جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۳۰

تحصیل در ژاپن در مقاطع گوناگون، چه شرایطی دارد؟

ادامه تحصیل در ژاپن,بورسیه تحصیلی در ژاپن,تحصیل در مدارس ژاپنیکی از شرط‌های اصلی تحصیل در ژاپن، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی است
سرمایه گذاری و تحصیل در ژاپن، یکی از راههای مهاجرت به این کشور از طریق اخذ ویزای کاری می باشد. بنابراین با داشتن سرمایه گذاری، کار و تحصیل می توانید اقامت ژاپن را دریافت کنید.

تحصیل در ژاپن

در حوزه تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، پیشرفته ترین کشور آسیایی، کشور ژاپن نام دارد. دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل از سرتاسر جهان، کشور ژاپن را انتخاب می کنند. دانشجویان به یادگیری تمام رشته های دانشگاهی، در حوزه های مختلف دانشگاه های ژاپن می پردازند. داشتن گواهی نامه مهارت در زبان ژاپنی و مدرک معتبر زبان انگلیسی، یکی از شرط های اصلی ورود به دانشگاه های ژاپن می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ژاپن

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ژاپن عبارتند از:

> ارائه درخواست ویزای تحصیلی ژاپن

> داشتن پاسپورت معتبر

> ارائه ۴ قطعه عکس ۳ در ۴

> ارائه مدرک مربوط به زبان

> ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی و حساب بانکی

> ارائه مدارک تحصیلی

> ارئه ریز نمرات اخرین مقطع تحصیلی

> گواهی عدم سوء پیشینه

> ارائه گواهی سلامت

مقاطع تحصیلی ژاپن

- تحصیل در مدارس ژاپن:

از سیستم آموزشی کشور ژاپن میتوان به ۶ سال مقطع ابتدایی، ۳ سال مقطع راهنمایی و ۳ سال دوره دبیرستان و نهایتاً ۴ سال دانشگاه اشاره کرد. مقاطع ابتدایی و راهنمایی که ۹ سال زمان میبرد؛ توسط سیستم اموزشی ژاپن اجباری شده است. کودکان، پیش از ورود به دوره ابتدایی در نظام اموزشی کشور ژاپن میتوانند اموزش های لازم را در مهدکودک بگذرانند؛ همچنین برای نگهداری کودکان کم تر از ۱ سال و ۱ تا ۵ سال، مراکز خصوصی، فعالیت خود را شروع کرده اند. برنامه هایی که در کشور ژاپن برای کودکان ۳ تا ۵ سال در دوره مهد کودک ارائه می شود، به عنوان یک برنامه اموزشی مبتنی بر بازی های کودکانه محسوب می شود.

نحوه تحصیل در ژاپن,تحصیل در ژاپن,ویزای تحصیلی ژاپن تحصیل در ژاپن در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد

دانش آموزان برای ورود به دوره ابتدایی باید دوره مهد کودک را بگذرانند؛ سپس در یک ازمون ورودی شرکت کنند. شرکت و قبولی در ازمون ورودی برای ورود به دبیرستان و دانشگاه های این کشور، امری الزامیست. بیشتر مدارس در ژاپن، دولتی هستند و دانش آموزان صرفا هزینه های یونیفرم، سفرهای تفریحی و موارد معدود را متقبل میشوند. علاوه‌براین مدارس ژاپن به صورت بین المللی محسوب می شوند و گاهاً امکان تحصیل فرزندتان به زبان مادری، علاوه بر زبان انگلیسی وجود دارد. شرایط تحصیل دانش آموزان در مدارس ژاپن و همچنین اخذ ویزای دانش آموزی ژاپن، امری دشوار و تقریباً غیر ممکن است. درصورت برخورداری پدر و مادر کودک از اقامت ژاپن، آن ها می توانند نسبت به ثبت نام بچه های خود در مدارس دولتی و یا خصوصی ژاپن اقدام کنند.

- لیسانس در ژاپن و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در ژاپن:

فارغ التحصیلان دبیرستان میتوانند در ازمون ورودی دوره لیسانس برای تحصیل در دانشگاه های کشور ژاپن شرکت کنند که این ازمون از تمام دروس دوره دبیرستان در دانشگاه برگزار می شود و درصورت کسب نمره قبولی بعنوان دانشجو محسوب می شوند.

تسلط به زبان ژاپنی در مقطع لیسانس، از شرایط مهم پذیرفته شدن در ژاپن به شمار می رود. دانشجویان بین المللی که اشنا به زبان ژاپنی نیستند، میتوانند در کالج های اموزش زبان، پیش از ورود به دانشگاه بمدت یک سال در دوره های زبان ژاپنی شرکت کنند. در حقیقت برای تحصیل در ژاپن در دوره لیسانس، تسلط به زبان انگلیسی اکتفا نمیکند. زبان تدریس دروس مقطع لیسانس در ژاپن به زبان ژاپنی می باشد. برای متقاضیان رشته های مهم به علاوه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های کشور ژاپن، امکانات فراهم شده است. مقاطع تحصیلات تکمیلی در بعضی از دانشگاه های ژاپن، دارای شرایط سنی می باشد.

- تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد:

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد در ژاپن نیز تحصیل کنند. فرد باید بتواند تحصیلات کارشناسی خود را تمام کند. فرد باید برای تحصیل در این مقطع تحصیلی نیز در ازمون ورودی دانشگاه شرکت کند و در صورت موفق شدنش در این امتحان، می تواند در دانشگاه های ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کند. مدت زمان تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد بمدت ۲ سال میباشد که دانشجو باید ۳۰ واحد درسی را در این مدت بگذراند. فرد باید در ژاپن نیز همانند ایران، کار پژوهشی یا پایان نامه ی خود را در انتهای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نماید و در صورت موفق شدنش میتواند تحصیلات دوره کارشناسی ارشد خود را در ژاپن تمام کند.

- تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا:

متقاضیان برای تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا باید در مقطع کارشناسی ارشد، پایان نامه خود را ارائه کرده باشند. طول دوره ی تحصیل در ژاپن در مقطع دکتری بین ۳ الی ۴ سال است؛ به این صورت که شروع این دوره از ماه آپریل میباشد و تا ماه مارس خاتمه می یابد. یکی از شروط تحصیل برای متقاضیان در مقطع دکترا، شرکت در ازمون ورودی میباشد و در صورت موفقیت در این ازمون ورودی میتوانند به دانشگاه های کشور ژاپن برای تحصیل در مقطع دکترا وارد شوند.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی ژاپن,شرایط تحصیل در ژاپن,نحوه تحصیل در ژاپنمدت زمان تحصیل در ژاپن در مقطع دکتری حدودا بین ۳ الی ۴ سال طول خواهد کشید

بورسیه تحصیلی در ژاپن

بورسیه های کمی برای تحصیل در ژاپن ارائه شده که پوشش دهنده ی تمامی هزینه های شما باشند. بیشتر کمک هزینه های تحصیلی در ژاپن، تامین کننده ی بخشی از شهریه و هزینه زندگی دانشجو می باشد. بنابراین شما باید با داشتن یک برنامه ریزی مالی دقیق، متکی به بورسیه تحصیلی ژاپن نشوید. کشور ژاپن برای متقاضیان تحصیل، دو نوع بورسیه ارائه کرده است. نوع اول به بورسیه هایی اطلاق میشود که شما میتوانید درخواست آنها را پیش از ورود به کشور ژاپن بدهید. نوع دوم بورسیه را می توان، پس از ورود به دانشگاه دریافت کرد. با بررسی مدارک شما، بیشتر بورسیه های تحصیلی ژاپن اعطا میشوند ، ولی با یک مصاحبه شفاهی و یا یک امتحان کتبی، به بررسی دانش عمومی شما در برخی از بورسیه تحصیلی ژاپن می پردازند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در ژاپن

درصورت تمایل به کار دانشجویی در کشور ژاپن می توانید در هر هفته بمدت حداکثر ۲۸ ساعت، کار کنید. درصورت پیدا کردن کار نیمه وقت در موقعیت شغلی متفاوت باید حداکثر ۱۴ ساعت در هفته در هر یک از شغل ها کار کنید تا بتوانید به سایر دروستان بپردازید. از مشاغل پاره وقت در کشور ژاپن می توان به رستوران ها، سالن تئاتر، کلوپ ها و مراکز تفریحی و گردشگری، هتل، بعضی از اداره ها ، مرکز خرید ، خدمات اموزشی و غیره اشاره کرد. مدارک لازم برای کار دانشجویی در ژاپن شامل کارت دانشجویی، ویزای تحصیلی، پاسپورت، مدارک هویتی و کارت اعتباری بانکی از یکی از بانک های ژاپن می باشد.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ژاپن

کشور ژاپن برای دانشجویان متقاضی تحصیل، این امکان را فراهم کرده تا به مدت ۶ ماه پس از تحصیل، به دنبال کار بگردید. برای دومین بار می توانید این مدت را تمدید کنید و در طول ۱ سال بدنبال یک شغل تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلی خود بگردید. چنانچه افراد بتوانند بعد از ۱۰ سال زندگی در ژاپن، رفتارهای قانون مدارانه ای از خود نشان دهند و به کمک های دولتی از نظر مالی نیازی نداشته باشند، مجوز دریافت اقامت دائم این کشور را دارند. برای اخذ تابعیت از ژاپن باید ابتدا نسبت به اقامت دائم خود، برخلاف سایر کشورهای جهان اقدام کنید و در صورت داشتن شرایط لازم، پس از ۵ سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت و پاسپورت ژاپن را بگیرید.

تحصیل در مدارس ژاپن,تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا,کار دانشجویی در ژاپنبیشتر بورسیه های تحصیلی ژاپن با بررسی مدارک شما اعطا می شوند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش