری، هیچ ‌کاری در طول روز انجام نمی‌دهد. او با یک انسان زنده به نام جولیا آشنا می‌شود و در طول فیلم رابطه‌ای احساسی با او برقرار می‌کند در حالی که هر دو در میان جنگ انسان‌ها و زامبی‌ها قرار گرفته‌اند. نامعمول بودن روایت‌های زندگی خسته‌کننده یک زامبی در کنار داستان عشق یک انسان و یک جنازه، حالتی خاص و خنده‌دار به این فیلم داده است.

۸- فیدو (Fido)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۶

کارگردان: اندرو کیوری

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۷

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰

با اینکه «فیدو» جزو آثار کمتر شناخته‌شده‌ی کمدی با محوریت زامبی‌ها است، یکی از بهترین‌های آثار ترکیبی دو ژانر کمدی و وحشت است. در این فیلم کمدی کانادایی، جهانی را پس از آخرالزمان زامبی‌ها مشاهده می‌کنیم که در نهایت انسان‌ها برنده شده‌اند. شرکتی معروف دستگاه‌های کنترل زامبی اختراع کرده که با بستن آن به گردن آن‌ها، از دستورات انسان‌ها تبعیت می‌کنند و انسان‌ها در کنار زامبی‌هایی که تبدیل به خدمتگزاران آن‌ها شده‌اند به‌خوبی و خوشی زندگی می‌کنند. ولی پس از اینکه یک مادر برای پسر کوچک خود یک زامبی به نام فیدو می‌خرد، عملکرد دستگاه دچار مشکل می‌شود و اوضاع از کنترل خارج می‌شود. تناقض استفاده از زامبی‌های بی‌رحم به‌عنوان کارگر و پرستار بچه و غیره، باعث خنده‌دار شدن این فیلم شده است.

۷- برف مُرده (Dead Snow)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۹

کارگردان: تامی ویرکولا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۳

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰

یکی از عجیب‌ترین فیلم‌‌های زامبی‌محور که با حال‌و‌هوای کمدی ساخته شده، فیلم نروژی «برف مرده» است. داستان فیلم در مورد چند دانش‌آموز است که در میانه کوه‌های نروژ با حمله زامبی‌ها مواجه شده‌اند. ولی این زامبی‌ها یک تفاوت مهمی دارند؛ آن‌ها زامبی‌های نازی هستند! زامبی‌هایی از جنگ جهانی دوم که به جهان پس از مرگ نرفته‌اند و به دنبال طلا می‌گردند. این فیلم با الهام از داستان نروژی دراگر‌ها ساخته شده؛ جنگجوهایی که از رفتن به والهالا امتناع کردند و حالا به‌صورت نیمه‌مرده بر روی زمین سرگردان هستند. محبوبیت بازی «کال آو دیوتی» در آن زمان، باعث شد که این فیلم برای طرفداران ژانر ترکیبی وحشت و کمدی محبوب شود و حتی دنباله‌هایی نیز برای آن ساخته شده است.

۶- آنا و آخرالزمان (Anna and the Apocalypse)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۳

کارگردان: جان مک‌فال

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۱

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۷۷ از ۱۰۰

فیلم «آنا و آخرالزمان» به‌غیر از اینکه ترکیبی از وحشت، زامبی‌ و کمدی است، ژانرهای دیگری را هم با یکدیگر ترکیب کرده است. در یک مدرسه اسکاتلندی، آنا و دوستانش تلاش می‌کنند که در میانه کریسمس، از آخرالزمان زامبی‌ها که به ناگهان شروع شده جان سالم به در ببرند؛ درحالی‌که آنا تلاش می‌کند که در میان مبارزه در مورد مسیر آینده زندگی خود تصمیم بگیرد. در کنار واکنش‌های جالب شخصیت‌های داستان به شرایط، موزیکال بودن این فیلم باعث خنده‌دارتر شدن داستان می‌شود. اگر ترکیب وحشت، کمدی، کریسمس و موزیکال بودن برای شما ترکیب خنده‌داری است، فیلم «آنا و آخرالزمان» تجربه جالبی برای شما خواهد بود.

۵- بازگشت مردگان متحرک (The Return of the Living Dead)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۱۹۸۵

کارگردان: دان اوبانون

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۳

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۹۱ از ۱۰۰

«بازگشت مردگان متحرک» اولین فیلم کمدی زامبی‌محور است که داستان «شب مردگان متحرک» که خودش نخستین فیلم زامبی‌محور تاریخ بود را به سخره می‌گیرد؛ آن هم توسط نویسنده همان اثر اصلی! پس از اینکه جان روسو حق نشر واژه مردگان متحرک را به دست‌ آورد، با کارگردان ژانر وحشت دان اوبانون برای ساخت یک نسخه کمدی از داستان اصلی شروع به همکاری کردند. این فیلم نه‌تنها با وارد کردن زامبی‌ها به ژانر کمدی، نگاه جدیدی به مردگان متحرک را به تصویر کشید، بلکه بسیاری از کلیشه‌های زامبی‌ها را نیز برای آثار پس از خود به وجود آورد؛ برای مثال، کلیشه‌ی زامبی‌هایی که به دنبال مغز انسان‌های زنده هستند اولین‌بار در این فیلم مطرح شده است. داستان خود فیلم درمورد چند آدم دست‌وپا چلفتی است که به‌اشتباه گاز‌های سمی خاصی را پخش می‌کنند که باعث بازگشت مردگان می‌شود. موفقیت این فیلم باعث به‌ وجود آمدن کمدی‌‌های زامبی‌محور پس از خود شده است.

۴- مرد قبرستان (Cemetery man)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۱۹۹۴

کارگردان: میشل سوآوی

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۱

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۶۱ از ۱۰۰

این اثر ایتالیایی نه‌تنها یک فیلم خوب زامبی‌محور، بلکه یکی از بهترین آثار در ژانر ترکیبی وحشت و کمدی است. فرانسیسکو یک نگهبان قبرستان است. ولی به غیر از نگهداری از قبرستان، وظیفه دیگری نیز دارد؛ کشتن جنازه‌های از مرگ برگشته. وظیفه فرانسیسکو این است که از خارج‌نشدن مردگان متحرک از قبرستان اطمینان حاصل کند و قبل از اینکه مشکل‌ساز شوند آن‌ها را به قبر خود برگردانند. وقتی زنی که فرانسیسکو به آن علاقه‌مند است می‌میرد، بالای سر او برای بازگشتش منتظر می‌ماند و وقتی که او به‌عنوان مرده متحرک بلند می‌شود، به او شلیک می‌کند تا او را به جهان مردگان بازگرداند؛ ولی وقتی پس از شلیک‌کردن، باز دوباره بلند می‌شود؛ انگار که این‌بار در واقع از مرگ بازگشته و بار اول فقط می‌‌خواست زنده بودن خود را اعلام کند. فرانسیسکو به شک می‌افتد که آیا او واقعا مُرده بوده یا در اصل به دست شلیک او کشته شده است. این فیلم که بیشتر به کمدی موقعیت و تصاویر توهم‌گونه معروف است، از جالب‌ترین آثار کمدی با محوریت زامبی است.

۳- یک برش از مردگان (One Cut of the Dead)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۷

کارگردان: شین‌ایچیرو اوئه‌دا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۶

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۱۰۰ از ۱۰۰

سینمای شرق در عرصه ساخت فیلم زامبی‌ کمدی یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید و در دهه‌های اخیر آثار زامبی‌محور به‌یادماندنی متعددی خلق کرده است. ژاپن و کره جنوبی در این عرصه پیش‌رو‌ تر بوده‌اند و یکی از این آثار خوب، «یک برش از مردگان» است که در کشور ژاپن ساخته شده است. داستان در مورد یک گروه فیلمسازی است که در حین ساخت فیلمی در مورد حمله زامبی‌ها، ناگهان توسط زامبی‌های واقعی مورد حمله قرار می‌گیرند؛ ولی کارگردان خودخواه فیلم اجازه متوقف کردن فیلم‌برداری را نمی‌دهد. در بخش دوم فیلم، ما زاویه دیگری از داستان را می‌بینیم که به کل ساختار را دگرگون می‌کند و با لحظات احمقانه‌ی به‌وجودآمده بخاطر شرایط، باعث خندیدن مخاطب می‌شود.

۲- زامبی‌لند (Zombieland)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۹

کارگردان: روبین فلیشر

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۶

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

محبوب‌ترین اثر آمریکایی در ژانر کمدی زامبی‌محور، «زامبی‌لند» است. داستان در مورد یک دانشجوی خجالتی است که با یک مرد خشن که علاقه‌مند به سلاح‌های گرم است همراه می‌شود تا با وجود گسترده شدن زامبی‌ها زنده بمانند. در میانه راه با دو دختر کلاهبردار آشنا می‌شوند و برای پیدا کردن مکانی امن به‌یکدیگر می‌پیوندند. با اینکه کنار آمدن این چهار شخصیت متفاوت با یکدیگر غیر ممکن به‌نظر می‌رسد، در نهایت مجبور هستند تا با متکی شدن به‌یکدیگر از آخرالزمان زامبی‌ها جان سالم به در ببرند. روابط شخصیت‌های داستان و موقعیت‌های طنز به‌وجود آمده بخاطر حضور زامبی‌ها، این فیلم را به یک ترکیب دیدنی از وحشتناک بودن آخرالزمان مردگان متحرک و کمدی موقعیت تبدیل کرده است که قطعا ارزش دیدن دارد.

۱- شانِ مردگان (Shaun of the Dead)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۴

کارگردان: ادگار رایت

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۹

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰

تاثیرگذارترین و به‌یادماندنی‌ترین اثر ساخته شده در ژانر فیلم زامبی‌محور کمدی، «شان مردگان» است. نه تنها به عنوان یکی از بهترین آثار ترکیب ژانر وحشت و کمدی، بلکه یکی از بهترین آثار با محوریت هیولاهای زامبی نیز شناخته می‌شود. داستان در مورد شان است؛ یک مرد شکست خورده در زندگی که حالا علاوه بر مشکلات زندگی خود، باید با ظهور مردگان متحرک نیز دست و پنجه نرم کند. از دعوا با خانواده خود در میان یک لحظه پرتنش برای زنده ماندن از دست مردگان متحرک تا وانمود به تبدیل شدن به زامبی برای شناسایی نشدن در میان انبوهی از مردگان، از کلیشه‌های ژانر زامبی است که توسط این فیلم بنیان‌گذاری شده‌اند. اگر طرفدار کمدی‌های انگلیسی، فیلم‌های با ریتم سریع و شخصیت‌های ماندگار هستید، فیلم «شانِ مردگان» را از دست ندهید.

  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
کارلو آنچلوتی بیوگرافی استاد فوتبال کارلو آنچلوتی و تاکتیک های او

تاریخ تولد: ۱۰ ژوئن ۱۹۵۹

محل تولد: رجیولو، ایتالیا

حرفه: فوتبالیست سابق، سرمربی

پست: هافبک

باشگاه کنونی: رئال مادرید

قد: ۱ متر و ۷۹ سانتی متر

ادامه
آناهیتا افشار بیوگرافی آناهیتا افشار، بازیگر سینما، تلویزون و تئاتر (+ تصاویر)

چکیده بیوگرافی آناهیتا افشار

نام کامل: آناهیتا افشار

تاریخ تولد: ۷ مرداد ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: لیسانس نقاشی

ادامه
غلامرضا تختی زندگینامه جهان پهلوان، غلامرضا تختی و ماجرای مرگ او

تاریخ تولد: ۵ شهریور ۱۳۰۹

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، کارمند راه‌آهن

حزب سیاسی: جبهه ملی ایران

درگذشت: ۱۷ دی ۱۳۴۶

آرامگاه: گورستان ابن‌بابویه، شهر ری

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش