چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۱۸۱

شرایط تحصیل در ترکمنستان چیست؟

تحصیل در ترکمنستان,شرایط تحصیل در ترکمنستان,تحصیل پزشکی در کشور ترکمنستانتحصیل در ترکمنستان جزء اقامت بلند مدت محسوب می شود
یکی از راه های مهاجرت به ترکمنستان، تحصیل در ترکمنستان است. هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا در آنجا تحصیل کنند. در این مطلب از سرپوش با شرایط تحصیل در ترکمستان آشنا خواهید شد.

تحصیل در ترکمنستان

کشور ترکمنستان در آسیای مرکزی واقع شده است و در همسایگی ایران قرار دارد. از همسایگان دیگر این کشور می توان به افغانستان، قزاقستان و ازبکستان اشاره کرد. پایتخت این کشور، عشق آباد می باشد. منات ترکمنستان به عنوان واحد پول این کشور محسوب میشود و مردمان این کشور بطور رسمی به زبان ترکمنی صحبت میکنند. البته در بین اقوام این کشور، صحبت کردن به زبان روسی و ازبکستانی نیز رایج است.

مقاطع تحصیلی ترکمنستان

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع ابتدایی تا متوسطه:

تحصیل در ترکمنستان در مقاطعی نظیر پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان، امکانپذیر است و می توان به دو صورت دبیرستان های نظری و فنی در مقطع دبیرستان تحصیل کرد. دانش آموزان باید از سن ۷ سالگی بمدت ۳ سال به مدرسه بروند. سپس باید در مقطع چهارم تا نهم بمدت ۶ سال تحصیل کنند. امتحان پایان دوره ای پس از اتمام پایه ی نهم برگزار می شود و به دانش آموزان این پایه، مدرکی مبنی بر اتمام دوره اعطا می شود. دانش آموزان نیز می توانند از سن ۱۶ سالگی در دبیرستان های نظری تحصیل کنند که طول این دوره ۲ سال است. همچنین طول دوره تحصیل در دبیرستان های فنی و حرفه ایی، یک سال است.

دانش آموزان باید در پایان دوره دبیرستان در ازمون پایان دوره شرکت کنند. شهروندان این کشور برای تحصیل در مدارس نباید هزینه ای بپردازند. دانش آموزان در مدارس به زبان ترکمنی و روسی اموزش می بینند. از سال ۱۹۹۴ مدرسه بین المللی عشق آباد برای دوره دبیرستان ۳_ ۴ ساله دانش آموزان، تأسیس شده است. دانش آموزان می توانند در زمینه های مختلفی ازجمله هنر، ریاضیات، زیست و… به تحصیل بپردازند. متقاضیان نیز از مجوز اموزش از راه دور برخوردارند.

تحصیل در ترکمنستان,تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی,تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستانکار دانشجویی ضمن تحصیل در ترکمنستان از ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته میباشد

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی:

اموزش عالی در ترکمنستان، از طریق دانشگاه دولتی و چندین مؤسسه اموزشی دیگر تامین می شود. قابلیت تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکمنستان برای دانشجویان فراهم شده است. اموزش عالی به صورت رایگان برای دانشگاه های دولتی، امکانپذیر است. اموزش عالی بمدت ۴ سال زمان میبرد. از رشته های مقطع کارشناسی در ترکمنستان می توان به پزشکی، هنر، مطالعات اشاره کرد که هر کدام بین ۵ تا ۶ سال زمان میبرد. دانشجویان در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان های ترکمنی و روسی آموزش می بینند.

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشد:

نظام آموزشی ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشد، قصد ارتقای خود در سطح نظام اموزش بین الملل را دارد. با توجه به اینکه زبان ترکمنی به عنوان زبان رسمی مراکز علمی این کشور محسوب میشود؛ بسیاری از هموطنان ترکمن، قصد تحصیل در این کشور را دارند. دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های معتبر در مقاطع کارشناسی ارشد باید بسته به رشته مورد نظرش، مدرک زبان آیلتس ۵.۵ تا ۶.۵ را ارائه دهد درحالیکه کشور ترکمنستان از چنین الزامی برخوردار نیست.

>> تحصیل در ترکمنستان در مقطع دکتری:

ارائه مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا برای تحصیل در عموم کشورها در مقطع دکتری الزامیست. از دیگر الزامات تحصیل می توان به داشتن استاد راهنما در دانشگاه مقصد اشاره کرد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکمنستان

در کشور ترکمنستان، ظرفیت اخذ تخصص پزشکی بسیار محدود است و براساس رتبه های علمی فرد متقاضی سنجیده می شود.

تحصیل پزشکی در کشور ترکمنستان,تحصیل در ترکمنستان در مقطع دکتری,تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشدتحصیل در ترکمنستان در دوره دندانپزشکی ۶ ساله می باشد

طول دوره تحصیل در ترکمنستان در رشته دندانپزشکی بمدت ۶ سال میباشد که دو آزمون ورودی دارد. فرد متقاضی برای اخذ تخصص در زمینه دندانپزشکی باید در بیمارستان بمدت یک سال و نیم کار کند؛ سپس نسبت به گرفتن مجوز کار بر روی بیمار واقعی اقدام کند. دانشجو درصورت موفقیت در ازمون بیماران اورژانسی، مجوز ارتقای ظرفیت پذیرش دندانپزشکی خود را دارد.

اصول دندانپزشکی در ترکمنستان، رده های معتبری دارد. باتوجه به تدریس دروس کاربردی در این رشته، میزان یادگیری این دروس، کمی سخت است.

یک ازمون ورودی به منظور ورود به تخصص دندانپزشکی برگزار می شود که شامل دروس دوره های عمومی دندانپزشکی و مطالب مهم در مورد بافت دهان و دندان است. در سال ۱۹۳۱ دانشگاه پزشکی در کشور ترکمنستان تأسیس شد و این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه پزشکی این کشور محسوب میشد.

تحصیل پزشکی در کشور ترکمنستان

طول دوره ی تحصیل در کشور ترکمنستان در رشته ی پزشکی، ۵ سال می باشد. شهروند خارجی برای اخذ ویزای تحصیلی رشته پزشکی باید ۳ کپی از فرم درخواست ویزای الحاق خانواده را ارائه دهد. البته فرم های درخواست در این زمینه به صورت حرفه ای دنبال می شود.

تحصیل در ترکمنستان و کار دانشجویی

دانشجو در حین تحصیل در تمامی کشورهای تراز اول دنیا می تواند به صورت پاره وقت، کار کند تا قادر به تامین برخی از هزینه هایش باشد و با داشتن رزومه کاری خوب، وارد بازار کار کشور مورد نظرش شود. باتوجه به طول دوره تحصیلی، مدت زمان کار دانشجویی، معمولاً از ۲۰ ساعت تا ۳۰ ساعت در هفته است. دانشجو پس از تحصیل در ترکمنستان برای انجام کار دانشجویی باید از شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور مطلع باشد.

تحصیل در ترکمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در ترکمنستان از اقامتهای بلند مدت به شمار می رود. فرد برای دائمی کردن این اقامت بلند مدت خود باید بتواند تحصیلاتش را تمام کند و سپس برای یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود اقدام نماید. او درصورت کشف کارفرما میتواند از این کشور، اجازه کار بگیرد و درصورت موافقت، فعالیت کند. مدت زمان مجوز کار صادر شده، ۱ ساله است و می توان آن را تمدید کرد. زمانی که فرد بتواند در این کشور مانند بسیاری از کشور های دیگر از طریق کار به درآمد برسد، مجوز دریافت اقامت بلند مدت این کشور را دارد.

فرد، پس از ۵ سال کار کردن در ترکمنستان می تواند اقامت دائم این کشور را بگیرد و درخواست پاسپورت این کشور را پس از ۷ سال بدهد. پاسپورت کشور ترکمنستان در مقایسه با پاسپورت کشورهایی نظیر کانادا، آلمان، اتریش، دانمارک و …. براساس شاخص های گوناگونی نظیر نرخ بیکاری، اقتصادی و … از ارزش کمی برخوردارست. این کشور برای داشتن یک آینده بهتر از نظر شرایط رفاهی و اجتماعی و اقتصادی، مناسب نیست.

تحصیل در ترکمنستان در مقطع کارشناسی ارشد,تحصیل رایگان در ترکمنستان,شرایط تحصیل در ترکمنستاندر ترکمنستان بعد از ۵ سال کار کردن فرد به اقامت دائم این کشور می رسد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش