یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۷۴

نکات کلیدی و مهم در زمان شستن ماشین

شستن ماشین,نحوه شستن ماشین,طرز شستن ماشینیکی از مواردی که در طول عمر خودرو موثر است شستن ماشین است
شستن ماشین در منزل بسیار ساده است، به شرط اینکه از تکنیک درست و البته ابزارهای مطلوب استفاده کنید. برای نگهداری از خودرو شخصی و حفظ ظاهر آن به بهترین نحو، باید اتومبیل خود را بطور منظم بشویید. این کار سبب می شود آلودگی ها به چشم نیایند و مدت زمان طولانی خودرو شما تمیز بماند.

شستن ماشین

مراقبت از رنگ روی خودرو، یکی از برترین روشها برای زیبا نگه داشتن خودرو در تمام طول سال است و یکی از مهم ترین بخش های هر خودرو رنگ بدنه آن است، به این دلیل که رنگ خودرو تأثير بسیار زیادی بر زیبایی خودرو دارد و شستن ماشین و تمیز کردن آن به طور منظم، همراه با خشک کردن، پولیش کردن و واکس زدن، یک پوشش محافظ را بر روی رنگ خودروی شما اضافه می کند تا حفاظت بیشتری را در ظاهر خارجی خود فراهم کند.

روش شستن بخش های مختلف ماشین

قسمت های گوناگون ماشین مانند شیشه، چراغ، بدنه، موتور و درون کابین باید با مواد شستشوی مناسبی شسته شوند که علاوه بر تمیزی در مراقبت صحیح از اتومبیل هم تأثير مثبت داشته باشد؛ سفارش می شود که تنها از یک مواد جهت شستن تمام قسمت های ماشین استفاده نکنید، چون به عنوان نمونه خاصیت شیشه و بدنه یکی نیست.

>> تمیز کردن درون ماشین:

برای تمیز کردن ماشین اول کل ماشین سقف و صندلی و کف آنرا با جاروبرقی تمیز جارو کنید بعد شامپو فرش را با میزان کمی وایتکس و آب گرم مخلوط کنید و کف آنرا به سقف ماشین بزنید و بعد سریع آنرا با دستمال خشک بکشید. توجه کنید اگر جایی از آن لک شد این کار را چندبار تکرار کنید تا تمیز شود. بعد از آن سقف و صندلی ها را تمیز کنید و با دستمال مرطوب تمام قسمت های در و داشبورد و جلو و فرمان ماشین را تمیز کنید و با روغن مخصوص به وسیله ی اسفنج روی آن بکشید تا هم براق و تمیز شود و گرد و غبار کمتری روی آنها بنشیند.

شستن ماشین با وایتکس,شستن ماشین,شستن ماشین با نوشابه کارشناسان، شستن ماشین را هر ۲ هفته یا هر ۲۰ روز یک بار به طور منظم توصیه می کنند

قبل از شستن ماشین، اطمینان حاصل کنید که در ابتدا تمامی قسمت های ماشین را با شلنگ آب بگیرید؛ در صورتی که آلودگی به بدنه خودرو چسبیده باشد، با کشیدن اسفنج امکان دارد بر سطح اتومبیل تان خراش ایجاد شود. لازم به ذکر است، شما حتماً باید چوب میوه، مدفوع پرندگان، حشرات مرده و صمغ درختان را از سطح خودرو خود تمیز کنید، چون آنها میتوانند به رنگ اتومبیل آسیب بزنند. سپس ماشین خود را بشورید، آنرا از سقفش بشویید و راه خود را تا پایین وسیله نقلیه هدایت کنید، از برس با حرکات دایره ای کوچک برای تمیز کردن لکه های سرسخت و چرب استفاده کنید و از یک دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن مناطق کثیف استفاده کنید که بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

>> با دو سطل ماشین را بشویید:

همیشه از دو سطل برای شستن ماشین استفاده کنید؛ یکی از اشتباه های بزرگ و رایجی که در زمان شستن ماشین امکان دارد مرتکب شوید، آب کشیدن اسفنج کثیف درون سطل آب تمیز دارای شوینده است. چنانچه این کار را بکنید، در واقع خودروتان را تمیز نمی کنید، بلکه آلودگی ها را به تمامی قسمت های ماشین پخش خواهید کرد.

بدین ترتیب درون یک سطل، آب و شوینده بریزید و سطل دیگر را با آب تمیز پر کنید و اسفنج آلوده را داخل آن قرار دهید و آبکشی کنید. بعد از شستشوی کامل اسنفج، آنرا درون آب و کف فرو ببرید و شستن ماشین را ادامه دهید. اسفنجتان را مرتبا بشویید و آبگیری کنید و خصوصاً در روزهای گرم در زمان کار، خودرو را با شلنگ چند بار آب بگیرید. عمل شست و شو را با ملایمت انجام دهید و به صورت افقی اسفنج را روی بدنه خودرو بکشید، تا مانع از ایجاد خط و خش روی خودرو شود.

>> شستن رینگ ها و لاستیک های ماشین:

برای شستن ماشین اول چرخ ها را بشویید. (به دلیل این که امکان دارد آلودگی ها به دیگر نقاط ماشین پاشیده شوند) این کار را میتوانید در پایان هم انجام دهید. از آن جایی که چرخ ها (رینگ) معمولاً کثیف ترین بخش ماشین هستند، ابتدا بهتر است آنها را بشویید. برای براق کردن رینگ اتومبیل و تمیز کردن فضای بین رینگ و.. از برس سفت دسته دار و بلند (ترجیحا نازک) استفاده کنید یا اسپری های تمیز کننده رینگ بخرید. توجه داشته باشید که برای شستشوی چرخ ها و لاستیک ها از شوینده هایی استفاده کنید، که ماده پایه آنها آب باشد تا به لاستیک ها آسیبی وارد نشود.

بهترین روش شستن ماشین,شستن ماشین با سطل آب,شستن ماشینیکی از کثیف ترین بخش ها در زمان شستن ماشین، رینگ های و لاستیک های آنست

>> شستن چراغ های ماشین:

پس از شستن ماشین، با مایع تمیزکننده شیشه و جوراب پلاستیکی چراغ های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین کنید.

>> نحوه خشک کردن ماشین پس از شستن آن:

بعد از شستن ماشین به کمک یک دستمال تمیز خودروی خود که هنوز خیس است را خشک کنید تا رد قطرات آب روی ماشین نماند.

شستن ماشین,شستن ماشین با نرم کننده مو,شستن ماشین,وسیله ای برای شستن ماشینپس از شستن ماشین، به کمک یک دستمال تمیز خودروی خود را خشک کنید

>> بعد از شستن ماشین بگذارید خودروی شما با هوا خشک شود:

وقتیکه مراحل شستن ماشین تان به اتمام رسید، برای خشک کردن اتومبیل خویش و حذف رطوبت ها، اجازه دهید تا پیش از ادامه دادن به جزئیات، با هوا خشک شود. بگذارید در سایه بماند که خیلی داغ نشود.

>> روش های تمیز کردن شیشه ها پس از شستن ماشین: 

بعد از شستن بدنه ماشین، نوبت به شیشه های ماشین میرسد، در حالیکه محصولاتی مخصوص برای پاک کردن شیشه وجود دارد، محصولات تمیز کننده معمولی هم تا هنگامی که مواد تشکیل دهنده ی آن ها شامل سرکه باشد به همان اندازه تأثير گذارند.

یکی دیگر از روش های تمیز کردن شیشه ماشین پس از شستن ماشین که برای کثیفی های کم تر استفاده می شود؛ استفاده از دستمال مرطوب مخصوص بچه است.

نکات مهم در زمان شستن ماشین

۱. تمیز کردن برف پاک کن ها:

پس از شستن ماشین چنانچه لبه های برف پاک کن شیشه ماشین کثیف شود به جای تمیز کردن شیشه که سبب آلودگی بیشتر آن می شوند برای تمیز کردن آن ها ۱/۴ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طرف آنرا با دستمال حوله ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته کنید. بعد آن ها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و مجدداً سرجایشان قرار دهید.

نحوه شستن ماشین,شستن ماشین,وسیله ای برای شستن ماشینبعد از شستن ماشین برای تمیز کردن شیشه ها، از آمونیاک خانگی استفاده کنید

۲. شستن ماشین با نوشابه یا جوش شیرین:

علاوه بر نوشابه که در شستن ماشین تأثير مثبت دارد، روش دیگر پیشنهادی به شما این است که محلولی دارای ۱٫۴ پیمانه جوش شیرین، ۱٫۴ پیمانه مایع ظرفشویی و ۲٫۴ پیمانه آب را آماده کرده و موقع استفاده، یک پیمانه از آنرا در ۲ لیتر آب حل کنید. یکی از نکات مثبت این محلول، قابلیت نگهداری آن در بطری برای بازه زمانی طولانی مدت و حمل آن در ماشین است.

۳. شستن ماشین با نرم کننده مو:

ماشین خود را با نرم کننده مویی که لانولین دارد بشویید.شستن ماشین با این ماده سبب درخشش زیاد بدنه خودرو می شود و جالب اینجاست که باران را دفع می کند و آب باران روی آن لکه ایجاد نمی کند.

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش