مهمترین عناوین خبری
۱۸:۴۹ - ۱۵ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۴۰۴۸
تئاتر شهر

دبیر جشنواره ٢۴ تئاتر کودک در همدان:

هر لانه‌ای تبدیل به سالن تئاتر نشود

جشنواره تئاتر,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر
دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان با بیان اینکه نباید هر لانه ای را تبدیل به سالن نمایش کنیم، گفت: این جشنواره نیاز به سالن‌های جدید و بزرگ و مطمئن و ایمن با واحدهای پشتیبانی صحنه داشته دارد.

به گزارش ایسنا، مریم کاظمی امروز در آئین پایانی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اظهار کرد: دیگر نمی‌خواهیم هر لانه‌ای تبدیل به سالن شود که بر این اساس جشنواره ما نیاز به کمک دارد پس فوت جادویی را بدمید.

 

وی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره هم با شور و شوق کودکان و نوجوانان به پایان رسید، ادامه داد: بعد از آن باید به استقبال برگزاری جشنواره با ربع قرن تجربه برویم و همدان را میزبان پر افتخاری برای برنامه های هنری بدانیم.

 

کاظمی یادآورشد: استان همدان قرار است که در سال ۲۰۱۸ قطب گردشگری خاورمیانه باشد اما برگزاری چنین رویداد بزرگی در کنار همه عناصر بسیار مثبت معمولا موانع و مشکلاتی هم دارد که باید برای توسعه آن در همدان اقداماتی صورت گیرد.

 

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان تصریح کرد: شغل‌های آموزشی تئاتر در مدارس و آموزشگاه‌ها نیز خیلی مهم است و دبیران باید هنر را دانسته و بشناسند تا بتوانند مفاهیم آموزشی را به خوبی انتقال دهند.

 

وی با بیان اینکه اگر در مباحث آموزشی تئاتر دانش آموزشی کار شود تئاتر همدان رشدمی‌کند، خاطرنشان کرد: باید از اجراهای گروه های تئاتری همدان دفاع شود. کیفیت جشنواره‌ها متاثر از کارهایی است که در فراخوان ارائه می‌شود و برای توجه و حمایت از استمرار اجراهای نمایشی باید از بریز و بپاش‌های اضافی جلوگیری کنیم. با تقویت و توسعه همدان در سال‌های آینده، می‌توانیم همزمان با جشنواره میزبان یکی از کنگره های جهانی استیج باشیم.

 

 ۲۰۰ هزار نفر نمایشهای جشنواره ٢۴ تئاتر کودک را دیدند

رئیس بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با بیان اینکه امسال خوشبختانه استقبال بی نظیری از این جشنواره صورت گرفت طوریکه همه در تعجب بودند، گفت: ۲۰۰ هزار نفر از نمایش های جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان دیدن کردند.

 

به گزارش ایسنا، فاضل عبادی امروز در آئین اختتامیه بیست و چهارمین دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان اظهار کرد: در پنج روز این جشنواره بیش از ۲۰۰ هزار نفر در هشت سالن اصلی همدان و هشت سالن شهرستان‌ها از تئاترها دیدن کردند. این جشنواره با اعلام پایان این دوره رو به جشنواره بعد و گذر از ربع قرن از این جشنواره دارد و همدان بی‌تردید از معدود شهرهای کهن تاریخ جهان است و نخستین پایتخت اداری و سیاسی ایران در این شهر پایه‌گذاری شد.

 

وی با اشاره به اینکه هنر تئاتر و اجرای تخصصی آن برای خردسالان، کودکان و نوجوانان که در عرصه جهانی عرضه می‌شود، موجب بالندگی آن می‌شود، خاطرنشان کرد: هنر تئاتر معلمی برای آموزش اخلاق و رفتارهای اجتماعی برای زندگی با صلح و دوستی در سراسر جهان است و هر آنچه عناصر جذاب، سرگرمی و کوتاه بودن و قصه و ... در نمایش کودک و نوجوان رعایت می‌شود.

 

رئیس بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرد: در این دوره از جشنواره ۴۳۰ نمایش به جشنواره ارسال شد که ۸ نمایش خارجی و ۴۰ داخلی پذیرفته شد. این نمایش‌ها در ۸ سالن در مرکز استان و ۸ سالن در شهرستان‌های استان به‌روی صحنه رفت و ۲۰۰ هزار نفر از نمایش‌ها بازدید کردند.

 

جشنواره فیلم را به همدان برمی گردانیم

استاندار همدان با بیان اینکه به علت برخی بی تدبیری ها این جشنواره از همدان گرفته شد، گفت: به دنبال آوردن جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان هستیم.

 

به گزارش ایسنا، محمدناصر نیک بخت امروز در آئین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان ضمن تبریک تولد پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: این جشنواره به خوبی و شایستگی با استقبال مردم ارزشی و شریف همدان برگزار شد. تقاضا داریم جشنواره فیلم به همدان برگردد، بنده تمام هزینه های این جشنواره را متقبل می‌شوم.

 

استاندار همدان با بیان اینکه همدان پایلوت هر برنامه و نشستی درمورد کودک و نوجوان در کشور باشد، گفت: خواسته مردم و هنرمندان همدان بازگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) به ما آموخت که کودکان و نوجوانان پاک‌ترین دوران زندگی بشری را دارند و فرمودند ما بپذیریم که کودک پادشاهی کند و آنچه می‌خواهد در اختیارش باشد و نوجوانی که دوران گذر است مورد تربیت خاص قرار گیرد تا جامعه را در آینده به درستی اداره کنند. آنها نسل آینده‌ساز هستند

 

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم ما را به سالمندان تحویل ندهند باید مهربانی کرد و نشاط را به او داد و جشنواره تئاتر کودک باید فراهم شود گفت: اگر می‌خواهیم نسل آینده مقاوم و بشردوست باشند باید آموزش دهیم و اگر رفتار پیامبر و الگوها را تفسیر کنیم کودک به نوجوانی می‌رسد و از جوانی به زمامداری می‌رسد و برای جامعه مفید می شود.

 

نیک بخت با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که با داوران داشتم استقبال همدانی‌ها از این جشنواره هم در ایران و هم جهان، بی‌سابقه است خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها نیاز به شادی و نشاط دارند اما این مورد باید با حفظ تعادل باشد.

 

وی با بیان اینکه سال آینده تئاتر کودک و نوجوان، ۲۵ ساله می‌شود، تصریح کرد: از نظر بودجه هر چقدر اداره کل ارشاد کمک کند استانداری هم با وجود کمبود بودجه  کمک‌رسان این جشنواره خواهد بود.

 

استاندار همدان با بیان اینکه همدان ۵۰۰ سال پایتخت ایران زمین بود ادامه داد: یک‌هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی در همدان وجود دارد، این شهر، مقصد گردشگری در کشور است و آب و هوای خوب و دلنشینی دارد.

 

وی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۸ اجلاس گردشگری و اجلاس آسیایی را پیش رو داریم اضافه کرد: زیرساخت‌ها برای ورود قطار و هواپیما و ایجاد راه سه ساعته به تهران باعث شده آمادگی لازم برای میزبانی جشنواره‌ها داشته باشیم.

 

نیک بخت با بیان اینکه به دنبال آوردن جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان هستیم، ادامه داد: تقاضا داریم که جشنواره فیلم کودک و نوجوان به همدان بازگردد؛ همه هزینه‌ها را بیشتر از استان دیگر تقبل می‌کنم.

 

وی با اشاره به اینکه معتقدم باید پایلوت هر برنامه در خصوص کودک در همدان بنا گذاشته شود، از آمادگی در این زمینه خبر داد و با اشاره به دانشنامه ۱۴۰ جلدی مشاهیر همدان بیان کرد: همدان بزرگان زیادی دارد، هر سال به نام یکی از مشاهیر و بزرگان همدان است که سال آینده به نام عین‌القضات همدانی و امسال به نام باباطاهر نامگذاری می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه از وزیر ارشاد تقاضا داریم در این مراسم ضمن حضور در تشکیل دبیرخانه کمک و همکاری شود، گفت: همدان، ایران کوچکی است که همه افتخارات ایران در آن موجود است، تمام افتخارات و بزرگی فرهنگی ایران زمین را به همدان بدهید.

 

 

 

 

 

  • 19
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ لئوناردو دی‌کاپریو

لئوناردو دی‌کاپریو: حواست به آدمهايى كه وقتى برنده ميشى، تشويقت نميكنن؛ باشه "فیلم گرگ وال استریت" نویسنده و کارگردان: مارتین اسکورسیزی محصول: ۲۰۱۳

ویژه سرپوش