شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۰۰۰۲۳

شرایط و مدارک تحصیل در نیوزلند در مقاطع گوناگون

دانشگاه های نیوزلند,کار دانشجویی در نیوزیلند,تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبانتحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا میتواند موجب اخذ اقامت این کشور برای دانشجویان گردد
سیستم آموزشی نیوزیلند به خاطر این که تحت استعمار بریتانیا بود، به بریتانیا شباهت بسیاری داشت. یعنی بعد از کسب مدارک تحصیلی در نیوزیلند، به راحتی می توانید برای ادامه تحصیل به بریتانیا و استرالیا سفر کنید.

تحصیل در نیوزیلند

در جنوب غرب اقیانوس ارام، مجمع الجزایری به نام نیوزیلند وجود دارد که متشکل از حدود ششصد جزیره ی کوچک و دو جزیره ی اصلی شمالی و جنوبی می باشد. با توجه به اینکه از نیوزیلند بعنوان یک کشور انگلیسی زبان یاد می شود؛ نسبت به کشورهای انگلیسی زبان دیگر، براحتی می توان به این کشور مهاجرت کرد. تعداد زیادی از مهاجران در هر سال به نیوزلند سفر می کنند.

ویزای تحصیلی نیوزلند، یکی از راههای مهاجرت مهاجران به این کشور می باشد. به این خاطر که رتبه ی جهانی ۵ دانشگاه این کشور، زیر ۳۰۰ می باشد؛ به این معنی که کیفیت آموزش و تحصیل در نیوزلند، بسیار خوب است. از ویژگی های مهم تحصیل در نیوزلند می توان به رعایت اصول تدریس حرفه ای در اموزش نظام آموزشی بین المللی،، کلاس ها و برنامه های آموزشی و تفریحی جامع و ... اشاره کرد. همچنین یکی از اساسی ترین فاکتورها برای مهاجران، هزینه زندگی در این کشور می باشد.

شرایط ویزای تحصیلی نیوزیلند

درصورت تمایل به تحصیل در نیوزیلند باید در رابطه با ویزای تحصیلی نیوزیلند، موارد زیر را در نظر بگیرید. مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی نیوزیلند عبارتند از:

- مدارک هویتی از جمله کارت ملی، شناسنامه، گواهی نامه و پاسپورت دارای اعتبار

- گذرنامه معتبر با حداقل ۵ ماه اعتبار

- نامه پذیرش یکی از دانشگاه های نیوزیلند

- بیمه دانشجویی

- سلامت جسمی

- تکمیل فرم ویزای دانشجویی نیوزیلند

- دو قطعه عکس پرسنلی

- مدارک تحصیلی و ریز نمرات آن ها

- پرینت حساب بانکی جهت احراز تمکن مالی

- گواهی سوء پیشینه

- مدرک زبان آیلتس یا تافل

این مدارک برای اخذ ویزای دانشجویی نیوزیلند و تحصیل در نیوزیلند، الزامی می باشد. پرونده ی شخص متقاضی درصورت نداشتن هر یک از شرایط فوق یا عدم توانایی تامین مالی، ریجکت میشود. اداره مهاجرت نیوزیلند برای این که ویزای دانشجویی نیوزیلند را بررسی کند برای اپلیکیشن های آنلاین بمدت ۲۰ روز و برای اپلیکیشن های کاغذی بمدت ۲۵ روز زمان نیاز دارد. البته باتوجه به پرونده ی شخص متقاضی، احیانا بررسی اپلیکیشن های ویزا به مدت زمان بیشتر یا کمتری نیاز دارد.

مقاطع تحصیلی نیوزیلند

>> تحصیل در مدارس نیوزیلند:

کودکان در نیوزیلند، بعد از ورود به سن قانونی مدرسه باید به تحصیل در یکی از مدارس این کشور بپردازند. کودکان ۵ ساله می توانند در مدارس نیوزیلند تحصیل کنند. ولی سن ۶ سالگی به عنوان سن قانونی شروع تحصیل در نیوزیلند و ورود به مدرسه در این کشور درنظر گرفته شده است. کودکان و نوجوانان در بازه سنی ۶ تا ۱۶ سالگی میتوانند در مدارس نیوزیلند، تحصیل کنند درحالیکه تحصیل در دبیرستان های نیوزیلند در سنین بین ۱۶ تا ۱۹ سالگی، امری اختیاریست و دانش آموز ، حق انتخاب برای ادامه تحصیل در دبیرستان یا دوره های فنی حرفه ای را دارد. دانش آموزان پس از دریافت اقامت این کشور می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند ولی دانش آموزان دارای ویزای تحصیلی باید برای مهاجرت به این کشور، همراه با والدینشان باشند درحالیکه دانش آموزان دارای ویزای موقت برای این که در نیوزلند تحصیل کنند؛ حتماً باید شهریه بپردازند.

تحصیل در نیوزلند,بورسیه تحصیلی نیوزلند,مدارک تحصیل در نیوزلنددانشجویان بعد از پایان تحصیل در نیوزیلند می توانند به مدت سه سال در نیوزیلند بمانند

>> تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی:

تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی بمدت ۳ الی ۴ سال زمان میبرد. دانشجویانی که قبل از این که به دانشگاه بروند به نیوزیلند مهاجرت کرده اند؛ باید به مدت ۱۳ سال به تحصیل بپردازند درحالیکه این مدت برای دانشجویان بین المللی ۱۲ سال می باشد. بنابراین برای اخذ پذیرش، داشتن سوابق اموزشی مناسب از اهمیت بسیاری برخوردارست. تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی در رشته های بسیاری ارائه میشود. در کشور نیوزیلند، شرایط مقطع کارشناسی متفاوت است. یعنی دانشجویان، مدرک Bachelor را پس از ۳ سال دریافت می کنند ولی مدرک Honours را پس از ۴ سال، می گیرند. مواردی مثل توصیه نامه های اساتید، مدرک زبان، برنامه تحصیلی و رزومه برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نیوزیلند از اهمیت به سزایی برخوردار است.

>> تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد:

بعد از اینکه تحصیلات دانشجو در مقطع کارشناسی تمام شد؛ می تواند برای تحصیل در نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کند. نظام اموزشی تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد به نظام آموزشی استرالیا شباهت بسیاری دارد. متقاضیان برای تحصیل در نیوزلند در این مقطع میتوانند یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنند:

۱. کارشناسی ارشد حرفه ای:

دانشجویانی می توانند مقطع کارشناسی ارشد حرفه ای را انتخاب کنند که قصد ادامه تحصیل در رشته ای غیر تخصصی و غیر مرتبط را دارند؛ به عنوان مثال فارغ التحصیل رشته زیست شناسی می تواند برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی، تحصیل کند.

۲. کارشناسی ارشد سنتی:

دانشجویانی که میخواهند درمورد موضوعی خاص، دانش خود را گسترش دهند و درخصوص آن تحقیق کنند؛ باید مقطع کارشناسی ارشد سنتی را انتخاب کنند که طول دوره ی آن ۲ سال می باشد.

۳. گواهینامه تحصیلات تکمیلی:

مدت زمان تحصیل در مقطع گواهی نامه تحصیلات تکمیلی، یک سال میباشد و دانشجویانی که برای ورود به بازار کار، قصد دریافت مدرک حرفه ای رشته ای با مدت زمان تحصیلی کم را دارند؛ باید گواهی نامه تحصیلات تکمیلی را انتخاب کنند.

>> تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری:

دانشجویان پس از تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا میتوانند اقامت این کشور را بگیرند. همچنین اعتبار مدرک تحصیلی نیوزلند در مقطع دکتری در سطح جهان، بسیار بالاست. دانشجویانی که میخواهند در کشور نیوزلند در مقطع دکتری تحصیل کنند باید با ارسال رزومه تحصیلیشان برای استادان، از طریق مکاتبه، استاد راهنما یا سوپروایزر خود را پیدا کنند. طول دوره تحصیل در نیوزیلند در مقطع دکتری، ۳ تا ۵ سال میباشد و دانشجویان مقطع دکتری در نیوزلند میتوانند به صورت تمام وقت، کار کنند.

بورسیه تحصیلی نیوزلند

فقط شهروندان نیوزلند، مجوز تحصیل در این کشور به صورت رایگان را دارند و یکی از راههای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند برای دانشجویان خارجی، اخذ بورسیه های تحصیلی می باشد. دانشگاه ها و یا نهاد های علمی، چنین بورسیه هایی را به دانشجویان ممتاز می دهند تا برای تحصیل یا زندگی آنها در کشور نیوزلند به عنوان یک کمک هزینه در نظر گرفته شود. اکثر بورسیه های تحصیلی اعطا شده به دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکتری میباشد و به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بورسیه های کمی داده میشود.

کار دانشجویی در نیوزیلند

متقاضیان تحصیل در نیوزیلند برای انجام کار دانشجویی باید شرایط خاصی داشته باشند. دانشجویان تمام وقت با استفاده از ویزای دانشجویی نیوزیلند می توانند در کشور نیوزیلند در طول مدت تحصیل به کار مشغول شوند. مجوز کار برای دانشجویان کارشناسی بمدت ۱۰ ساعت در هفته میباشد درحالیکه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته میباشد ولی این مدت زمان در طول تابستان به بیش از ۴۰ ساعت در هفته تغییر میکند. بهتر است بدانید که متقاضیان پس از دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند، ویزای دوره زبان و یا دوره های کوتاه مدت می توانند در حین تحصیل، کار کنند. برای تمامی مقاطع تحصیلی، چنین موضوعی امکان پذیر است ولی ساعات اجازه کار باتوجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی فرق دارد.

بررسی ویزای همراه در نیوزیلند

شرط درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان شخص متقاضی اینست که دانشجو مجوز پذیرش و تحصیل در نیوزیلند را دریافت کرده باشد. همراهان متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، تنها در صورتی می توانند مهاجرت کنند که شخص متقاضی دارای ویزای کاری، سرمایه گذاری و یا ویزای تحصیل در نیوزیلند باشد.

شرایط ویزای تحصیلی نیوزیلند,معایب تحصیل در نیوزیلند,مزایای تحصیل در نیوزیلندتحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی به صورت معمول ۳ الی ۴ سال می باشد

اقامت پس از تحصیل در نیوزیلند

دانشجویان فارغ التحصیل در نیوزیلند، اجازه ی زندگی کردن در این کشور به مدت سه سال را دارند و همچنین می توانند در این مدت، کار کنند. در کشور نیوزیلند، ویزای بخصوصی برای این مدت اختصاص داده شده که نام این نوع ویزا، ویزای کار پس از تحصیل در نیوزیلند می باشد. امکان اخذ ویزای کاری و یا اقامت نیوزیلند برای شخص متقاضی، پس از پایان سه سال اقامت بعد از تحصیل وجود دارد. در کشور نیوزیلند به راحتی می توان کار پیدا کرد. به این طریق که با عضو شدن در برخی از سایت ها به دنبال شغل مورد نظرتان باشید.

بسیاری از دانشجویان برای کار کردن در مراکز پژوهشی و دانش بنیان از طریق اساتید خود اقدام میکنند. متقاضیانی می توانند برای اقامت دائم کشور نیوزلند درخواست دهند که به مدت ۵ سال با داشتن ویزای کار نیوزلند، مشغول به کار شوند. همچنین در صورتی که متقاضی بتواند برخی از شرایط را رعایت نماید؛ می تواند تابعیت این کشور را بگیرد و همچنین پس از ۳ الی ۵ سال، پاسپورت کشور نیوزلند را به او میدهند که از این شرایط می توان به پرداخت مرتب مالیات های خود، اطاعت از قوانین کشور نیوزلند و تطابق با فرهنگ این کشور اشاره کرد.

مزایای تحصیل در نیوزیلند

> هزینه های زندگی در نیوزلند درمقایسه با سایر مقاصد تحصیل در خارج از کشور، ارزان تر است.

> یکی از مزایای تحصیل در نیوزیلند اینست که از ثبات سیاسی و میزان جرم و جنایت کمی برخوردارست.

> نیوزلند برای تحصیل و آموزش در سطح جهانی، فرصت های عالی بسیاری را فراهم کرده است و برای دانشجویان بین المللی به یکی از جذاب ترین مقاصد تبدیل شده است.

معایب تحصیل در نیوزیلند

>> گران بودن دلار نیوزلند، بر روی نرخ ارز اثر دارد و موجب افزایش هزینه تحصیل میشود.

>> دانشجویان بین المللی مجوز دریافت وام دانشجویی را ندارند و فقط درصورتی می توانند چنین وامی را دریافت کنند که وضعیت اقامتشان مشخص شده باشد که به چند سال زمان، نیاز دارد.

تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان,تحصیل در نیوزلند,بورسیه تحصیلی نیوزلندمتقاضیان در صورت تحصیل در نیوزیلند اجازه کار دانشجویی دارند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 18
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه
کایل اسنایدر,بیوگرافی کایل اسنایدر,زندگینامه کایل اسنایدر بیوگرافی کایل اسنایدر و افتخارات این کشتی گیر(+ تصاویر)

نام خانوادگی: اسنایدر

متولد: ایالات متحده آمریکا

زاده:۲۰ نوامبر ۱۹۹۵

قد:۱۸۱

ملیت: آمریکایی

حرفه: ورزش کشتی ازاد

ادامه
ویژه سرپوش