شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۸۶

شرایط و امکانات تحصیل در ایتالیا چیست؟

تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری,مزایای تحصیل در ایتالیاامکان تحصیل در ایتالیا در مقطع دانشگاهی به زبان های ایتالیایی و انگلیسی وجود دارد
افراد بسیاری در این روزها قصد دارند در خارج از کشور به تحصیل بپردازند و تحصیل در ایتالیا در این میان، یکی از اصلی ترین گزینه های آن ها به شمار می رود. یکی از مهمترین دلایل تمایل اکثریت برای تحصیل در ایتالیا، سهولت پذیرش دانشجو در چنين کشوری می باشد.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا علاوه بر ساختار شهری فریبنده ای که دارد، دارای فرهنگ بسیار غنی، اماکن تاریخی متعدد و دانشگاه های فوق العاده معتبر و شناخته شده می باشد. تحصیل در ایتالیا بی تردید به دانشجویان بین الملل این امکان را می دهد تا در بالاترین سطوح علمی با کم ترین هزینه ممکن به تحصیل مشغول شوند. ایتالیا بيش ترین تعداد اماکن تاریخی ثبت شده در میراث جهانی یونسکو را در بین کلیه کشورهای جهان دارد. تاریخچه غنی ایتالیا و معماری خیره کننده آن سبب شده تا این کشور به یک موزه لوکس با آثار فاخر و هنری تبدیل شود. به همین منظور تحصیل در ایتالیا علاوه بر پیشرفت تحصیلی چشم‌گیر برای دانشجویان بین الملل، تجربه هیجان انگیز و لذت بخشی از زندگی در کشوری با بالاترین امکانات اجتماعی و استانداردها را فراهم میکند. 

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

امکان تحصیل در ایتالیا در مقطع دانشگاهی به زبان های ایتالیایی و انگلیسی وجود دارد. قدمت برخی از دانشگاه های ایتالیا زیاد است و به زبان انگلیسی کورس های بسیاری را ارائه می دهند. بسیاری از افراد اشنا به زبان انگلیسی هستند، از این رو تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی از محبوبیت بسیاری برخوردار است. برای این که بتوانید در دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا درس بخوانید ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر الزامی می باشد. ازمون های انگلیسی لازم برای دانشگاه های معتبر ایتالیا عبارتست از:

- PTE Academic

- TOEFL

- TOEIC

- IELTS

- C1 Advanced or C2 Proficiency

شرایط جذب دانشجو در دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیایی ابتدا بعضی از مدارک دانشجو را بررسی می کنند که از آن ها می توان به سوابق تحصیلی داوطلبان مقاطع تحصیلات تکمیلی و معدل یا GPA آن ها اشاره کرد. یکی از شروط لازم برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیایی، داشتن حداقل معدل می باشد. از این رو شرایط دانشگاه مورد نظرتان را بسنجید و حداقل معدل لازم برای ورود به آن دانشگاه را ببینید. همچنین شرکت در آزمون های ورودی از دیگر شروط لازمه ی تحصیل در ایتالیا در بعضی از رشته های تخصصی مانند رشته های پزشکی، معماری و مهندسی می باشد.

ادامه تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا در مدارسبسیاری از متقاضیان تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد می توانند بورسیه DSU را دریافت کنند

تحصیل در ایتالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

زمانی که متقاضیان بتوانند ویزای تحصیل در ایتالیا  را دریافت کنند ، از آن پس می توانند در آن کشور درس بخوانند. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا باید به مدارک و نوع چینش آن دقت کنید. وکلای ماهر، مدارک لازم را باتوجه به نکات کلیدی و تاثیر گذار در امر مهاجرت به نسبت شرایط و عوامل مورد توجه افسر ویزا در سفارت هر کشور جمع آوری می کنند و در اختیار سفارت می گذارند. هر چه با دقت بیشتری وکیل خود را انتخاب کنید و به رزومه و سوابق وکیل مهاجرت توجه کنید شانس اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای شما بیشتر میشود. به خاطر این که قوانین مهاجرت هرروز تغيير می کند باید وکیلی که از علم روز برخودار است، زا انتخاب کنید. مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا عبارتست از:

- فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

- عکس

- پاسپورت و کیه مدارک هویتی

- ارائه نامه تمکن مالی

- ارائه اصل مدارک تحصیلی بهمراه ریز نمرات با در دست داشتن ترجمه رسمی آن ها

- ترجمه مدارک هویتی به زبان انگلیسی یا ایتالیا

- بیمه نامه دانشجویی

- اثبات دارا بودن اسکان از ابتدا ورود به ایتالیا

- ارائه انگیزه نامه

- ارائه توصیه نامه از اساتید

- ارائه مدرک زبان نگلیسی و یا ایتالیایی موردنیاز در هر مقطع تحصیلی

تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف

ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا در زمینه های گوناگونی از جمله بهداشت، پوششهای بیمه ای، خدمات اجتماعی و سایر موارد از استاندارد های بالایی برخوردار است و ایران و ایتالیا از نظر تاریخی و فرهنگی مشترکات بسیاری دارند به علت این که تاریخ و تمدن دیرینه ای دارند که در زندگی روزمره مردم هر دو کشور دیده میشود. در ادامه شما را با دوره های تحصیل در ایتالیا آشنا میکنیم:

> تحصیل در ایتالیا در مدارس:

تحصیل در ایتالیا در مدارس شامل چهار بخش همچون پیش دبستانی، ابتدایی، دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم می باشد. تحصیل در ایتالیا در مقطع پیش دبستانی برای کودکان اختیاری است و آن ها از سن ۳ الی ۶ سالگی میتوانند بمدت ۳ سال در این مقطع درس بخوانند. تحصیل در ایتالیا در مقطع ابتدایی برای کودکان امری اجباری میباشد که باید از سنین ۶ الی ۱۱ سالگی به مدت ۵ سال در این مقطع به تحصیل بپردازند. دانش آموزان بعد از این که با موفقیت مقطع ابتدایی را گذراندند وارد مقطع متوسطه اول میشوند که به مدت ۳ سال از سنین ۱۱ الی ۱۴ ساله باید در این مقطع درس بخوانند.

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی,معایب تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیامدارک لازم برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی شامل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد

تحصیل در ایتالیا در مقطع متوسطه دوم برای دانش آموزان ۱۴ الی ۱۷ یا ۱۹ ساله میباشد که باتوجه به مدت زمان تحصیل ۳ الی ۵ سال طول میکشد. دانش آموزان در هر مقطع باید نمرات قبولی را کسب کنند تا بتوانند در مقاطع بعدی تحصیل کنند. هزینه تحصیل در ایتالیا در مدارس برای شهروندان این کشور مجانی است. تحصیل در ایتالیا برای شهروندان این کشور در سنین ۶ الی ۱۶ سالگی الزامی است. پس از این که دانش آموزان، مقطع متوسطه دوم را با موفقیت گذراندند، میتوانند به دانشگاههای این کشور وارد شوند. دانش آموزان خارجی مجوز تحصیل در ایتالیا در مدارس بین المللی را دارند و بعد از شرکت در آزمون های هوش سنجی و تأیید مدارس تحصیلی می توانند به تحصیل مشغول شوند. هزینه تحصیل در مدارس ایتالیا با توجه به نوع و کیفیت مدارس برای دانش آموزان بین المللی تعیین میشود.

> تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی:

مدارک لازم برای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی شامل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد. قانون مصوب شده از سال ۱۹۹۸ اینست که متقاضیان با تکمیل فرم نقل و انتقال و ارسال آن به وزارت علوم و فن آوری ایتالیا، می توانند در مقطع کارشناسی بدون شرکت در آزمون ورودی ادامه تحصیل دهند.

تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس به روش دیگری در ایران ارائه می شود که هر ساله سفارت ایتالیا در تهران کلاس هایی به زبان ایتالیایی بمدت ۳ ترم که هر ترم ۳۳ جلسه است، برگزار می کند و در هر هفته ۳ جلسه ۲ ساعته کلاس برگزار میشود. متقاضیان این زبان، سه کتاب( Espresso)  در طول این ۳ ترم آموزش می بینند. بعد از این که دو کتاب اول تدریس شد، در صورتی که شخص بتواند در این آزمون ۹۰ امتیاز یا نمره  Aرا به دست آورد، به سفارت ایتالیا معرفی می شود و میتواند ادامه اقدامات را به منظور دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا انجام دهد.

دانشجو می تواند برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان انگلیسی،  در مقطع کارشناسی بدون داشتن مدرک آیلتس و فقط آشنایی در حد مکالمه و درک مطلب اقدام کند و همینطور میتوانند زبان ایتالیایی را آموزش ببیند. تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی بمدت ۴ سال به طول می انجامد. از مزایای تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی اینست که شرط معدل ملاک نیست. دانشجویان لیسانس، تنها به مدت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار در این کشور را دارند. یکی از موارد بسیار مهم  جهت تحصیل در ایتالیا،  شرایط سنی میباشد و حداکثر فاصله تحصیلی بین مقاطع تحصیلی در این کشور باید ۴ الی ۵ سال باشد.

تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس,تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسیتحصیل در ایتالیا در مقطع پیش دبستانی برای کودکان اختیاری است

> تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس:

یکی از شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس، زبان انگلیسی میباشد و کسانی میتوانند برای ادامه تحصیل اقدام کنند که دارای مدرک زبان انگلیسی ترجیحا آیلتس باشند. مدت تحصیل در این مقطع بمدت دو سال میباشد و دانشجویان باید ۱۲۰ واحد درسی را بگذرانند تا فارغ التحصیل شوند. معتبرترین دانشگاه های اروپایی که در مقایسه با سایر دانشگاه ها از نظر آموزش عملکرد بهتری را ارائه می دهد، ایتالیا میباشد ، به همین خاطر بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. این افراد بطور کاملاً رایگان و یا با هزینه کم میتوانند نسبت به اخذ مدارک تحصیلی شان از دانشگاه های ایتالیا اقدام کنند و شانس خود را برای اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ایتالیا بالا ببرند.

طول مدت تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس، دو سال است. دانشگاه های ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس میکنند. دانشجویان مقطع فوق لیسانس ایتالیا اجازه دارند بمدت ۲۰ ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهند. البته بسیاری از متقاضیان تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد می توانند بورسیه DSU را دریافت کنند. هزینه تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی ارشد باتوجه به رشته ای که انتخاب می کنند، متفاوت است.

> تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری:

مدت تحصیل در ایتالیا در دوره های دکترا ۴ سال میباشد و دروس این دوره دانشگاهی به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان، در‌صورتی‌که از آزمون آیلتس نمره ی ۶٫۵ به بالا را کسب کنند، میتوانند برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام کنند. دانشجویانی که میخواهند در مقطع دکترا تحصیل کنند، این کشور بهترین گزینه برای آن ها میباشد به علت این که شرایط بورسیه های تحصیلی در ایتالیا هموارتر از کشورهای اروپایی دیگر می باشد.

تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف,تحصیل در ایتالیا,هزینه ی تحصیل در ایتالیا....یکی از موارد بسیار مهم  جهت تحصیل در ایتالیا،  شرایط سنی میباشد

در کشور ایتالیا معمولاً بورسیه ها با حقوق ماهیانه همراه است و اگر دانشجویان توسط استاد راهنما تائید شوند، از آن بهره مند می شوند. مهمترین کار برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا اینست که، باید توسط استاد راهنما( Supervisor)  تایید شوید. دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا میتوانند برای اساتید مختلف، رزومه هایشان را ارسال کنند و از صلاحیت خود دفاع کنند. اساتید پس از این که رزومه های ارسال شده را بررسی کردند، به صورت حضوری و یا برنامه های مجازی، وقت مصاحبه ای را با دانشجوی مورد پسند خود تنظیم می کنند.

موقعیت کار پس از تحصیل در ایتالیا

پس از این که ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت کردید و به تحصیل در ایتالیا پرداختید یکی از موارد مورد توجه مخاطبین شما، موقعیت کار پس از تحصیل و اخذ اقامت این کشور است. دانشجویان بمدت ۶ ماه پس از تحصیل در ایتالیا، می توانند به دنبال کار باشند و در صورت پیدا کردن کار میتوانند ویزای تحصیلی ایتالیای خود را به ویزای کاری ایتالیا تبدیل کنند. از عوامل حائز اهمیت در پیدا کردن کار، می توان به تسلط بر زبان ایتالیایی اشاره کرد. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور ایتالیا زیاد است، درنتیجه به راحتی، امکان یافتن کار به صورت تمام وقت وجود ندارد. پیدا کردن کار یکی از شروط اخذ اقامت در ایتالیا می باشد.

در صورتی که متقاضی بعد از تحصیل در ایتالیا بتواند در این کشور کار پیدا کند و با یک کارفرما به صورت رسمی قرارداد کاری امضا کند میتواند در این کشور پس از ۵ سال اقامت کاری، نسبت به اخذ اقامت دائمی ایتالیا اقدام کند و بعد از آن درخواست پاسپورت و تابعیت ایتالیایی نماید. مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت در ایتالیا شامل مدارک هویتی معتبر، ۲ قطعه عکس، اثبات داشتن اقامت قانونی در ایتالیا، اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در ایتالیا، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت پزشکی، گواهی وضعیت تأهل و ارائه بیمه نامه می باشد.

بیمه دانشجویی در ایتالیا

یکی از مواردی که دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا باید به صورت قانونی نسبت به اخذ آن اقدام کنند، بیمه دانشجویی می باشد. علاوه بر آنکه داشتن بیمه برای پوشش هزینه های درمانی امری اجباری محسوب میشود ، به همین خاطر برای تمدید اقامت ضروری است. در کشورهای خارجی نظیر ایتالیا هزینه های درمان، بسیار بالاست و دانشجویان اگر به بیماری مختلف حتی سرما خوردگی مبتلا شوند باید هزینه های بسیاری پرداخت کنند، از این جهت کشور ایتالیا برای دانشجویان خود این قابلیت را فراهم کرده تا با پرداخت مبلغی بعنوان حق بیمه بتوانند به صورت ماهیانه از خدمات درمانی آن استفاده کنند.

هزینه ی تحصیل در ایتالیا,موقعیت کار پس از تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیاچنانچه دانشجویان متأهل قصد تحصیل در ایتالیا را داشته باشند، اجازه ی همراه ندارند

دو نوع بیمه درمانی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا وجود دارد. نوع اول آن بیمه درمانی عمومی یا همان بیمه دانشجویی میباشد که دربرگیرنده ی شرایط اورژانسی همچون تصادف و جراحی های غیر مترقبه میباشد و در بسیاری از موارد، اگر بیمه نداشته باشید این خدمات به صورت رایگان در مراکز درمانی ایتالیا انجام می شود، به همین خاطر دانشجویان صرفا برای رسیدن به اقامت میتوانند از آن استفاده کنند. ولی نوع دیگری از بیمه دانشجویی بر خلاف بیمه عمومی در ایتالیا وجود دارد که به آن بیمه درمانی ASL می گویند. یکی از امکانات این بیمه اینست که در تمامی مراکز درمانی به کمک دانشجویان آمده و خدمات بیشتری را به او ارائه می دهد.

بیمه درمانی  ASL نسبت به بیمه های دیگر کمی گرانتر است ولی در دوران دانشجویی با داشتن اطمینان خاطر در حوزه بهداشت و درمان، حس امنیت بیشتری دارید، با استفاده از این نوع بیمه درمانی می توانید برای خود پزشک شخصی انتخاب کنید و از خدمات تخصصی آن استفاده کنید. در سراسر اروپا، بیمه درمانی  ASLاعتبار دارد و میتوانید در سایر کشورهای این قاره در طول سفر از آن استفاده نمایید.

مزایای تحصیل در ایتالیا

عوامل بسیاری وجود دارد که باعث میشود شخص برای تحصیل و زندگی، ایتالیا را انتخاب کند. البته علاوه بر جاذبه های این کشور نکاتی وجود دارد که موجب میشود تحصیل و زندگی در چنین کشوری سخت شود البته به علت این که مزایای تحصیل در ایتالیا نسبت به معایب آن بیشتر است، آمار مهاجرت به چنین کشوری بسیار بالاست.

>> وجود دانشگاه های برتر با استانداردهای بین المللی:

علاوه بر این که ایتالیا یک فضای چند فرهنگی است، نیز بعنوان یک مکان تحصیلی بین المللی محبوب شناخته میشود، چندین دانشگاه برتر دولتی و خصوصی در این کشور وجود دارد. از اهمیت بالای تحصیلات آکادمیک و تحقیقات در این کشور می توان بوجود این دانشگاه های برتر و معروف اشاره کرد.

تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا رایگان,شرایط تحصیل در ایتالیا....دانشجویان پس از تحصیل در ایتالیا می توانند مجوز حضور در این کشور را بمدت یکسال دریافت کنند

>> امکان استفاده از بورسیه های دولتی:

از مهمترین مزایای تحصیل در ایتالیا می توان به، امکان استفاده از بورسیه های دولتی در تمامی مقاطع تحصیلی برای همۀ دانشجویان اشاره کرد. اکثر این بورسیه ها بر پایۀ نیاز( Need- Based) طراحی شده و باتوجه به نامشان به دانشجویان تعلق میگیرد که بتوانند به دلیل وضعیت نامناسب مالی که دارند اثبات کنند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را ندارند. درواقع، باتوجه به نیاز مالی دانشجو چنین بورسیه هایی ارزیابی میشود نه براساس سوابق تحصیلی آنان. بورسیه های دولتی معروف ایتالیا که در ایران از محبوبیت بسیاری برخوردار است، شامل بورسیۀ استانی( DSU)، بورسیۀ استعدادیابی ایتالیا و بورسیۀ وزارت امورخارجۀ ایتالیا می باشد.

>> شرایط سنی تحصیل در ایتالیا:

از دیگر مزایای تحصیل در ایتالیا می توان به شرایط سنی دانشجو اشاره کرد. شما در هر سنی مجوز پذیرش و تحصیل در ایتالیا را دارید.

>> شرط معدل تحصیل در ایتالیا:

نداشتن شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا باعث شده که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل به این کشور جذب شوند. درواقع هیچ شرط معدلی برای دانشجویان در دانشگاه های ایتالیا مقرر نشده است.

>> مقصد مقرون به صرفه ای برای دانشجویان بین المللی:

یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپا که دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور، آنرا انتخاب کنید، کشور ایتالیا می باشد. این مزیت تحصیل در ایتالیا محدود به شهریه نیست و هزینه های کلی تحصیل و زندگی را نیز شامل می شود.

معایب تحصیل در ایتالیا

با وجود اینکه تحصیل در ایتالیا مزایای بسیاری دارد ولی همواره دارای معایبی می باشد. به این منظور اگر علاقه مندان تحصیل در این کشور نسبت به مشکلات آن آگاهی داشته باشند، می توانند انتخاب بهتری داشته باشند. شرایط پس از تحصیل و حق همراه از بزرگ ترين چالش های تحصیل در این کشور محسوب میشود که به تفضیل بررسی می کنیم.

۱. شرایط پس از تحصیل در ایتالیا:

دانشجویان پس از تحصیل در ایتالیا می توانند مجوز حضور در این کشور را بمدت یکسال دریافت کنند. در این برهه زمانی ، اگر بتوانند کار پیدا کنند، بنابراین از قوانین تبدیل ویزا برای کسب اقامت برخوردار می شوند. افردی که پس از پایان تحصیل در ایتالیا میخواهند کار کنند باید به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند و به خوبی دوره خود را گذرانده باشند. در این شرایط میتوانند مناسبترین شغل را پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را پس از کسب شغل، به ویزای کار تبدیل کنند. بدین ترتیب در کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، نرخ بیکاری بالاتر است.

موقعیت کار پس از تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا,تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری دانشجویان زیادی برای تحصیل به کشور ایتالیا اقدام می کنند

۲. نداشتن حق همراه در ایتالیا:

شرایط همراه از بزرگ ترين و مهمترین معایب تحصیل برای دانشجویان متاهل به شمار می رود. چنانچه دانشجویان متأهل قصد تحصیل در ایتالیا را داشته باشند، اجازه ی همراه ندارند وبه این منظور نمی توانند همسر و فرزندانشان را همراه خود ببرند. اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، باید به صورت انفرادی اقدام کنید.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
ویژه سرپوش