یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۵۰۰۰۱۲

راهنمای خرید تبلت؛ نکات مهم قبل از خرید تبلت

راهنمای خرید تبلت,راهنمایی در مورد خرید تبلت,خرید تبلت ویندوز8یکی از موارد مهم در هنگام خرید تبلت اندازه ی صفحه نمایش آن می باشد
در هنگام خرید تبلت باید هدف و نیازتان از خرید را به خوبی مشخص کنید. تفاوت بازار تبلت با تلفن های هوشمند در این است که برای مصارف بازی و سرگرمی گزینه های مشخصی وجود دارند و برای انجام کارهای حرفه ای و حمل یک تبلت قدرتمند و کارآمد هم گزینه های دیگری در دسترس هستند. دانستنِ خواسته هایتان در اولویت نخست راهنمای خرید تبلت قرار دارد.

راهنمای خرید تبلت

اولین گام برای خرید تبلت خوب، تعریف نیازمندی هایی است که هر کاربر از تبلت مورد نظر خویش انتظار دارد. سپس آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات به کار برده شده برای تبلت ها و محدود کردن دامنه خرید، میتوان لذت خرید خوب را تجربه کرد. در حالت کلی، دسته بندی های متعددی را برای یک گجت و مخصوصا تبلت میتوان تعریف کرد. به عنوان مثال میتوان با ابعاد، قدرت پردازشی، سیم کارت خور بودن، باتری و … تبلت ها را دسته بندی کرد. به همین علت بهتر است اولویت بندی برای پارامترهای خرید تبلت مشخص کنیم. برای ساده کردن مسئله، بهتر است اول مشخص کنید تبلت مورد نظرتان سیم کارت خور باشد یا نه، به این شکل دامنه انتخاب ها را در حد چشمگیر محدود می کنید. سه قانون اساسی برای خرید تبلت مناسب عبارت است از:

۱. تشخیص نیازها برای خرید تبلت:

توصیه می کنیم تمام نیاز هایی که از تبلت خود دارید را یادداشت کنید و آن هایی که تنها از سر ضرورت و نیاز هستند را نگه دارید و باقی را خط بزنید تا به دیدی از نوع نیاز خود برای خرید تبلت برسید.

۲. قیمت از نکات مهم در زمان خرید تبلت:

یکی از عوامل مهم در زمان خرید تبلت، قیمت آن است. گران قیمت ترین تبلت بازار، الزاما بهترین نیست. همچنین، باید از نمونه های ارزان قیمت ولی بی کیفیت نیز برحذر باشید. حتی بعضی از تولید کنندگان، تبلت خود را با قیمتی نازل تر از ارزش واقعی آن به فروش می رسانند ولی بعدا و از راههای مختلف، به عنوان مثال فروش محتوای دیجیتال، نتیجه بسیار بهتری می گیرند.

۳. توجه به شرکت سازنده در زمان خرید تبلت:

توجه به شرکت یا برند تولید کننده ی تبلت زمانی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند که تصمیم خرید تبلت اندرویدی داشته باشید. همانطور که می دانید تبلت های زیادی از شرکت های گوناگون با پشتیبانی از سیستم عامل اندروید در بازار وجود دارند. به همین علت پیش از خرید تبلت اندرویدی بهتر است در مورد شرکت سازنده ی تبلت مورد نظر تحقیق کنید تا از پشتیبانی بلند مدت، کیفیت ساخت تبلت های تاکنون تولید شده و موردهای بیشتر آگاهی کافی را پیدا کنید.

خرید تبلت مناسب,خرید تبلت,خرید تبلت ارزاناگر قصد خرید تبلت را دارید، تبلت‌هایی با صفحه نمایش‌های ۱۰ اینچی انتخاب مناسبی هستند

نکات کلیدی موقع خرید بهترین تبلت

به این علت که انتخاب های زیادی در بازار وجود داشته و همچنین به علت آنکه تبلت هزینه نسبتاً زیادی را بر شما تحمیل می کند، لازم است تمام این موارد را در زمان خرید تبلت به خاطر داشته باشید. جهت خرید تبلت مناسب، رعایت تمام این موارد کاملاً الزامی است:

- ابعاد، وزن و حمل پذیری از عوامل مهم در زمان خرید تبلت:

اندازه صفحه نمایش و میزان فضای ذخیره سازی هر دو از اهمیت بالایی در انتخاب تبلت ها برخوردارند. نخستین چیزی که باید به آن توجه کنید اینست که هنگامی که «تبلت ۷ اینچی» یا تبلت «۱۰ اینچی» را می شنوید، منظور اندازه صفحه نمایش به صورت مورب است نه اندازه خود تبلت. درصورتی که بعد از خرید تبلت تصمیم دارید هر روز آنرا با خود حمل کنید بهتر است در زمان خرید به ابعاد و وزن آن توجه کنید. هر چه بدنه تبلت ظریف تر باشد و وزن آن کم تر باشد حمل آن آسان تر است. پس عامل دیگر در زمان خرید تبلت، ابعاد و وزن تبلت می باشد. ابعاد رایج تبلت ها عبارتند از:

> تبلت ۷ تا ۷.۹ اینچی (کوچک):

قطر صفحه نمایش این گروه از تبلت ها، بین ۷ الی ۸ اینچ بوده و کوچک تلقی می شوند. از این محصولات، انتظار قدرت بالایی را نمی توان داشت. بی شک مهم ترین دلیل خرید تبلت ۷ اینچی، قیمت پایین تر و سهولت حمل بالای آن هاست که سبب محبوبیت آن شده است. فکر حمل تبلت با یک کیف کوچک یا گذاشتن آن در یک جیب یا حتی امکان کار با یک دست و همینطور وزن کمتر، از این مدل تبلت ها، رقیبان بزرگی می سازد. رایج ترین کاربرد این ابزارک ها، خواندن کتاب یا مجلات الکترونیکی و همینطور وب گردی است.

> تبلت ۸.۹ تا ۱۰.۱ اینچی (متوسط):

رایج ترین سایزیست که بیش ترین تعداد تبلت در این سایز ساخته می شوند. صفحه نمایش بزرگتر با رزولوشن بالاتر، اصلی ترین تفاوت این دسته تبلت ها با مدل های ۷.۹ اینچی در زمان خرید تبلت است.

> تبلت بزرگ تر از ۱۰.۱ اینچ:

در زمان خرید تبلت توجه داشته باشید که تبلت های ۱۰ اینچی معمولاً آن قدر بزرگ هستند که میتوان از آنها بعنوان لپ تاب استفاده کرد. بعضی اوقات میتواند در بین یک لپ تاب بزرگ و گوشی خیلی کوچک اندازه بسیار مناسبی باشد. از اینگونه تبلت ها به علت کارایی دوگانه تبلت و کامپیوتر شخصی، بعنوان هیبریدی یا ترکیبی یاد می شود به دلیل آن که صفحه نمایش بزرگ تر، قدرت بیشتر و غالبا صفحه کلید های سخت افزاری، از این تبلت ها دستگاهی همه کاره ساخته اند. از نظر قیمت، این ابزار ها، بهای بیشتری نسبت به مدل های کوچک تر خواهند داشت.

> تبلت بین ۱۱ تا ۱۳ اینچ:

در صورتیکه قصد خرید تبلت ۱۱ اینچی را دارید، به این تبلت ها بعنوان تبلت کار فکر کنید. به عنوان مثال آیپد پرو یک آیپد بزرگ تر نیست، یک تبلت است که هدف آن استفاده و تولید محتواست. مایکروسافت سورفیس یک تبلت و در عین حال یک کامپیوتر است.

- توجه به میزان وضوح تصویر و تراکم پیکسلی در حین خرید تبلت:

احتمالا به این نکته توجه کرده باشید که وضوح تصویر تبلت ها آنقدر بالا نیست و تراکم پیکسلی آن ها هم به علت بزرگ بودن صفحه نمایش چندان زیاد نیست ولی در زمان خرید تبلت باید توجه کنید که همین مسئله بر روی کیفیت تبلت تاثیرگذار است. هر چه میزان تراکم پیکسلی صفحه نمایش تبلت بیشتر باشد تماشای ویدیو در آن لذتبخش تر است. هنگامی که تراکم پیکسلی و وضوح تصویر نمایشگر بالا باشد میزان مصرف باطری آن بیشتر است.

راهنمایی در خرید تبلت,راهنمای خرید تبلت ارزان قیمت,راهنمای خرید تبلتانتخاب سیستم عامل یکی از اصلی ترین مسئله در هنگام خرید تبلت می باشد

- تنوع برنامه ها و پشتیبانی از زبان فارسی:

مهم ترین مزیت تبلت های اندرویدی را میتوان در وجود اپلیکیشن ها و بازی های زیاد ایرانی دانست. همچنین به علت آن که اندرویدش یک سیستم عامل متن باز (Open Source) است، میتوانید شخصی سازی های زیادی مثل نصب کاستوم رام ها را روی آن انجام دهید. برای خرید تبلت، درصورتی که آشنایی زیادی به زبان انگلیسی ندارید، تبلت های اندرویدی به علت پشتیبانی از زبان فارسی میتوانند انتخاب خوبی برایتان باشند. این در حالیست که هیچ کدام از دو سیستم عامل دیگر ویندوز و iOS نیز از زبان فارسی در منوها پشتیبانی نمی کنند.

- پردازنده یکی از نکات کلیدی در حین خرید تبلت:

یکی از نکات مهم در زمان خرید تبلت، پردازنده ی آن است. تمام تبلتها بایستی به قدر کافی مجهز باشند تا بتوانند چند برنامه را به اجراء بگذارند و از این رو پردازنده های بسیار قوی در آن ها کار گذاشته شده است. پردازنده های تک هسته ای ۱ گیگاهرتزی، پردازنده های نرمالی به حساب آمده و خیلی از تولید کنندگان اینک به آرامی پردازنده های چند هسته ای را نیز در دستگاه های خود به کار می برند.

خرید تبلت,راهنمایی برای خرید تبلت,خرید تبلت ارزان قیمتیکی از نکات مهم در زمان خرید تبلت، پردازنده ی آن است

- توجه به حافظه ذخیره سازی در زمان خرید تبلت:

یکی از مهم ترین رکن های ابزارک های مدرن که گاهی امکان دارد در زمان خرید تبلت، در خصوص آن سهل انگاری شود حافظه ذخیره سازی است. شما برای ذخیره سازی فیلم ها، موسیقی ها، برنامه های کاربردی و کتاب هایتان به میزان بی انتهایی فضا احتیاج دارید. حافظه ذخیره سازی بعضی از تبلت ها غیر قابل افزایش و بعضی دیگر قابل افزایش است. تبلت های نوع اول، معمولاً دارای حافظه داخلی مشخصی از ۸ تا ۶۴ گیگابایت حافظه هستند.

- حافظه موقت مورد نیاز در زمان خرید تبلت:

به خاطر شیوه مدیریت حافظه در اندروید یا iOS، از حافظه رم نمی توان بعنوان اهرمی برای فروش بیشتر تبلت ها استفاده کرد. در اغلب تبلت ها حافظه RAM بین ۱ تا ۴ گیگابایت است و اگر بودجه بیشتری صرف کنید قطعاً قادر به افزایش ظرفیت حافظه موقت خواهید بود. دستگاه های هیبریدی و تبلت های جداشدنی مبتنی بر ویندوز معمولاً حافظه موقتی بالاتری داشته و ظرفیت آن ها بعضا به ۱۶ گیگابایت هم می رسد. توجه داشته باشید برای خرید تبلت، هر چه میزان RAM بیشتر باشد عملکرد سریع تری را تجربه خواهید کرد.

- پشتیبانی از سیم کارت و قابلیت مکالمه:

تبلت ها از نظر پشتیبانی کردن سیم کارت به دو گروه تقسیم بندی می شوند. بعضی از تبلت ها قابلیت اتصال سیم کارت دارند و شما میتوانید به آسانی به اینترنت متصل شوید و بعضی دیگر از اتصال سیم کارت پشتیبانی نمی کنند و شما صرفا از طریق وای فای میتوانید به اینترنت وصل شوید. در زمان خرید تبلت، در صورتیکه به دنبال برقراری تماس از طریق سیم کارت در تبلت ها هستید، دستگاه های اندرویدی تنها گزینه شما خواهند بود. در حالیکه آیپد های اپل نیز از سیم کارت پشتیبانی می کنند؛ ولی سیم کارت استفاده شده در تبلت های این شرکت تنها برای اتصال به اینترنت استفاده میشوند و امکان برقراری تماس هرگز میسر نیست؛ این مسئله برای بعضی از تبلت های ویندوزی هم صدق می کند.

- دوربین مهمترین قابلیت در زمان خرید تبلت:

ممکن است برای خیلی از افراد، دوربین و کیفیت بالای آن نقش مهمی در خرید تبلت ایفا کند؛ با این حال چنانچه با خرید تبلت انتظار دارید که به دوربین با کیفیت بالا برای عکس برداری دست پیدا کنید، باید به شما بگوییم که معمولاً سازندگان تبلت، این روزها تمرکز خود را به جای دوربین روی موارد دیگری مانند بهینه سازی نرم افزار، سخت افزار و ارائه خصوصیت های جدید برای کاربران حرفه ای معطوف کرده اند. اگرچه در تبلت هایی مانند آیپد ها و بالارده های اندرویدی میتوانید به دوربین خوبی دست پیدا کنید؛ ولی توانایی عکس برداری این دستگاه ها در قیاس با گوشی های هوشمند به هیچ وجه قابل مقایسه نخواهد بود. بنابراین در زمینه عکس برداری، کیفیت عکسها در تبلت های جدید را میتوان مطلوب و قابل قبول ارزیابی کرد.

- سیستم عامل اصلی ترین مسئله در زمان خرید تبلت:

انتخاب سیستم عامل یکی از اصلی ترین مسئله در هنگام خرید تبلت می باشد. تبلت های بازار با سه سیستم عامل شامل ویندوز، آندروید و ios وجود دارند. شما باید ابتدا مشخص کنید که کدام سیستم عامل را میخواهید انتخاب کنید. اگر میخواهید تنوع اپلیکیشن را داشته باشید و فیلم و سریال در تبلت تماشا کنید و وبگردی داشته باشید بهتر است تبلت های اندروید یا ios خریداری کنید. اگر به دنبال انجام کارهای روزانه خویش با تبلت هستید بهتر است به سراغ تبلت های مایکروسافت بروید. به کمک سیستم عامل ویندوزفون میتوانید کارهای فتوشاپ، اکسل و .. را به آسانی انجام دهید.

سیستم عامل iOS برای سه دستگاه معروف آیپد، آیفون و آیپاد تاچ عرضه می شود. طراحی iOS در بین تمامی سیستم عامل ها از سادگی و ظرافت بیشتری بهره مند شده و اپل این پلتفرم را با دستگاه های خود بسیار یکپارچه کرده است. رابط کاربری iOS را آیکون اپلیکیشن هایی تشکیل میدهند که شما قادر به حذف، تغییر مکان یا سازمان دهی آنها هستید. یکپارچگی سیستم عامل iOS با سخت افزار دستگاه های مبتنی بر این سیستم عامل سبب شده که تمامی وظایف بسیار نرم و روان انجام شوند و شما بتوانید با میزان کمتری حافظه ram در مقایسه با دستگاه های بالا رده اندرویدی، عملیات های چند وظیفگی سنگین را در سیستم عامل اجرا کنید.

سیستم عامل اندروید گوگل، از سخت افزارهای گوناگون از سازندگان مختلف پشتیبانی می کند. این سیستم عامل حداکثر سازگاری را با سخت افزارهای متنوع داشته، سیستم ارسال نوتیفیکیشن، مرورگرهای سریع، یکپارچه سازی برنامه های گوگل مثل گوگل مپ، جیمیل و هنگ اوتس از ویژگی های این سیستم عامل می باشند. از دیگر خصوصیت های سیستم عامل اندرویدی گوگل برای تبلت ها، پشتیبانی از مولتی یوزر یا چند کاربره بودن است. یعنی میتوانید تبلت خود را با دیگر اعضای خانواده به اشتراک گذاشته و هر یک، حساب کاربری شخصی خود را برای ورود به تبلت داشته باشید، ویژگی ای که آیپد اپل فاقد آن است.

نکات مهم در خرید تبلت,راهنمای خرید تبلت,نکاتی در مورد خرید تبلتیکی از نکات مهم که برای خرید تبلت به آن باید توجه کنید، خرید دستگاه از برند معتبر است

ویندوز ۱۰ جدیدترین نسخه از سیستم عامل دسکتاپ و تبلت مایکروسافت است که به صورت رسمی عرضه نسخه نهایی آن شروع شده است. یکی از تغییرهای بزرگ این نسخه از ویندوز بازگشتن پنجره استارت و به ارث رسیدن کاشی های رنگارنگ داخل این منو است. مایکروسافت در ویندوز ۱۰، این پلتفرم را بسیار غنی کرده و خیلی از طرفداران مایکروسافت هم تا به حال از تغییرات و خصوصیت های جدید در این سیستم عامل راضی بوده اند. تبلت های ویندوز ۸.۱ با پشتیبانی از محتوای فلش و همچنین مجهز بودن به نرم افزار آفیس مایکروسافت دستگاهی بسیار ایده آل چه برای انجام وظایف کاری و چه انجام بازی در زمان خرید تبلت هستند. ولی بزرگ ترين تغییرات ویندوز ۱۰ را میتوان اضافه شدن مرورگر جدید و ساده مایکروسافت اج، اضافه شدن اپلیکیشن های پخش صوت و ویدیو و بازگشتن دکمه استارت عنوان کرد.

- طول عمر باتری یکی از نکات قابل توجه در زمان خرید تبلت:

یکی دیگر از نکات کلیدی در زمان خرید تبلت، طول عمر باتری آن است. تبلت ها به علت ماندگاری نسبتاً طولانی باتری خود شناخته شده اند و این همان چیزی است که آن ها را در طولانی مدت برای حمل بسیار مناسب می سازد. یک بار شارژ به این دستگاه امکان می دهد به بازه زمانی ۷ تا ۱۰ ساعت کار کرده و این یک مزیت عالی نسبت به دیگر دستگاه های محاسباتی همراه به حساب می آید. تقریباً تمام تبلت ها دارای عمر باطری مشابهی هستند، ولی به هنگام اقدام برای خرید، ضرری ندارد که این مورد را در نظر بگیرید به این علت که یکی از مهمترین مواردی است که بایستی مورد توجه قرار دهید. پردازنده های ۸ هسته ای و صفحه نمایش های بزرگ، مهمترین بخش از میزان مصرف باتری را بخود اختصاص می دهند.

پس طبیعی است که در زمان خرید تبلت، از چنین تبلت هایی انتظار شارژ نگهداری بیش از یک روز مصرف عادی را نداشته باشید. تبلت های ۷ اینچی با ظرفیت باتری بالای ۳۵۰۰ میلی آمپری طول عمر باتری خوبی دارند. در خصوص تبلت های ۸ اینچی این مقدار تقریباً برابر با ۵۰۰۰ میلی آمپر می باشد. تبلت های ۱۰ اینچی و ۱۲ اینچی نیز با ظرفیت باتری بیش از ۷۵۰۰ میلی آمپر، عملکرد خوبی دارند.

- توجه به طراحی تبلت در زمان خرید آن:

برای اولین بار شرکت اپل، اهمیت طراحی ساده و درعین حال زیبا و کارآمد را به همه ی دنیا نمایاند. شما دوست دارید وسیله ای که در دست دارید، سبک، نازک، خوش ساخت و در یک کلام تک باشد. برخی تبلت های سنگین تر را دوست دارند، به دلیل آن که به نظرشان در دست، حس بهتری دارد. بعضی دیگر نیز دوست ندارند دستانشان خسته شود. کناره های صیقلی یا مسطح، بدنه فلزی یا شیشه ای یا حتی نحوه چینش دکمه های سخت افزاری هم میتوانند از نکات مهم در زمان خرید تبلت باشند. لمس دستگاه و کار کردن با آن قبل از خرید، میتواند بسیار مفید باشد. همچنین توجه کنید که گوشه ها یا لبه های تبلت تیز نباشند. شاید هم بخواهید آنرا با ابعاد دستان یا حتی کیف و جیبتان نیز بسنجید!

- نوع اینترنت یکی از عوامل موثر در خرید تبلت:

بعضی از تبلت ها فقط یک نوع از اتصال اینترنت یعنی یا وای فای و یا اینترنت سلولی را ارائه میدهند. در صورتیکه می خواهید همیشه آنلاین باشید، در زمان خرید تبلت، از مدلی که اینترنت سلولی را پشتیبانی می کند استفاده کنید. البته این خصوصیت به قیمت تبلت اضافه می کند. راه دیگر، استفاده از گوشی هوشمند خود بعنوان هات اسپات و دادن اینترنت به تبلت وای فای خود است.

- قابلیت های جانبی از نکات مهم در زمان خرید تبلت:

علاوه بر نکات گفته شده بعضی از قابلیت های جانبی دیگری می باشند که امکان دارد برای شما در زمان خرید تبلت در اولویت باشد. بعضی از تبلت ها دارای قلم اختصاصی هستند و از کیبورد اختصاصی بهره می برند. وجود اثر انگشت به تازگی در تبلت ها رایج شده است. شما بهتر است در زمان خرید تبلت به نکات گفته شده توجه کنید به دلیل آنکه یک خرید مطمئن میتواند سال های سال شما را از خرید مجدد بی نیاز کند.

خرید تبلت,خرید تبلت ایرانی,راهنمای خرید تبلتعملکرد و قدرت پردازشی بعد از انتخاب نوع سیستم عامل، مهمترین نکته در خرید تبلت می‌باشد

گردآوری: بخش دیجیتال سرپوش

  • 18
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
ویژه سرپوش