چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۱۳

بایننس کوین چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

بایننس کوین,بایننس کوین چیست,تاریخچه بایننس کوینخرید و فروش بایننس کوین در صرافی‌های ایرانی نیز امکان‌پذیر است
یک ارز رمزنگاری شده به نام بایننس کوین وجود دارد که کاربرد آن برای مبادله و پرداخت هزینه در صرافی Binance است. از ژانویه ۲۰۱۸ بزرگ ترين صرافی ارزهای رمزنگاری شده در جهان، صرافی Binance میباشد که بیش از ۱.۴ میلیون تراکنش در هر ثانیه در آن انجام می شود. 

بایننس کوین

بایننس کوین با کلمه اختصاری BNB به عنوان یک ارز رمزنگاری شده محسوب می شود. صرافی بایننس، این توکن را به وجود آورد و از آن پس در بین صرافی های دیگر در طول مدت ۶ ماه مشهور شد. بایننس برگرفته از دو کلمه Binary به معنی دوتایی و Finance به معنی سرمایه گذاری می باشد. هدف از طراحی بایننس، مبادله ارزهای رمزنگاری شده باهم است و نمیتوان آنرا به ارزهای رایج، تغيير داد یا با آن مبادله کرد. از دلایل محبوبیت صرافی بایننس در بین سرمایه گذاران می توان به کارمزد پائین، امنیت بسیاربالا و رابط کاربری خوب اشاره کرد.

تاریخچه بایننس کوین

بایننس، از نظر حجم معاملات روزانه یکی از بزرگ ترين صرافی های موجود محسوب میشود. چانگ پنگ ژائو، نام بنیانگذار این صرافی می باشد که ثروتمندترین و شناخته شده ترین فرد در دنیای کریپتوکارنسی معرفی میشود.

صرافی بایننس کوین در ابتدا در چین قرار داشت، اما این صرافی به دلیل قوانین سخت گیرانه چین برای ارزهای دیجیتال، به ژاپن منتقل شد. علاقه مندی ژاپن به ارزهای دیجیتال، یکی از مهم‎ترین دلایل انتقال صرافی بایننس به ژاپن محسوب میشد. از زمانی که صرافی بایننس، رسماً فعالیت کرده است؛ پیشرفت قابل توجهی تا به امروز داشته و توانسته برای تجارت ارزهای دیجیتال به بزرگ ترين صرافی تبدیل شود. پس از این که صرافی بایننس، رمز ارز بایننس را به لیست خود اضافه کرد؛ سریعا محبوب شد.

هدف از ایجاد بایننس کوین در ابتدا، پرداخت کارمزد تراکنش ها و معاملات در صرافی بایننس بود ولی اینک کاربران، از تخفیف کارمزد این ارز دیجیتال در بازار بهره مند می شوند. 

تیم سازنده بایننس کوین

مؤسس صرافی بایننس و بنیان گذار بایننس کوین، چانگ پنگ ژائو نام داشت که به  CZ، مشهور بود. او چالش های بیشماری در زندگی خود داشت. چانگ پنگ ژائو پس از تبعید پدرش به دلیل تفکرات بورژوازی از کشور، مجبور شد که در هر شرایطی برای تأمین مخارج خانواده اش کار کند. هیچ کس در این تصور نبود که ژائوی جوان، قادر به تغيير مسیر دنیا با ایده ها و اقداماتش باشد.

در نهایت، تفکرات خاص و ویژه این مهندس علوم کامپیوتر چینی- کانادایی و هم تیمی هایش باعث شکل گیری بایننس شد.

 هدف بایننس کوین

بایننس با ساخت بایننس چین، قصد داشت که عملکرد این پلتفرم را در انجام معاملات و تراکنش ها بهینه سازی کند. این مجموعه اندکی بعد در شبکه بایننس، صرافی غیرمتمرکز بایننس را مستقر کرد. با آنکه بایننس چین، اقدام به بهبود روند معاملات و سرعت تراکنش ها کرد، ولی هم چنان از نظر پتانسیل موردنیاز توسعه دهندگان، محدود است.

بایننس کوین,بایننس کوین چیست,لانچ پد بایننس چیستبایننس کوین یک ارز رمزنگاری شده می باشد که با کلمه اختصاری BNB ارائه می‌شود

بایننس در سال ۲۰۲۰ توانست زنجیره هوشمند بایننس یا همان بایننس اسمارت چین را با افزودن قابلیت های بیشتر به اکوسیستم خود، راه اندازی کند. از این رو توسعه دهندگان، راحتتر میتوانستند پروژه های بلاک چین خود را در بایننس اسمارت چین بسازند.

برای مثال، بایننس اسمارت چین، قابلیت پشتیبانی از پیاده سازی و اجرای قرارداد هوشمند را دارد در حالیکه بایننس چین، این قابلیت را ندارد. همچنین بایننس اسمارت چین، قابلیت سازگاری با ماشین مجازی اتریوم را دارد.

لانچ پد بایننس چیست؟

ارز دیجیتال پرداخت بیت تورنت به عنوان نخستین توکن از روش لانچ پد بایننس با جذب سرمایه محسوب میشد که یک پلتفرم همتا همتا( p2p) است. این پروژه توانست ۷.۱۲ میلیون دلار سرمایه را در کم تر از ۱۵ دقیقه جذب کند و مجددا باعث عرضه اولیه( lCO) برای سرمایه گذاران جذاب شد.

نام دومین پروژه( FET)  بود که اقدام به جذب سرمایه از طریق لانچ پد بایننس مینماید. این پروژه، حدود ۶ میلیون دلار سرمایه را در مدت زمان ۱۰ ثانیه جذب کرد. این ۲ پروژه، افزایش قیمت زیادی در لانچ پد بایننس داشته است که افراد فعال در این حوزه را به خود جذب کرده است.

توکن سوزی بایننس کوین چیست؟

تاکنون بی ان بی حدود ۵۹۲ میلیون دلار برای کاهش تورم و افزایش ارزش بایننس کوین و سایر علت های استراتژی، سوزانده است. معنای توکن سوزی در کلمه، بازخرید سهام میباشد و باعث خارج کردن آنها از گردش شده است. تاکنون در بایننس کوین، ۱۵ مرحله توکن سوزی انجام شده است. تنها ۱۰۰ میلیون توکن، پس از انجام توکن سوزی باقی می ماند. در نتیجه ی توکن سوزی، عرضه کاهش می یابد و تقاضا افزایش پیدا میکند؛ همین امر باعث افزایش قیمت BNB می شود.

بلاک چین بایننس

بلاک چین بایننس در سال ۲۰۱۹ آزمایش و اجرا شد. در واقع بلاک چین بایننس برای صرافی غیرمتمرکز بایننس به عنوان یک بستر محسوب میشود.

اولویت بندی این شبکه برطبق گفته ی مدیر بایننس، بر حجم تراکنش ها، سرعت و پردازش آن ها می باشد. فرآیند انتقال توکن های بایننس با راه اندازی بلاک چین، از بلاک چین اتریوم به بلاک چین بایننس اعلام می شود. نحوه ی طراحی بلاک چین بگونه ایست که می تواند میزان مشابهی از معاملات صرافی اصلی را مدیریت کند و در یک ثانیه، بیش از هزاران تراکنش را پردازش و پشتیبانی کند. یکی از امکانات بلاکچین بایننس اینست که توکن های جدید را بر روی بسترخود ایجاد می کند تا آن ها را ارسال، دریافت و فریز کند. حتی در این بلاک چین، امکان ایجاد جفت ارز در بین توکن های مختلف نیز وجود دارد.

ویژگی های شبکه بایننس کوین 

- امنیت و سرعت بالا:

نحوه ی طراحی بایننس کوین به اینصورتست که در زمان واریزی برای بیت کوین به یک نوع تائید گره نیاز است درحالیکه برای برداشت به دو تائید، نیاز است. سرعت انجام تراکنش ها در اثر این فرایند، بالا می رود و امنیتش حفظ میشود.

- محدود نبودن: 

با استفاده از بایننس کوین می توانید هر میزان از آنرا که میخواهید در هرروز ، خرید و فروش کنید و برای انجام تراکنش، محدودیت خاصی ندارید.

- غیرمتمرکز بودن:

شخص سوم در انجام تمام فرآیند ها در بایننس، هیچ دخالتی ندارد و درواقع، فروشنده و خریدار، تمام فرآیندها را انجام می دهند.

- استراتژی خاص:

پشتوانه مالی و همچنین استراتژی خاص صرافی بایننس باعث شده تا سالهای زیادی، پا برجا بماند.

- کاربردی بودن:

کاربرد بایننس کوین برای تامین بودجه عملیات صرافی های رمز پایه و توانمندسازی کل اکوسیستم است.

- سرعت بالا شبکه:

بایننس، این قابلیت را دارد که در هر ثانیه ۱.۴ میلیون سفارش را انجام دهد.

بایننس کوین,بایننس کوین چیست,بنیانگذار بایننس کوینبنیانگذار بایننس کوین چانگ پنگ ژائو است

 مهمترین کاربردهای بایننس کوین

BNB  مانند سایر ارزهای دیجیتال کاربردی، به غیر از استفاده در صرافی بایننس، چندین کاربرد مهم دیگر دارد.

* معامله: 

بایننس کوین بسته به محدودیت های تعيين شده توسط صرافی میتواند در انواع صرافی ها با بیشتر ارزهای مختلف، معامله شود. البته این کوین بطور معمول در صرافی های دیگر، پذیرش نمیشود ولی میتوان آنرا در کیف پول های پشتیبانی کننده ی توکن های ERC- ۲۰ و BEP20  ذخیره و مبادله کرد. برخی از این کیف پول ها نظیر MyEtherWallet و MetaMask می باشد.

* رزرو سفر: 

برای رزرو هتل و پرواز در وب سایت های منتخب میتوان از بایننس کوین استفاده کرد.

* پرداخت کارت اعتباری BNB:

BNB  می تواند در سایت Crypto.com به عنوان یک روش پرداخت قبوض کارت اعتباری رمزنگاری شده محسوب شود.

* فضای سرگرمی: 

BNB  ارائه دهنده ی خدمات زیادی در فضای سرگرمی است که از آن ها می توان به پرداخت هزینه کیف کارت های مجازی، خرید بلیط های لاتاری و ... اشاره کرد.

* وام و نقل و انتقال BNB:

BNB می تواند در سیستم عامل های خاص بعنوان یک وثیقه برای وام استفاده شود. همچنین، کاربران با استفاده از برخی برنامه ها می توانند مخارج را تقسیم کنند و آن ها را از طریق بایننس کوین به دوستان و خانواده خود پرداخت کنند.

* پردازش پرداخت:

معامله گران میتوانند برای مشتریان خود، BNB را نوعی وسیله پرداخت معرفی کنند و انعطاف پذیری بیشتری در روش های پرداخت خود ارائه دهند.

* سرمایه گذاری: 

سرمایه گذاران می توانند در چندین پلتفرم با استفاده از بایننس کوین، در سهام، ETF ها و سایر دارایی ها سرمایه گذاری کنند.

آینده ارز دیجیتال بایننس

بایننس در ۴ ماه اول سال ۲۰۱۸، توانست از دویچه بانک از لحاظ سودآوری عبور کند در حالیکه تعداد کارمندان این صرافی ۵۰۰ برابر کم تر است. بسته به حجم معاملات صورت گرفته در صرافی بایننس، ثروت آن تعيين میشود و این صرافی یکی از بهترین ها در این عرصه محسوب میشود. از این رو ارز دیجیتال بایننس در پیش روی خود، آینده ای بسیار خوب دارد.

تیم بایننس برای افراد، انگیزه های زیادی را در نظر گرفته تا در این صرافی، بایننس کوین را بعنوان پیش فرض کاربر بگنجاند. همچنین برای جذب سرمایه گذاران برای استفاده از این پلتفرم از مسابقات متنوع ترید، تخفیف ها و روشهای جذاب تر استفاده کرده است.

تفاوت اصلی بایننس کوین وبیت کوین

>> ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد درحالیکه بایننس کوین دارای ۲۰۰ میلیون ارز می باشد؛ یعنی امکان دارد که BNB در آينده از بیت کوین ، پیشی بگیرد.

>> در همه جا می توان بیت کوین را معامله کرد؛ بنابراین احتمال صدمه دیدن آن با متغیر های مختلف، وجود دارد درحالیکه بایننس کوین، کم تر مستعد خطرات است.

>> تاسیس بایننس کوین به سال ۲۰۱۷ برمی گردد ولی سابقه ی بیت کوین ، بیشتر است. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار منتشر شد.

>> باید توجه کنید که در کدام صرافی، ارز بیت کوین ، معامله می شود که امنیت داشته باشد ولی در صرافی بایننس که جز امن ترین صرافی های دنیا است؛ بایننس کوین انجام می شود.

مزایای ارز بایننس

مزایای استفاده از بایننس کوین در ادامه آورده شده است:

> کارمزد بایننس کوین، کم تر از ارزهای دیجیتال دیگر است.

> بایننس کوین، تخفیف قابل توجهی به کاربرانش می دهد و جایزه ای را بابت انجام تراکنش ها اهدا می کند.

> قابلیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال نظیر مونرو، اتریوم، بیت کوین و... با ارز بایننس کوین وجود دارد.

> کاربران با استفاده از ارز بایننس کوین میتوانند در بین ارزهای دیجیتال مختلف، مبادله کنند.

> بایننس کوین، سرعت بسیار بالایی برای انجام تراکنش ها و معاملات دارد.

> رابط کاربری بایننس کوین، اسان است و برای کاربران، تجربه کاربری مطلوبی را بهمراه می آورد.

> امنیت بایننس کوین، بسیار بالاست.

> بایننس کوین برای معامله ی بیش از ۴۰ ارز دیجیتال ، دسترسی گسترده ای ایجاد کرده است.

معایب ارز بایننس

- بایننس کوین برای رفع مشکلات کاربران و پاسخگویی به آن ها، پشتیبانی قوی و مؤثر ندارد.

- در شبکه بایننس کوین، قابلیت پرداخت از طریق ارزهای فیات وجود ندارد.

قیمت بایننس کوین

یکی از ارزهایی که افزایش قیمت تدریجی داشته و نمودار آن، بیانگر نوسان های شدید نیست؛ بایننس کوین نام دارد. با این که قیمت رمزارزهایی نظیر بیت کوین و اتریوم در بهمن سال ۱۳۹۹ شاهد یک صعود قابل توجه و جنجالی بود ولی رشد قیمت بایننس کوین نیز شدیدی بود و همچنان تا اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ادامه داشت.

بایننس کوین,بایننس کوین چیست,ویژگی های شبکه بایننس کویندر ابتدا صرافی بایننس کوین در چین قرار داشت

گردآوری: بخش اقتصاد سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
میخائیل گورباچف,بیوگرافی میخائیل گورباچف بیوگرافی میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی

تاریخ تولد: ۲ مارس ۱۹۳۱

محل تولد: روستای پریولنوی، جمهوری فدراتیو سوسیالیستی روسیه شوروی، اتحاد شوروی

ملیت: شوروی، روسیه

حرفه: سیاستمدار

حزب سیاسی: اتحاد سوسیال دموکرات‌ها

محل تحصیل: دانشگاه دولتی مسکو

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
ویژه سرپوش