جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۰۳

چگونه ایمیل بسازیم؟ (+ آموزش تصویری)

چگونه ایمیل بسازیم,چگونه ایمیل بسازیم در یاهو جدید,چگونه ایمیل بسازیم همراه با تصویرراحتی در برقراری ارتباط بدون محدودیتهای زمانی و مکانی از مزایای ساخت ایمیل است
ایمیل یک ابزار تزئینی نیست و خیلی از مکاتبات مهم دنیا از طریق ایمیل انجام می گیرد. امروزه برای رفع کارهای اداری و انجام بسیار از امورات مانند برنامه های کامپیوتری و موبایل ساخت ایمیل ضروری است.

ایمیل

در دنیای پیشرفته امروزه، دیگر همانند قبل برای آنکه بتوانیم از حال دوستان و آشنایان خود باخبر شویم نیازی به سفرهای طولانی چند ماهه که ممکن بود در زمان سفر تحت آسیب های متعددی اعم از نیش حیوانات قرار بگیریم نیست بجای آن می توانیم در منزل و در نهایت آرامش با دوستان و آشنایان خود بدون هر گونه تلف کردن زمان، تماس تصویری برقرار کنیم و ساعت ها با هم مکالمه کنیم و از حال یکدیگر مطلع شویم و یا حتی نامه و یا هر گونه پیغامی را به یکدیگر ارسال کنیم ولی برای ارسال نامه الکترونیک یا همان ایمیل میتوان از برنامه های متعددی استفاده کرد که یکی از آن ها منتسب به یاهو است که برای ارسال هر گونه نامه الکترونیکی در این برنامه ی آنلاین باید یک حساب کاربری را فراهم کنید و بعد از آن شروع به ارسال نامه های مد نظر خود به افرادی که به آن ها قول داده اید کنید.

قابلیت های ایمیل

Yahoo!‎ Mail یک برنامه رسمی از سوی Yahoo است که برای کاربران اندرویدی تعریف شده است. این برنامه قابلیت های مختلفی را برای کاربر ، که شامل انتخاب همزمان چند ایمیل با هم، ساخت ایمیل جدید، پاک کردن چند ایمیل بطور همزمان، کامل شدن آدرس موردنظر بطور اتوماتیک، امکان جست و جو بین مخاطبان است، ایجاد کرده است. کاربر برای استفاده از سرویس های ارائه شده از Yahoo! Mail، باید یک آدرس ایمیل داشته باشد.

فواید ساخت ایمیل

با ساخت ایمیل در یاهو شما صاحب یک ایمیل با فرمت yahoo.com@ می شوید که دارای ۱ ترابایت حجم فضای ذخیره سازی آنلاین است که برای میلیون ها پیام کافیست. همچنین با استفاده از YahooMail میتوانید دیگر حساب های کاربری خود مثل Gmail یا Outlook را نیز مدیریت کرده و زمانی که در سفر هستید، از قابلیت پاسخگوی خودکار ایمیل نیز برخوردار شوید. نسخه ضعیف تری از YahooMail نیز موجود است که Yahoo Mail Basic نام دارد. یاهو فراتر از خدمات ایمیل را ارائه می کند و با استفاده از آن میتوانید از سرویس هایی مثل تقویم یاهو نیز استفاده کنید.

چگونه ایمیل بسازیم؟

یاهو یکی از معروف ترین و مورد اعتماد ترین سرویس های ایمیل در فضای وب است. برای ساخت ایمیل در ابتدا باید سرویس دهنده خود را انتخاب کنید بعد از این که سرویس دهنده مورد نظر را انتخاب کردید ساخت ایمیل برای شما بسیار آسان خواهد بود.

۱. برای ساخت ایمیل یاهو لازم است اول وارد وب سایت Yahoo شوید، برای اینکار آدرس Www.Yahoo.Com را در نوار ادرس مرورگرتان تایپ کنید و بعد گزینه Mail را انتخاب کنید تا وارد صفحه ایمیل در شبکه خبری Yahoo شوید.

چگونه ایمیل بسازیم در یاهو,چگونه ایمیل بسازیم,طریقه ساخت ایمیلبرای ساخت ایمیل ابتدا وارد وب سایت Yahoo شوید

۲. روش دیگر این که از همان اول آدرس Mail.Yahoo.Com را در نوار آدرس تایپ کنید تا مستقیما وارد صفحه ایمیل در یاهو شوید. در صفحه جدید از شما خواسته شده است که آدرس ایمیلتان را وارد کنید، در صورتیکه تصمیم ساخت ایمیل جدیدی داشته باشید باید از پایین صفحه گزینه Sign Up را انتخاب کنید تا وارد صفحه ساخت ایمیل یاهو جدید شوید.

ساخت ایمیل جدید,چگونگی ساخت ایمیل,چگونه ایمیل بسازیم ابتدا برای ساخت ایمیل جدید، گزینه Sign Up را انتخاب کنید

۳. در مرحله ی بعدی ساخت ایمیل، روی Create Account کلیک کنید تا بتوانید حساب کاربری خود را در یاهو ایجاد کنید.

چگونه ایمیل بسازیم,آموزش ساخت ایمیل یاهو,آموزش ساخت ایمیلبرای ساخت ایمیل، روی Create Account کلیک کنید

۴. فرم ثبت نام را کامل کنید و نام کاربری خود را برای ساخت ایمیل انتخاب کنید. همینطور رمز عبور، شماره تلفن، آدرس ایمیل مورد نظر و تاریخ تولدتان را نیز وارد کنید.

>> باید نام موردنظر خود را برای آدرس ایمیل خود یا همان آی دی (id) خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در زمان ساخت ایمیل، چنانچه این آی دی قبلاً توسط افراد دیگری استفاده شده باشد گوگل با یک پیام قرمزرنگ در زیر محل نوشتن آی دی، آنرا به شما اطلاع می دهد و حتی به شما آی دی های که استفاده نشده اند را پیشنهاد می کند. نام ایمیل باید با حروف انگلیسی باشد. نام ایمیل میتواند شامل حروف کوچک (a- z)، حروف بزرگ (A- Z)، اعداد (۰- ۹)، خط فاصله (-)، زیرخط (_)، آپاستروف (') و نقطه (.) باشد. حداکثر طول نام ایمیل ۶۴ کاراکتر است. در نام ایمیل از فاصله خالی () نمی توانید استفاده کنید.

>> آدرس ایمیلی که تصمیم ساخت آنرا دارید وارد می کنید، در صورتیکه شخص دیگری آدرس ایمیلی به همین نام نساخته باشد، برای شما تائید خواهد شد، در غیر این صورت می توانید برای ساخت ایمیل از موارد پیشنهادی سایت یاهو یک آدرس ایمیل را انتخاب کنید.

ساخت ایمیل در یاهو,چگونه ایمیل بسازیم,ساخت ایمیل یاهودر این قسمت اطلاعات خود را برای ساخت ایمیل وارد کنید

>> در زمان ساخت ایمیل توجه کنید برای رمز عبور حداقل ۸ حرف شامل حرف کوچک انگلیسی، حرف بزرگ و عدد باید انتخاب کنید. در رمز عبور، از ترکیب هر نوع کاراکتر نوشتاری کد اسکی (ASCII) میتوانید استفاده کنید. رمز عبور نمی تواند با فاصله خالی شروع شود یا پایان یابد. هرگاه نوار سبزرنگ زیر محل نوشتن رمز عبور سبز شد، یعنی رمز انتخابی شما استحکام لازم را دارد و از طرف گوگل به لحاظ فنی تائید می شود. در قسمت های بعدی باید بار دیگر رمز عبور خویش را وارد کنید.

>> در قسمت بعدی ساخت ایمیل، باید به ترتیب ماه، روز و سال تولد خود را به میلادی وارد کنید.

>> در کادر بعدی ساخت ایمیل در یاهو، باید جنسیت خود را مشخص کنید.

>> در این قسمت از ساخت ایمیل باید شماره تلفن همراه خود و محل زندگی خویش را انتخاب کنید. معمولاً به صورت پیش فرض گوگل بر اساس آی پی شما مکان شما را تشخیص می دهد. ایران را انتخاب کنید و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که در ادامه کد کشور که ۹۸+ است باید شماره موبایل خود را بدون ۰ وارد کنید. در ضمن توجه داشته باشید که این شماره برای احراز هویت شما است و حتماً در لحظه ثبت نام باید فعال باشد.

>> در آخر کلید Continue را فشار دهید تا به مرحله بعدی ساخت ایمیل بروید.

۵. در ادامه صحت شما تلفن همراه وارد شده با ارسال یک پیامک یا تماس با شما، بررسی می شود، یکی از دو گزینه Text me an Account Key یا Call me with a verification code را در این مرحله از ساخت ایمیل انتخاب کنید تا تائید کنید که تلفن مربوط به آن شماره تلفن را دارید.

چگونه ایمیل بسازیم با تصویر,ساخت ایمیل,چگونه ایمیل بسازیمدر این مرحله از ساخت ایمیل، شماره موبایل خود را وارد کنید

۶. پیامک دریافت شده شامل یک کد ۵ رقمی می باشد که بعد از دریافت باید کد دریافتی را عینا در صفحه ی جدید وارد نموده و گزینه Verify (بررسی) را بزنید تا یاهو شما را برای ساخت ایمیل تایید نماید.

چگونه ایمیل بسازیم,روش ساخت ایمیل در یاهو,نحوه ساخت ایمیلکد ارسالی بر روی شماره موبایلتان را برای ساخت ایمیل وارد کنید

۷. سپس در این مرحله از ساخت ایمیل، Continue را انتخاب کنید. در صورت تائید، صفحه ای برایتان باز میشود که نشانگر تائید شما و ساخت اکانت جدید شما میباشد. مراحل ثبت نام به پایان رسید شما با این اکانت هم قادر به استفاده از آن به صورت ایمیل و هم به صورت ای دی یاهو مسنجر خواهید بود.

ساخت ایمیل فارسی,چگونه ایمیل بسازیم,چگونه ایمیل بسازیم تصویریمراحل ساخت ایمیل شما به پایان رسید

۸. بعد از ساخت ایمیل، شما به صفحه اصلی Yahoo هدایت می شوید. برای دسترسی به Yahoo Mail گزینه Mail (واقع در گوشه سمت راست بالای صفحه) را انتخاب کنید، یا به mail.yahoo.com بروید.

آموزش ساخت ایمیل در یاهو,راهنمای ساخت ایمیل,چگونه ایمیل بسازیمبعد از ساخت ایمیل، شما به صفحه اصلی Yahoo هدایت می شوید

۹. چنانچه پس از ساخت ایمیل، برای اولین بار وارد ایمیل خود می شوید ممکن است با صفحه زیر رو به رو شوید، که از شما می خواهد اطلاعات مربوط به ایمیل پشتیبان و شماره تلفن همراه خود را بررسی کنید و در صورتیکه ایمیل دیگری دارید میتوانید در قسمت recovery email به عنوان ایمیل پشتیبان وارد کنید و همینطور چنانچه قصد اضافه کردن شماره موبایل دیگری دارید میتوانید از گزینه add another phone اقدام کنید. در صورت نبود مشکل بر روی Looks good کلیک کرده و وارد ایمیل می شوید.

چگونه ایمیل بسازیم,اموزش ساخت ایمیل,چگونه ایمیل بسازیم در یاهو جدیدپس از ساخت ایمیل، اطلاعات ایمیل پشتیبان را تائید کنید

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 9
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش