چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۹۰۰۰۱۷

آشنایی با دانشگاه آزاد کرج و امکانات رفاهی آن

دانشگاه آزاد کرج,برترین دانشگاه آزاد کرج,تاریخچه دانشگاه آزاد کرجدانشگاه آزاد کرج کار خود را با ۷ رشته تحصیلی در سال ۱۳۶۳ شروع کرد
دانشگاه آزاد کرج در سال ۱۳۶۳ با تلاش استادان و کارکنان خویش و بدون کمک مالی از جانب نهادهای دولتی، تنها با تکیه بر شهریه های دانشجویان تأسیس گردید. این دانشگاه دارای ۱۴۰ باب کارگاه و آزمایشگاه پیشرفته مجهز به آخرین وسایل موجود است که به دانشجویان سرویس می دهد.

دانشگاه آزاد کرج

دانشگاه آزاد کرج دانشگاهی غیردولتی در کرج، استان البرز است. این واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شمال شرقی گوهردشت و در دامنه کوهپایه های البرز قرار دارد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در منطقه بسیار خوش آب و هوای کرج واقع شده است و اکنون دانشجویان در این دانشگاه در ۱۲ دانشکده و آموزشکده عالی سما مشغول به تحصیل می باشند. 

تاریخچه دانشگاه آزاد کرج

دانشگاه آزاد کرج در سال ۱۳۶۳ با تلاش استادان و کارکنان خود و بدون کمک مالی از جانب نهادهای دولتی، تنها با تکیه بر شهریه های دانشجویان تأسیس شد و کار خود را با ۷ رشته تحصیلی و استفاده از ۲۵ مدرس حق التدریسی و ۵۰۰ دانشجو در باغی در سه راه عظیمیه (که اکنون آموزشکده فنی و حرفه ای سما خواهران است) شروع کرد.

دانشکده های دانشگاه آزاد کرج

دانشگاه آزاد کرج دارای ۱۲ دانشکده، ۱ گروه مستقل و ۱ آموزشکده فنی و حرفه ای سما به شرح زیر است:

۱. دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه آزاد کرج

۲. دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه آزاد کرج

۳. دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد کرج

۴. دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد کرج

۵. دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد کرج

۶. دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد کرج

۷. دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد کرج

۸. دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد کرج

۹. دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد کرج

۱۰. دانشکده علوم دانشگاه آزاد کرج

۱۱. دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد کرج

۱۲. دانشکده مکاترونیک دانشگاه آزاد کرج

۱۳. گروه مستقل معارف اسلامی

۱۴. آموزشکده فنی و حرفه ای سما

دانشکده های دانشگاه آزاد کرج,دانشگاه آزاد کرج,تسهیلات رفاهی دانشگاه آزاد کرجدانشگاه آزاد کرج در کرج و بلوار موذن واقع شده است

امکانات آموزشی دانشگاه آزاد کرج

امکانات آموزشی دانشگاه آزاد کرج عبارتند از:

۱. کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاه آزاد کرج:

دانشگاه آزاد کرج دارای ۱۴۰ باب کارگاه و آزمایشگاه پیشرفته مجهز به آخرین وسایل موجود است که به دانشجویان سرویس می دهد.

۲. كتابخانه های دانشگاه آزاد کرج:

دانشگاه آزاد کرج دارای یک کتابخانه مرکزی بزرگ در مجتمع دانشگاه و ۱۱ کتابخانه در دانشکده ها و آموزشکده ها می باشد و مجموع کتابهای آن افزون بر ۲۰۱۰۴۵ جلد کتاب فارسی و لاتین و عربی می باشد. همچنین ۱۱۰۰ عنوان مجله فارسی و لاتین و ۵۶۸۸ cd و ebook و ۲۰ کیوسک اطلاع رسانی در این کتابخانه ها موجود می باشد که دانشجویان با ارائه یک قطعه عکس ۴* ۳، کارت دانشجویی و برگه انتخاب واحد می توانند عضو کتابخانه شوند. 

۳. انجمن های علمی، فرهنگی، هنری دانشگاه آزاد کرج:

دانشجویان برتر دانشگاه آزاد کرج که علاقه مند به تحقیق و پژوهش و یا هنرمند هستند، میتوانند اساسنامه انجمن های علمی، فرهنگی، هنری كه از سوی كمیسیون مركزی انجمن های علمی سازمان مركزی تدوین و ابلاغ شده است را از مسئول امور دانشجویی دانشكده دریافت نمایند.

۴. نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد کرج:

دانشجویان علاقه مند به انتشار نشریات علمی، فرهنگی و اجتماعی میتوانند با دریافت دستورالعمل اجرایی نشریات دانشگاهی از امور دانشجویی دانشكده و مطالعه دقیق آن (فرم شماره ۲) تقاضای انتشار نشریه را تكمیل و طی آن مدیر مسئول و صاحب امتیاز را معرفی نمایند. پس از بررسی های لازم درخواست نشریه در شورای فرهنگی دانشگاه آزاد کرج، طرح و در صورت تصویب، مجاز به انتشار آن به صورت هفته نامه، ماه نامه و یا فصلنامه خواهند بود. 

۵. سایت رایانه ای دانشگاه آزاد کرج:

با بهره گیری از ۱۴۵۰ دستگاه رایانه بیشتر امور اداری، پژوهشی، آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد کرج بصورت کامپیوتری انجام می شود و همچنین با تجهیز و راه اندازی ۲۵ سایت اینترنت و رایانه در دانشگاه، ارائه خدمات اینترنتی در سایت های دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی، علوم سیاسی، الهیات، دامپزشکی، ادبیات، فنی و علوم دایر می باشد (که دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه و تعیین وقت قبلی از امکانات این سایتها استفاده نمایند.) دسترسی به شبکه جهانی اینترنت مقدور میباشد.

کتابخانه دانشگاه آزاد کرج,دانشگاه آزاد کرج تاریخ تأسیس,دانشگاه آزاد کرجدانشگاه آزاد کرج دارای ۱۲ دانشکده، ۱ گروه مستقل و ۱ آموزشکده فنی و حرفه ای شماست

۶. لابراتوارهای زبان انگلیسی و عربی دانشگاه آزاد کرج:

لابراتوار زبان انگلیسی و عربی دانشگاه آزاد کرج در دانشکده های ادبیات و الهیات و ادبیات عرب با امکانات و تجهیزات آموزشی شامل چند دستگاه ویدئو، تلویزیون، رایانه، صدها حلقه فیلم، بهمراه چند کابین و دستگاه کنترل مرکزی به دانشجویان رشته های زبان انگلیسی و ادبیات عرب در حال سرویس دهی می باشند.

۷. فعالیت های فوق برنامه دانشگاه آزاد کرج:

از امور فوق برنامه دانشگاه آزاد کرج میتوان اعزام دانشجویان به اردوهای سیاحتی، زیارتی، اعزام دانشجویان به حج عمره، برگزاری مراسم جشن ازدواج دانشجویی، برگزاری مسابقات قرآن و عترت، احکام، نهج البلاغه، کتابخوانی، برگزاری مراسم ملی و مذهبی و برپایی نمایشگاه های هنری و غیره اشاره کرد که نهاد نمایندگی رهبری، دفتر فرهنگ اسلامی، روابط عمومی و بسیج دانشجویی در برگزاری آنها مشارکت دارند.

تسهیلات رفاهی دانشگاه آزاد کرج

حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد کرج یکی از فعال ترین واحدهای دانشگاهی در زمینه ایجاد تسهیلات رفاهی برای دانشجویان است. از جمله این تسهیلات میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

* مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد کرج:

به منظور رسیدگی به مشکلات شخصی، روحی و تحصیلی دانشجویان مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد کرج با استفاده از استادان و کارشناسان روانشناسی و مددکاران اجتماعی همه روزه در درمانگاه سیدالشهدا دانشگاه آزاد کرج آماده سرویس دهی به دانشجویان است.

* وام دانشجویی دانشگاه آزاد کرج:

به منظور ایجاد تسهیلات برای دانشجویانی که توانایی مالی کمتری دارند حوزه معاونت دانشجویی به سه طریق وام دانشجویی به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می نماید. وام کوتاه مدت که بازپرداخت آن در طول ترم است. وام میان مدت که بازپرداخت آن یک ساله است و وام بلندمدت که بازپرداخت آن تا پایان دوره تحصیلات است. دانشجویان واجد شرایط میتوانند با مراجعه به اداره خدمات دانشجویی دانشکده در موعد مقرر نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام نمایند. همینطور وام ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج نیز به دانشجویانی که در زمان تحصیل ازدواج می کنند با بازپرداخت یک ساله از طریق امور دانشجویی پرداخت می شود.

* اتوبوس های رایگان داخل مجتمع دانشگاه آزاد کرج:

با توجه به وسعت مجتمع دانشگاهی (۴۷ هکتار) جهت جابجایی دانشجویان اتوبوس های دانشگاه آزاد کرج به صورت رایگان از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ در داخل مجتمع در حال جابجایی دانشجویان اند. 

* درمانگاه سیدالشهدا دانشگاه آزاد کرج:

درمانگاه سیدالشهدا وابسته به دانشگاه آزاد کرج با دارا بودن ۱۷ پزشک متخصص و عمومی بطور شبانه روزی آماده خدمت رسانی به دانشجویان، استادن و کارکنان دانشگاه همینطور اقشار گوناگون مردم کرج است. این درمانگاه شامل قسمت های عمومی، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، قسمت های تخصصی زنان و زایمان، کودکان، ارتوپدی، جراحی عمومی، قلب و عروق، دندانپزشکی، پوست، داخلی و غدد، مامایی و بهداشت مادران، همینطور مرکز مشاوره و داروخانه است.

دانشگاه آزاد کرج,خوابگاه دانشگاه آزاد کرج,دانشجویان دانشگاه آزاد کرجدانشگاه آزاد کرج یکی از واحد های دانشگاه آزاد در استان آذربایجان شرقی است 

* مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد کرج:

با صدور مجوز تأسیس مدارس غیرانتفاعی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی از طرف وزارت آموزش و پرورش و ابلاغ این مجوز به واحدهای دانشگاه، واحد کرج شروع به تکمیل و دایر نمودن این مدارس نمود. اکنون مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد کرج در سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان و پیش دانشگاهی دخترانه و پسرانه با بیش از ۵۰۰ دانش آموز در حال فعالیت است.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش