شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۱۷

مدارک و شرایط مورد نیاز برای تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی,مدارک مورد نیاز تحصیل در آفریقای جنوبی,تحصیل در آفریقامتقاضی برای تحصیل در آفریقای جنوبی باید ویزای تحصیلی دریافت کند
آفریقای جنوبی برای دانشجویان بین المللی بعنوان یکی از مقاصد تحصیلی برتر محسوب میشود. آفریقای جنوبی در کشورهای بریکس( بهمراه برزیل، روسیه، هند و چین)، عضو میباشد و بعنوان یک اقتصاد نوظهور با پتانسیل رشد بسیار سریعتر از میانگین جهانی شناخته شده است.

تحصیل در آفریقای جنوبی

کشورآفریقای جنوبی در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند و در جنوب آفریقا واقع شده است. این کشور، متشکل از سه پایتخت متفاوت، نظیر پارلمان آفریقای جنوبی در کیپ تاون، قوۀ مجریه آفریقای جنوبی درپرتوریا و قوۀ  قضائیه این کشور در بلوم فونتین است. ژوهانسبورگ بعنوان پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی شناخته میشود. افراد متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی میتوانند در رشته مورد علاقه خود در مقاطع مختلف تحصیلی، مشغول به تحصیل شوند. کشور آفریقای جنوبی برای بسیاری از مسافران خارجی به دلیل مجاورت با آب های اقیانوسی، به عنوان یک مقصد گردشگری و مهاجرتی محسوب میشود. فرد متقاضی باید برای تحصیل در دانشگاه ها و مدارس این کشور، ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دریافت کند. 

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای تحصیل در آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آفریقای جنوبی عبارتست از:

* ترجمه رسمی مدرک دیپلم و و ریزنمرات دیپلم

* ترجمه رسمی مدرک دوره پیش دانشگاهی و ریز نمرات دوره پیش دانشگاهی

* ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریز نمرات دوره لیسانس( برای متقاضیان دوره فوق لیسانس)

* ترجمه رسمی مدرک فوق لیسانس و ریزنمرات دوره فوق لیسانس( برای متقاضیان دوره دکترا)

* پروپزال( برای متقاضیان دوره دکترا)

* رزومه و انگیزه نامه ( برای متقاضیان فوق لیسانس و دکترا)

* توصیه نامه از اساتید( برای متقاضیان فوق لیسانس و دکترا)

* تصویر صفحه اول پاسپورت( پاسپورت باید  دارای اعتبار حداقل شش ماهه باشد)

* شش قطعه عکس رنگی پاسپورتی

مقاطع آموزشی آفریقای جنوبی

نظام اموزشی کشور آفریقای جنوبی، دربرگیرنده قوانین وزاتخانه این کشور می باشد. لذا نظام اموزشی کشور آفریقای جنوبی ، متشکل از چهار دوره اصلی دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه است. افراد متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی میتوانند در یکی از این مقاطع براساس شرایط درسی و تحصیلی خود ثبت نام کنند.

>> تحصیل در مدارس آفریقای جنوبی :

دانش آموزان برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مدارس باید از سن ۶ یا ۷ سالگی اقدام کنند. همچنین تحصیل برای این دانش آموزان تا مقطع نهم به صورت اجباریست ولی در مقطع دبیرستان اختیاریست و این مقطع در مدارس رایگان و غیر رایگان و خصوصی تدریس میشود. تحصیل در آفریقای جنوبی در مدرسه خصوصی صرفا برای مهاجران امکان پذیر است. 

فوق لیسانس در آفریقای جنوبی,مقاطع آموزشی آفریقای جنوبی,مزایای تحصیل در آفریقای جنوبیهزینه ی تحصیل در آفریقای جنوبی بسته به رشته‌های مختلف، متفاوت میباشد

>> لیسانس در آفریقای جنوبی :

تحصیل در آفریقای جنوبی در دانشگاه ها و رشته های مختلف این کشور، برای دانشجویان فراهم شده است. طول دوره ی تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس بمدت ۴ سال می باشد. دانشجویان باتوجه به رشته انتخابی خود برای تحصیل در آفریقای جنوبی باید هزینه های متفاوتی را بپردازند. افراد متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس باید در ازمون های زبان انگلیسی دانشگاه پذیرفته شوند.

البته دانشجویان برای ورود به مقطع لیسانس در دانشگاه های آفریقای جنوبی باید مدرک معتبر زبان انگلیسی داشته باشند. از شروط تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس می توان به ارائه مدارک هویتی دانشجو، مدارک علمی یا رزومه علمی دانشجو در دوره دبیرستان و همچنین ریز نمرات دوره دبیرستان دانشجو برای ارائه به دانشگاه موردنظر اشاره کرد. دانش آموزان در دوره دبیرستان میتوانند رزومه علمی گوناگونی از جمله ارائه اختراعات یا شرکت در مسابقات علمی کشوری یا جهانی و المپیادها را بگیرند. متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس، حتماً باید رزومه قابل قبولی را برای موفقیت در پذیرش از سوی یکی از دانشگاه های آفریقای جنوبی ارائه دهد.

دانشجو میتواند پس از قبولی در این مقطع، به کار دانشجویی مشغول شود و هزینه های تحصیل و زندگی اش را تأمین کند. رشته های ارائه شده برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس، شامل مهندسی، معماری، هنر، مهندسی برق، حقوق، الهیات، ادبیات، علوم پایه، کشاورزی، بهداشت، محیط زیست ، رشته های پیراپزشکی، علوم انسانی و… می باشد. 

>> فوق لیسانس در آفریقای جنوبی :

مدت زمان تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس، ۲ تا ۳ سال می باشد. دانشجویان بومی آفریقایی و همچنین دانشجویان خارجی از رشته های فوق لیسانس در این کشور به خوبی استقبال کرده اند. دانشجویان برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس، همانند سایر رشته های دانشگاهی در کشورهای مختلف، باید دروس تئوری را بگذرانند و پایان نامه تحقیقاتی ارائه دهند.

دانشجو باید برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس، از سوی دانشگاه مورد نظرش پذیرش شود؛ شروط دیگر تحصیل در این مقطع، شامل ارائه ریز نمرات دوره لیسانس دانشجو بهمراه یک رزومه علمی کامل از سوابق درسی و تحصیلی اش می باشد. درصورت حضور دانشجویان در مسابقات یا کنفرانس های علمی میتوانند در رزومه خود، آنرا درج کنند که تأثير بسیاری در پذیرششان از سوی دانشگاه موردنظر دارد. رشته های قابل تدریس در مقطع فوق لیسانس در آفریقای جنوبی نظیر رشته مدیریت، علوم پایه، مهندسی، هنر، معماری و حقوق است.

>> ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی در مقطع دکتری:

ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکتری الزامیست. همچنین داشتن سوپروایزر و ارائه مدرک زبان آیلتس ۷ برای اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی در آفریقای جنوبی الزامیست. زبان تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکتری، انگلیسی می باشد.

دانشجویان برای تحصیل در آفریقای جنوبی در این مقطع باید علاوه بر رزومه علمی قوی، مقالات ISI و سایر مدارک مشابه را داشته باشند. دانشجویان در این مقطع می توانند بمدت ۳ تا ۵ سال به دو صورت نظری- پژوهشی و پژوهش محور، تحصیل کنند. تحصیل در این مقطع، مزایایی را بهمراه دارد که یکی از آن ها کار در حین تحصیل به صورت پژوهش برای دانشگاه محل تحصیل میباشد و در ازای این کار به دانشجو، حق الزحمه می دهند.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی به همراه بورس تحصیلی

از طریق بورسیه تحصیلی می توان برای تحصیل در آفریقای جنوبی اقدام کرد. هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی ، ارزانتر از کانادا و آمریکا است ولی باز هم امکان تحصیل رایگان از طریق بورسیه تحصیلی توسط دولت آفریقای جنوبی برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است.

دانشجویان بین المللی نمیتوانند به آسانی، بورسیه تحصیلی دریافت کنند بلکه باید یک رزومه تحصیلی قوی، نمره زبان بالا، مقالات ISI و پیشینه تحقیقاتی داشته باشند. البته بعضی از بورسیه های تحصیلی آفریقای جنوبی ، صرفا برای دانشجویان کشور های آفریقایی اختصاص داده شده است. متقاضیان می توانند از طریق ارتباط با اساتید دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی و یافتن یک استاد راهنما، بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کنند؛ بدین دلیل که دانشجو با یافتن استاد راهنما بهتر می توان بورسیه تحصیلی دریافت کند.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه

امکان اخذ ویزای همراه برای الحاق خانواده، از موارد مهم برای متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی به شمار می رود. طبق قوانین مهاجرتی در کشور آفریقای جنوبی ، دانشجو مجوز درخواست ویزای همراه برای همراهش را دارد و اعتبار این ویزا بمدت ۳ سال می باشد.

کار دانشجویی در آفریقای جنوبی

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند با مشکل هزینه های تحصیل رو به رو هستند. بطور کلی دولت آفریقای جنوبی، امکان کار در حین تحصیل را برای دانشجویان دانشگاه هایش فراهم کرده است تا از این طریق، بعضی از هزینه هایشان را تأمین کنند. هر دانشجو در کشور آفریقای جنوبی ، می تواند بمدت ۲۰ ساعت در هفته کار کند و بیش از این مجاز نیست. با وجود کم تر بودن هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورها ولی باز هم مجوز کار دانشجویی در این کشور وجود دارد.

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی,فوق لیسانس در آفریقای جنوبی,مقاطع آموزشی آفریقای جنوبیتحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس حدود ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد

شرایط اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

دانشجویان درصورتی مجوز مهاجرت به کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند به قصد ادامه تحصیل را دارند که  دوره های کالج زبان را گذرانده باشند و مدرک زبان IELTS  خود را گرفته باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر دانشجو بخواهد با درآمد بالا و راضی کننده کار کند، بهترین گزینه همین کشور آفریقای جنوبی می باشد.

سرعت ورود و سرعت مهاجرت از دیگر مزایای اخذ پذیرش در دوره های زبان آفریقای جنوبی می باشد. از این رو افرادی که قصد خروج از کشورشان را در کم ترین مدت زمان دارند و همچنین میخواهند سریعا به تحصیل و زبان بپردازند؛ می توانند به سرعت و با صرف کم ترین زمان ممکن، پذیرش خود را از دوره های زبان آفریقای جنوبی بگیرند.

مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی

در ادامه با مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی آشنا شوید:

- دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی تحصیل کنند.

- هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی ، کم تر از سایر کشورها میباشد که این مورد از مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود.

-  در آفریقای جنوبی،  دانشگاه های معتبری وجود دارد.

- یکی از مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی اینست که امکان کار دانشجویی برای تمام مقاطع در حین تحصیل وجود دارد.

- امکان مقیم شدن بعد از اتمام تحصیل، از دیگر مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی محسوب میشود.

- متقاضیان می توانند در حین تحصیل در آفریقای جنوبی برای اعضای خانواده ی خود ویزا بگیرند.

معایب تحصیل در آفریقای جنوبی

> در کشور آفریقای جنوبی ، برای گذراندن دوره های زبان باید هزینه های زیادی صرف کنید.

> یکی از معایب تحصیل در آفریقای جنوبی اینست که یافتن فرصت شغلی مناسب، دشوار است.

تحصیل در آفریقای جنوبی,ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی,هزینه تحصیل در آفریقای جنوبیتحصیل در آفریقای جنوبی از طریق بورسیه تحصیلی امکان پذیر می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 12
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش