دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰
۰۹:۰۵ - ۱۸ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۸۸۱
سایر وسایل نقلیه

دوچرخه برقی ریوو (Reevo) معرفی شد + تصاویر

دوچرخه برقی ریوو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,وسایل نقلیه
دوچرخه برقی ریوو با چرخ بدون محور معرفی شد.

استارتاپ Beno مستقر در سیاتل آمریکا دوچرخه برقی جدید و نوآورانه ای را با نام Reevo معرفی کرده است که از چرخ بدون توپی و موتور الکتریکی با قدرت ۷۵۰ وات بهره می برد.

طی سال های گذشته با موارد متعددی از دوچرخه برقي (ebike) روبرو شده ایم که طرح های ابتکاری برای جذب مشتری ارائه داده اند. در این مقاله می خواهیم با یکی از جدیدترین دوچرخه های الکتریکی آشنا شویم؛ این دوچرخه الکتریکی حدود ۷۵۰ وات قدرت و ۵۰۰ وات ساعت ظرفیت باتری بهمراه فهرستی طولانی از تجهیزات جالب و یک جفت چرخ بدون توپی (hubless) با ظاهری عجیب ارائه می دهد.

نام شرکت سازنده این دوچرخه، Beno و کوتاه شده جمله «be innovative» یا «نوآور باش» است. مسئولان این شرکت مستقر در سیاتل، حرف های جالبی درباره دوچرخه جدید می گویند. به طورمثال آنها می گویند که «پره های چرخ یا اسپوک از سال های خيلي دور وجود داشته اند» و «برخی عمر پره چرخ را حداقل ۴۰۰۰ سال می دانند». پره های چرخ یکی از موفقیت های کلیدی در اختراع چرخ بودند، چیزی که امکان دارد از آن شنیده باشید و خود به تنهایی نوآوری بسیار مفیدی به شمار می رود. پره های چرخ در عین وزن پائین و تقویت ساختار چرخ، کار فوق العاده ای انجام می دهند. آنها در برابر ضربات از هر جهت مقاوم هستند و اجازه می‌دهند اگر چرخ کمی دچار تغییر شکل شد، دوباره به شکل قبلی خود برگردد.

از سوی دیگر، چرخ های بدون توپی در این دوچرخه برقی اساساً یک هدف دارند: زیبا بنظر رسیدن. برای به ثمر رساندن پروژه دوچرخه برقی ریوو (Reevo)، تلاش های بسیار زیادی صورت گرفته است. Beno برای نهایی کردن طرح خود مجبور به حل کردن بعضی مشکلات در زمینه ی نصب کردن، ترمزگیری و هدایت چرخ های دوچرخه شد. این تیم همچنین مجبور شد سیستم های محرکه جدیدی را کشف کند تا نیرو را هم از پدال و هم از موتور الکتریکی به چرخ برساند.

از نزدیک به لاستیک های این دوچرخه الکتریکی دقت کنید. آنها بدون طوقه سنتی هستند و Beno مجبور شده است سوپاپ باد تایر را ازطریق دیواره لاستیکی Kenda وارد چرخ کند. درواقع هر دو پایه چرخ در جلو و عقب باید یک طرفه باشند، در غیر اینصورت فرد نمی تواند لاستیک ها را از دوچرخه جدا کند. ما هم علاقمندیم بدانیم روند تعویض لاستیک این دوچرخه چگونه است. چون نمی توان برای خارج کردن چرخ، فقط یک محور آنرا به سمت بیرون کشید.

دوچرخه برقی ریوو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,وسایل نقلیه

بااین حال بنظر میرسد که مهندسان Beno تمام مشکلات را برطرف کرده و دوچرخه ای طراحی کرده اند که بدون پره چرخ کار می کند. ولی گاهی اوقات شرکت هاي بخاطر جلب توجه مردم، کارهای عجیبی انجام می‌دهند که شاید در عمل خیلی مناسب نباشد. این شرکت می گوید چرخ ها با وزن ۱۲۰ کیلوگرم آزمایش شده اند و در مقابل فشار مقاوم بودند. ولی آیا میتوان این دوچرخه را با هر نوع سرعت، مخصوصاً بدون سیستم تعلیق، از روی دست اندازها عبور داد؟ آیا این دوچرخه میتواند با اعتماد کامل یک فرد را به مدت یک سال هرروز سر کار برساند؟

در فیلمی که توسط وب سایت Indiegogo برای این دوچرخه الکتریکی بارگذاری شده، دوچرخه سواری با آن بسیار کند و نیازمند دقت زیاد است. لرزش جانبی چرخ در این فیلم دیده می شود و مشخص نیست که چه تدبیری برای رفع آن صورت گرفته خواهد شد. مطمئناً حتی هدایت دوچرخه نیز مقداری گشتاور روی طوقه ها ایجاد می کند. ما علاقه مندیم بدانیم که این چرخ های بدون پره چقدر در مقابل غلتش مقاومت دارند. به گفته ی تیم سازنده، ظرفیت پیمایش این دوچرخه برقی به طور متوسط حدود ۶۰ کیلومتر است که با توجه به اندازه باتری، بد بنظر نمی رسد. از جمله سایر مشکلات این دوچرخه میتوان به تک سرعته بودن اشاره کرد که برای بیشتر دوچرخه سواران، پارامتر مهمی در خرید است. از سوی دیگر، هنوز مشخص نیست که ترمزهای نصب شده روی لبه چرخ چه اندازه نسبت به ترمزهای معمولی کارایی دارند.

قطعاً نمی توان این دوچرخه برقي را به فقدان فناوری متهم کرد. تیم Beno درکنار فهرست طولانی از مشکلات مربوط به چرخ که باید آنرا برطرف کنند، امکانات بسیار زیادی نیز ارائه می دهند.

Beno قفل چرخ تعبیه شده در داخل قاب برای این دوچرخه عرضه می کند که دور از دسترس است و توسط حسگر اثر انگشت باز و قفل می شود. همچنین حسگرهای ضد سرقت و ردیابی GPS برای محافظت از این دوچرخه وجود دارد. در ضمن پایه دوچرخه جمع شدنی و مخفی وجود دارد که خيلي جالب بنظر می رسد. پایه نگهدارنده تلفن، گوشی هوشمند تلفن دوچرخه سوار را به داشبورد تبدیل می کند.

دوچرخه برقی ریوو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,وسایل نقلیه

چراغ ها نیز بسیار جالب هستند. با توجه به این که طوقه داخلی این دوچرخه اساساً ثابت باقی می ماند و مجموعه تایر به دور آن می چرخد​​، Beno توانسته سیستم روشنایی خودکار ال ای دی را برای چراغ جلو، چراغ های ترمز و حتی نشانگر های عقب قرار دهد. نشانگرهای عقب با کم شدن نور محیط، بطور خودکار روشن می شوند.

قیمت اولیه اعلام شده توسط Beno برای این دوچرخه الکتریکی ۱، ۹۹۹ دلار است. چنین قیمتی برای یک ebike معمولی که در آن مجموعه ای از امکانات و تجهیزات ساده استفاده شده باشد، بسیار مناسب خواهد بود. حال اگر این قیمت برای تعداد زیادی از ایده های جالب و قطعات مدرن در یک دوچرخه برقي پیشرفته ارائه شود، واقعا مناسب است.

درباره ی قابل اعتماد بودن این شرکت نیز تردیدهای زيادي وجود دارد؛ آخرین بار استارتاپ سیکلوترون در سال ۲۰۱۶ دوچرخه ای بدون توپی برای جذب سرمایه در کیک استارتر معرفی کرد. این استارتاپ مبلغ ۲۰۰ دلار برای سرمایه گذاری روی پروژه ی خود دریافت کرد و مدتی بعد به طور کامل ناپدید شد و چیزی جز اظهارنظرهای بغض آلود در قسمت نظرات کیک استارتر باقی نگذاشت.

آیا Beno به نوعی با سیکلوترون ارتباط دارد؟ هیچ مدرکی برای این ادعا وجود ندارد. اما در صفحه Beno در Indiegogo نیز چیزهای زیادی برای آرامش خاطر علاقه مندان به چشم نمی خورد. هیچ کدام از اعضای تیم Beno، نام خانوادگی ندارند که بتوانیم آنها را به یک شخص واقعی پیوند دهیم؛ اگرچه مدیرعامل آن با نام Alec چند هفته پیش با شجاعت ویدیویی از خود در Reddit منتشر کرد تا از ایده های شرکتش دفاع کند.

دوچرخه برقی ریوو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,وسایل نقلیه

اگر بخواهیم منصف باشیم، داشتن دفتر مرکزی در سیاتل لزوماً اعتبار خیلی زيادي ندارد بلکه یک آدرس تجاری ثبت شده در ساختمانی در پناهگاه مالیاتی معروف دلاور است. آن گونه که بیشتر علاقه مندان به دوچرخه سواری اشاره می کنند، حدود ۲۵۰ شرکت دیگر نیز آدرس مشابهی دارند. در حقیقت این روشی قانونی برای طفره رفتن از پرداخت مالیات به دولت است. به همین ترتیب، هیچ ایده واقعی درباره ساخت و نمونه سازی این دوچرخه در پنانگ مالزی وجود ندارد.

بنابراین می خواهیم بگوییم که شما در حال مشاهده محصولی جذاب، ولی احتمالاً غیر عملی هستید.با توجه به طراحی و فناوری های گران قیمت، بنظر میرسد که عرضه دوچرخه برقی توسط چنین شرکتی تا حدودی غیرواقعی باشد.

مطمئناً ما نمی خواهیم نتیجه ی تلاش های واقعی یک تیم جوان را بر باد دهیم و قطعا آنها زمان زيادي را برای تولید نمونه اولیه دوچرخه برقی ریوو صرف کرده اند.به هر حال این یک وسیله نقلیه ابتکاری است، حتی اگر سودمندی آن برای خریداران و دوچرخه سواران به خاطر نوآوری اصلی فدا شده باشد. اما می خواهیم بگوییم که Beno قطعاً می تواند کارهای بیشتری برای جلب اعتماد افراد در سطح جهان انجام دهد تا آنها بتوانند با اعتماد روی چنین محصولاتی سرمایه گذاری کنند. زیرا بسیار از اشخاص سرمایه های خود را روی شرکتی مشابه از دست داده اند و شاید حاضر نشوند دوباره به چنین اشتباهی دست بزنند.

ما مشتاقانه منتظریم ببینیم که سرانجام دوچرخه برقی ریوو چه خواهد شد و چگونه توسعه می یابد. در زمان نوشتن مقاله، دوچرخه برقي ریوو نزدیک به نیم میلیون دلار آمریکا سرمایه جذب کرده و هدف خود را برای جمع آوری کمک های مالی ۹ برابر کرده است.

  • 16
  • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
گرشا رضایی,بیوگرافی گرشا رضایی,عکس های گرشا رضایی بیوگرافی گرشا رضایی (خواننده) بهمراه تصاویرش

متولد:۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳

زمینه فعالیت: موسیقی پاپ

پیشه:خواننده، آهنگساز و نوازنده

سالهای فعالیت:۱۳۹۱ تاکنون

ساز تخصصی: گیتار الکترونیک

قد:۱۹۰ سانتیمتر

ادامه
روحانی الهام علی اف,تصاویر خانوادگی الهام علی اف,زندگی شخصی الهام علی اف بیوگرافی الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۲۴ دسامبر ۱۹۶۱

زادگاه:باکو،  جمهوری سوسیالیستی آذربایجان شوروی ( اکنون جمهوری آذربایجان)

ملیت:آذربایجانی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام شیعه

ادامه
ویژگیهای خضر,نام فرزندان حضرت خضر,عکس حضرت خضر زندگینامه حضرت خضر(ع) و داستان زندگی او

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

پیامبران هم‌عصر:موسی (ع)

قدمگاه های حضرت خضر: مسجد کوفه، کوه حضرت خضر و ...

سرانجام حضرت خضر: عمری جاودانه

ادامه
گلاره عباسی,عکس جدید گلاره عباسی,تصاویر جدید گلاره عباسی بیوگرافی گلاره عباسی بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر 

همسر: ادیب راد

ملیت:ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش