دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۱۳

بررسی شرایط و مدارک موردنیاز برای تحصیل در فیلیپین

 تحصیل در فیلیپین,شرایط تحصیل در فیلیپین,تحصیل در فیلیپین در رشته پزشکیامکان بورسیه شدن در دانشگاه های فیلیپین یکی از مزیت های تحصیل در فیلیپین به شمار می رود
با توجه به اینکه سیستم تحصیلی فیلیپین از سیستم تحصیلی آمریکا بخاطر نظام سیاسی اش کپی برداری شده است شما بعد از پایان تحصیل خود از این قابلیت برخوردارید که با مهاجرت به کشورهای دیگر در آن جا کار کنید یا ادامه تحصیل دهید.

تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین و دریافت ویزای دانشجویی در سال های اخیر مرسوم شده است و دانشجویان زیادی به قصد تحصیل، اقامت فیلیپین را دریافت کرده اند. این جزیره تحت مستعمره اسپانیا و ایالات متحده آمریکا بمدت چندین سال بود و آن ها به زبان انگلیسی و فیلیپینی با هم صحبت می کنند که زبان رسمیشان محسوب میشود.

تحصیل در فیلیپین و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

مدارک موردنیاز برای تحصیل در فیلیپین عبارتست از:

> اصل و ترجمه مدارک تحصیلی بهمراه تائیدیه مدارک از دادگستری و امور خارجه

> ارائه نامه پذیرش دانشگاه

> ترجمه کردن مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و گذرنامه

> رزرو هتل

> اثبات تمکن مالی

> فرم ثبت نام در دانشگاه

> رسید پرداخت شهریه دانشگاه

> رسید پرداخت هزینه های پزشکی

تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی,تحصیل در فیلیپین,مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فیلیپینمدت زمان تحصیل در فیلیپین در دوره کارشناسی، ۴ ساله است

معرفی مقاطع تحصیلی فیلیپین

- آموزش ابتدایی در فیلیپین:

مدت زمان تحصیل در فیلیپین در مقطع ابتدایی بمدت ۶ سال میباشد و امری اجباری برای تمامی دانش آموزان محسوب میشود؛ این سطح از آموزش، شامل یک دوره ابتدایی ۴ ساله و یک دوره متوسط ۲ ساله است. کودکان فیلیپینی در مدارس دولتی این کشور، معمولاً از ۶ یا ۷ سالگی به مدرسه میروند ، در حالی که شروع زمان تحصیل مدارس خصوصی معمولاً یک سال زودتر میباشد و این مدارس دارای یک برنامه درسی ۷ ساله میباشد درحالیکه برنامه درسی دیگر مدارس، ۶ ساله است! دانش آموزان در پایان هر سال تحصیلی از یک پایه به پایه دیگر ارتقاء می یابند؛ با این فرض که برای آن پایه خاص، استانداردهای پیشرفتی تعيين شده است.

دانش آموزان در طول سال تحصیلی در هر موضوع، ۴ مرتبه رتبه بندی می شوند. برای تبلیغات از سیستم امتیازات تجمعی استفاده می شود؛ دانش آموزان، باید حداقل ۷۵ امتیاز از ۱۰۰ را برای گذراندن نمره کسب کنند. دروسی همچون ریاضیات و علوم به زبان انگلیسی و دروس علوم اجتماعی و انسانی به زبان فیلپینی از مباحث قابل تدریس کلاس سوم تا کلاس ششم یا باقی مانده تحصیلات ابتدایی می باشد. درصورت موفقیت دانش آموزان در هر یک از شش کلاس دبستان، از مدرسه ای که در آن تحصیل کرده است، گواهی فارغ التحصیلی به او اعطا می شود ؛ هیچ آزمونی در مدارس متوسطه دولتی کشور برای پذیرش، لازم نیست.

- تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی:

اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل را پس از اتمام دوره متوسطه دارید و رشته انتخابیتان غیر پزشکی است، باید برای دانشگاه مورد نظرتان، مدارک و دیپلم خود را ارسال کنید تا مدارکتان تائید شود. مدت زمان تحصیل در فیلیپین در دوره کارشناسی، ۴ ساله است. تعداد واحدهای عمومی که دانشجو در دو سال ابتدایی این مقطع باید پاس کند ۶۳۲ واحد میباشد و همچنین دروس مرتبط با رشته تحصیلی را باید در دو سال آخر بخواند. این تعداد واحد در بعضی از رشته ها کمی متفاوت است. به عنوان مثال تعداد واحدهای رشته مهندسی، ۲۶۶ واحد است ولی برای اتمام رشته های هنری به ۵ سال زمان نیاز است.

- تحصیل در فیلیپین در مقطع فوق لیسانس:

مدت تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی ارشد، دو سال است و در نهایت این مقطع تحصیلی با ارائه پایان نامه تمام میشود بطور کلی دانشجو باید دوره کارشناسی را برای ورود به این مقطع گذرانده باشد و مدرک کارشناسی را ارائه دهد. باید یک طرح پژوهشی مناسب در این دوره داشته باشید و سعی کنید بطور کلی به نتیجه درستی در این طرح پژوهشی دست یابید. افراد در مقطع کارشناسی ارشد باید واحدهای درسی مشخصی را پشت سر بگذارند. در این مقطع، هر یک از دروس سه واحدی در طول ۱۸ هفته به ۵۴ ساعت اموزش نیاز دارند درحالیکه این زمان برای رشته های تحصیلی مهم، بیشتر است. باید حتماً یک ازمون ورودی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در فیلیپین بدهید و فرد باید حتماً دارای مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ باشد.

,تحصیل در فیلیپین در رشته پزشکی,تحصیل در فیلیپین در مقطع فوق لیسانس,هزینه تحصیل در فیلیپینمدت زمان تحصیل در فیلیپین در مقطع ابتدایی بمدت ۶ سال میباشد

- تحصیل در فیلیپین در مقطع دکترا:

فرد برای تحصیل در فیلیپین در مقطع دکترا باید یک طرح پژوهشی مناسب را دنبال کند و نتیجه طرح خود را بعد از ۵ سال در قالب دفاعیه اعلام کند. این مقطع تحصیلی به ۴ سال زمان برای رشته های تحصیلی کشاورزی و شیلات و رشته های وابسته نیاز دارد. طول دوره تحصیل در رشته های طراحی صنعتی و یا رشته های وابسته به طراحی داخلی، شش ماه است. بطور کلی برای همه افراد، دوره های اموزشی اولیه در فیلیپین بمدت چند ساعت میباشد که بسیار مناسب است. داشتن مدرک کارشناسی ارشد و ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۷، شرط لازمه ی ورود به مقطع دکترا می باشد. همینطور به دو استاد راهنما و یک استاد مشاور نیاز دارید.

تحصیل رایگان به کمک بورسیه

امکان بورسیه شدن در دانشگاه های فیلیپین یکی از مزیت های تحصیل در فیلیپین به شمار می رود. دانشجویان بسیاری در هر ماه برای دانشگاه های فیلیپین، بورسیه ارسال می کنند ولی ۲۵ درصد از بورسیه که شامل هزینه های شهریه، سفرهای داخلی و خارجی، مقاله نویسی، خرید کتاب، بیمه و … است را دریافت می کنند. ولی در صورت برخورداری از شرایط و نمرات بهتر میتوانید در بورسیه دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، درصد بیشتری را برای خود بگیرید.

بیمه دانشجویان در فیلیپین

شما با تحصیل در فیلیپین میتوانید از بیمه مخصوص دانشجویان این کشور بهره مند شوید. از مزایای این بیمه می توان به قرار گرفتن تحت پوشش تکمیلی و استفاده از خدمات آن، فراهم کردن بیمه توسط دانشگاه برای درمانهای متوسط و کوچک، امکان خرید فریم عینک، چکاپ کامل هر ۶ ماه یک بار، امکان درمان در صورت داشتن بیماری خاص و کمک هزینه دندانپزشکی برای دانشجویان ممتاز اشاره کرد.

تحصیل در فیلیپین و کار دانشجویی

دانشجویان در مقطع دکترا در فیلیپین می توانند بمدت ۲۸ ساعت در هفته کار کنند و درواقع مجوز کار در بخش های آزمایشگاهی و تحقیقاتی را دارند و دانشگاه در قبال این کار کردن به آن ها حقوق می دهد؛ از این طریق به سادگی می توانند وارد بازار کار شوند و میزان درامد دریافتی یک شخص در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع، متفاوت است. تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی ارشد همراه با کار بمدت ۲۰ ساعت میباشد و شغل هایی که به تدریس وابسته هستند، گزینه های مناسبی به شمار میروند و برای دانشجویان در یک دوره زمانی مشخص مورد استفاده قرار میگیرد، از دیگر گزینه های مورد پسند می توان به شغل های پژوهشی و تحقیقاتی اشاره کرد.

در کشور فیلیپین، مدت زمان کار کردن علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی، ۱۰ ساعت در هفته میباشد و کم تر شغلی وجود دارد که مناسب با رشته تحصیلی باشد.

مزایای تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین دارای مزایایی میباشد که در ادامه با آن ها اشنا میشوید:

>> یکی از مزایای تحصیل در فیلیپین، هزینه های پائین تحصیل و زندگی می باشد.

>> دانشگاه های فیلیپین از سطح کیفی اموزش بالایی برخوردارند.

>> از دیگر مزایای تحصیل در فیلیپین اینست که وزارت علوم و بهداشت، بیشتردانشگاه های این کشور را تائید کرده است.

>> در دانشگاه های فیلیپین، امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

تحصیل رایگان به کمک بورسیه,بورس تحصیل در فیلیپین,شرایط تحصیل در فیلیپیننداشتن محدودیت سنی و معدل از دیگر مزایای تحصیل در فیلیپین به شمار میرود

>> نداشتن محدودیت سنی و معدل از دیگر مزایای تحصیل در فیلیپین به شمار می رود.

>> تحصیل در فیلیپین با رعایت ضوابط، امكان انتقال به دانشگاههای ایران و معتبر جهان را فراهم میکند.

معایب تحصیل در فیلیپین

نبود خوابگاه در دانشگاهها از معایب تحصیل در فیلیپین به شمار می رود.

معایب تحصیل در فیلیپین,ادامه تحصیل در فیلیپین,تحصیل در فیلیپینتحصیل در فیلیپین، امكان انتقال به دانشگاههای ایران و معتبر جهان را فراهم میکند

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین

مدت زمان تحصیل در فیلیپین در رشته ی پزشکی، پنج تا شش سال می باشد. دانشجویان برای تحصیل در فیلیپین در این رشته به سه بخش تقسیم می شوند. دانشجو در بخش اول باید یک دوره ی سه ساله شامل دروس عمومی رشته پزشکی را بگذراند درحالیکه در بخش دوم، موظف به گذراندن یک دوره ی کارآموزی بالینی بمدت یک سال می باشد و در نهایت دانشجو در بخش سوم وظیفه دارد که یک دوره ی کارآموزی دیگر نظیر ارائه پایان نامه و پروژه ی تحقیقاتی را بمدت یک سال طی کند.

همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ از دیگر شروط پذیرش در دانشگاه های پزشکی فیلیپین به شمار می رود و در صورت نداشتن این مدرک میتواند در کالج های این کشور به صورت فشرده برای گذارندن دوره های زبان شرکت کند.
به دو روش میتوان برای تحصیل در فیلیپین در رشته پزشکی اقدام کرد؛ به اینصورت که دانشجویان در روش اول باید در آزمون ورودی دانشگاه ها برای پذیرش مستقیم در دانشگاه های پزشکی فیلیپین شرکت کنند و تنها در صورتی در دانشگاه پذیرفته می شوند که نمره ی لازم را بدست آورده باشند. دانشجویان در روش دوم درصورت داشتن مدرک لیسانس یکی از رشته های پزشکی نظیر پرستاری میتوانند در آن دانشگاه، بدون آزمون ورودی ثبت نام کنند.

مدت زمان تحصیل در دانشگاه های فیلیپین در رشته دندانپزشکی مثل سایر رشته های پزشکی، چهار ساله است و در زمینه پیشگیری، تشخصی و درمان دهان و دندان به تدریس تمامی مهارت ها و اصول فنی می پردازند. در دانشگاه های فیلیپین، برنامه جامعه سلامت دهان و دندان از طریق دوره بالینی و درمان بیماران واقعی، کامل می شود و خدمات اروژانسی که اهمیت بسزایی دارد، آموزش داده میشود. دانشجویان بعد از اینکه تحصیل خود را تمام کردند؛ میتوانند در یک آزمون نهایی شرکت کنند و مدرک خود را بگیرند.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
ویژه سرپوش