جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
۱۱:۴۰ - ۲۳ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۱۹۳۵
اخبار کنکور و آزمون ها

آیا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد تغییر می‌کند؟! / آغاز توزیع کارت کنکور ارشد پزشکی از امروز

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا
با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، تعدادی از داوطلبان درخواست دارند که به دلیل شرایط کرونایی کشور، زمان برگزاری این آزمون تغییر کند اما ستاد کرونا که مجوز برگزاری یا تعویق آزمون را می‌دهد، هیچ واکنشی نشان نداده است!

به گزارش فارس،  آخرین آمارها از وضعیت کرونایی کشور حاکیست که روند ابتلا به کرونا همچنان بالاست و فقط در یک روز یعنی از ۲۱ تا ۲۲ تیر بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۷۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت عنوان شده هم، ۱۶۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۸۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید؛ ضمن اینکه در حال حاضر ۱۴۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

آنچه مسلم است موج پنجم کرونا با گسترش انواع ویروس‌های کرونا در حال مبتلا کردن افراد زیادی است و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش مورد تأکید مسؤولان وزارت بهداشت است. در چنین شرایطی تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواستار تعویق آزمون تا رسیدن وضعیت کرونایی کشور به شرایط ایمن هستند.

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا

* قرار بود کنکور کارشناسی ارشد ۶ و ۷ خرداد برگزار شود

ستاد ملی مقابله با کرونا یکبار آزمون کارشناسی ارشد را به تعویق انداخت که این موضوع موجب شد تا داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰ نسبت به این مسأله گلایه کنند حتی  تعدادی از دانش‌آموزان هم نسبت به مسؤولان آموزش و پرورش گلایه داشتند که چرا کنکور کارشناسی ارشد به تعویق افتاد اما امتحانات دانش‌آموزان برگزار شد!

بر اساس جدول زمان‌بندی فرایندها در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ مقرر شده بود که این آزمون در تاریخ‌های ۶ و ۷ خرداد برگزار شود. 

اگر کنکور کارشناسی ارشد در تاریخ تعیین شده برگزار می‌شد، دهه اول تیر نتایج اولیه آن هم اعلام می‌شد و تاکنون تکلیف چند برابر ظرفیت کد رشته محل‌های بورسیه یا دارای شرایط خاص هم مشخص شده بود.

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا

* سازمان سنجش در ۱۸ اردیبهشت طی اطلاعیه‌ای از تعویق کنکور ارشد خبر داد

در آن زمان تعدادی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد نسبت به برگزاری آزمون در شرایط کرونایی کشور معترض بودند و در نتیجه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای از تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته  سال ۱۴۰۰ می‌رساند با توجه به تصمیم جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونادر تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ و به دلیل حاد شدن شرایط انتشار بیماری کرونا، این آزمون در تاریخ‌های ۵، ۶ و ۷ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار نمی‌شود و برگزاری آزمون مذکور به تاریخ های ۶ ، ۷ و ۸ مرداد ماه ۱۴۰۰ موکول شده است».

حالا با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، تعدادی از داوطلبان باز هم نسبت به برگزاری آزمون در شرایط کرونایی کشور گلایه‌مند هستند.

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا

* داوطلبانی که درخواست تعویق آزمون را دارند

تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد درخواست دارند که این آزمون در اواسط شهریور برگزار شود. یکی از این داوطلبان به خبرنگار فارس گفت: با توجه به ورود واکسن ایرانی قطعا سرعت واکسیناسیون در کشور چند برابر خواهد شد.

وی ادامه داد: تنها راه عبور از پیک پنجم کرونا تشدید پروتکل‌هاست؛ به‌گونه‌‌‌ای که باید از تجمعات چند نفری هم خودداری کرد در صورتی که با برگزاری آزمون تجمعات چند هزار نفری ایجاد خواهد شد. همانطور که مسؤولان اعلام کرده‌اند قصد واکسیناسیون دانشجویان و اساتید در مرداد ماه را دارند. پس عقلانی‌ترین تصمیم ممکن برگزاری آزمون بعد از واکسیناسیون اساتید و دانشجویان است.

یکی دیکر از داوطلبان اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا (جهش دلتا) و ازدیاد هر روزه مبتلایان و شهرهای قرمز در کشور و تعداد زیاد شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد و با توجه به این موضوع که ازدحام در حوزه‌های امتحانی حداقل قبل از شروع و بعد از پایان کنکور یک مساله طبیعی است و ایجاد هر تجمعی سبب افزایش انتقال ویروس و تعداد مبتلایان می‌شود،  تعویق مجدد کنکور کارشناسی ارشد و برگزاری آنها در زمان ایمن‌تر از ملزومات است.

داوطلب دیگری هم افزود: با توجه به قرمز شدن شهرهای تهران، کرج و قریب به ۲۵ مرکز استان دیگر و همچنین با توجه به عدم صدور مجوز آزمون استخدامی آموزش و پرورش، آزمون زبان وزارت علوم و آزمون مدارس نمونه دولتی، ما هم خواستار تعویق دوباره آزمون ارشد از مرداد به زمان دیگری هستیم.

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا

* برگزاری یا تعویق آزمون در اختیار ستاد کروناست

قبل از برگزاری آزمون سراسری نیز داوطلبان آن درخواست داشتند که به دلیل شرایط کرونایی کشور، زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر کند. منصور غلامی وزیر علوم دوم تیر ۱۴۰۰ در خصوص امکان تعویق زمان برگزاری آزمون‌های ملی اظهار کرد: «ما به هیچ عنوان بدون توجیه بهداشتی، تعویق آزمون‌ها را قبول نمی‌کنیم؛ برنامه ما این است تمامی آزمون‌های ملی از جمله آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند؛ مگر اینکه شرایط بهداشتی به گونه‌ای باشد که مجبور به تعویق این آزمون‌ها شویم».

وی تصریح کرد: «سال گذشته نیز که با شرایط اوج شیوع کرونا ویروس مواجه بودیم تمامی تلاش وزارت بر این بود که آزمون‌ها را به موقع برگزار کنیم. بنابراین وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه به تغییر تاریخ کنکور فکر نمی‌کنند».

سازمان سنجش هم همواره درباره تعویق یا برگزاری آزمون‌ها عنوان کرده است که تابع ستاد کروناست. به عبارت دیگر درباره تعویق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد باید ستاد کرونا تصمیم‌گیری کند.

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا

۶۳۵ هزار و ۱۱۲ نفر در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ ثبت‌نام کردند و این آزمون نیز قرار است در روزهای ۶، ۷ و ۸ مرداد برگزار شود؛ بر اساس پیگیری خبرنگار فارس، سازمان سنجش برنامه‌ای برای تعویق برگزاری آزمون ندارد و مجوز برگزاری یا تعویق آزمون با ستاد کروناست.

ستاد کرونا هم که با تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد از خرداد به مرداد موافقت کرده بود، برای تعویق مجدد آزمون کارشناسی ارشد، تاکنون واکنشی نشان نداده است.

آغاز توزیع کارت کنکور ارشد پزشکی از امروز

توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از امروز ۲۳ تیرماه آغاز می‌شود.

کنکور کارشناسی ارشد,کرونا

به گزارش  ایسکانیوز، کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی در دو نوبت صبح و عصر پنجشنبه ۳۱ تیر و جمعه ۱ مرداد ماه برگزار می‌شود. داوطلبان می‌توانند برای دریافت کارت آزمون از امروز ۲۳ تیرماه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند. 

داوطلبان از فردا تا ۲۴ ساعت قبل از آزمون باید نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری کرونا و ویرایش معدل خود اقدام کنند. لازم به ذکر است این مرحله فقط در زمان فعال بودن دریافت کارت فعال خواهد بود و پس از اتمام زمان دریافت کارت، ویرایش معدل به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۲ مرداد ماه از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر خواهد شد و داوطلبان از ۲ تا ۴ مرداد ماه مهلت دارند برای اعتراض به سوالات این آزمون به سایت این مرکز مراجعه کنند.

گفتنی است آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ قرار بود در روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شود اما به ۳۱ تیر و اول مرداد ماه موکول شد.

  • 15
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
گرشا رضایی,بیوگرافی گرشا رضایی,عکس های گرشا رضایی بیوگرافی گرشا رضایی (خواننده) بهمراه تصاویرش

متولد:۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳

زمینه فعالیت: موسیقی پاپ

پیشه:خواننده، آهنگساز و نوازنده

سالهای فعالیت:۱۳۹۱ تاکنون

ساز تخصصی: گیتار الکترونیک

قد:۱۹۰ سانتیمتر

ادامه
گلاره عباسی,عکس جدید گلاره عباسی,تصاویر جدید گلاره عباسی بیوگرافی گلاره عباسی بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر 

همسر: ادیب راد

ملیت:ایرانی

ادامه
سیما تیرانداز,بیوگرافی سیما تیرانداز,سیما تیرانداز و همسرش بیوگرافی سیما تیرانداز بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۹ شهریور ۱۳۴۹

محل تولد:تهران

تحصیلات:کارشناسی در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدهٔ سینما و تئاتر

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

سالهای فعالیت:۱۳۶۶ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
ویشکا آسایش,بیوگرافی ویشکا آسایش,زندگینامه ویشکا آسایش زندگینامه ویشکا آسایش بازیگر و طراح صحنه و لباس در سینما (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۱۳۵۱/۸/۱۶

محل تولد:تهران

قد: ۱.۷۶ m

تحصیلات:فارغ التحصیل طراحی صحنه از انگلستان

همسر:رضا قبادی

فرزند: گیو

ادامه
ویژه سرپوش