سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۴۹ - ۰۳ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۱۳۸
اخبار بازار خودرو

برای شرکت در مزایده خودروهای سپاه چه اقداماتی لازم است؟

شرکت در مزایده خودرو سپاه

مزایده خودرو سپاه در طول سال، برای فروش انواع خودرو برگزار می‎شود. سپاه به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های نیروهای مسلح در ایران به عنوان یک ارگان دولتی در حال فعالیت است. طبق قانون، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی تجهیزات و یا خودروهای سازمانی را که قصد فروش دارند، باید از طریق مزایده به فروش بگذارند. سپاه نیز به عنوان یک ارگان دولتی علاوه بر تجهیزات، خودروهای سبک و سنگین مازاد خود را از طریق مزایده به فروش می‌گذارد. اگر قصد شرکت در مزایده سپاه را دارید، چند نکته را یادآوری خواهیم کرد.

بررسی آگهی مزایده خودرو سپاه

اگر قصد خرید خودرو مزایده‌ای از سپاه را دارید، باید آگهی‌های مزایده مربوط به این ارگان را جستجو کنید. سپاه برای مزایده انواع خودروهای سبک و سنگین، اطلاعات کاملی را در قالب یک آگهی منتشر می‌کند. معمولاً این آگهی‌ها در روزنامه به چاپ می‌رسند، اما به دلیل دسترسی آسان به اینترنت، انتشار آگهی مزایده در سایت‌ها نیز گسترش پیدا کرده و به عنوان یک مرجع معتبر برای اطلاع‌رسانی شناخته شده‌اند. با جستجوی آگهی مزایده خودروهای سپاه در سایت‌هایی که آگهی‌های مربوطه را منتشر می‌کنند، راحت‌تر می‌توانید از شرایط شرکت در مزایده مطلع شوید. بنابراین اولین اقدام برای شرکت در مزایده سپاه، پیدا کردن آگهی‌های مربوط به مزایده است. ارتباط گستران هزاره، مجموعه کاملی از آگهی‌های مزایده سپاه را در یک فیلد مشخص منتشر می‌کند.

در آگهی مزایده، اطلاعات اولیه در خصوص برگزاری مزایده، همچون تاریخ، روز و ساعت برگزاری مزایده، شرایط و ضوابط شرکت در مزایده و قیمت پایه برای خودرو درج می‌شود. همچنین اطلاعاتی درباره نوع خودرو، سال ساخت و ایرادات فنی و ظاهری آن قید می‌شود. توجه داشته باشید خودروهایی که توسط سپاه به مزایده گذاشته می‌شوند، می‌توانند خودروهای کارکرده، در حد صفر، صفر، تصادفی یا اوراقی باشند.

خودروهایی که توسط سپاه به مزایده گذاشته می‌شوند، تنها در شهر تهران نیستند، بلکه در تمام شهرهای ایران خودروهای سپاه وجود دارند و می‌توانید با توجه به شهر محل سکونت خود، آگهی‌ها را تفکیک و در مزایده شرکت کنید. با مطالعه قوانین و شرایط مزایده، اگر بودجه کافی در اختیار دارید شما نیز می‌توانید به عنوان یک مزایده‌گر در این مزایده شرکت کنید.

ارائه قیمت پیشنهادی

اقدام بعدی برای شرکت در مزایدات سپاه تعیین قیمت پیشنهادی است، آنچه باعث می‌شود شما به عنوان برنده مزایده شناخته شوید. در آگهی مزایده، اطلاعات کلی در خصوص خودرو بیان می‌شود، اما بررسی جزئیات خودرو است که می‌تواند در قیمت‌گذاری تاثیر زیادی داشته باشد. اگر خودرو از نظر فنی دچار ایراد باشد، شما باید قیمتی را در نظر بگیرید که بعد از تحویل بتوانید هزینه تعمیرات را نیز پرداخت کنید. اگر امکان بازدید خودرو برای مزایده‌گر فراهم شده است، از این فرصت استفاده کرده و همراه با یک فرد کاربلد به بازدید خودرو بروید. مشاهده خودرو و بررسی آن از نزدیک به شما کمک می‌کند تا از ضرر احتمالی جلوگیری کنید.

معمولاً خودروهایی که در مزایده سپاه به فروش گذاشته می‌شوند، دارای برگه کارشناسی هستند. به این معنا که در ابتدا کارشناس خودرو را از لحاظ فنی و ظاهری خودرو را بررسی و قیمت پایه را کارشناس دادگستری اعلام کرده است. گرچه مزاید گذار یک قیمت پایه را در نظر می‌گیرد، اما شما باید دو موضوع را برای برنده شدن در نظر بگیرید. اول اینکه قیمت را باید بالاتر از قیمت پایه در نظر بگیرید، دوم اینکه قیمت پیشنهادی شما باید کمتر از قیمت بازار باشد. در نتیجه بررسی تمام جوانب برای قیمت‌گذاری باید آگاهانه باشد.

تعیین برنده مزایده خودرو سپاه

اعلام قیمت پیشنهادی به صورت حضوری یا غیر حضوری است. در مزایدات خودرو سپاه به صورت حضوری، اعلام قیمت‌ها شفاهی هستند تا در یک بازه زمانی به کسی که بالاترین قیمت را پیشنهاد می‌دهد، خودرو واگذار شود. در مزایده غیر حضوری قیمت پیشنهادی در پاکت‌های مخصوص گذاشته می‌شوند و برای مزایده گذار ارسال می‌شود. اگر جزو افراد خوش شانس باشید و قیمت پیشنهادی شما مورد تایید مزایده گذار واقع شود، برنده مزایده معرفی خواهید شد. در یک مدت زمان تعیین شده باید مابقی مبلغ خودرو را واریز کرده تا خودرو به شما تحویل داده شود. در صورت ‌عدم همکاری، خودرو به نفر دوم واگذار می‌شود و همچنین مبلغ پرداختی اولیه به عنوان تضمین به شما بازگردانده نمی‌شود. پس از تکمیل پرداخت، سند قطعی به نام شما صادر می‌شود و پس از آن می‌توانید از خودرو استفاده کرده و یا آن را به فروش برسانید.

خلاصه مطلب

یکی از ارگان‌های مطرح دولتی در کشور سپاه است که بسیاری از تجهیزات و خودروهای خود را از طریق مزایده به فروش می‌گذارد. اگر قصد دارید یک خودرو با قیمت مناسب خریداری کنید، می‌توانید در مزایده خودروهای سپاه شرکت کنید. اگر در مزایده برنده شوید سند قطعی به نام شما صادر خواهد شد و برای استفاده از خودرو و یا فروش آن هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. شرکت در مزایده خودرو سپاه هیچ محدودیتی ندارد و شما می‌توانید در مزایده چندین خودرو شرکت کنید.

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۵
جدیدترین
قدیمی ترین
برای خریدخودرومزایده
ماشین سواری ۱۴۰۰ صفر تیبا
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش