شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۵۱

آشنایی با تاریخچه دانشگاه اردکان و دانشکده های آن

دانشگاه اردکان,دانشگاه اردکان یزد,تصاویری از دانشگاه اردکاندانشگاه اردکان در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده است
دانشگاه اردکان در استان یزد و در شهر اردکان، بعنوان یک دانشگاه دولتی شناخته میشود که سال تأسیس آن به ۱۳۸۸ برمی گردد.

دانشگاه اردکان

دانشگاه اردکان یزد با پذیرش تعداد محدودی دانشجو فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ در چندین رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی شروع کرد و سپس رشته های جدیدی را با افزایش تعداد دانشجویان ارائه کرد. در محل ساختمان مرکزی دانشگاه میتوانید به کلیه دانشکده های دانشگاه اردکان دسترسی داشته باشید. موقعیت اصلی این دانشگاه در استان یزد، شهرستان اردکان، بلوار آیت‌الله خاتمی( ره) می باشد.

تاریخچه دانشگاه اردکان

دانشگاه اردکان تحت عنوان مرکز اموزش عالی اردکان در جلسه مورخ ۱۳۸۸/۰۳/۰۹ با موافقت شورای گسترش اموزش عالی تاسیس گردید و در دو رشته روان شناسی عمومی و راهنمایی و مشاوره در مقطع کارشناسی در نیمسال اول سال تحصیلی ۸۹- ۱۳۸۸ دانشجو پذیرفت. سپس با ادغام دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد در مرکز اموزش عالی اردکان در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ بر اساس مصوبه شورای گسترش، این مرکز به مجتمع اموزش عالی اردکان ارتقاء یافت و در نهایت شورای گسترش اموزش عالی در جلسه ۱۳۹۱/۱۲/۱۲ به دانشگاه اردکان ارتقاء یافت.

دانشکده های دانشگاه اردکان

دانشکده های تخصصی دانشگاه اردکان عبارتند از:

* دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

* دانشکده فنی و مهندسی

* دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی

* آموزشکده پیرا پزشکی

* پژوهشکده گیاهان دارویی و صنعتی

* دانشکده علوم انسانی و اجتماعی اردکان:

نخستین دانشکده در دانشگاه اردکان، به نام دانشکده علوم انسانی و اجتماعی میباشد که فعالیت خود را در در دو رشته روانشناسی عمومی و راهنمایی و مشاوره در نیم سال اول سال تحصیلی ۸۹- ۱۳۸۸ شروع کرد. این دانشکده با زیر مجموعه اش به نام مرکز حضرت خدیجه( س) در مقاطع مختلف، اقدام به تدریس رشته های روانشناسی عمومی، مشاوره خانواده، مشاوره مدرسه، فقه و مبانی حقوق اسلامی، مشاوره توان بخشی، مشاوره شغلی، مدیریت منابع انسانی گرایش مدیریت منابع انسانی اسلامی و مدیریت دولتی گرایش رفتار سازمانی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته های روانشناسی، مشاوره، فقه و مبانی حقوق اسلامی، مدیریت دولتی، علوم سیاسی و اقتصاد در مقطع کارشناسی و رشته ی علوم ورزشی در مقطع کاردانی نموده است.

دانشگاه اردکان یزد,دانشکده های دانشگاه اردکان,دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اردکاندانشگاه اردکان یک دانشگاه دولتی در شهر اردکان، استان یزد است

* دانشکده فنی و مهندسی اردکان:

یکی از مجموعه های تازه تاسیس دانشگاه اردکان، دانشکده فنی و مهندسی میباشد که از سال ۱۳۹۰ فعالیتش را در قالب رشته های مهندسی مکانیک، صنایع، عمران، کامپیوتر، شیمی، برق و علوم مهندسی، شروع کرد. مسئولین دانشگاه اردکان به منظور ارتقاء کمی و کیفی دانشجویان ورودی رشته های تحصیلی مختلف، اقدام به انجام اموری همچون کیفی سازی اموزش با به کارگیری اساتید مجرب، ارائه امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مطلوب، استفاده از تجهیزات اموزشی و پژوهشی مدرن، تامین امکانات رفاه عمومی و موقعیت جغرافیایی مناسب دانشگاه برای دسترسی اسان به بسیاری از استان های کشور کرده است.

* دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اردکان:

در سال ۱۳۷۴ دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در ابتدا با عنوان دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی با موافقت دانشگاه یزد و به همت هیأت امنای مرکز اموزش عالی اردکان در رشته کارشناسی ناپیوسته مرتع و آبخیزداری، فعالیت خود را شروع کرد. تا سال ۱۳۸۳ روند پذیرش دانشجو در همین تک رشته ادامه داشت تا اینکه رشته کارشناسی ناپیوسته محیطزیست در مهرماه این سال و رشته کارشناسی ناپیوسته احیاء مناطق خشک و بیابانی در سال ۱۳۸۶ به این مجموعه اضافه شد.

در سال ۱۳۸۹ نخستین گروه از دانشجویان کارشناسی پیوسته مرتع و آبخیزداری به این دانشکده به منظور فراگیری علم و دانش وارد شدند. مرکز اموزش عالی اردکان در سال ۱۳۹۰ به مجتمع اموزش عالی اردکان و در سال ۱۳۹۲ به دانشگاه اردکان ارتقا یافت که نام این دانشکده با گذشت زمان به دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی تغيير کرد و علاوه بر رشته های مرتع وآبخیزداری و احیاء و بهره برداری از مناطق بیابانی( مهندسی طبیعت) در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته های دیگری به این مقاطع افزوده شد که از آن ها می توان به رشته های مهندسی اقتصاد کشاورزی، علوم و مهندسی محیط زیست ، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی آب اشاره کرد.

دانشگاه اردکان دولتی,تصاویری از دانشگاه اردکان,تاریخچه دانشگاه اردکانکلیه دانشکده های دانشگاه اردکان در محل ساختمان مرکزی دانشگاه واقع شده است

دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین گل خانه و مزرعه تحقیقاتی، ازمایشگاه های تخصصی دارد و بعنوان قدیمی ترین دانشکده دانشگاه اردکان در ۵ رشته کارشناسی و ۱۵ گرایش کارشناسی ارشد، فعالیت خود را شروع کرده است.

* آموزشکده پیرا پزشکی اردکان:

در سال ۱۳۹۱ آموزشکده پیرادامپزشکی دانشگاه اردکان، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته کاردانی دامپزشکی کرد و در سال ۱۳۹۴ با اضافه نمودن رشته های علوم آزمایشگاهی ناپیوسته دامپزشکی، همچنین در سال ۱۳۹۶ با اضافه کردن رشته زیست شناسی جانوری و در سال ۱۳۹۸ با ایجاد رشته علوم آزمایشگاهی پیوسته دامپزشکی، کار خود را ادامه داد.

دانشکده فنی و مهندسی اردکان,دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اردکان,آموزشکده پیرا پزشکی اردکاندانشکده علوم انسانی و اجتماعی به عنوان اولین دانشکده دانشگاه اردکان تأسیس شده است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش