پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۸۱

شرایط تحصیل در ترکمنستان چیست؟

تحصیل در ترکمنستان,شرایط تحصیل در ترکمنستان,تحصیل پزشکی در کشور ترکمنستانتحصیل در ترکمنستان جزء اقامت بلند مدت محسوب می شود
یکی از راه های مهاجرت به ترکمنستان، تحصیل در ترکمنستان است. هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا در آنجا تحصیل کنند. در این مطلب از سرپوش با شرایط تحصیل در ترکمستان آشنا خواهید شد.

تحصیل در ترکمنستان

کشور ترکمنستان در آسیای مرکزی واقع شده است و در همسایگی ایران قرار دارد. از همسایگان دیگر این کشور می توان به افغانستان، قزاقستان و ازبکستان اشاره کرد. پایتخت این کشور، عشق آباد می باشد. منات ترکمنستان به عنوان واحد پول این کشور محسوب میشود و مردمان این کشور بطور رسمی به زبان ترکمنی صحبت میکنند. البته در بین اقوام این کشور، صحبت کردن به زبان روسی و ازبکستانی نیز رایج است.

مقاطع تحصیلی ترکمنستان

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع ابتدایی تا متوسطه:

تحصیل در ترکمنستان در مقاطعی نظیر پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان، امکانپذیر است و می توان به دو صورت دبیرستان های نظری و فنی در مقطع دبیرستان تحصیل کرد. دانش آموزان باید از سن ۷ سالگی بمدت ۳ سال به مدرسه بروند. سپس باید در مقطع چهارم تا نهم بمدت ۶ سال تحصیل کنند. امتحان پایان دوره ای پس از اتمام پایه ی نهم برگزار می شود و به دانش آموزان این پایه، مدرکی مبنی بر اتمام دوره اعطا می شود. دانش آموزان نیز می توانند از سن ۱۶ سالگی در دبیرستان های نظری تحصیل کنند که طول این دوره ۲ سال است. همچنین طول دوره تحصیل در دبیرستان های فنی و حرفه ایی، یک سال است.

دانش آموزان باید در پایان دوره دبیرستان در ازمون پایان دوره شرکت کنند. شهروندان این کشور برای تحصیل در مدارس نباید هزینه ای بپردازند. دانش آموزان در مدارس به زبان ترکمنی و روسی اموزش می بینند. از سال ۱۹۹۴ مدرسه بین المللی عشق آباد برای دوره دبیرستان ۳_ ۴ ساله دانش آموزان، تأسیس شده است. دانش آموزان می توانند در زمینه های مختلفی ازجمله هنر، ریاضیات، زیست و… به تحصیل بپردازند. متقاضیان نیز از مجوز اموزش از راه دور برخوردارند.

تحصیل در ترکمنستان,تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی,تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستانکار دانشجویی ضمن تحصیل در ترکمنستان از ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته میباشد

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی:

اموزش عالی در ترکمنستان، از طریق دانشگاه دولتی و چندین مؤسسه اموزشی دیگر تامین می شود. قابلیت تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکمنستان برای دانشجویان فراهم شده است. اموزش عالی به صورت رایگان برای دانشگاه های دولتی، امکانپذیر است. اموزش عالی بمدت ۴ سال زمان میبرد. از رشته های مقطع کارشناسی در ترکمنستان می توان به پزشکی، هنر، مطالعات اشاره کرد که هر کدام بین ۵ تا ۶ سال زمان میبرد. دانشجویان در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان های ترکمنی و روسی آموزش می بینند.

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشد:

نظام آموزشی ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشد، قصد ارتقای خود در سطح نظام اموزش بین الملل را دارد. با توجه به اینکه زبان ترکمنی به عنوان زبان رسمی مراکز علمی این کشور محسوب میشود؛ بسیاری از هموطنان ترکمن، قصد تحصیل در این کشور را دارند. دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های معتبر در مقاطع کارشناسی ارشد باید بسته به رشته مورد نظرش، مدرک زبان آیلتس ۵.۵ تا ۶.۵ را ارائه دهد درحالیکه کشور ترکمنستان از چنین الزامی برخوردار نیست.

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع دکتری:

ارائه مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا برای تحصیل در عموم کشورها در مقطع دکتری الزامیست. از دیگر الزامات تحصیل می توان به داشتن استاد راهنما در دانشگاه مقصد اشاره کرد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان

در کشور ترکمنستان، ظرفیت اخذ تخصص پزشکی بسیار محدود است و براساس رتبه های علمی فرد متقاضی سنجیده می شود.

تحصیل پزشکی در کشور ترکمنستان,تحصیل در ترکمنستان در مقطع دکتری,تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشدتحصیل در ترکمنستان در دوره دندانپزشکی ۶ ساله می باشد

طول دوره تحصیل در ترکمنستان در رشته دندانپزشکی بمدت ۶ سال میباشد که دو آزمون ورودی دارد. فرد متقاضی برای اخذ تخصص در زمینه دندانپزشکی باید در بیمارستان بمدت یک سال و نیم کار کند؛ سپس نسبت به گرفتن مجوز کار بر روی بیمار واقعی اقدام کند. دانشجو درصورت موفقیت در ازمون بیماران اورژانسی، مجوز ارتقای ظرفیت پذیرش دندانپزشکی خود را دارد.

اصول دندانپزشکی در ترکمنستان، رده های معتبری دارد. باتوجه به تدریس دروس کاربردی در این رشته، میزان یادگیری این دروس، کمی سخت است.

یک ازمون ورودی به منظور ورود به تخصص دندانپزشکی برگزار می شود که شامل دروس دوره های عمومی دندانپزشکی و مطالب مهم در مورد بافت دهان و دندان است. در سال ۱۹۳۱ دانشگاه پزشکی در کشور ترکمنستان تأسیس شد و این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه پزشکی این کشور محسوب میشد.

تحصیل پزشکی در کشور ترکمنستان

طول دوره ی تحصیل در کشور ترکمنستان در رشته ی پزشکی، ۵ سال می باشد. شهروند خارجی برای اخذ ویزای تحصیلی رشته پزشکی باید ۳ کپی از فرم درخواست ویزای الحاق خانواده را ارائه دهد. البته فرم های درخواست در این زمینه به صورت حرفه ای دنبال می شود.

تحصیل در ترکمنستان و کار دانشجویی

دانشجو در حین تحصیل در تمامی کشورهای تراز اول دنیا می تواند به صورت پاره وقت، کار کند تا قادر به تامین برخی از هزینه هایش باشد و با داشتن رزومه کاری خوب، وارد بازار کار کشور مورد نظرش شود. باتوجه به طول دوره تحصیلی، مدت زمان کار دانشجویی، معمولاً از ۲۰ ساعت تا ۳۰ ساعت در هفته است. دانشجو پس از تحصیل در ترکمنستان برای انجام کار دانشجویی باید از شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور مطلع باشد.

تحصیل در ترکمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در ترکمنستان از اقامتهای بلند مدت به شمار می رود. فرد برای دائمی کردن این اقامت بلند مدت خود باید بتواند تحصیلاتش را تمام کند و سپس برای یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود اقدام نماید. او درصورت کشف کارفرما میتواند از این کشور، اجازه کار بگیرد و درصورت موافقت، فعالیت کند. مدت زمان مجوز کار صادر شده، ۱ ساله است و می توان آن را تمدید کرد. زمانی که فرد بتواند در این کشور مانند بسیاری از کشور های دیگر از طریق کار به درآمد برسد، مجوز دریافت اقامت بلند مدت این کشور را دارد.

فرد، پس از ۵ سال کار کردن در ترکمنستان می تواند اقامت دائم این کشور را بگیرد و درخواست پاسپورت این کشور را پس از ۷ سال بدهد. پاسپورت کشور ترکمنستان در مقایسه با پاسپورت کشورهایی نظیر کانادا، آلمان، اتریش، دانمارک و …. براساس شاخص های گوناگونی نظیر نرخ بیکاری، اقتصادی و … از ارزش کمی برخوردارست. این کشور برای داشتن یک آینده بهتر از نظر شرایط رفاهی و اجتماعی و اقتصادی، مناسب نیست.

تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل رایگان در ترکمنستان,شرایط تحصیل در ترکمنستاندر ترکمنستان بعد از ۵ سال کار کردن فرد به اقامت دائم این کشور می رسد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
ویژه سرپوش
X