چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۱۸:۳۷ - ۱۳ دي ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۰۰۰۷۶۲
کشاورزی، دامپروری و صنایع غذایی

هر عدد تخم مرغ ۱۵۰۰ تومان شد

تخم مرغ,قیمت تخم مرغ
در حالیکه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده را ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده و براین اساس قیمت هر شانه تخم مرغ حدود ۳۴ هزار تومان می شود اما در بازار هر شانه تخم مرغ ۱۰ هزار تومان بالاتر از قیمت مصوب عرضه می شود.

به گزارش فارس، عباس قبادی دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار کشور در جلسه مورخ ۸ دی ۹۹ ستاد تنظیم بازار، قیمت عرضه هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ هزار تومان اعلام‌کرد و براین اساس قیمت این محصول از هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به هر کیلو ۱۴ هزار تومان در درب مرغ داری افزایش یافت.

* نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان

براین اساس، قاسمیان معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت نیز اظهار‌کرد: با توجه به افزایش جدید قیمت تخم مرغ، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده را ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.

گفتنی است، هدایت اصغری مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار نیز بعداز اعلام جدید قیمت تخم مرغ قیمت هر شانه تخم مرغ به وزن حدود یک کیلو و ۹۰۰ گرم را حدود ۳۴ هزار تومان اعلام کرد.

بنابراین باتوجه به افزایش قیمت تخم مرغ و اعلام قیمت های جدید و وعده وزارت صمت برای کنترل قیمت این محصول در بازار انتظار می رفت که قیمت مصوب این کالا در بازار رعایت شود که متاسفانه باز هم مانند همیشه خبری از رعایت قیمت مصوب در بازار نیست و قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار ۱۰ هزار تومان بالاتر از قیمت مصوب و بین ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان عرضه می شود.

* هر عدد تخم مرغ ۱۵۰۰ تومان شد

براین اساس باتوجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر عدد تخم مرغ فله ای برای مصرف کننده به ۱۵۰۰ تومان رسیده است و این در حالیکه تیر ماه قیمت هر عدد تخم مرغ فله ای برای مصرف کننده باتوجه به قیمت ۲۰ هزار تومانی هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده حدود ۶۶۰ تومان بود.

ذکر این نکته لازم است که افزایش قیمت تخم مرغ در سال جاری توسط ستاد تنظیم بازار، برای سومین بار اتفاق افتاده و پیش از این نیز دو بار در تیرماه و شهریور قیمت تخم مرغ افزایش یافته بود.

تخم مرغ,قیمت تخم مرغ

در تیرماه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت هر کیلوگرم از این محصول را درب مرغداری حداکثر ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد.

همچنین محمدرضا کلامی معاون وقت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر وقت کارگروه ستاد تنظیم بازار، در ۳۱ شهریور قیمت جدیدی برای تخم مرغ اعلام‌کرد و در آن مقطع زمانی قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را ۱۲ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد که براساس افزایش قیمت ها قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف کننده نیز در شهریور ماه حدود ۲۹ هزار تومان اعلام شد.

البته این قیمت مصوب هیچ گاه در بازار اجرایی نشد و در همان مقطع نیز قیمت هر شانه تخم مرغ حدود ۳۴ هزار تومان بود و در هفته های اخیر نیز هر شانه تخم مرغ در بازار حدود ۴۰ هزار تومان فروخته می شد.

با افزایش سه باره قیمت تخم مرغ در امسال و باز هم برخلاف وعده مسئولان وزارت صمت در مورد کنترل قیمت تخم مرغ در بازار قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی اکنون در بازار به حدود ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان رسیده است که با توجه به این قیمت ها هیچ خبری از رعایت قیمت مصوب نیست.

* قیمت تخم مرغ بسته‌بندي 

گفتنی است ستاد تنظیم بازار هفته گذشته اعلام‌کرد که قیمت های جدید تخم مرغ بسته بندی نیز بعد از آنالیز قیمت اعلام می شود اما در هر حال حاضر قیمت هر عدد تخم مرغ بسته بندی در فروشگاه های زنجیره ای حدود ۱۹۵۰ تومان است به طوریکه قیمت هر بسته تخم مرغ ۲۰ عدد در بازار ۳۸ هزار و ۷۵۰ تومان، قیمت هر بسته تخم مرغ ۱۵ عددی ۲۹ هزار و ۷۵۰ تومان و قیمت هر بسته تخم مرغ ۹ عددی ۱۷ هزار و ۸۵۰ تومان است.

* افزایش ۶۴ درصدی قیمت تخم مرغ طی یک سال

این گزارش می افزاید، براساس اعلام آمار ماهیانه وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در آبان ماه سال گذشته ۹ هزار و ۱۰۰ تومان بوده که در آبان ماه ۹۹ به ۱۴ هزار و ۹۸۰ تومان تومان افزایش یافته است بنابراین قیمت این محصول طی بازه زمانی مذکور ۶۴.۶ درصد افزایش یافته است.

بنابراین علیرغم وعده تنظیم بازار مسئولان وزارت صمت، فقط ستاد تنظیم بازار با کمک سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان هر چند وقت یک بار قیمت های جدیدی را برای برخی محصولات که مشمول قیمت گذاری هستند اعلام می کند و محصولات قیمت گذاری شده در ستاد تنظیم بازار، در بازار براساس قیمت ها جدیدی درصد قابل توجهی افزایش می یابد و هیچ خبری از رعایت قیمت مصوب در بازار نیست و لذا معلوم نیست که این همه وقت و انرژی در ستادی که هیچ کارایی ندارد چرا هدر می شود.

تخم مرغ,قیمت تخم مرغ

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی شجاعی,عکسهای علی شجاعی,تصاویر علی شجاعی فوتبالیست بیوگرافی علی شجاعی فوتبالیست معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۸ بهمن سال ۱۳۷۵

زادگاه: تهران ولی اصالتا مازندرانی

شغل: فوتبالیست

پست: مدافع چپ و هابک چپ

قد: ۱۸۴ سانتیمتر

ملیت:ایرانی

ادامه
مازیار فلاحی,ازدواج مازیار فلاحی,عکس دختر مازیار فلاحی بیوگرافی مازیار فلاحی خواننده معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۲۶ مهر ۱۳۵۳

سبک( ها): پاپ

ساز( ها): گیتار، پیانو

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تا کنون

ملیت: ایرانی

پیشه: خواننده، نوازنده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا

ادامه
امام موسی کاظم (ع),فرزندان امام موسی کاظم (ع),امام موسی کاظم شهادت (ع) زندگی نامه امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان دوازده امامی

زاده: ۲۰ ذی الحجه ۱۲۸ قمری

زادگاه: ابواء منطقه ای در میان مکه و مدینه

مذهب: شیعه

وفات: ۲۵ رجب ۱۸۳ قمری

محل دفن: کاظمین

ادامه
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
تراویس کالانیک,زندگی نامه تراویس کالانیک,تصاویر تراویس کالانیک بیوگرافی تراویس کالانیک برنامه نویس مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۶ اوت ۱۹۷۶ 

زادگاه: لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

ییشه: از بنیانگذاران اوبر و رد سوش

شهرت: مدیرعامل اوبر

ادامه
دیبا زاهدی,عکس از دیبا زاهدی,بیوگرافی دیبا زاهدی بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر جوان سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۷ آذر ماه ۱۳۶۸ در تهران

پیشه: بازیگر

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته معماری

وضعیت تأهل: مجرد

ملیت: ایرانی

سالهای فعالیت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ادوارد اسنودن,محکومیت ادوارد اسنودن,بیوگرافی ادوارد اسنودن زندگینامه ادوارد اسنودن یکی از مشهوررترین هکرهای تاریخ

زاده: ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳

زادگاه: ایلیزبت سیتی، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

سمت: مدیر سیستمهای رایانه ای و شبکه ای

دین: مسیحی

ادامه
ویژه سرپوش