یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۷۰

بهترین آب رادیاتور، چه آبی است و چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین آب رادیاتور,آب رادیاتور,تعویض آب رادیاتورآب رادیاتور مایعی است که درون رادیاتور خودروها ریخته می شود
در موتور خودرو اجزای بسیار مهمی وجود دارد که یکی از آن ها رادیاتور می باشد. رادیاتور موظف است که برای خنک نگه داشتن اجزای داخلی، آب درون موتور را به گردش درآورد و از جوش آوردن خودرو جلوگیری کند. بدون شک، رادیاتور به آب نیاز دارد تا بتواند اجزا را خنک نگه دارد. در این مطلب از سرپوش با ویژگیهای بهترین آب رادیاتور آشنا می شوید.

آب رادیاتور

نام دیگر آب رادیاتور، مایع خنک کننده رادیاتور می باشد. آب رادیاتور در بازار توسط بسیاری از شرکتهای لوازم جانبی خودرو عرضه می شود. عقیده و باور بسیاری از افراد اینست که همیشه باید از آب رادیاتوراستفاده کنند؛ به این خاطر که محصولی استاندارد و تائید شده می باشد. مایع خنک کننده رادیاتور در اثر ترکیب ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد مواد شیمیایی نظیر اتیلن و پروپیلن گلیکول بوجود می آید.

نقطه جوش آب رادیاتور، بالاتر از آب است. از این رو شما می توانید از مایع خنک کننده برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو استفاده کنید. با این حال در شرایط خاص میتوان از آب مقطر به جای آب رادیاتور استفاده کرد. از بهترین آب رادیاتور ماشین می توان به آب مقطر اشاره کرد؛ به این علت که املاحی در آن وجود ندارد و به بدنه رادیاتور و مکانیک آن اسیب نمیزند.

بهترین آب رادیاتور

با توجه به نقش انواع آب رادیاتور، استفاده از بهترین آب رادیاتور ماشین، بسیار مهم است. بهترین آب رادیاتور ماشین، اجزای داخلی موتور را با گردش درون موتور ماشین، خنک نگه می دارد. بنابراین برای جلوگیری از جوش آوردن ماشین در تابستان و یخ زدن آن در زمستان باید از بهترین مارک آب رادیاتور و بهترین آب رادیاتور خودرو استفاده کنید.

ویژگی های بهترین آب رادیاتور

خالص بودن آب رادیاتور و بدون املاح بودن آن، از مهم ترین ویژگی های یک آب رادیاتور خوب محسوب میشود. پس آب رادیاتور باید متفاوت از آب لوله کشی شهری حاوی املاح مختلف باشد. بنابراین اگر شما نمیخواهید که رادیاتورتان رسوب بگیرد و دچار زنگ زدگی بخاطر وجود املاحی چون آهک شود باید ناخالصی و املاحی که در آب وجود دارد؛ بطور کامل از بین برود.

رنگ آب رادیاتور,آب رادیاتور استاندارد,آب رادیاتور چیستآب رادیاتور برای سرد کردن موتور مورد استفاده قرار می گیرد

مایع مخصوص رادیاتور خودرو آبی است که به هیچ وجه نباید آب لوله کشی باشد بلکه باید خاص و متفاوت باشد. وقتی که آب لوله کشی را بطور مستقیم در درون قسمت خنک کنندگی بریزیم به علت داشتن رسوبات زیاد موجود در آن، این رسوبات، پس از مدتی ته نشین میشوند و به رادیاتور و صدمات جبران ناپذیری به اجزای داخلی خودرو وارد میشود. در زمان روشن کردن بخاری خودرو در زمستانها متوجه میشوید که گرمای آنچنانی ندارد و پس از مدتی می بینید که رسوب زدایی کرده یا به حدی رادیاتور، بسته شده که باید نسبت به تعویض رادیاتور ماشین اقدام کرد.

توصیه ی افراد متخصص در این زمینه اینست که حتماً از ضد یخ در کنار آب مقطر استفاده کنید تا در فصل زمستان، موتور خودرو یخ نزند یا در فصل تابستان ، جوش نیاورد. توجه کنید که ضد یخ به طولانی‌تر شدن عمر خودرو کمک میکند؛ چون خاصیت ضد زنگی دارد.

ترکیب آب مقطر، آب خالص( H2O) و سیال ضدیخ- ضدجوش به عنوان بهترین ترکیب برای آب رادیاتور در کل جهان محسوب میشود.

تفاوت آب رادیاتور با آب معمولی

افراد زیادی برای آب رادیاتور از آب معمولی استفاده می کنند که درست نیست. املاح و ترکیبات گوناگونی در آب معمولی وجود دارد ( تمام آب خالص، یعنی H2O، نیست). بخشی از این آب در اثر حرارت تبخیر می شود. املاح و ترکیبات درون این آب در اثر این تبخیر در رادیاتور رسوب می کند و لوله های آن دچار گرفتی یا خوردگی می شوند.

تفاوت آب رادیاتور با ضد یخ

ضد یخ با اضافه شدن به آب رادیاتور، موجب کاهش دمای انجماد آن میشود. آب رادیاتور با کاهش دمای انجماد، در زمستان ها سخت تر یخ می زند. یکی از مشکلات بزرگ خودروها در زمستان، یخ زدگی آب رادیاتور می باشد. ماده ضدیخ- ضدجوش برای جلوگیری از خوردگی، کف کردن، بهبود کیفیت، زنگ زدگی آب و رنگ، از ترکیب یک سیال پایه به نام اتیلن گلیکول و مواد افزودنی تشکیل شده است.

در وسایل نقلیه بهترین انتخاب، خنک کننده یا ضد یخ بر پایه ی گلیکول میباشد؛ اگر شما به تنهایی از ضد یخ های بر پایه ی گلیکول استفاده کنید؛ خیلی مناسب نیست بلکه باید آن را با مقدار مشخصی از آب بسته به منطقه ی آب و هوایی خود مخلوط کنید.

ویژگی های بهترین آب رادیاتور,رنگ آب رادیاتور,تفاوت آب رادیاتور با آب معمولیاساسی ترین ویژگی آب رادیاتور خالص بودن و بدون املاح بودن آن است

آب رادیاتور سبز

رنگ آب رادیاتور به این دلیل ، سبز است که مایع خنک کننده به آن اضافه شده است. گاهی اوقات، شما انواع آب رادیاتور قرمز و یا نارنجی را به غیر از آب رادیاتور سبز رنگ دیده اید. درواقع ضد یخ، هیچ رنگی ندارد و این رنگ های متفاوت در هنگام خرید آب رادیاتور، ارائه دهنده ی اطلاعاتی اضافی به ما هستند که از آن ها می توان به دمای انجماد، توانایی مقابله با خوردگی اشاره کرد. البته آب رادیاتور سبز رنگ یا قرمز، تأثير به سزایی در پیدا کردن نشتی دارند.

آب کولر گازی حکم آب رادیاتور دارد؟

گاهی اوقات شنیده اید که به جای آب رادیاتور، از آب کولر گازی استفاده می کنند. ضد و نقیض های بسیاری در این رابطه وجود دارد. آب کولر گازی بر اساس گفته ها سمی است و در صورت ثابت بودنش به مدت چند وقت، املاح آن ته نشین می شود که موجب خرابی رادیاتور می شود. طبق گفته ی برخی از افراد، آب کولر گازی، بهتر از آب لوله کشی است چون به آب مقطر، شباهت دارد اما باز هم بهتر است که برای خنک کردن رادیاتور و اجزای موتور از روش ها و محصولات قابل اطمینانی استفاده کنید.

طرز تهیه آب رادیاتور در خانه

اگر در موقعیت خاصی نتوانستید آب رادیاتور را بخرید و از آن استفاده کنید، بهتر است که چندین مرتبه آب لوله کشی را بجوشانید و تا هنگام تهیه بهترین آب رادیاتور ماشین از آن استفاده کنید.

دقت کنید که برای تهیه ی آب رادیاتور در خانه باید حتماً آبی که استفاده می کنید نرم، فاقد کلسیم و منیزیم باشد. بنابراین آب را از رزین عبور دهید. درصورت استفاده از دستگاه تصفیه آب در خانه، این کار توسط دستگاه برای شما انجام می شود که آبی کاملاً نرم است و حالت لیز دارد. چنین آبی در ترکیب با صابون، سریعا کف می کند و در رادیاتور، هیچ رسوبی بوجود نمی آورد. این طرز تهیه آب رادیاتور، بهتر از آب مقطر است.

تعویض آب رادیاتور,آب رادیاتور سبز رنگ,بهترین آب رادیاتوراستفاده از بهترین آب رادیاتور ماشین، با توجه به نقش انواع آب رادیاتور اهمیت زیادی دارد

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 13
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش