چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۰۰:۳۶ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۸۰۰
نفت و انرژی

سخنگوی صنف جایگاه سوخت كشور:

طبق قانون مجلس تا شهریور ماه ۹۰ درصد خودرو‌ها باید با کارت سوخت خود بنزین بزنند

کارت سوخت,بنزین
جمع آوری کارت های سوخت از جایگاه ها باعث شلوغی جایگاه ها توسط خودروهایی شده است که به دلایل مختلف کارت سوخت شخصی ندارند، مجلس نیز مصوب کرده که خودروها تا شهریور ماه موظف به سوخت گیری با کارت های شخصی اند اما دیرکرد ارائه کارت سوخت و چالش های اداری در این بین موجب نارضایتی هایی در بین مخاطبین شده است.

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه سوخت كشور، در آغاز درباره ی چالش های موجود میان جایگاه داران و مخاطبین و وزارت نفت نسبت به جمع آوری کارت های سوخت به انتخاب گفت: چالشی در اصل وجود ندارد و سعی برحل مشکلات داریم امیدواریم مسئولین هم در اظهارنظرها دقت کنند چرا که برخیها در تلاشند با چالش سازی و شایعه پراکنی طرح ساماندهی کارتهای جایگاهها را متوقف کنند یک سری اگر بخواهند چالشی بسازند مردود است. مسئولین اتفاقا باید حامی جایگاهداران باشند چون بار اصلی اجرای طرح بر دوش آنهاست ما به عنوان بخش خصوصی شفاف صحبت می‌کنیم. طرح جمع آوری کارت‌های سوخت یک مصوبه ای از مجلس بود که گفته است تا شهریور ماه نود درصد سوخت گیری ها باید با کارت سوخت باشد. در برخی استان ها نیز آزمایشی اجرا شده بود و آرام آرام کارت ها کم شده بود که مردم بیشتر سمت استفاده از کارت سوخت شخصی خود بروند. صنف ما نیز صرفا مجری این طرح است.

وی در ادامه نسبت به شلوغی پمپ بنزین ها در کلانشهر ها با توجه به جمع آوری کارت های سوخت افزود: درحال حاضر این کار به کلانشهر ها رسیده است و چون شلوغ تر هستند، جمع آوری کارت‌ها بیشتر به چشم می آید. ما انتقادات مردم و جایگاه داران را به مسئولین ارائه دادیم و تسهیل در شرایط صورت گرفت که مردم متضرر نشوند و در صف ها منتظر نمانند. در کلانشهر ها چون این موضوع تازه بود و مردم عادت کرده بودند که برای سوخت گیری، از کارت آزاد جایگاه استفاده کنند ابتدا مشکلاتی وجود داشت. زمان که گذشت آرام آرام میزان استفاده مردم از کارت سوخت شخصی افزایش پیدا کرد و امیدوارکننده بود. در دو ماه آینده نیز به میزان مدنظر می رسیم. مسئولین هم گفته اند که ۹۰ درصد مردم کارت سوخت شخصی دارند اگر آن ۹۰درصد از کارت استفاده کنند برای آن ۱۰ درصدی که به هر دلیلی کارت ندارند کارت های جایگاه کفایت می کند. همواره درخواست ما این بوده که همکاری مردم و پرسنل جایگاه ها وجود داشته باشد تا کارت فقط برای کسانی باشد که کارت سوخت ندارند. با ارتباط خوبی که پرسنل جایگاه ها و مردم دارند مسئله به خوبی پیش می رود.برای فرهنگسازی این طرح نیز بدیهی ترین مسئله  این است که وقتی بخواهید از کارت سوخت شخصی استفاده کنید نباید کارت جایگاه به وفور در دست باشد.

نواز در پایان درباره پیشنهادات صنف جایگاه داران به دولت نسبت به انتقادات مردم گفت: ما رفتار اجتماعی مصرف کننده را می‌شناسیم زیرا اولین مواجهه مردم در حوزه سوخت با جایگاه هاست. ما سعی می کنم جمع بندی نظراتر ا به مسئولین ارائه کنیم، مثلا پیشنهاد ما این بود که آرام آرام به سمت استفاده مردم از کارت سوخت برویم و کار سه ماه را در یک ماه انجام ندهیم. یا مثلا پیشنهاد شد که موتور سیکلت ها عمدتا کارت سوخت ندارند و سکو موتور‌ها حتما کارت داشته باشد یا بنزین سوپر کارت آزاد داشته باشد. تا جاییکه ما اطلاع داریم عمده جایگاه ها کارت دارند ولی تعدادش کمتر شده است سومین پینشهاد ما این است که پست و صادر کننده و راهور اگر تاخیری در ارسال کارت سوخت به مردم دارند باید رفع و رجوع کنند. این منصفانه نیست که به مردم بگوییم کارت خودتان را استفاده کنید و از طرف دیگر مردم انتظار بکشند تا کارتشان صادر شود. باور کنید اینگونه طرح ها بیشتر جایگاه سوخت را با مشکل ایجاد می کند اما صبورانه برای اینکه مردم بتوانند سوخت گیری شان را انجام دهند پرسنل همکاری میکنند و لازم است مسئولین به درخواستهای جایگاهداران که مشکلات متنوع هر طرحی ایجاد میکند ترتیب اثر دهند.

  • 9
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش