شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۳۰

تحصیل در ژاپن در مقاطع گوناگون، چه شرایطی دارد؟

ادامه تحصیل در ژاپن,بورسیه تحصیلی در ژاپن,تحصیل در مدارس ژاپنیکی از شرط‌های اصلی تحصیل در ژاپن، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی است
سرمایه گذاری و تحصیل در ژاپن، یکی از راههای مهاجرت به این کشور از طریق اخذ ویزای کاری می باشد. بنابراین با داشتن سرمایه گذاری، کار و تحصیل می توانید اقامت ژاپن را دریافت کنید.

تحصیل در ژاپن

در حوزه تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، پیشرفته ترین کشور آسیایی، کشور ژاپن نام دارد. دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل از سرتاسر جهان، کشور ژاپن را انتخاب می کنند. دانشجویان به یادگیری تمام رشته های دانشگاهی، در حوزه های مختلف دانشگاه های ژاپن می پردازند. داشتن گواهی نامه مهارت در زبان ژاپنی و مدرک معتبر زبان انگلیسی، یکی از شرط های اصلی ورود به دانشگاه های ژاپن می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ژاپن

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ژاپن عبارتند از:

> ارائه درخواست ویزای تحصیلی ژاپن

> داشتن پاسپورت معتبر

> ارائه ۴ قطعه عکس ۳ در ۴

> ارائه مدرک مربوط به زبان

> ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی و حساب بانکی

> ارائه مدارک تحصیلی

> ارئه ریز نمرات اخرین مقطع تحصیلی

> گواهی عدم سوء پیشینه

> ارائه گواهی سلامت

مقاطع تحصیلی ژاپن

- تحصیل در مدارس ژاپن:

از سیستم آموزشی کشور ژاپن میتوان به ۶ سال مقطع ابتدایی، ۳ سال مقطع راهنمایی و ۳ سال دوره دبیرستان و نهایتاً ۴ سال دانشگاه اشاره کرد. مقاطع ابتدایی و راهنمایی که ۹ سال زمان میبرد؛ توسط سیستم اموزشی ژاپن اجباری شده است. کودکان، پیش از ورود به دوره ابتدایی در نظام اموزشی کشور ژاپن میتوانند اموزش های لازم را در مهدکودک بگذرانند؛ همچنین برای نگهداری کودکان کم تر از ۱ سال و ۱ تا ۵ سال، مراکز خصوصی، فعالیت خود را شروع کرده اند. برنامه هایی که در کشور ژاپن برای کودکان ۳ تا ۵ سال در دوره مهد کودک ارائه می شود، به عنوان یک برنامه اموزشی مبتنی بر بازی های کودکانه محسوب می شود.

نحوه تحصیل در ژاپن,تحصیل در ژاپن,ویزای تحصیلی ژاپن تحصیل در ژاپن در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد

دانش آموزان برای ورود به دوره ابتدایی باید دوره مهد کودک را بگذرانند؛ سپس در یک ازمون ورودی شرکت کنند. شرکت و قبولی در ازمون ورودی برای ورود به دبیرستان و دانشگاه های این کشور، امری الزامیست. بیشتر مدارس در ژاپن، دولتی هستند و دانش آموزان صرفا هزینه های یونیفرم، سفرهای تفریحی و موارد معدود را متقبل میشوند. علاوه‌براین مدارس ژاپن به صورت بین المللی محسوب می شوند و گاهاً امکان تحصیل فرزندتان به زبان مادری، علاوه بر زبان انگلیسی وجود دارد. شرایط تحصیل دانش آموزان در مدارس ژاپن و همچنین اخذ ویزای دانش آموزی ژاپن، امری دشوار و تقریباً غیر ممکن است. درصورت برخورداری پدر و مادر کودک از اقامت ژاپن، آن ها می توانند نسبت به ثبت نام بچه های خود در مدارس دولتی و یا خصوصی ژاپن اقدام کنند.

- لیسانس در ژاپن و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در ژاپن:

فارغ التحصیلان دبیرستان میتوانند در ازمون ورودی دوره لیسانس برای تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن شرکت کنند که این ازمون از تمام دروس دوره دبیرستان در دانشگاه برگزار می شود و درصورت کسب نمره قبولی بعنوان دانشجو محسوب می شوند.

تسلط به زبان ژاپنی در مقطع لیسانس، از شرایط مهم پذیرفته شدن در ژاپن به شمار می رود. دانشجویان بین المللی که اشنا به زبان ژاپنی نیستند، میتوانند در کالج های اموزش زبان، پیش از ورود به دانشگاه بمدت یک سال در دوره های زبان ژاپنی شرکت کنند. در حقیقت برای تحصیل در ژاپن در دوره لیسانس، تسلط به زبان انگلیسی اکتفا نمیکند. زبان تدریس دروس مقطع لیسانس در ژاپن به زبان ژاپنی می باشد. برای متقاضیان رشته های مهم به علاوه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های کشور ژاپن، امکانات فراهم شده است. مقاطع تحصیلات تکمیلی در بعضی از دانشگاه های ژاپن، دارای شرایط سنی می باشد.

- تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد:

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد در ژاپن نیز تحصیل کنند. فرد باید بتواند تحصیلات کارشناسی خود را تمام کند. فرد باید برای تحصیل در این مقطع تحصیلی نیز در ازمون ورودی دانشگاه شرکت کند و در صورت موفق شدنش در این امتحان، می تواند در دانشگاه های ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند. مدت زمان تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد بمدت ۲ سال میباشد که دانشجو باید ۳۰ واحد درسی را در این مدت بگذراند. فرد باید در ژاپن نیز همانند ایران، کار پژوهشی یا پایان نامه ی خود را در انتهای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نماید و در صورت موفق شدنش میتواند تحصیلات دوره کارشناسی ارشد خود را در ژاپن تمام کند.

- تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا:

متقاضیان برای تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا باید در مقطع کارشناسی ارشد، پایان نامه خود را ارائه کرده باشند. طول دوره ی تحصیل در ژاپن در مقطع دکتری بین ۳ الی ۴ سال است؛ به این صورت که شروع این دوره از ماه آپریل میباشد و تا ماه مارس خاتمه می یابد. یکی از شروط تحصیل برای متقاضیان در مقطع دکترا، شرکت در ازمون ورودی میباشد و در صورت موفقیت در این ازمون ورودی میتوانند به دانشگاه های کشور ژاپن برای تحصیل در مقطع دکترا وارد شوند.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی ژاپن,شرایط تحصیل در ژاپن,نحوه تحصیل در ژاپنمدت زمان تحصیل در ژاپن در مقطع دکتری حدودا بین ۳ الی ۴ سال طول خواهد کشید

بورسیه تحصیلی در ژاپن

بورسیه های کمی برای تحصیل در ژاپن ارائه شده که پوشش دهنده ی تمامی هزینه های شما باشند. بیشتر کمک هزینه های تحصیلی در ژاپن، تامین کننده ی بخشی از شهریه و هزینه زندگی دانشجو می باشد. بنابراین شما باید با داشتن یک برنامه ریزی مالی دقیق، متکی به بورسیه تحصیلی ژاپن نشوید. کشور ژاپن برای متقاضیان تحصیل، دو نوع بورسیه ارائه کرده است. نوع اول به بورسیه هایی اطلاق میشود که شما میتوانید درخواست آنها را پیش از ورود به کشور ژاپن بدهید. نوع دوم بورسیه را می توان، پس از ورود به دانشگاه دریافت کرد. با بررسی مدارک شما، بیشتر بورسیه های تحصیلی ژاپن اعطا میشوند ، ولی با یک مصاحبه شفاهی و یا یک امتحان کتبی، به بررسی دانش عمومی شما در برخی از بورسیه تحصیلی ژاپن می پردازند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در ژاپن

درصورت تمایل به کار دانشجویی در کشور ژاپن می توانید در هر هفته بمدت حداکثر ۲۸ ساعت، کار کنید. درصورت پیدا کردن کار نیمه وقت در موقعیت شغلی متفاوت باید حداکثر ۱۴ ساعت در هفته در هر یک از شغل ها کار کنید تا بتوانید به سایر دروستان بپردازید. از مشاغل پاره وقت در کشور ژاپن می توان به رستوران ها، سالن تئاتر، کلوپ ها و مراکز تفریحی و گردشگری، هتل، بعضی از اداره ها ، مرکز خرید ، خدمات اموزشی و غیره اشاره کرد. مدارک لازم برای کار دانشجویی در ژاپن شامل کارت دانشجویی، ویزای تحصیلی، پاسپورت، مدارک هویتی و کارت اعتباری بانکی از یکی از بانک های ژاپن می باشد.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ژاپن

کشور ژاپن برای دانشجویان متقاضی تحصیل، این امکان را فراهم کرده تا به مدت ۶ ماه پس از تحصیل، به دنبال کار بگردید. برای دومین بار می توانید این مدت را تمدید کنید و در طول ۱ سال بدنبال یک شغل تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلی خود بگردید. چنانچه افراد بتوانند بعد از ۱۰ سال زندگی در ژاپن، رفتارهای قانون مدارانه ای از خود نشان دهند و به کمک های دولتی از نظر مالی نیازی نداشته باشند، مجوز دریافت اقامت دائم این کشور را دارند. برای اخذ تابعیت از ژاپن باید ابتدا نسبت به اقامت دائم خود، برخلاف سایر کشورهای جهان اقدام کنید و در صورت داشتن شرایط لازم، پس از ۵ سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت و پاسپورت ژاپن را بگیرید.

تحصیل در مدارس ژاپن,تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا,کار دانشجویی در ژاپنبیشتر بورسیه های تحصیلی ژاپن با بررسی مدارک شما اعطا می شوند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش