شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۱۷

شرایط تحصیل در گرجستان بدون مدرک زبان

تحصیل در گرجستان,مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در گرجستان,،شرایط تحصیل در گرجستاندروس تحصیل در گرجستان اغلب به دو زبان گرجی و انگلیسی ارائه می شوند
یکی از مقاصدی که دانشجویان بین المللی برای تحصیل به آن سفر می کنند؛ گرجستان میباشد. ایرانیان بسیاری نیز برای تحصیل به این کشور جذب شده اند در این مقاله به بررسی مدارک لازم برای تحصیل در گرجستان، شرایط تحصیل و ... اشاره می کنیم با سرپوش همراه باشید.

تحصیل در گرجستان

توسعه و رشد سیستم اموزش عالی گرجستان بطور پیوسته در حال افزایش است. سالانه خدمات درجه یک این کشور نسبت به سال پیش ، افزوده می شود. همچنین دوره های جدید و برنامه های تحصیلی در گرجستان در هر سال معرفی می شود. با این وجود، روند پذیرش در دانشگاه های گرجستان، بسیار ساده است؛ به این خاطر که شرایط موردنیاز را به سختی می توان به دست آورد. گرجستان برای پذیرش دانشجویان بین المللی، شرایط راحتی را فراهم کرده است. دانشجویان متقاضی در بیشتر موارد نباید در ازمونها ثبت نام کنند و یا گواهی نامه های مهارت زبان انگلیسی( آیلتس، تافل یا سایر آزمون های بین المللی) را ارائه دهند. از طرف دیگر تحصیل در دانشگاه های گرجستان، بدون دانش کافی از زبان( مهارت زبان انگلیسی شما باید بین B2- C1 باشد) به سختی امکان پذیر است. علاوه‌براین ، زبان تدریس اکثر دانشگاه های گرجستان، انگلیسی می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در گرجستان

برای تحصیل در گرجستان به مداری نیاز است که در ادامه آورده شده است:

- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

- اصل و کپی گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار

- ریز نمرات مقطع دبیرستان

- اصل و کپی مدرک دیپلم دبیرستان

- در صورت تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی ارائه مدرک پیش دانشگاهی

- معرفی یک حساب بانکی معتبر

- گواهی سلامت

- عکس رنگی ۴* ۳ و ۴* ۶ از هر کدام ۶ قطعه

- مدرک زبان انگلیسی یا گرجی

- تایید مدارک توسط سفارت

زبان تحصیل در کشور گرجستان

زبان تدریس دانشگاه های گرجستان به دو زبان گرجی و انگلیسی می باشد. البته تدریس به زبان روسی در برخی از رشته ها و دانشگاه های خاص امکانپذیر است. از شروط تحصیل در گرجستان می توان به داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ۵.۵، تسلط بر زبان انگلیسی و یا داشتن مدرک زبان TOEFL با نمره ۸۰ اشاره کرد. دانشگاه های گرجستان برای دانشجویان خارجی که تسلط به زبان گرجی ندارند؛ این قابلیت را فراهم کرده تا به صورت اجباری در کلاس های اموزشی زبان گرجی بمدت ۱۳۰ ساعت شرکت کنند و با این زبان آشنایی پیدا کنند. در ماه سپتامبر، تمام مقاطع تحصیلی، تدریس خود را شروع می کنند و در ماه ژوئن تمام می کنند.

شرایط تحصیل در گرجستان,تحصیل در گرجستان بدون مدرک زبان,مزیت های تحصیل در گرجستانتحصیل در مدارس گرجستان از سن ۶ سالگی آغاز می گردد

مقاطع تحصیلی گرجستان

کشور گرجستان که پایتخت آن تفلیس نام دارد در منطقه قفقاز اوراسیا قرار دارد. چهار فصل در این کشور از نظر اب و هوایی دیده میشود. لاری به عنوان واحد پول کشور گرجستان محسوب میشود که بر روی محصولات به صورت GEL درج می شود. دانشگاه های کشور گرجستان، معمولاً زیاد است و دارای اعتبار جهانی می باشد. استاندارد های آموزشی این کشور، مطابق با استاندارد های آموزشی دانشگاه های اروپا و کانادا است.

* تحصیل در مدارس گرجستان:

دانش آموزان باید تحصیلات خود را از سن ۶ سالگی در مدارس گرجستان، شروع کنند و بمدت ۶ سال در این مقطع تحصیل کنند. آن ها بعد از این دوره، به دوره ۳ ساله تحصیلی بعدی وارد می شوند. دانش آموزان تا این بخش از تحصیلات، متحمل هیچ هزینه ای نمی شوند و درواقع تحصیل در این مقطع به صورت رایگان می باشد. دانش آموز میتواند بعد از سن ۱۵ سالگی، مدرک دیپلم خود را میگیرد.

* لیسانس در گرجستان :

یکی از شروط تحصیل در گرجستان در مقطع لیسانس، ارائه ی مدرک دیپلم دوازده ساله می باشد. دانشجویان محصل در رشته های فنی و حرفه ای دارای دیپلم ۱۱ ساله می باشند و باید با اخذ مدرک کاردانی خود در ایران برای تحصیل در گرجستان اقدام کند. مدت زمان تحصیل در گرجستان در مقطع لیسانس، ۳ تا ۴ سال زمان میبرد. دانشجویان میتوانند به تحصیل در این کشور در بسیاری از رشته های مورد علاقه خود مشغول شوند.

البته فراموش نکنید که درصورت تمایل به بازگشت، باید در دانشگاه هایی تحصیل کنید که توسط وزارت علوم تائید شده است؛ وگرنه باید هزینه بپردازید و برای معادل سازی مدرک خود زمان زیادی را صرف کنید. تحصیل در گرجستان در دوره لیسانس به زبان گرجی میباشد ، البته زبان تدریس برخی از دانشگاه ها انگلیسی است و میتوانید به تحصیل در این دانشگاه ها بپردازید ولی باید به زبان گرجی مسلط باشید. امکان کار کردن پس از فارغ التحصیلی برای شما وجود دارد و همچنین می توانید اقامت دائم بگیرید.

* تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان:

شما باید بمدت یک سال و نیم تا دو سال در مقطع فوق لیسانس در گرجستان تحصیل کنید. با این که زبان رسمی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مانند مقطع کارشناسی، گرجی و روسی است اما به زبان انگلیسی، دوره های بسیار متنوعی برگزار میشود. دانشگاه های گرجستان از دانشجویان متقاضی، ازمون زبان میگیرند. در اکثر دانشگاه ها کسانی از ازمون زبان معاف می شوند که دارای مدرک آیلتس حداقل ۵٫۵ باشند.

* تحصیل در مقطع دکترا در کشور گرجستان:

تحصیل در گرجستان در مقطع دکتری بمدت ۳ تا ۵ سال زمان میبرد. یکی از امکانات دانشگاه های کشور گرجستان در مقطع دکتری اینست که دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی و زبان های دیگری همچون آلمانی, فرانسوی و روسی در بسیاری از رشته های علوم مهندسی, مالی, حقوق و ادبیات مشغول به تحصیل شوند. درصورتی از داوطلبان ازمون تعيين سطح زبان نمیگیرند که فرد، دارای مدارکی همچون آیلس ۶ و یا تافل ۹۰ و یا معادل آن در زبان های دیگر باشد وگرنه باید در هنگام ورود به دانشگاه، دانش زبان خود را با شرکت در ازمون تعيين سطح زبان ثبت کند.

شرایط کار دانشجویی در گرجستان

دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور گرجستان، مجوز کار بمدت۲۰ ساعت در هفته را دارند درحالیکه این مدت زمان در مقطع دکترا به حداکثر ۳۰ ساعت در هفته می رسد. مواردی همچون توانایی شما برای صحبت کردن و نوشتن به زبان گرجی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در پیدا کردن شغل در گرجستان به شمار می رود.

تحصیل پزشکی در گرجستان

قبولی در ازمون ورودی، یکی از ساختارهای تحصیل پزشکی در گرجستان محسوب میشود. تحصیل در گرجستان در رشته ی پزشکی به ۶ سال زمان نیاز دارد که ۲ دوره اصلی را دربر میگیرد. دانشجو باید به مدت ۲ سال در مرحله اول دوره مقدماتی پزشکی تحصیل کند و طول دوره ی مرحله دوم تحصیل پزشکی، ۴ ساله است که درواقع ۴ دوره اصلی دارد. تحصیل در گرجستان در رشته پزشکی با بازخوردهای مناسبی همراه میباشد که از آن ها می توان به بازار کار و منبع درامد مناسب اشاره کرد. هر ساله متقاضیان رشته پزشکی در این کشور، بیشتر میشوند.

مقاطع تحصیلی گرجستان,مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در گرجستان,تحصیل در مقطع دکترا در کشور گرجستانبرای تحصیل در گرجستان در مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم دوازده ساله داشته باشید

اقامت بعد از تحصیل در گرجستان

درصورت دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های گرجستان، شما مجوز اخذ مدت زمان مشخص تحصیل اقامت موقت تحصیلی را دارید. اقامت شما تا زمانی که تحصیل تحصیل می کنید؛ اعتبار دارد و پس از ان باید از طرق دیگری درخواست اقامت مجدد بدهید. در صورت تمایل به دریافت اقامت دائم از طریق تحصیل، حتی درصورت تحصیل شما در این کشور به مدت ۱۰ سال، اقامتی بر مبانی سوابق تحصیلی به شما نمی دهند.

اخذ بورسیه تحصیلی گرجستان

یکی از بورس های دردسترس ، بورسیه تحصیلی گرجستان نام دارد که برای ایرانیان، شرایط مناسبی را فراهم کرده است. یکی از روش های ساده برای پذیرش دانشجو، دعوت نامه تحصیلی میباشد و به دعوت نامه هایی اطلاق میباشد که برای فرد متقاضی ادامه تحصیل از طرف یکی از موسسات اموزش عالی یا دانشگاه های کشور گرجستان فرستاده می شود. ارسال این دعوت نامه باتوجه به مواردی امکانپذیر است که از آن ها می توان به صلاحیت های دانشجو و سابقه علمی و پژوهشی آن اشاره کرد. دعوت نامه تحصیلی برای افرادی مناسب است که میخواهند در تحصیلات تکمیلی، ادامه تحصیل دهند.

مزیت های تحصیل در گرجستان

از مزایای تحصیل در گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

>> یکی از فواید تحصیل در گرجستان، اخذ پذیرش سریع می باشد.

>> هزینه های به صرفه از دیگر مزایای تحصیل در گرجستان به شمار می رود.

>> امکان اخذ اقامت به کشور های اروپایی، پس از تحصیل در کشور گرجستان برای دانشجویان فراهم شده است.

>> دانشگاه های تراز اول اروپا، مدارک دانشگاه های کشور گرجستان را تائید کرده اند .

>> امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک ایتلس از مهمترین مزایای تحصیل در گرجستان محسوب میشود.

معایب تحصیل در گرجستان

گرجستان با وجود مزایایش دارای معایب خاصی میباشد و همین امر باعث میشود تا تحصیل در گرجستان برای برخی از افراد، مناسب نباشد. گرجستان در برخی از موارد میتواند به دلیل پذیرش زیاد مهاجران در سال های اخیر برای دریافت ویزا و یا اخذ اقامت مشکلاتی را بوجود آورد.

- به خاطر امکانات مناسب و هزینه پائین، درخواست ورود به دانشگاه های گرجستان افزایش یافته و همین امر تا حدودی موجب رقابتی شدن پذیرش در دانشگاه شده است.

- زبان تدریس اکثر دروس رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس، گرجی میباشد و متقاضیان تحصیل در این مقطع باید اشنا به زبان بومی این کشور باشند. یادگیری زبان گرجی به مواردی نیاز دارد که از آن ها می توان به صرف وقت، هزینه و انگیزه لازم اشاره نمود که بعضی از دانشجویان را از تحصیل در این کشور، منصرف می کند.

تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی,تحصیل در گرجستان پزشکی,شرایط تحصیل در گرجستاناخذ پذیرش سریع یکی از مزایای تحصیل در گرجستان میباشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش