شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۲۰ - ۰۸ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۴۳۱
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم زامبی‌محور کمدی که ترس را به خنده تبدیل می‌کنند

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

دیجی کالا | با اینکه سوژه‌ی مردگان متحرک زیرمجموعه ژانر وحشت به حساب می‌آید اما فیلم‌های بسیاری از زامبی‌ها برای خنداندن مخاطبان خود استفاده ‌کرده‌اند؛ آثاری که با ترکیب کردن دو ژانر متناقض کمدی و وحشت، به جای ترس از زامبی‌ها، باعث می‌شوند که به آن‌ها بخندید. در ادامه ۱۰ فیلم کمدی با محوریت زامبی‌ که دید شما را نسبت به ترسناک بودن جنازه‌های از مرگ برگشته تغییر می‌دهند را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱۰- زندگی پس از بث (Life after Beth)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۴

کارگردان: جف باینا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۵.۷

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۴۵ از ۱۰۰

فیلم کمدی ترسناک «زندگی پس از بث» داستان دختری است که پس از مرگ، به شکل زامبی‌ به زندگی بازمی‌گردد. ولی نکته اینجاست که او بلافاصله تبدیل به یک مرده‌ی متحرک که به دنبال خوردن انسان‌ها است نمی‌شود و والدین او درحالی‌که حقیقت تبدیل شدنش به زامبی را از او پنهان کرده‌اند، با نگهداری از بث در زیرزمین خانه از او در مقابل جهان بیرون محافظت می‌کنند. بث هنوز تا حدودی آگاهی دارد و از دوست‌پسر پیشین خود به نام زک کمک می‌خواهد. ولی زک که رفتار‌های خشونت‌آمیز بث را می‌بیند، تصمیم به اتمام رابطه خود می‌گیرد. تناقض ترکیب درام نوجوانانه در مورد رابطه‌های عشقی و وحشتناک بودن تبدیل‌شدن به یک زامبی آدم‌خوار، «زندگی پس از بث» را تبدیل به فیلمی خاص و بامزه کرده است.

۹- بدن‌های گرم (Warm Bodies)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۳

کارگردان: جاناتان لوین

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۸

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۸۱ از ۱۰۰

مانند «زندگی پس از بث»، داستان فیلم «بدن‌های گرم» یک داستان رمانتیک زامبی‌محور است که بیشتر مخاطب‌های نوجوان را مخاطب هدف خود قرار داده است. این فیلم کمدی که اقتباسی از رمان ایزاک ماریون هست، داستان را از دید یک زامبی‌ بیان می‌کند. آر (R) با وجود اینکه به یک زامبی تبدیل شده، هنوز خودآگاه خود را دارد و به روایت زندگی پس از مرگ خود برای مخاطبان می‌پردازد؛ اینکه چگونه با سرعتی کُند در جهان اطراف خود می‌چرخد و به شکل ملال‌آوری، هیچ ‌کاری در طول روز انجام نمی‌دهد. او با یک انسان زنده به نام جولیا آشنا می‌شود و در طول فیلم رابطه‌ای احساسی با او برقرار می‌کند در حالی که هر دو در میان جنگ انسان‌ها و زامبی‌ها قرار گرفته‌اند. نامعمول بودن روایت‌های زندگی خسته‌کننده یک زامبی در کنار داستان عشق یک انسان و یک جنازه، حالتی خاص و خنده‌دار به این فیلم داده است.

۸- فیدو (Fido)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۶

کارگردان: اندرو کیوری

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۷

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰

با اینکه «فیدو» جزو آثار کمتر شناخته‌شده‌ی کمدی با محوریت زامبی‌ها است، یکی از بهترین‌های آثار ترکیبی دو ژانر کمدی و وحشت است. در این فیلم کمدی کانادایی، جهانی را پس از آخرالزمان زامبی‌ها مشاهده می‌کنیم که در نهایت انسان‌ها برنده شده‌اند. شرکتی معروف دستگاه‌های کنترل زامبی اختراع کرده که با بستن آن به گردن آن‌ها، از دستورات انسان‌ها تبعیت می‌کنند و انسان‌ها در کنار زامبی‌هایی که تبدیل به خدمتگزاران آن‌ها شده‌اند به‌خوبی و خوشی زندگی می‌کنند. ولی پس از اینکه یک مادر برای پسر کوچک خود یک زامبی به نام فیدو می‌خرد، عملکرد دستگاه دچار مشکل می‌شود و اوضاع از کنترل خارج می‌شود. تناقض استفاده از زامبی‌های بی‌رحم به‌عنوان کارگر و پرستار بچه و غیره، باعث خنده‌دار شدن این فیلم شده است.

۷- برف مُرده (Dead Snow)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۹

کارگردان: تامی ویرکولا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۳

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰

یکی از عجیب‌ترین فیلم‌‌های زامبی‌محور که با حال‌و‌هوای کمدی ساخته شده، فیلم نروژی «برف مرده» است. داستان فیلم در مورد چند دانش‌آموز است که در میانه کوه‌های نروژ با حمله زامبی‌ها مواجه شده‌اند. ولی این زامبی‌ها یک تفاوت مهمی دارند؛ آن‌ها زامبی‌های نازی هستند! زامبی‌هایی از جنگ جهانی دوم که به جهان پس از مرگ نرفته‌اند و به دنبال طلا می‌گردند. این فیلم با الهام از داستان نروژی دراگر‌ها ساخته شده؛ جنگجوهایی که از رفتن به والهالا امتناع کردند و حالا به‌صورت نیمه‌مرده بر روی زمین سرگردان هستند. محبوبیت بازی «کال آو دیوتی» در آن زمان، باعث شد که این فیلم برای طرفداران ژانر ترکیبی وحشت و کمدی محبوب شود و حتی دنباله‌هایی نیز برای آن ساخته شده است.

۶- آنا و آخرالزمان (Anna and the Apocalypse)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۳

کارگردان: جان مک‌فال

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۱

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۷۷ از ۱۰۰

فیلم «آنا و آخرالزمان» به‌غیر از اینکه ترکیبی از وحشت، زامبی‌ و کمدی است، ژانرهای دیگری را هم با یکدیگر ترکیب کرده است. در یک مدرسه اسکاتلندی، آنا و دوستانش تلاش می‌کنند که در میانه کریسمس، از آخرالزمان زامبی‌ها که به ناگهان شروع شده جان سالم به در ببرند؛ درحالی‌که آنا تلاش می‌کند که در میان مبارزه در مورد مسیر آینده زندگی خود تصمیم بگیرد. در کنار واکنش‌های جالب شخصیت‌های داستان به شرایط، موزیکال بودن این فیلم باعث خنده‌دارتر شدن داستان می‌شود. اگر ترکیب وحشت، کمدی، کریسمس و موزیکال بودن برای شما ترکیب خنده‌داری است، فیلم «آنا و آخرالزمان» تجربه جالبی برای شما خواهد بود.

۵- بازگشت مردگان متحرک (The Return of the Living Dead)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۱۹۸۵

کارگردان: دان اوبانون

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۳

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۹۱ از ۱۰۰

«بازگشت مردگان متحرک» اولین فیلم کمدی زامبی‌محور است که داستان «شب مردگان متحرک» که خودش نخستین فیلم زامبی‌محور تاریخ بود را به سخره می‌گیرد؛ آن هم توسط نویسنده همان اثر اصلی! پس از اینکه جان روسو حق نشر واژه مردگان متحرک را به دست‌ آورد، با کارگردان ژانر وحشت دان اوبانون برای ساخت یک نسخه کمدی از داستان اصلی شروع به همکاری کردند. این فیلم نه‌تنها با وارد کردن زامبی‌ها به ژانر کمدی، نگاه جدیدی به مردگان متحرک را به تصویر کشید، بلکه بسیاری از کلیشه‌های زامبی‌ها را نیز برای آثار پس از خود به وجود آورد؛ برای مثال، کلیشه‌ی زامبی‌هایی که به دنبال مغز انسان‌های زنده هستند اولین‌بار در این فیلم مطرح شده است. داستان خود فیلم درمورد چند آدم دست‌وپا چلفتی است که به‌اشتباه گاز‌های سمی خاصی را پخش می‌کنند که باعث بازگشت مردگان می‌شود. موفقیت این فیلم باعث به‌ وجود آمدن کمدی‌‌های زامبی‌محور پس از خود شده است.

۴- مرد قبرستان (Cemetery man)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۱۹۹۴

کارگردان: میشل سوآوی

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۱

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۶۱ از ۱۰۰

این اثر ایتالیایی نه‌تنها یک فیلم خوب زامبی‌محور، بلکه یکی از بهترین آثار در ژانر ترکیبی وحشت و کمدی است. فرانسیسکو یک نگهبان قبرستان است. ولی به غیر از نگهداری از قبرستان، وظیفه دیگری نیز دارد؛ کشتن جنازه‌های از مرگ برگشته. وظیفه فرانسیسکو این است که از خارج‌نشدن مردگان متحرک از قبرستان اطمینان حاصل کند و قبل از اینکه مشکل‌ساز شوند آن‌ها را به قبر خود برگردانند. وقتی زنی که فرانسیسکو به آن علاقه‌مند است می‌میرد، بالای سر او برای بازگشتش منتظر می‌ماند و وقتی که او به‌عنوان مرده متحرک بلند می‌شود، به او شلیک می‌کند تا او را به جهان مردگان بازگرداند؛ ولی وقتی پس از شلیک‌کردن، باز دوباره بلند می‌شود؛ انگار که این‌بار در واقع از مرگ بازگشته و بار اول فقط می‌‌خواست زنده بودن خود را اعلام کند. فرانسیسکو به شک می‌افتد که آیا او واقعا مُرده بوده یا در اصل به دست شلیک او کشته شده است. این فیلم که بیشتر به کمدی موقعیت و تصاویر توهم‌گونه معروف است، از جالب‌ترین آثار کمدی با محوریت زامبی است.

۳- یک برش از مردگان (One Cut of the Dead)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۱۷

کارگردان: شین‌ایچیرو اوئه‌دا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۶

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۱۰۰ از ۱۰۰

سینمای شرق در عرصه ساخت فیلم زامبی‌ کمدی یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید و در دهه‌های اخیر آثار زامبی‌محور به‌یادماندنی متعددی خلق کرده است. ژاپن و کره جنوبی در این عرصه پیش‌رو‌ تر بوده‌اند و یکی از این آثار خوب، «یک برش از مردگان» است که در کشور ژاپن ساخته شده است. داستان در مورد یک گروه فیلمسازی است که در حین ساخت فیلمی در مورد حمله زامبی‌ها، ناگهان توسط زامبی‌های واقعی مورد حمله قرار می‌گیرند؛ ولی کارگردان خودخواه فیلم اجازه متوقف کردن فیلم‌برداری را نمی‌دهد. در بخش دوم فیلم، ما زاویه دیگری از داستان را می‌بینیم که به کل ساختار را دگرگون می‌کند و با لحظات احمقانه‌ی به‌وجودآمده بخاطر شرایط، باعث خندیدن مخاطب می‌شود.

۲- زامبی‌لند (Zombieland)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۹

کارگردان: روبین فلیشر

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۶

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

محبوب‌ترین اثر آمریکایی در ژانر کمدی زامبی‌محور، «زامبی‌لند» است. داستان در مورد یک دانشجوی خجالتی است که با یک مرد خشن که علاقه‌مند به سلاح‌های گرم است همراه می‌شود تا با وجود گسترده شدن زامبی‌ها زنده بمانند. در میانه راه با دو دختر کلاهبردار آشنا می‌شوند و برای پیدا کردن مکانی امن به‌یکدیگر می‌پیوندند. با اینکه کنار آمدن این چهار شخصیت متفاوت با یکدیگر غیر ممکن به‌نظر می‌رسد، در نهایت مجبور هستند تا با متکی شدن به‌یکدیگر از آخرالزمان زامبی‌ها جان سالم به در ببرند. روابط شخصیت‌های داستان و موقعیت‌های طنز به‌وجود آمده بخاطر حضور زامبی‌ها، این فیلم را به یک ترکیب دیدنی از وحشتناک بودن آخرالزمان مردگان متحرک و کمدی موقعیت تبدیل کرده است که قطعا ارزش دیدن دارد.

۱- شانِ مردگان (Shaun of the Dead)

فیلم زامبی محور,فیلم ترسناک

سال پخش: ۲۰۰۴

کارگردان: ادگار رایت

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۹

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰

تاثیرگذارترین و به‌یادماندنی‌ترین اثر ساخته شده در ژانر فیلم زامبی‌محور کمدی، «شان مردگان» است. نه تنها به عنوان یکی از بهترین آثار ترکیب ژانر وحشت و کمدی، بلکه یکی از بهترین آثار با محوریت هیولاهای زامبی نیز شناخته می‌شود. داستان در مورد شان است؛ یک مرد شکست خورده در زندگی که حالا علاوه بر مشکلات زندگی خود، باید با ظهور مردگان متحرک نیز دست و پنجه نرم کند. از دعوا با خانواده خود در میان یک لحظه پرتنش برای زنده ماندن از دست مردگان متحرک تا وانمود به تبدیل شدن به زامبی برای شناسایی نشدن در میان انبوهی از مردگان، از کلیشه‌های ژانر زامبی است که توسط این فیلم بنیان‌گذاری شده‌اند. اگر طرفدار کمدی‌های انگلیسی، فیلم‌های با ریتم سریع و شخصیت‌های ماندگار هستید، فیلم «شانِ مردگان» را از دست ندهید.

  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش