دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۷۴

نکات کلیدی و مهم در زمان شستن ماشین

شستن ماشین,نحوه شستن ماشین,طرز شستن ماشینیکی از مواردی که در طول عمر خودرو موثر است شستن ماشین است
شستن ماشین در منزل بسیار ساده است، به شرط اینکه از تکنیک درست و البته ابزارهای مطلوب استفاده کنید. برای نگهداری از خودرو شخصی و حفظ ظاهر آن به بهترین نحو، باید اتومبیل خود را بطور منظم بشویید. این کار سبب می شود آلودگی ها به چشم نیایند و مدت زمان طولانی خودرو شما تمیز بماند.

شستن ماشین

مراقبت از رنگ روی خودرو، یکی از برترین روشها برای زیبا نگه داشتن خودرو در تمام طول سال است و یکی از مهم ترین بخش های هر خودرو رنگ بدنه آن است، به این دلیل که رنگ خودرو تأثير بسیار زیادی بر زیبایی خودرو دارد و شستن ماشین و تمیز کردن آن به طور منظم، همراه با خشک کردن، پولیش کردن و واکس زدن، یک پوشش محافظ را بر روی رنگ خودروی شما اضافه می کند تا حفاظت بیشتری را در ظاهر خارجی خود فراهم کند.

روش شستن بخش های مختلف ماشین

قسمت های گوناگون ماشین مانند شیشه، چراغ، بدنه، موتور و درون کابین باید با مواد شستشوی مناسبی شسته شوند که علاوه بر تمیزی در مراقبت صحیح از اتومبیل هم تأثير مثبت داشته باشد؛ سفارش می شود که تنها از یک مواد جهت شستن تمام قسمت های ماشین استفاده نکنید، چون به عنوان نمونه خاصیت شیشه و بدنه یکی نیست.

>> تمیز کردن درون ماشین:

برای تمیز کردن ماشین اول کل ماشین سقف و صندلی و کف آنرا با جاروبرقی تمیز جارو کنید بعد شامپو فرش را با میزان کمی وایتکس و آب گرم مخلوط کنید و کف آنرا به سقف ماشین بزنید و بعد سریع آنرا با دستمال خشک بکشید. توجه کنید اگر جایی از آن لک شد این کار را چندبار تکرار کنید تا تمیز شود. بعد از آن سقف و صندلی ها را تمیز کنید و با دستمال مرطوب تمام قسمت های در و داشبورد و جلو و فرمان ماشین را تمیز کنید و با روغن مخصوص به وسیله ی اسفنج روی آن بکشید تا هم براق و تمیز شود و گرد و غبار کمتری روی آنها بنشیند.

شستن ماشین با وایتکس,شستن ماشین,شستن ماشین با نوشابه کارشناسان، شستن ماشین را هر ۲ هفته یا هر ۲۰ روز یک بار به طور منظم توصیه می کنند

قبل از شستن ماشین، اطمینان حاصل کنید که در ابتدا تمامی قسمت های ماشین را با شلنگ آب بگیرید؛ در صورتی که آلودگی به بدنه خودرو چسبیده باشد، با کشیدن اسفنج امکان دارد بر سطح اتومبیل تان خراش ایجاد شود. لازم به ذکر است، شما حتماً باید چوب میوه، مدفوع پرندگان، حشرات مرده و صمغ درختان را از سطح خودرو خود تمیز کنید، چون آنها میتوانند به رنگ اتومبیل آسیب بزنند. سپس ماشین خود را بشورید، آنرا از سقفش بشویید و راه خود را تا پایین وسیله نقلیه هدایت کنید، از برس با حرکات دایره ای کوچک برای تمیز کردن لکه های سرسخت و چرب استفاده کنید و از یک دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن مناطق کثیف استفاده کنید که بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

>> با دو سطل ماشین را بشویید:

همیشه از دو سطل برای شستن ماشین استفاده کنید؛ یکی از اشتباه های بزرگ و رایجی که در زمان شستن ماشین امکان دارد مرتکب شوید، آب کشیدن اسفنج کثیف درون سطل آب تمیز دارای شوینده است. چنانچه این کار را بکنید، در واقع خودروتان را تمیز نمی کنید، بلکه آلودگی ها را به تمامی قسمت های ماشین پخش خواهید کرد.

بدین ترتیب درون یک سطل، آب و شوینده بریزید و سطل دیگر را با آب تمیز پر کنید و اسفنج آلوده را داخل آن قرار دهید و آبکشی کنید. بعد از شستشوی کامل اسنفج، آنرا درون آب و کف فرو ببرید و شستن ماشین را ادامه دهید. اسفنجتان را مرتبا بشویید و آبگیری کنید و خصوصاً در روزهای گرم در زمان کار، خودرو را با شلنگ چند بار آب بگیرید. عمل شست و شو را با ملایمت انجام دهید و به صورت افقی اسفنج را روی بدنه خودرو بکشید، تا مانع از ایجاد خط و خش روی خودرو شود.

>> شستن رینگ ها و لاستیک های ماشین:

برای شستن ماشین اول چرخ ها را بشویید. (به دلیل این که امکان دارد آلودگی ها به دیگر نقاط ماشین پاشیده شوند) این کار را میتوانید در پایان هم انجام دهید. از آن جایی که چرخ ها (رینگ) معمولاً کثیف ترین بخش ماشین هستند، ابتدا بهتر است آنها را بشویید. برای تمیز کردن فضای بین رینگ و.. از برس سفت دسته دار و بلند (ترجیحا نازک) استفاده کنید یا اسپری های تمیز کننده رینگ بخرید. توجه داشته باشید که برای شستشوی چرخ ها و لاستیک ها از شوینده هایی استفاده کنید، که ماده پایه آنها آب باشد تا به لاستیک ها آسیبی وارد نشود.

بهترین روش شستن ماشین,شستن ماشین با سطل آب,شستن ماشینیکی از کثیف ترین بخش ها در زمان شستن ماشین، رینگ های و لاستیک های آنست

>> شستن چراغ های ماشین:

پس از شستن ماشین، با مایع تمیزکننده شیشه و جوراب پلاستیکی چراغ های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین کنید.

>> نحوه خشک کردن ماشین پس از شستن آن:

بعد از شستن ماشین به کمک یک دستمال تمیز خودروی خود که هنوز خیس است را خشک کنید تا رد قطرات آب روی ماشین نماند.

شستن ماشین,شستن ماشین با نرم کننده مو,شستن ماشین,وسیله ای برای شستن ماشینپس از شستن ماشین، به کمک یک دستمال تمیز خودروی خود را خشک کنید

>> بعد از شستن ماشین بگذارید خودروی شما با هوا خشک شود:

وقتیکه مراحل شستن ماشین تان به اتمام رسید، برای خشک کردن اتومبیل خویش و حذف رطوبت ها، اجازه دهید تا پیش از ادامه دادن به جزئیات، با هوا خشک شود. بگذارید در سایه بماند که خیلی داغ نشود.

>> روش های تمیز کردن شیشه ها پس از شستن ماشین: 

بعد از شستن بدنه ماشین، نوبت به شیشه های ماشین میرسد، در حالیکه محصولاتی مخصوص برای پاک کردن شیشه وجود دارد، محصولات تمیز کننده معمولی هم تا هنگامی که مواد تشکیل دهنده ی آن ها شامل سرکه باشد به همان اندازه تأثير گذارند.

یکی دیگر از روش های تمیز کردن شیشه ماشین پس از شستن ماشین که برای کثیفی های کم تر استفاده می شود؛ استفاده از دستمال مرطوب مخصوص بچه است.

نکات مهم در زمان شستن ماشین

۱. تمیز کردن برف پاک کن ها:

پس از شستن ماشین چنانچه لبه های برف پاک کن شیشه ماشین کثیف شود به جای تمیز کردن شیشه که سبب آلودگی بیشتر آن می شوند برای تمیز کردن آن ها ۱/۴ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طرف آنرا با دستمال حوله ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته کنید. بعد آن ها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و مجدداً سرجایشان قرار دهید.

نحوه شستن ماشین,شستن ماشین,وسیله ای برای شستن ماشینبعد از شستن ماشین برای تمیز کردن شیشه ها، از آمونیاک خانگی استفاده کنید

۲. شستن ماشین با نوشابه یا جوش شیرین:

علاوه بر نوشابه که در شستن ماشین تأثير مثبت دارد، روش دیگر پیشنهادی به شما این است که محلولی دارای ۱٫۴ پیمانه جوش شیرین، ۱٫۴ پیمانه مایع ظرفشویی و ۲٫۴ پیمانه آب را آماده کرده و موقع استفاده، یک پیمانه از آنرا در ۲ لیتر آب حل کنید. یکی از نکات مثبت این محلول، قابلیت نگهداری آن در بطری برای بازه زمانی طولانی مدت و حمل آن در ماشین است.

۳. شستن ماشین با نرم کننده مو:

ماشین خود را با نرم کننده مویی که لانولین دارد بشویید.شستن ماشین با این ماده سبب درخشش زیاد بدنه خودرو می شود و جالب اینجاست که باران را دفع می کند و آب باران روی آن لکه ایجاد نمی کند.

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
ویژه سرپوش