پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۳۳

شرایط و مدارک موردنیاز برای تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه,تحصیل در فرانسه در مدارس,تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسیپس از اتمام تحصیل در فرانسه، دریافت اقامت دائم این کشور امکان پذیر است
پیش از این که افراد به تحصیل بپردازند در هر کشوری به اطلاعات کامل در خصوص کشور مقصد خود نیاز دارند. مهاجرت و تحصیل در فرانسه یکی از مسائلیست که در ذهن شما مخاطبین گرامی نیاز به شناخت و کسب اطلاعات در مورد این کشور را ایجاد می نماید.

تحصیل در فرانسه

یکی از بزرگ ترين کشورها در اروپا، فرانسه می باشد که با آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ در شمال شرقی، سوئیس و ایتالیا در جنوب شرقی و اسپانیا در جنوب غربی و انگلیس از طریق کانال انگلیسی با فرانسه هم‌مرز است. فرانسه بعنوان دروازه ای برای ورود به اروپا در نظر گرفته شده است، به دلیل آن که در آن چندین فرودگاه بین المللی بزرگ وجود دارد که در پاریس دو مورد از این ها قرار دارند. محبوب ترین مقصد گردشگری جهان، فرانسه می باشد. دلایل زیادی سبب شده تا افراد زیادی به تحصیل در فرانسه بپردازند که از آن ها می توان به زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز ، فعالیت های تفریحی در فضای باز مثل زمین های گلف، موزه های هنری و گالری ها و موارد دیگر اشاره کرد. در فرانسه مردم، مودب و بسیار رسمی هستند. به علت شیک بودن ظاهر و نوع لباس مردم فرانسه بعضی از کشورها شهروندان ان را متکبر می دانند.

شرایط تحصیل در فرانسه

از شرایط تحصیل در فرانسه به ۳ نکته ی زیر می توان اشاره کرد :

> مدرک زبان:

ادامه تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی و یا به زبان انگلیسی امکان پذیر است. درصورتی که به ادامه تحصیل به زبان فرانسوی علاقه دارید، پیش از ویزای تحصیلی فرانسه را درخواست دهید،  ابتدا باید دوره های زبان فرانسوی را بگذرانید و در آزمون TEF یا TCF که توسط سفارت فرانسه و دانشگاه تهران برگزار می شود، نمره قبولی را بگیرید. هر ماه این امتحانات برگزار شده و دانشجو میتواند برای اخذ ویزای تحصیلی با خواندن کتاب ۱ و ۲ Alter ego و کسب حداقل نمره B1 اقدام نماید. توجه کنید که داشتن این مدرک صرفا برای اخذ ویزاست و برای این که به دانشگاه مورد نظر در فرانسه وارد شوید باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید.

> سوابق تحصیلی: 

برای تحصیل در فرانسه در هر مقطع تحصیلی، باید مدارک مقطع قبلی شما در دسترس باشد؛ به اینصورت که برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی به مدرک دیپلم دوازده ساله دبیرستان نیاز دارید؛ برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک کارشناسی احتیاج دارید و مدرک موردنیاز برای تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری، مدرک کارشناسی ارشد می باشد.

> شرایط سنی: 

شرایط سنی برای تحصیل در فرانسه محدودیتی ندارد و شما میتوانید در هر سنی برای ادامه تحصیل در فرانسه اقدام نمایید، ولی در نظر داشته باشید که هر چه سنتان کم تر باشد شانس ویزا شدن شما افزایش می یابد.

تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس,تحصیل در فرانسه,هزینه تحصیل در فرانسهبرای پذیرش تحصیل در فرانسه لازم است مدارکی را برای اخذ پذیرش تهیه کنید

ویزای تحصیلی فرانسه

شرط تحصیل در فرانسه برای دانشجویان خارجی مقیم کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، اخذ ویزای دانشجویی و مجوز اقامت( VLS- TS)  می باشد. مدت زمان اعتبار این مجوز یک سال است و قابلیت تمدید شدن دارد. برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید فرم های مربوطه را تکمیل و بهمراه عکس گذرنامه ای، مدارک تحصیلی، گواهی عدم سو پیشینه، مدرک زبان و مدارک تمکن مالی و سایر مدارک زیر را در پلتفرم Etudes en France بارگذاری و هزینه های ویزا را پرداخت کنید. دانشجویان خارجی باید به سفارت نشان دهند که توانایی تامین هزینه های تحصیل خود را( بدون در نظر گرفتن کار) دارند.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در فرانسه

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه نیازمند مدارک زیر می باشید:

>> مدارک هویتی( پاسپورت، شناسنامه، عکس، مدارک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه آقایان)

>> مدارک تحصیلی( مدارک تحصیلی مقطع قبلی و ریزنمرات تائید شده)

>> مدرک زبان( مدرک B2 زبان فرانسه و یا مدرک ۶ IELTS)

>> نامه پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه های فرانسه

>> مدارک معتبر سوابق کاری( گواهی اشتغال بکار و سابقه بیمه تامین اجتماعی )

>> مدارک پژوهشی( مقالات چاپ شده، اسناد پروژه های تحقیقاتی در صورت وجود)

>> مدارک مالی( گواهی بانکی تمکن مالی به مبلغ ۷۷۰۰ یورو، یا معادل ریالی آن، که باید در طول مدت اقدام برای اخذ ویزا در حساب شما باشد)

کلیه مدارکی که برای تحصیل در فرانسه ارائه می دهید، باید ترجمه رسمی شده باشد و توسط وزارت دادگستری و وزارت خارجه تائید شده باشد. 

ویزای همراه والدین

دانش آموزانی علاقه مند به تحصیل در فرانسه، سنشان اغلب پایین تر از ۱۸ سال است و خانواده تمایل دارند که همراه فرزند خود در فرانسه اقامت داشته باشند. دولت فرانسه این قابلیت را دارد که والدین، متناسب با سال های تحصیلی فرزندشان در فرانسه اقامت داشته باشند. پس از پایان تحصیلات، این ویزای طولانی مدت به پایان می رسد.

بورسیه های تحصیلی در فرانسه

طبق اعلام دولت فرانسه، با افزایش شهریه دانشگاه های دولتی در این کشور، برای دانشجویان بین المللی مبلغ بورسیه های تحصیلی به ۳ برابر مبلغ فعلی افزایش خواهد یافت. وزارت امور خارجه فرانسه ۲۵% بورسیه های تحصیلی دولتی در این کشور را به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. دانشگاه ها نیز بورسیه هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. بورسیه های تحصیل در فرانسه شامل ۳ قسمت زیر می باشند:

* پوشش دهنده کل هزینه ها( Fully Funded) که شهریه دانشگاه و کل هزینه های زندگی را پوشش می دهند.

* پوشش دهنده بخشی از هزینه ها( Partially Funded) که شهریه دانشگاه و بخشی از هزینه های زندگی را پوشش می دهند.

* تنها پوشش دهنده شهریه دانشگاه

شرایط تحصیل در فرانسه,تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف,تحصیل در فرانسههزینه ارزان زندگی و فرصتهای شغلی، برجسته ترین عوامل برای تحصیل در فرانسه می باشند

بورسیه ایفل، معروف ترین بورسیه تحصیلی در فرانسه است که دولت فرانسه آن را به دانشجویان بین المللی اعطا میکند. برای دریافت بورسیه ایفل و تحصیل در فرانسه، لازم است تا به دانشگاه( موسسه آموزش عالی) محل تحصیل خود، درخواست دهید. دانشگاه تعدادی از متقاضیان را انتخاب می کند و فرم درخواست بورسیه را برایشان ارسال می کند. این نوع بورسیه این قابلیت را دارد که  بلیط رفت و برگشت( کشور مبدأ – محل تحصیل)، بیمه و… را نیز پوشش دهد. این بورسیه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه های زیر تعلق ميگيرد :

- مهندسی

- علوم پایه( مقطع دکتری)

- حقوق

- اقتصاد و مدیریت

- علوم سیاسی

تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف

ساختار نظام آموزشی فرانسه بر دو پایه ی پایداری و پویایی است. آموزش پیش دبستانی، دوره ی ابتدایی، دوره ی متوسطه، دوره ی لیسانس، دوره ی فوق لیسانس، دکترا و… از دوره های تحصیل در فرانسه به شمار می روند. البته بعد از دوره ی لیسانس در اکثر دانشگاه های فرانسه دوره ای تحت عنوان دوره ی مستر ارائه می شود و دانشجویان بعد از آن میتوانند در مقطع فوق لیسانس به تحصیل بپردازند.

* تحصیل در فرانسه در مدارس:

فرزند شما درصورت زندگی در فرانسه، مجاز به آموزش رایگان فرانسه خواهد بود که از استاندارد بالایی برخوردار است. سیستم تحصیل در فرانسه به چند مرحله تقسیم شده است که از آن می توان به مهد کودک، آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاه را اشاره کرد. اکثر دانش آموزان در مدارس محلی فرانسه ثبت نام می کنند که آموزش در آن رایگان است. با این حال، ممکن است خانواده های خارجی برای سهولت در انتقال فرزندشان از طریق ادامه آموزش به یک زبان و برنامه درسی آشنا مدرسه بین المللی را در نظر بگیرند. اگر چه تحصیل در فرانسه برای کودکان مقیم فرانسه که بین شش تا شانزده سال سن دارند، اجباری است ولی خیلی از کودکان در سن سه سالگی وارد پیش دبستانی میشوند و بیش از ۵۰ درصد افراد ۱۸ تا ۲۱ ساله در این کشور در آموزش عالی تمام وقت هستند.

حدود ۶۴ درصد از دانش آموزان خواهان تحصیل در فرانسه دوره متوسطه خود را با گذراندن امتحانات baccalauréat‪( le bac)‬ یا حرفه ای  baccalauréat  ‪( le bac prof)‬ تمام می کنند. زمان تامین نگهداری از کودکان درکودکستان ها یا مهدکودک های فرانسه از سن دو یا سه سالگی تا شش سالگی میباشد در حالیکه کودکان اجباری برای حضور ندارند، ولی امکانات دولتی اش رایگان است و برای فرزندان خردسال مهاجران راهکاری عالی میباشد تا بتوانند از این طریق به سرعت و به راحتی زبان فرانسه را یاد بگیرند. دانش آموزان در فرانسه در مدرسه راهنمایی یا کالج بین سنین ۱۱ تا ۱۵ سال، شرکت می کنند.

تحصیل در فرانسه,آیا تحصیل در فرانسه رایگان است,راهنمای تحصیل در فرانسهبرای تحصیل در فرانسه در صورتی که اقامت بیش از ۹۰ روز دارید باید درخواست ویزا داشته باشید

برای تحصیل در فرانسه در مدارس دولتی نیاز به هیچ مدرکی ندارید. تمامی دانش آموزان در پایان چهار سال در سن ۱۵ سالگی، باید در آزمون شرکت کنند. بعد از این آزمون، امکان دارد دانش آموزان در صورتی که ۱۶ ساله هستند سیستم آموزشی را ترک کنند و یا در دبیرستان تحصیلات خود را ادامه دهند. در فرانسه سه سال آخر تحصیلات متوسطه از ۱۵ تا ۱۸ سال در دبیرستان عمومی، تکنیکی یا حرفه ای سپری می شود. دانش آموزان همان برنامه درسی اصلی مربوط به هشت یا نه موضوع را می گیرند ولی سه دوره انتخابی و یک کارگاه هنری ارائه می شود. تصمیم اصلی در پایان سال اول گرفته می شود که دانش آموز ، تمایل به تحصیل در کدام دوره دارد.

* تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی:

تحصیل در فرانسه در دانشگاه در مقاطع گوناگونی مقدور است. برای دانشجویان بین المللی نیز مقطع کارشناسی و اخذ پذیرش در آن میسر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی دارند باید برای مهاجرت تحصیلی، الزامات مربوطه را فراهم نمایند. در کشور فرانسه، دانشگاه ها به دو دسته ی دولتی و خصوصی تقسیم می گردند. دانشگاه های دولتی این کشور عموما به زبان فرانسوی دوره های تحصیلی خود را ارائه می نمایند و دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی دوره های تحصیلی خود را ارائه می نمایند. دانشجویان بین المللی به همین منظور ترجیح میدهند در دانشگاه های خصوصی به تحصیل بپردازند. در کشور فرانسه امکان تحصیل رایگان برای افرادی که به زبان فرانسوی مسلطند فراهم است.

افراد باید برای تحصیل در فرانسه، باید تا سطح B1  مدرک زبان فرانسه خود را ارائه نمایند و نیز ارائه مدرک زبان انگلیسی با آیلتس ۶ جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی اجباری می باشد. سال تحصیلی در کالج های فرانسه از نیمه سپتامبر تا پایان ژوئن سال بعد ادامه دارد. افراد مجوز کار پاره وقت در این مقطع را دارند و همزمان میتوانند با تحصیل مشغول به کار شوند و هزینه های زندگی خویش را تامین نمایند.

برای تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس، رشته های مختلفی ارائه می شود که از آن ها می توان به داروسازی، فارماکولوژی، تاریخ هنر، زبان شناسی، جامعه شناسی، فن اوری ارتباطات، فناوری اطلاعات، مطالعات فرانسوی، مدیریت بازرگانی بین المللی، تجارت، علوم انسانی و فرهنگ، مطالعات فیلم، ارتباطات جهانی، امور مالی بین المللی، مطالعات ادبی، اقتصاد بین المللی و… اشاره کرد. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی معمولاً ۴ سال است ولی امکان دارد در برخی از دانشگاه ها این زمان کم تر باشد.

* تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس:

مدت زمان تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس، ۲ سال است. زبان تدریس اکثر دانشگاه های دولتی نیز فرانسوی می باشد، دانشجویان این دانشگاه ها هزینه آموزش ندارند و یا تقریباً رایگان هستند. البته زبان تدریس بعضی از دانشگاه های فرانسه، انگلیسی می باشد و دانشجویان باید مدرک آیلتس داشته باشند. دانشگاه هایی که دروس را به انگلیسی تدریس می کنند از دانشگاه های رایگان فرانسه محسوب نمیشوند.

تحصیل در فرانسه رایگان,تحصیل در فرانسه,تحصیل در فرانسه در مقطع دکتریتحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی ۱۰ الی ۳۰ ساعت در هفته حق کار دارد

* تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا:

دانشجویان برای ادامه تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری حتماً باید مستر ۲ را گذرانده باشند تا بتوانند در این مقطع به تحصیل بپردازند. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری که شامل پژوهش است، سه سال می باشد. شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش در این کشور ماه فوریه( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی از طرف دانشگاه در ماه ژوئیه( تیر ماه ) صادر خواهد شد و دانشگاه ها از شهریور ماه شروع خواهند شد. با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰ روز به طول می انجامد، دانشگاه های  فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود و بیمه اجباری است. 

برای متقاضیانی که خواهان تحصیل در فرانسه هستند، خوابگاه و امکان کار قانونی در کنار تحصیل و امکان بورس وجود دارد. همینطور حداقل معدل برای تحصیل در فرانسه ۱۴ می باشد. مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش لزوما باید به زبان فرانسه توسط مترجم معتمد سفارت فرانسه ترجمه رسمی شود و علاوه بر ترجمه رسمی، شناسنامه ایرانی و مدارک تحصیلی و ریز نمرات به تأیید سفارت نیز برسد.

دولت پس از تحصیل در فرانسه به مدت ۶ ماه به دانشجویان فرصت می دهد تا مرتبط با رشته خود، کاری را پیدا کنند. البته فرد میتواند کاری نا مرتبط با رشته تحصیلی را برای گذران زندگی داشته باشد. برای تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا مهمترین نکته این است که شما در ابتدا باید سوپروایزر یا استاد راهنمای خود را پیدا کنید. نحوه ارتباط با استاد راهنما و پیدا کردن استاد مرتبط با رشته و نحوه نگارش پروپوزال موضوعیست که نیازمند مشاوره میباشد و باید در مورد آن حتماً باید درست عمل کنید تا نتیجه مناسب حاصل شود.

کار دانشجویی در فرانسه

از دیگر مواردی می که افراد تمایل به تحصیل در فرانسه دارد کار دانشجویی می باشد. در تمام مقاطع تحصیلی مجوز کار دانشجویی از طرف دانشگاه و دولت ارائه می شود. طبق قانون فرانسه دانشجو اجازه کار دانشجویی معادل ۹۶۴ ساعت در سال را دارد؛ یعنی به افراد حین تحصیل در فرانسه به صورت میانگین اجازه ۱۰ ساعت کار هفتگی در مقطع کارشناسی، اجازه ۲۰ ساعت کار هفتگی در مقطع کارشناسی ارشد و اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته در مقطع دکتری ارائه می گردد. دانشجویان در زمینه تحصیلی و رزومه خود میتوانند جویای کار باشند و در یک بازه زمانی مشخص، تحت نظر دانشگاه بکار بپردازند، دلیل این امرهم، اولویت تحصیل در فرانسه و دانشگاه ها میباشد و چنانچه حین کار دانشجویی، افت تحصیلی دیده شود دانشجو دیگر چنین مجوزی را ندارد.

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فرانسه

وقتی که دانشجویان بعد از تحصیل در فرانسه، کار مورد نظرشان را پیدا کردند، در این موقع می توانند اقامت و تابعیت کشور فرانسه را دریافت نمایند. نظام حقوقی فرانسه پیرو نظام civil law است و در واقع قانون بر عرف حکم فرماست. فرانسه از کشورهایی به شمار میرود که به راحتی تابعیت و شهروندی خود را اعطا نمی کند. این کشور مجوز اقامت موقت یا APS  را به شهروندانش می دهد البته فارغ التحصیلان کارشناسی حرفه ای، کارشناسی ارشد یا بالاتر، بدون گواهی تعهد استخدام یا قرارداد کاری میتوانند درخواست اجازه اقامت موقت دهند که مدت اعتبار آن ۱۲ ماه است و قابل تمدید نیست.

براین اساس دانشجویانی که به تحصیل در فرانسه میپردازند تا یک سال پس از فارغ التحصیلی، برای این که کار پیدا کنند، فرصت دارند. دانشجویان این قابلیت را دارند که از این اجازه استفاده کنند و ویزایشان را به ویزای کاری تبدیل نمایند و حتی میتوانند در پروسه هایی نظیر ثبت شرکت اقدام نمایند و کارآفرینی نمایند. هنگامی که افراد با کارفرما، یک قراداد کاری مشخص با مدت زمان مشخص منعقد می کنند میتوانند اقامت کاری خود را بگیرند و با گذشت ۵ سال از زندگی در فرانسه می توانند اقامت دائم فرانسه را دریافت کنند و بمدت ۱ الی ۲ سال پس از تحصیل نیز میتوانند برای اخذ حق شهروندی این کشور درخواست نمایند ولی معمولاً به راحتی این درخواست تائید نمی شود و افراد بعداز ۱۰ سال میتوانند تابعیت این کشوررا بدست آورند. اعضای خانواده شما نیز بعد از ۵ سال میتوانند درخواست اقامت دائم دهند. چنانچه برای بیش از دو سال متوالی از فرانسه خارج شوید، اقامت دائم شما باطل میشود.

ویزای تحصیلی فرانسه,مدارک موردنیاز برای تحصیل در فرانسه,تحصیل در فرانسهبسته به مقطع تحصیلی و رشته‌ای که جهت تحصیل در فرانسه انتخاب می‌کنید، به مدرک زبان نیاز دارید

هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه

هزینه زندگی و تحصیل در فرانسه باتوجه به نحوه و سبک و سیاق زندگی هر شخصی تفاوت دارد. باتوجه به شهر محل اقامت از پاریس تا حومه این هزینه متغیر است. دولت در موسسات دولتی نظیر دانشگاهها، مستقیماً سهم بزرگی از هزینه آموزش هر یك از دانشجویان را می پردازد و هزینه ثبت نام دانشگاهها در حال حاضر در میان كمترین هزینه های ثبت نام در جهان است. دانشجویان مجوز دارند بمدت ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار سفید کنند و هزینه های زندگی خود را تحت پوشش قرار دهند و در انجام کارسیاه محدودیتی وجود ندارد.

> کارسفید:

در کار سفید، کارفرما باید هزینه بیمه را پرداخت کند و از حقوق شما مالیات کسر میشود.

> کارسیاه:

سابقه ی بیمه در کار سیاه لحاظ نمیشود و همینطور مالیات وضع نمیشود.

تحصیل در فرانسه,مدارک موردنیاز برای تحصیل در فرانسه,بورسیه‌های تحصیلی در فرانسهبرای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی، باید مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشید

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 18
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
صابر کاظمی,فعالیت های ورزشی صابر کاظمی,صابر کاظمی و افراد پشت خط زن بیوگرافی صابر کاظمی بازیکن والیبال (+جدیدترین تصااویر)

تاریخ تولد:  ۳ دی ماه سال ۱۳۷۷

محل تولد: شهرستان آق قلای استان گلستان

قد ۲:  متر و ۵ سانتی متر 

وزن: ۸۷ کیلوگرم 

پست:پشت خط زن

ادامه
امانوئل سویدنبرگ,تصاویر امانوئل سویدنبرگ,عکسهای امانوئل سویدنبرگ زندگینامه امانوئل سویدنبرگ فیلسوفی باهوش تر از انیشتین (+تصاویر)

زاده:۲۸ ژانویهٔ ۱۶۸۸

زادگاه:استکهلم،  امپراتوری سوئد

دوره:فلسفه قرن هجدهم

علایق اصلی:الهیات, علم, فلسفه

درگذشت:۲۹ مارس ۱۷۷۲ 

ادامه
آریا برزگر,بازیهای لیگ برتر آریا برزگر,بازی های تیم ملی آریا برزگر بیوگرافی آریا برزگر بازیکن فوتبال ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۸ مهر ۱۳۸۱   

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۹ متر

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی آرمان درویش کارگردان و بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد:ملایر

حوزه فعالیت:کارگردانی و بازیگری

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
گابریل پین,گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی,بیوگرافی گابریل پین زندگینامه گابریل پین مربی فوتبال ایتالیایی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژانویه ۱۹۶۲

زادگاه:ویتوریو ونتو، ایتالیا

ملیت:ایتالیایی

قد:۱.۷۴ m

پست:هافبک

ادامه
مسیح مهاجری,زندگینامه مسیح مهاجری,فعالیت های مسیح مهاجری زندگینامه مسیح مهاجری سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۳۲۶ 

زادگاه:تنکابن،  ایران

ملیت:ایرانی

پیشه:مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی

دین:اسلام

ادامه
شفیعی کدکنی,دکتر شفیعی کدکنی,محمد رضا شفیعی کدکنی زندگینامه شفیعی کدکنی شاعر معاصر ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۹ مهر ۱۳۱۸

زادگاه:کدکن،  نیشابور

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر،  استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده

دین:اسلام

ادامه
سرگی برین,زندگینامه سرگی برین,جوایز سرگی برین بیوگرافی سرگی برین موسس شرکت گوگل (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۷۳

قد: ۱.۷۳ متر

ملیت: آمریکایی

زادگاه: مسکو، روسیه  SFSR، اتحاد جماهیر شوروی

مذهب: یهودی

ادامه
رودکی,شاعر رودکی,آثار رودکی سمرقندی زندگی نامه رودکی استاد شاعران و پدر شعر فارسی + آثار

زادروز:۱۱ رمضان ۲۴۴( قمری)

زاد گاه:پنجکنت، تاجیکستان کنونی

زمینهٔ کاری:شاعر، موسیقی دان

ملیت:ایرانی

مرگ:۳۲۹( قمری)

در زمان حکومت:سامانیان

ادامه
ویژه سرپوش