دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۱۳۴

شرایط تحصیل در پرتغال در مقاطع مختلف تحصیلی چیست؟

تحصیل در پرتغال,ادامه تحصیل در پرتغال,شرایط ادامه تحصیل در پرتغالتحصیل در پرتغال جزو مهم‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی است
یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی، تحصیل در پرتغال می باشد. بورسیه تحصیلی در نظام اموزشی کشور پرتغال برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است.

تحصیل در پرتغال

سطح علمی اکثر کشورهای اروپای غربی، بالاست و فارغ التحصیلان می توانند به بازار کار وارد شوند و اقامت دائم و تابعیت خود را پس از گذراندن مراحل قانونی بدست آورند. امروزه مدارک تحصیلی دانشگاه های پرتغال  در سطح بین الملل، اعتبار خوبی دارد. با توجه به اینکه صرفا افراد خاص از طبقه نخست می توانند برای تحصیلات عالیه در پرتغال اقدام کنند؛ این کشور، پائین ترین نرخ اموزش را دارد. البته درصد بیشتری از مردم از سال ۱۹۶۰ میلادی توانستند تحصیلات خود را در مقاطع مختلف ادامه دهند و پس از آن به دانشگاه بروند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی از پرتغال

ویزای شینگن نوع D بعنوان ویزای تحصیلی کشور پرتغال محسوب می شود. تمامی داوطلبان برای گرفتن ویزای دانشجویی پرتغال باید مدارک زیر را داشته باشند:

- پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار

- پاسپورت قدیمی در صورت مهر شینگن

- پذیرش تحصیلی معتبر از پرتغال

- فرم درخواست ویزای دانشجویی

- نامه تمکن مالی از بانک

- گواهی بیمه نامه سلامت

نظام اموزشی تحصیل در پرتغال

>> تحصیل در مدارس پرتغال:

دانش آموزان برای تحصیل در پرتغال در مقطع پیش دبستانی می توانند به صورت اختیاری از سن ۳ الی ۵ سالگی اقدام کنند و مهدکودک های این کشور به دو صورت دولتی و خصوصی می باشند.هزینه ی تحصیل در مهدکودک های دولتی این کشور، رایگان است درحالیکه دانش آموزان برای مهدکودک های خصوصی باید شهریه بپردازند. اموزش دبستانی، وابسته به نظام اموزشی دولتی است. از اهداف اموزشی این مقطع می توان به گسترش مهارت های اجتماعی، فکری و حرکتی، برقراری ثبات عاطفی کودکان، عادات بهداشتی، پرداخت به کمبودها و رفتارهای نابه هنگام در کودکان و نقش مکمل اموزش خانواده اشاره کرد.

طول دوره ی تحصیل در پرتغال در مقطع ابتدایی، از سن ۶ الی ۱۰ سالگی بمدت ۴ سال میباشد درحالیکه طول دوره ی اموزش مقدماتی متوسطه از سن ۱۰ الی ۱۲ سالگی به مدت دو سال می باشد. دانش آموزان در مراحل بالاتر می توانند در آموزش مقدماتی متوسطه تا ۱۴ سالگی بمانند. آموزش پایه برای کودکانی الزامیست که به سن ۶ سالگی تا تاریخ ۱۵ سپتامبر سال تحصیلی رسیده باشند. درصورتی که بخشی از اموزش اجباری دولتی باشد؛ اموزش پایه در این کشور، رایگان است و داانشجویان نباید شهریه ای بپردازند.

>> تحصیل در پرتقال در مقطع کارشناسی:

مدت زمان تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی، حدود ۴ ساله می باشد. برخورداری دانش آموز از مدرک پیش دانشگاهی، از پیش نیازهای اصلی اشتغال به تحصیل در پرتغال در این مقطع است. چنانچه فرد متقاضی بنا به هر دلیلی، مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد؛ باید ابتدا با گذراندن این دوره، مجوز ورود به دانشگاه را بگیرد. برای این که در کشور پرتغال، مقطع کارشناسی خود را با موفقیت بگذرانید باید ۲۴۰ واحد درسی را پاس کنید. دانشجویان در دانشگاه های پرتغال، مقطع کارشناسی را با زبان پرتغالی و یا اسپانیایی، آموزس می بینند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی می توانند در این کشور تا حداکثر به مدت ۱ سال، حضور داشته باشند و در شغل مدنظرشان فعالیت کنند.

>> تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد:

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد، دو سال زمان میبرد و دانشجویان ملزم به گذراندن ۹۰ الی ۱۲۰ واحد درسی هستند تا مدرک کارشناسی ارشد را بگیرند. در کشور پرتغال به دو زبان انگلیسی و پرتغالی، مقطع کارشناسی ارشد را اموزش می دهند. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در پرتغال، بیشتر قصد تحصیل در دانشگاه های بین المللی به زبان انگلیسی را دارند. متقاضیان باید مدرک IELTS 6  یا ۶.۵ را برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهند. البته دانشجویان بین المللی میتوانند درصورت گذراندن دوره های زبان پرتغالی یا اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغالی زبان به دانشگاه بروند و به زبان پرتغالی تحصیل نمایند. شهریه ی تحصیل در پرتغال به زبان پرتغالی، کم تر است.

بورسیه تحصیلی پرتغال,تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان,مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی از پرتغالیکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در پرتغال، هزینه تحصیل مناسب نسبت به سایر کشورهای اروپایی بود

>> تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا:

مدت زمان تحصیل در پرتغال در دوره دکترا ۳ الی ۵ سال، بسته به رشته های تحصیلی می باشد. ارائه پایان نامه برای اخذ مدرک دکتری الزامیست. دانشجویان مقطع دکتری مجوز کار بمدت ۳۰ ساعت در هفته را دارند. دانشجویان به زبان رسمی پرتغال در مقطع کارشناسی، تحصیل می کنند درحالیکه زبان تحصیل در مقطع کارشناسی و دکتری، انگلیسی می باشد. بنابراین میتوانند پذیرش خود را بدون مدرک زبان پرتغالی بگیرند. دانشجویان باید در ماه سپتامبر و ژانویه برای پذیرش و تحصیل در پرتغال، اقدام کنند. شخص باید برای اخذ پذیرش، مکاتبه ای با اساتید دانشگاه داشته باشد و یک استاد سوپروایزر بیابد.

شما با تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری می توانید در رشته های تحصیلی خود با اساتید و کارشناسان مجرب، کاملاً تخصصی کار کنید. تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری، حالت رقابتی دارد، بنابریان متقاضیانی می توانند بورس تحصیلی بگیرند که شرایط ایده‌ال داشته باشند.

بورسیه تحصیلی پرتغال

بسیاری از دانشجویان ممتاز و برتر، همواره قصد تحصیل در پرتغال و اخذ بورسیه تحصیلی را دارند. البته داشتن رزومه آکادمیک و تحصیلی قوی، ارائه سطح زبان و کارهای پژوهشی و تحقیقاتی قوی برای درخواست بورسیه تحصیلی الزامیست. شما با استفاده از بورسیه تحصیلی نمیتوانید به صورت رایگان در پرتغال، تحصیل کنید بلکه با اخذ بورسیه، کمک هزینه هایی به شما تعلق ميگيرد که می توانید با هزینه کمتری در این کشور تحصیل کنید. معمولاً اشخاص خارجی می توانند بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا بگیرند درحالیکه این بورسیه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در شرایط خاص به اتباع کشور خارجی تعلق می گیرد. 

تحصیل در پرتغال و کار دانشجویی

دانشجویان در حین تحصیل در مقطع کارشناسی، مجوز کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت را دارند. در هر کشوری موفقیت در زمینه ی یافتن کار در حین تحصیل و یا پس از فارغ التحصیلی، به این بستگی دارد که فرد تا چه میزان به زبان آن کشور، تسلط دارد. همینطور از دیگر عوامل مؤثر برای ورود به بازار کارمیتوان به ویژگی های فردی و تجربه کاری اشاره کرد. دانشجویان باید این نکته را در نظر بگیرند که کار پاره وقت در حین تحصیل، بسیار مفید است؛ به این خاطر که نوعی سابقه کار برای آن ها محسوب میشود و بعد از تحصیل، راحت تر می تواند به بازار کار بروند و کار دائم خود را بدست آورند.

تحصیل در پرتقال در مقطع کارشناسی,شرایط ادامه تحصیل در پرتغالتحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی عموماً به زبان پرتغالی می باشد

دانشجویان بین المللی می توانند به مدت یک سال، پس از پایان تحصیل در پرتغال زندگی کنند و کار پیدا کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، مجوز کار در حین تحصیل بمدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند. همچنین دانشجویان مقطع دکتری می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در پرتغال

همراهان( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) دانشجویان متقاضی تحصیل در پرتغال میتوانند در این کشور، براساس قانون مصوب برای همراهان، حضور داشته باشند. چنانچه متقاضی تحصیل در پرتغال، بتواند در دانشگاه های این کشور پذیرش شود؛ مجوز درخواست ویزای همراه خانواده خود را دارد.

تحصیل در پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اشخاصی که میخواهند اقامت و تابعیت کشور پرتغال را بگیرند می توانند در این کشور، تحصیل کنند و پس از گذراندن دوره تحصیلی، یک پیشنهاد شغلی از کارفرما دریافت کند. وقتی که اقامت کاری را دریافت کردند؛ در کشور پرتغال بماند و گرنه تحصیل در پرتغال یا هر کشور دیگر به اخذ اقامت و تابعیت منجر می شود.

تحصیل در یک کشور کمک بسیار زیادی به شخص می کند تا کار و کارفرمایش را پیدا کند. بهتر است بدانید که شما با تحصیل در این کشور نمیتوانید اقامت دائم بگیرید و باید حداقل به مدت ۵ سال برای دریافت اقامت بلند مدت کشور پرتغال در این کشور زندگی کنید. در این صورت، مجوز درخواست اقامت بلند را دارد.

شخصی که بمدت ۵ سال بر طبق قوانین تبعیتی پرتغال، در این کشور زندگی کند و مسلط به زبان پرتغالی باشد و آشنا به فرهنگ و آداب و رسوم این کشور باشد؛ میتواند برای پاسپورت کشور پرتغال درخواست دهد.

مزایای تحصیل در پرتغال

مزایای تحصیل در پرتغال عبارتند از:

> هزینه تحصیل در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بسیار مناسب است.

> شانس اخذ ویزای دانشجویی پرتغال با داشتن مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی افزایش می یابد و دانشجو راحتتر می تواند تحصیل کند.

> در مقاطع تحصیلی مختلف، بورسیه های متنوعی وجود دارد که بخشی از هزینه تحصیل در پرتغال با اخذ آنها پوشش داده می شود.

معایب تحصیل در پرتغال

مهم ترین معایب تحصیل در پرتغال به شرح زیر می باشد :

- یکی از معایب تحصیل در پرتغال اینست که کرایه خانه در شهرهای بزرگ، زیاد است.

-  زبان تحصیل در بعضی از رشته ها در پرتغال به زبان پرتغالی می باشد. بنابراین پیش از این که پذیرش تحصیلی پرتغال را بگیرید؛ باید به بررسی دانشگاه موردنظر ، رشته مد نظر و زبان تدریس بپردازید.

-  با توجه به مناسب بودن هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال،  نسبت به سایر کشورهای اروپایی، حقوق و دستمزد دریافتی فارغ التحصیلان، کم است.

مزایای تحصیل در پرتغال,تحصیل در پرتغال,معایب تحصیل در پرتغال,تحصیل در پرتقال در مقطع کارشناسیتحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
سها نیاستی,سها نیاستی در فیلم سال دوم دانشکده من,سال دوم دانشکده من بیوگرافی و عکس های سها نیاستی بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۱۳۷۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر 

سال فعالیت: ۱۳۹۷ تا به حال

مدرک تحصیلی: مهندسی معماری از دانشگاه تهران

ادامه
عکس آرامگاه باباافضل کاشانی,بابا افضل الدین کاشانی,زندگی نامه افضل الدین کاشانی زندگی نامه افضل الدین کاشانی؛شاعر، حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی

شهرت: بابا افضل

تاریخ تولد: نیمۀ اول قرن شش

محل تولد: کاشان 

وفات: حدود سال ۶۱۰

محل دفن: کوه ‌های مَرَق از قراء کاشان

ادامه
ویژه سرپوش