شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۱۹

معرفی کامل ارز چین لینک

چین لینک,ارز دیجیتال چین لینک,ارز دیجیتال chainlinkچین لینک ارز دیجیتالی است که بر مبنای اتریوم طراحی شده است
به یک شبکه ی غیرمتمرکز از نودها که از طریق سرویس های شخص ثالث، امکان بارگذاری و بارگیری اطلاعات در بلاکچین را فراهم می کند و همه ی اینها با قراردادهای هوشمند از طریق اوراکل ارائه می شود؛ چین لینک می گویند. در این مطلب از سرپوش به شرح توضیحاتی درمورد ارز دیجیتال چین لینک می پردازیم.

چین لینک

چین لینک بعنوان یک پلتفرم محسوب میشود که ارتباط بین شرکتهای خارج از بلاک چین و داخل بلاک چین را برقرار میکند. عملکرد این شبکه، جامع است و کاربردهای فراوان این پلتفرم را می توانید از تکنولوژی پشت آن ببینید. این ارز میان افزار، وظیفه ی مرتبط کردن قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین را با داده های خارجی بر عهده دارد. قراردادهای هوشمند شبکه از طریق پرداخت ارز لینک به اپراتورهای شبکه، انجام می شود.

از چین لینک به عنوان یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز یا لایه انتزاعی بلاک چین یاد می کنند و کاربرد آن برای فعال کردن محاسبات درون و بیرون از بلاک چین می باشد. همچنین چین لینک، قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند ترکیبی را دارد.

هدف ایجاد چین لینک

چین لینک با این هدف بوجود آمد تا در یک شبکه جهانی از رایانه ها انگیزه ای ایجاد کند که داده های قابل اعتماد و واقعی را به قراردادهای هوشمندی که در بلاک چین ها اجرا میشوند ، ارائه دهد.

تاریخچه چین لینک

در سپتامبر ۲۰۱۷ چین لینک، فعالیت خود را با صدور یک میلیارد توکن لینک شروع کرد. با اینکه در سال ۲۰۱۸قیمت ارز دیجیتال لینک در هنگام عرضه اولیه، ۲۰ سنت بود ما توانست ۳۲ میلیون دلار سرمایه اولیه کسب کند و از این رو چین لینک، موفق شد که سیستم عامل خود را در ماه می سال ۲۰۱۹ بطور رسمی بر روی شبکه اتریوم راه اندازی کند و همچنین رشد چشمگیری را تجربه کند. درواقع قیمت چین لینک در طول یکسال به بیش از ۶ برابر افزایش یافت.

اوراکل

به یک تکنولوژی که وظیفه ی جمع آوری داده های اطراف و خارج بلاکچین و ارسال آن ها به قرارداد های هوشمند را بر عهده دارد؛ اوراکل میگویند. قرارداد های هوشمند از این طریق می توانند فعالیت خود را در داخل بلاکچین ها انجام دهند. درواقع امنیت آن ها از مزیت بسیاری برخوردار است و همین امر، موجب برقراری ارتباط بلاکچین ها با یکدیگر میشود. هدف پلتفرم چین لینک، شکاف بین قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری بلاکچین و برنامه های دنیای واقعی است. با توجه به اینکه زنجیره بلوک، قابلیت دسترسی به داده های خارج از شبکه آن ها را ندارد، لازم است که اوراکل در قراردادهای هوشمند بعنوان ابزاری برای عملکرد داده ها عمل کند.

ویژگی های ارز دیجیتال چین لینک,ارز دیجیتال چین لینک,بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال چین لینکپروژه چین لینک با هدف برطرف کردن مشکلات پرداخت طراحی شده است

قرار دادهای هوشمند

به کد فعال بر روی بلاک چین،  قرارداد هوشمند می گویند. این نوع قرارداد، بررسی شرایط توافقنامه بین طرفین را بدون نیاز به واسطه فراهم می کند و سپس اجرا می شود. انجام چنین کاری بر روی یک بلاکچین آزاد، امکانپذیر است.

بنیانگذاران چین لینک

شرکت تکنولوژی( اسمارت کانترکت)، پروژه چین لینک را در سان فرانسیسکو ابداع کرد. سرگئی ناذاروف و استیو الیس، از بنیانگذاران این پروژه به شمار می روند. سرگئی ناذاروف،  بنیانگذار اسمارت کانترکت، اسمارت اسست اکسچنج و کریپتو میل است.

ویژگی های ارز دیجیتال چین لینک

چین لینک بر روی کار با قراردادهای هوشمندریال متمرکز است. چین لینک با دسترسی به هر API خارجی، قرارداد هوشمند را فراهم می کند و باعث ایجاد قابلیت پرداخت از طریق قرارداد به هر سیستم پرداخت یا شبکه بانکی میشود .قراردادهای هوشمند چین لینک در خدمت سه عملکرد به شرح زیر هستند.

* ارزیابی اعتبار:

کاربران، مجوز استفاده از قراردادهای هوشمند با محدوده خاصی از پارامترها را دارند. اوراکل های نقض کننده قوانین شبکه و ارائه دهنده داده های نادرست، مجازات می شوند. در مواردی توافقنامه خدمات با چین لینک آغاز می شود که قرارداد هوشمند به تعداد کافی، برنامه دریافت کند.

* کار با داده های خارجی:

اوراکل های خارجی با برنامه ریزی یک توافقنامه، داده های درخواستی را تحویل میدهند .

* تجمع:

قرارداد تجمع، پس از جمع آوری تمام داده هایی که توسط اوراکل های خارج از زنجیره منتقل میشوند؛ آن ها را بطور متوسط برای ایجاد یک پاسخ جمع می کند.

کاربردهای چین لینک

چین لینک در دنیای واقعی، کاربردهای بسیار متنوعی دارد ولی این پروژه برطبق وایت پیپر چین لینک در سه حوزه زیر، کاربرد بیشتری دارد.

> قراردادهای هوشمند اوراق بهادار:

برای اوراق قرضه و قراردادهای هوشمند مبتنی بر مشتقات نرخ بهره میتوان از چین لینک استفاده کرد. این قراردادها که متکی به داده های موجود در وب سایت های مالی مختلف هستند؛ به رابط های برنامه نویسی کاربردی برای دستیابی به قیمت های بازار و اطلاعاتی نظیر آن نیاز دارند.

مزایای چین لینک,پرداخت های بانکی توسط چین لینک,بلاکچین چین لینکچین‌لینک بلاکچین را به دنیای واقعی متصل می‌کند

> قراردادهای هوشمند مرتبط با بیمه:

دسترسی به داده های منابع خارجی در زمان  وقوع حوادث نیازمند بیمه، بسیار مهم است. اطلاعات ارائه شده توسط دستگاه های مجهز به اینترنت اشیا، میتوانند حوادثی را تعریف کنند که مشمول بیمه میشوند و یا درصورت پرداخت خسارتی به آن ها، در تعيين مبلغ آن کمک کننده هستند.

> قراردادهای هوشمند مالی زنجیره تأمین:

با استفاده از قراردادهای هوشمند مالی زنجیره تأمین میتوان تعهدات تمامی طرف های درگیر در زنجیره تأمین یک محصول خاص را بررسی کرد. این قراردادها به منظور اطمینان از برآورده شدن همه ی مفاد قرارداد، داده ها را از طریق جی پی اس یا سیستم های ای آرپی زنجیره های تأمین دریافت می کنند.

پرداخت های بانکی توسط چین لینک

قراردادهای هوشمند با استفاده از چین لینک میتوانند به سیستم های بانکی موجود متصل شوند و توسعه دهندگان با استفاده از آن مجوز ایجاد اپلیکیشن هایی را دارند که از طریق سیستم های مالی سنتی، غیر ممکن بود.

توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند، مجوز ادغام اطلاعاتی از قبیل حساب های بانکی مشتریان، سپرده گذاری ها و… را از بانک های جهانی در قراردادهای هوشمند، با استفاده از چین لینک دارند. این توسعه دهندگان میتوانند برای پرداخت های برون مرزی از مزایای پرداخت بین المللی سوئیفت استفاده کنند.

امنیت بلاکچین چین لینک

چین لینک بر روی یک بلاکچین امن ساخته شده است؛ یعنی درصورت انجام تراکنشی در بلاک چین چین لینک و یا بایگانی اطلاعاتی در آن نمیتوان آنها را تغيير داد. رمزنگاری چین لینک، موجب محافظت از لینک دربرابر مهاجمان سایبری و هکرهایی می شود که به بلاک چین حمله می کنند.

توکن link چین لینک

به توکن چین لینک، LINK  میگویند که کاربرد آن برای کمک به رشد پروژه شبیه به بیت کوین و اتریوم است. درواقع بیت کوین و اتریوم بر روی بلاکچین های خود کار می کنند. همانطور که توکن های BTC و ETH انگیزه ای برای استخراج کاربران شده اند، لینک نیز همین رویه را در پیش گرفته است.

در سال ۲۰۱۷ قیمت راه اندازی توکن LINK، زیر ۲۰ سنت بود و این قیمت تا سال ۲۰۱۹ زیر ۱ دلار باقی ماند. سپس قیمت این توکن در سال ۲۰۲۰، سریعا افزایش یافت.

 آیا می توان ارزدیجیتال چین لینک را استخراج نمود؟

بنیانگذاران پروژه چین لینک در سال ۲۰۱۷ به استخراج تمام یک میلیارد واحد توکن لینک پرداختند. در حال حاضر ، صرفا می توانید از صرافی های ارزدیجیتال، رمزارز لینک خرید چین لینک را به دست آورید؛ به همین خاطر، قابل استخراج نیست.

تفاوت بلاکچین با اتریوم

چین لینک برای شبکه اتریوم و دیگر بلاک چین ها به عنوان یک مکمل محسوب میشود. این شبکه، قابلیت برقراری ارتباطات ایمن بین پروژه های اتریوم و انواع دیتاهای خارج از بلاک چین را را دارد. باتوجه به ساخت توکن های لینک بر روی بستر پلتفرم اتریوم، از این رو توکن لینک با پروتکل های شبکه اتریوم، سازگاری دارد.

ارز دیجیتال chainlink,معایب چین لینک,امنیت بلاکچین چین لینکقراردادهای هوشمند توافق‌نامه‌ها را در بلاکچین به صورت خودکار در می‌آورند

کاربرد توکن های اتریوم برای موارد گوناگونی میباشد که از آن ها می توان به خرید، تسهیل قراردادهای هوشمند و پرداخت پول استخراج کنندگان جهت راه اندازی شبکه اتریوم، اشاره کرد درحالیکه کاربرد توکن های لینک، صرفا برای پرداخت به اپراتورهای نود در شبکه می باشد.

بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال چین لینک

برای این که روی توکن لینک، سرمایه گذاری کنید باید آنرا در کیف پول مناسبی ذخیره کنید. لذا با توجه به اینکه چین لینک، مبتنی بر اتریوم بوده و توکن ERC20 میباشد ، با کیف پول های پشتیبانی کننده از اتریوم و توکن ERC20 سازگار است.

* کیف پول سخت افزاری:

کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های آفلاین به عنوان امن ترین کیف پول هایی محسوب میشوند که برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ، مناسب هستند. امکان هک شدن حساب با استفاده از این کیف پول ها، بسیار پائین است؛ چون امنیت بالایی دارند.

* کیف پول های نرم افزاری :

کیف پول هایی که کاربری ساده و دلپسندی برای مشتریان دارند؛ کیف پول های نرم‌افزاری یا آنلاین هستند، با این که نسبت به کیف پول های سخت افزاری، امنیت کمتری دارند اما هم چنان بسیاری از کاربران برای ذخیرۀ ارزهای دیجیتال خود از آن استفاده میکنند.

* کیف پول های اختصاصی:

کیف پول های اختصاصی برای شبکۀ اتریوم، یکی از دیگر کیف پول ها محسوب می شوند که کاربران میتوانند در آن ها توکن های ERC20 خود را ذخیره کنند.

آیندۀ ارز دیجیتال چین لینک

با توجه به فعالیت کوتاه مدت چین لینک در دنیای ارزهای دیجیتال توانسته جایگاه خوبی را در بازار رمز ارزها بدست آورد. چین لینک در دنیای کریپتوکارنسی بعنوان ارز دیجیتالی منبع باز و غیرمتمرکز، مشغول به فعالیت است. این رمز ارز که مبتنی بر قراردادهای هوشمند است؛ با دنیای بیرون به شکل متفاوتی ارتباط، برقرار می کند. از این رو کارایی بیشتری در مقایسه با بیت کوین و خیلی از ارزهای دیجیتال دیگر دارد.

مزایای چین لینک  

- چین لینک میتواند در عرصه های اقتصادی و صنعتی به دلیل پشتیبانی از فناوری اوراکل، انقلاب بزرگی ایجاد کند.

- بسیاری از کارشناسان با توجه به رشد قیمت چین لینک به میزان بیش از صد درصد در طول مدت یکسال، بر این باورند که قابلیت پیشرفت و افزایش قیمت این ارز دیجیتال ، هم چنان زیاد است. 

- پروژه چین لینک، قابلیت تعامل با بلاکچین های مختلف را دارد.

- تیم پشتیبانی و توسعه چین لینک، را مجموعه ای از افراد متخصص و بسیار فعال تشکیل می دهد.

- چین لینک به مشارکت با بیش از ۱۵۰ شرکت معتبر می پردازد و سالانه بر تعداد این شرکت ها افزوده می شود. 

- همه ی افراد، قابلیت دسترسی به چین لینک را دارند. داده هایی که بر روی چین لینک، ثبت شده است را نمیتوان دستکاری کرد؛ به همین دلیل، همیشه اطلاعات این ارز دیجیتال ، دقیق و قابل اعتماد است.

معایب چین لینک  

>> یکی از معایب چین لینک اینست که بازگشت سرمایه در صورت انجام معامله اشتباه، غیر ممکن است.

>> بلاک چینی که ارز دیجیتال چین لینک در آن فعالیت می کند، توانایی حل مشکلات در بخش های کوچک را دارد.

معایب چین لینک,امنیت بلاکچین چین لینک,کاربردهای چین لینکتوکن لینک هیچ بلاکچین بومی ندارد

گردآوری: بخش اقتصاد سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش