چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۶۵

بهترین روشها برای جلوگیری از هک واتس اپ (+ تصاویر)

جلوگیری از هک واتس اپ،روش جلوگیری از هک واتس اپ,پیام رسان واتس اپ روش جلوگیری از هک واتس اپ
یکی از راه های جلوگیری از هک واتس آپ و نفوذ به پیام های شما در پیام رسان واتس آپ، استفاده از سیستم رمزگذاری روی اپلیکیشن ها می باشد. در ادامه به برخی از راهکارهای امنیتی جهت جلوگیری از هک واتساپ می پردازیم.

واتس آپ

واتس اپ یکی از برترین و شناخته شده ترین برنامه های سوشال مدیا یا شبکه های اجتماعی است که این برنامه کاربردی مدت های طولانی در این زمینه فعالیت دارد و در این بازه زمانی توانست میلیون ها کاربر را بخود جذب کند و دیگر از محدودیت های یک شهر و استان، تبدیل به اپ جهانی شود و این حتماً به کاربردها و قابلیت های مختلفی که این برنامه در طول زمان اضافه کرد بستگی دارد.

آیا واتس آپ قابل هک شدن است؟

با اینکه واتس اپ امنیت بالایی دارد ولی متأسفانه هکرها با کمک نرم افزارها و وسایل جانبی می توانند به گوشی شما دسترسی پیدا کرده و اکانت واتس آپ شما را هک کنند.

نصب نرم افزارهای جاسوسی در گوشی شما یکی از روش هایی است که هکر ها میتوانند به این وسیله به اکانت واتس آپ شما دسترسی پیدا کنند.

نحوه تشخیص هک واتس اپ

در صورت هک واتس آپ اتفاقات مختلفی امکان دارد رخ دهد، من جمله:

۱. هک واتس اپ با جیمیل و شماره

یکی دیگر از روش هایی که افراد فرصت طلب میتوانند به حساب کاربری واتس اپ شما دسترسی پیدا کنند، استفاده از جیمیل و شماره تلفن شما میباشد! به عنوان مثال تا به حال ده ها بار از روش پیغام ها و هشدارهای گوناگون به وسیله رسانه ها گفته شده است که اصلاً نباید اطلاعات جیمیل خود را به هر شخصی دهید که در آخر امکان دارد اطلاعات جیمیل شما و حساب های متصل به جیمیل شما به وسیله افراد سودجو هک شوند. 

جلوگیری از هک شدن واتس اپ,پیام رسان واتس اپ,جلوگیری از هک واتس اپبرای جلوگیری از هک واتس اپ، نباید اطلاعات جیمیل خود را به هر شخصی دهید

۲. دمای گوشی هوشمند

در صورتیکه دمای تلفن هوشمند شما بیش از حد گرم می شود. اکثر اوقات، برنامه های قدرتمند که در پس زمینه تلفن شما اجرا میشوند سبب گرم شدن گوشی میشوند و یقیناً، این میتواند سبب جاسوسی و هک واتس اپ شود.

۳. هک واتس اپ توسط برنامه نظارت آزاد

روش دیگری که با آن میتوان به هک کردن واتس اپ پرداخت، هک گوشی و بعد از آن رسیدن به اطلاعات واتس اپ از طریق برنامه نظارت آزاد (همیار جی پی اس) می باشد. هکرها با استفاده از برنامه های گوناگون اقدام به هک گوشی شخص مورد نظر خود می کنند و از این روش، تمام اطلاعات موجود در گوشی هدف را در اختیار می گیرند. این اطلاعات میتواند حاوی اطلاعات موجود در اکانت های کاربر مورد نظرشان شود و به این ترتیب هکر توانسته هک تمامی پیغام رسان ها من جمله هک واتس اپ را انجام دهد.

۴. استخراج پیام ها

هکرها از این روش برای کپی کردن پیام های واتس اپ از دستگاه و ایمیل خود در شناسه ایمیل دیگر استفاده می کنند. آن ها میتوانند با کپی کردن بعضی از فایلها از پوشه واتس اپ، تمامی پیام های واتس اپ شما را به آسانی هک کنند و بخوانند.

راههای جلوگیری از هک واتس آپ

>> در مکالمه های مهم از چت رمزنگاری شده استفاده کنید

واتس اپ هم مانند خیلی از برنامه های پیام رسانی ایمن، از چت رمزنگاری شده، حمایت می کند. در این روش گفت و گو، کلیه پیام های بین طرفین ارتباط، به صورت سرتاسری رمزنگاری شده و تنها فرستنده و گیرنده قادر به باز کردن پیام و خواندن آن خواهند بود. چت رمزنگاری شده که در تلگرام با عنوان سکرت چت شناخته می شود، در واتس اپ به صورت پیش فرض وجود داشته و نیازی به فعال سازی مجدد آن نیست.

به عبارت دیگر شما در واتس اپ هر پیامی که ارسال کنید، به صورت پیش فرض End to End رمزنگاری خواهد شد.  اما برای اطمینان از مصون بودن ارتباط و جلوگیری از هک واتس اپ بهتر است کد امنیتی مربوط به هر ارتباط را پیش از انجام مکالمات مهم، بررسی نمایید. برای جلوگیری از هک واتس اپ، به صفحه پروفایل شخص مورد نظر خود رفته و گزینه Encryption را انتخاب کنید. در صورتی‌که کد نمایش داده شده برای شما، دقیقا با کد نمایش داده شده برای طرف مقابل باشد، بعد از آن این ارتباط ایمن بوده و به سادگی میتوانید در آن پیام های خویش را رد و بدل کنید.

واتس اپ,جلوگیری از هک واتس اپ,جلوگیری از هک شدن واتس اپچت رمزنگاری شده، روشی برای جلوگیری از هک واتس اپ

>> Whatsapp را قفل کنید

ویژگی صفحه نمایش قفل دستگاه برای محافظت از واتس اپ کافی نیست. بدین ترتیب برای امنیت بیشتر باید واتس اپ خود را قفل کنید. Whatsapp هیچ حالت قفل را ارائه نمی دهد، بر این اساس شما باید برای قفل کردن Whatsapp برنامه های جانبی را نصب کنید تا از هک شدن چت های واتس اپ جلوگیری کنید.

هک واتس اپ,راههای جلوگیری از هک واتس اپ,جلوگیری از هک واتس اپبرای جلوگیری از هک واتس اپ، از برنامه های جانبی قفل واتس اپ استفاده کنید

>> قفل دوم امنیتی برای جلوگیری از هک واتس اپ (Two- Factor Authentication)

یکی دیگر از راههای جلوگیری از هک واتس اپ، استفاده از قفل دوم امنیتی است. شما می توانید با وارد شدن به بخش تنظیمات واتس اپ (Setting)، بخش اکانت (Account) و بخش کد امنیتی دوم (two- step verification) یک کد ۶ رقمی را برای ورود به واتس اپ در نظر بگیرید و با این کار امنیت اطلاعات واتس اپ را بالا ببرید. در اینصورت تنها با وارد کردن این کد میتوانید پیغام ها را ببینید و از واتس اپ استفاده کنید. با این کار حتی اگر هکر شماره گوشی شما را هم داشته باشد نمی تواند وارد حساب کاربری شما شود و اطلاعاتتان را ببیند. برای فعال کردن پین کد کافیست طبق فرمان زیر عمل کنید:

۱- واتس اپ را باز کرده و در قسمت بالا سمت راست صفحه، گزینه سه نقطه را انتخاب کنید.

۲- پس از آن به ترتیب وارد تنظیمات و سپس تنظیمات اکانت شوید و بعد از آن Two- step verification را انتخاب کنید.

۳- پس از آن گزینه Enable را انتخاب کرده و کد ۶ رقمی خود را تعیین کنید.

جلوگیری از هک واتس اپ,راههای جلوگیری از هک واتس اپ,برای جلوگیری از هک واتس اپآموزش فعالسازی قفل دوم امنیتی برای جلوگیری از هک واتس اپ 

>> برنامه ها را از منابع غیرمجاز یا ناشناخته نصب نکنید

برای جلوگیری از هک واتس اپ، همیشه برنامه ها را از فروشگاه بازی Google نصب کنید. لطفاً پیش از نصب بر روی تلفن خود، جزئیات برنامه نویس، رتبه بندی، بررسی هر برنامه را بررسی کنید.

جلوگیری از هک شدن واتس اپ,جلوگیری از هک واتس اپ,برای جلوگیری از هک واتس اپنصب برنامه واتس اپ از گوگل پلی، راهی برای جلوگیری از هک واتس اپ

>> لاگ اوت از واتس اپ

چنانچه از نسخه های وب واتس اپ یا دسکتاپ در دستگاه های گوناگون استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که پس از هر دفعه استفاده، از دستگاه مورد نظر لاگ اوت کنید. این کار روش مناسبی برای جلوگیری از هک واتس اپ است. همینطور اگر توجه کرده باشید هر زمانی که با دستگاه دیگری وارد حساب واتس اپ خویش می شوید، پیغامی را در تلفن همراه خود مشاهده می کنید که در حال استفاده از واتس اپ در دستگاه دیگری هستید. بدین ترتیب هر موقع که این پیغام را دریافت کردید و در حال استفاده از نسخه دسکتاپ واتس اپ نبودید، حتماً قضیه را جدی بگیرید و آنرا پیگیری کنید. زیرا این میتواند علامتی از این باشد که فردی در حال هک کردن حساب واتس اپ شما است.

هک واتس اپ,جلوگیری از هک واتساپ,جلوگیری از هک واتس اپLog Out شدن از واتس اپ روش مناسبی برای جلوگیری از هک واتس اپ است

>> از Wifi ناشناس یا رایگان استفاده نکنید

برای جلوگیری از هک واتس اپ شما نباید از وای فای ناشناخته یا عمومی استفاده کنید چون هر کسی میتواند با استفاده از اتصال wifi به آسودگی اطلاعات موبایل و واتس اپ شما را هک کند.

جلوگیری از هک واتس اپ,برای جلوگیری از هک واتس اپ,پیام رسان واتس اپبرای جلوگیری از هک واتس اپ از وای فای ناشناخته استفاده نکنید

>> از آنتی ویروس های بروز استفاده کنید

آنتی ویروس ها راهی برای جلوگیری از هک واتس اپ هستند. آنتی ویروس های قوی میتوانند به سادگی برنامه ها مخرب و جاسوس افزارهایی را که روی تلفن همراه شما نصب میشوند را یافته و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری نمایند. تلاش کنید پیوسته یکی از این برنامه های ضد ویروس و ضد جاسوسی را روی تلفن همراه خود نصب کرده و مرتبا بروز رسانی کنید تا با استفاده از آن بتوانید امنیت دستگاه تلفن همراه و واتس اپ خویش را بالا ببرید. (بیشتر بخوانید: بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان)

هک واتس اپ,روش جلوگیری از هک واتس اپ,جلوگیری از هک واتس اپجلوگیری از هک واتس اپ با نصب آنتی ویروس

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 12
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کامالا هریس,زندگینامه کامالا هریس,ازدواج کامالا هریس بیوگرافی کامالا هریس و فعالیت های او در عرصه سیاست (+ تصاویر)

زاده:۲۰ اکتبر ۱۹۶۴ 

زادگاه: اوکلند، کالیفرنیا، آمریکا

حزب سیاسی: حزب دموکرات آمریکا

دین: باپتیست

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
لبرون جیمز,عکسهای لبرون جیمز,قد لبرون جیمز بیوگرافی لبرون جیمز، بسکتبالیست مشهور و با استعداد (+تصاویر)

لقب: کینگ جیمز

متولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۸۴

محل تولد: آکرون اوهایو

قد: ۲۰۳ سانتیمتر

وضعیت تأهل: متأهل

ادامه
احمد جنتی,سن احمد جنتی,احمد جنتی بیوگرافی زندگینامه احمد جنتی و فعالیت های او (+ تصاویر)

زاده: ۳ اسفند ماه ۱۳۰۵  

زادگاه: لادان، اصفهان

شروع به کار : ۲۷ اسفند ماه ۱۳۷۵

سمت: پنجمین رئیس مجلس خبرگان رهبری

تحصیلات: اجتهاد

گمارنده: سید علی خامنه ای

ادامه
امام حسین (ع),درباره امام حسین (ع),تصاویر امام حسین (ع) زندگینامه امام حسین (ع) از امامت تا شهادتش

زادگاه: مدینه، حجاز

کنیه: اَباعَبْدِاللّه، ابوعلی

زادروز: ۳ شعبان ۴ ه‍.ق

نقش: سومین امام شیعیان

فوت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل دفن: حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
ویژه سرپوش