سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۷:۵۶ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۴۱۰۱۷
اخبار کنکور و آزمون ها

نتایج نهایی آزمون آموزگاری اعلام شد

آزمون آموزگاری,نتایج نهایی آزمون آموزگاری
نتایج نهایی آزمون آموزگاری سال ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش اعلام شد.

به گزارش تسنیم، نتیجه نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش اعلام شد.

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیان لازم است ضمن مراجعه به سایت سازمان سنجش چنانچه در ردیف قبول‌شدگان نهایی آزمون قرار گرفته‌اند به‌منظور طی سایر مراحل استخدام (ارائه گواهی عدم سوءپیشینه، انجام آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی، ساماندهی و آمادگی جهت شرکت در دوره‌های مهارت‌آموزی در دانشگاه فرهنگیان) به‌شرح ذیل اقدام کنند:

با توجه به اینکه در تمام مراحل ارزیابی تکمیلی (بررسی اسناد و مدارک، معاینات پزشکی و حوزه‌های سنجش و ارزیابی تکمیلی) برای داوطلبان این امکان فراهم بوده است تا در صورت اعتراض به هر مرحله یا فرایند ارزیابی تکمیلی، مراتب را اعلام کرده و این اعتراضات از طریق کارگروه نظارت و کمیسیون موارد خاص، مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و در انتهای هر مرحله نیز داوطلبان با تکمیل نمون‌برگ‌های شماره ۲۳ و ۲۴ ضمن تأیید فرایندهای ارزیابی طی‌شده، عدم اعتراض خود نسبت به فرایندهای مربوط به رسیدگی به اسناد و مدارک شرایط احراز، سوابق و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، معاینات پزشکی و سنجش و ارزیابی تکمیلی را به‌صورت مرحله به مرحله اعلام نموده‌اند، لذا در این مرحله هیچ اعتراضی قابل پذیرش نیست.

درخصوص داوطلبانی که صلاحیت‌های عمومی (گزینش) آنان مورد تأیید قرار نگرفته و در ستون وضعیت قبولی کارنامه اعلام نتایج نهایی با کد ۱۹ مشخص شده، ضروری است از تاریخ ۲۰ مرداد تا ۲۱ مهر ۱۴۰۳ ضمن مراجعه حضوری به هسته گزینش استان محل ارزیابی‌شده خود، نسبت به ارائه درخواست کتبی تجدیدنظر اقدام کرده و مراحل بررسی پرونده خود در فرایند تجدیدنظر را از هسته مزبور پیگیری کنند.

بدیهی است عدم ارائه درخواست تجدیدنظر در مهلت زمانی مذکور به‌منزله انصراف تلقی شده و به مراجعات و درخواست‌های پس از تاریخ ۲۱ مهر ترتیب اثر داده نخواهد شد، همچنین هسته‌های گزینش قبل از تاریخ ۲۰ مرداد به‌دلیل هم‌زمانی فرایندهای اجرایی آزمون‌های استخدامی و دانشگاه فرهنگیان امکان پذیرش اعتراضات داوطلبان را ندارند.

به داوطلبانی که در این آزمون در ردیف قبول‌شدگان نهایی قرار گرفته و در آزمون کیفیت‌بخشی نیز جزء معرفی‌شدگان به آموزش و پرورش هستند توصیه می‌شود که چنانچه تمایل به مشاغل کیفیت‌بخشی ندارند مراتب انصراف خود را از ادامه فرایند ارزیابی تکمیلی به استان معرفی‌شده اعلام نمایند تا فرصت برای سایر داوطلبان جهت استخدام و جذب در آموزش و پرورش فراهم شده و ظرفیت جذب نیز برای ابتدای مهرماه سال جاری خالی نماند.

با توجه به مفاد دفترچه آزمون، برای تکمیل ظرفیت باقی‌مانده آزمون، درصورت صدور مجوز لازم از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، اقدام لازم به‌عمل خواهد آمد و موضوع از طریق درگاه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به‌نشانی www.sanjesh.org اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به‌موجب بند (د) بخش ششم "سایر مراحل استخدامی و نحوه اعلام نتیجه" مندرج در صفحه (۴۵) دفترچه آزمون مزبور، اعلام نتایج نهایی آزمون بر اساس مجموع نمره کل نهایی داوطلبان معرفی‌شده واجد شرایط، با وزن چهل (۴۰) درصد امتحان کتبی و شصت (۶۰) درصد ارزیابی تکمیلی و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به‌تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش صورت گرفته است.

بنابراین داشتن نمره کتبی بالاتر در مرحله معرفی به بررسی اسناد و مدارک خوداظهاری و انجام ارزیابی تکمیلی و یا برعکس کسب امتیاز بالاتر در ارزیابی تکمیلی، ملاک قبولی فرد تلقی نمی‌شود. شرط قبولی در ظرفیت تعیین‌شده در دفترچه در هر یک از سهمیه قانونی، داشتن نمره کل نهایی بالاتر نسبت به سایر داوطلبان و به‌شرط کسب حدنصاب‌های مربوط ارزیابی تکمیلی در هر یک از حیطه‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی تعیین‌شده در تذکر مهم بند (۲) چارچوب آزمون استخدامی مندرج در صفحه ۳ دفترچه آزمون است.

با توجه به ضوابط اعلام‌شده قبلی مندرج در دفترچه آزمون و اطلاعیه اعلام نتایج اولیه آزمون مزبور، عدم مراجعه در هر یک از مراحل ارزیابی تکمیلی (اسناد و مدارک خوداظهاری، معاینات پزشکی، سنجش و ارزیابی تکمیلی و بررسی صلاحیت‌های عمومی گزینش) به‌منزله انصراف از استخدام تلقی می‌شود.

قبول‌شدگان جهت پیگیری امور مربوط به ادامه فرایند استخدام (تشکیل پرونده استخدامی و شرکت در دوره مهارت‌آموزی) باید اقدامات ذیل را انجام دهند:

عدم مراجعه برای پیگیری هر یک از مراحل مزبور به‌منزله انصراف از استخدام در آموزش و پرورش تلقی خواهد شد.

درصورت انصراف از استخدام در هر یک از مراحل فوق نیز ضروری است داوطلب مراتب را کتباً به اداره‌کل آموزش و پرورش سهمیه خدمتی اعلام کند.

تشکیل پرونده استخدامی:

قبول‌شدگان نهایی برای تشکیل پرونده استخدامی، انجام معاینات پزشکی (تکمیلی) آزمایشات پاراکلینیکی و اخذ معرفی‌نامه برای گواهی عدم سوءپیشینه و اطلاع از سایر مراحل و مدارک لازم (دو روز بعد از اعلام نتیجه) به درگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمتی مراجعه و راهنمایی لازم را دریافت نمایند.

صدور حکم استخدام پیمانی به‌شرط صدور تأییدیه انفرادی گزینش برای داوطلب، داشتن ابلاغ تدریس و با رعایت سایر ضوابط و مقررات استخدامی مربوط خواهد بود.

پذیرفته‌شدگان نهایی باید علاوه بر گذراندن دوره پودمان آموزشی تابستان سال ۱۴۰۳، هم‌زمان با اشتغال و تدریس در مدارس لازم است باقیمانده پودمان‌های آموزشی مربوط به دوره مهارت‌آموزی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند. 

 باتوجه به ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، هر گونه گزینش و استخدام در مشاغل آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش، بر اساس نیاز «برای بوم خدمت» خواهد بود که به‌صورت استانی صورت می‌پذیرد، بنابراین بعد از طی فرایند آزمون و مراحل استخدام، خارج شدن نیرو (فرد قبول‌شده) از بوم خدمت استانی به‌منزله قطع رابطه استخدامی بوده و ابقای ردیف برای بوم استان خواهد بود، بنابراین درخواست تغییر سهمیه خدمتی تحت هر شرایطی، فاقد موضوعیت است.

شرکت در دوره مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان:

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته و زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده، مقرر است دوره مهارت‌آموزی قبول‌شدگان آزمون مذکور، هم‌زمان با انجام سایر مراحل استخدامی از طریق دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان مجری دوره مهارت‌آموزی صورت گیرد. شایسته است داوطلبان پذیرفته‌شده در این مرحله، جهت ثبت‌نام و حضور در دوره مزبور مطابق ضوابط و مقررات دانشگاه مجری اقدام کنند.

به‌منظور اطلاع از نحوه ثبت‌نام و شرکت در دوره مهارت‌آموزی، پذیرفته‌شدگان مکلفند پنج روز بعد از اعلام نهایی آزمون به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه مزبور به‌نشانی: https://cfu.ac.ir و همچنین کانال رسمی دانشگاه فرهنگیان برای مهارت‌آموزان ماده (۲۸) در پیام‌رسان ایتا به‌نشانی: (https://eitaa.com/SkillCFU) مراجعه کنند.

با توجه به مقررات دانشگاه و ضوابط آزمون، بخشی از هزینه‌های برگزاری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی (خدمات آموزشی و رفاهی) بر عهده داوطلب خواهد بود که در هنگام ثبت‌نام در دوره‌های مهارت‌آموزی از پذیرفته‌شدگان به‌صورت الکترونیکی اخذ خواهد شد. چنانچه هر یک از پذیرفته‌شدگان در طول برگزاری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند، وزارت آموزش و پرورش می‌تواند به‌تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه‌های مربوط اقدام کند.

محل آموزش دوره مهارت‌آموزی، بر اساس شغل محل توسط دانشگاه مجری دوره مهارت‌آموزی تعیین خواهد شد، مهارت‌آموز مکلف است وفق ضوابط دانشگاه اقدام کند در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

چنانچه به‌هردلیلی صلاحیت‌های عمومی فرد پذیرفته‌شده در این مرحله از سوی هسته گزینش مورد تأیید قرار نگیرد انجام معاینات پزشکی، ارائه گواهی سوءپیشینه و همچنین شرکت در دوره مهارت‌آموزی و موفقیت در دوره مزبور، هیچ‌گونه حقی جهت استخدام در آموزش و پرورش ایجاد نخواهد کرد و از ادامه فرایند انجام کار جلوگیری خواهد شد.

تمدید استخدام در پیمان‌نامه برای سال ۱۴۰۴ منوط به شرکت در دوره مهارت‌آموزی، قبولی در آزمون پایان دوره مهارت‌آموزی و اخذ گواهی صلاحیت معلمی خواهد بود بر این اساس در صورت قبولی در آزمون دوره مهارت‌آموزی و عدم‌پذیرش در گزینش حقی برای داوطلب جهت استخدام در آموزش و پرورش ایجاد نمی‌کند.

مطابق بند (۱۱) بخش هفتم "تذکرات مهم" و شرایط اختصاصی آموزش و پرورش دفترچه آزمون مزبور، پذیرفته‌شدگان نهایی مکلفند در زمان ثبت‌نام در مراکز مجری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم و مدرک کسب مهارت‌های هفتگانه ICDL هستند در غیر این‌صورت باید تعهد نمایند که قبل از اتمام دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی، مدارک مزبور را ارائه نمایند.

با توجه به اینکه فرایند ثبت‌نام در آزمون مزبور (بر اساس خوداظهاری داوطلب)، برگزاری آزمون و اعلام نتایج نهایی به اتمام رسیده، بنابراین درخواست‌های مربوط به تغییر در سهمیه ثبت‌نامی، بومی بودن، مزایای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سقف سنی و امتیاز بابت تأهل فرزند)، تغییر در ظرفیت پذیرش و یا سایر ضوابط و مقررات مندرج در دفترچه آزمون مزبور، فاقد موضوعیت بوده و در راستای صیانت از حقوق سایر داوطلبان آزمون قابل اعتراض و رسیدگی نیست.

اعتراض به موارد؛ حداکثر سن مجاز برای آزمون، تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی، شرط سنی، نداشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و...، با توجه به شرایط و ضوابط اعلام‌شده در دفترچه آزمون استخدامی، موضوع قابل رسیدگی نخواهد بود.

موارد پزشکی که در فرآیند ارزیابی تکمیلی به کمیسیون شورای دانشگاه علوم پزشکی استان ارجاع شده و پاسخ لازم مطابق بند (ز) ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و آئین‌نامه اجرایی ماده مزبور، در مهلت مقرر و در زمان انجام ارزیابی تکمیلی توسط اداره‌کل آموزش و پرورش استان واصل و اقدام لازم از سوی اداره‌کل معمول شده است، لذا به پاسخ‌های خارج از مهلت مقرر و مواردی که بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون ارائه می‌شود ترتیب اثر داده نمی‌شود.

با توجه به اینکه مسئولیت بارگذاری مدارک برعهده داوطلب بوده، به مدارک و مستنداتی که بعد از مهلت مقرر برای انجام ارزیابی تکمیلی ارائه شود، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

با توجه به قانون اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، موضوع بهره‌مندی از مزایای بومی بودن، در زمان ثبت‌نام از طریق دفترچه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۳ به اطلاع داوطلبان رسیده است، بنابراین به درخواست‌های تغییر وضعیت بومی بودن، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  • 17
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش